Válka gangů v londýnském podsvětí nebo krutá osobní msta? Bob Hoskins v roli muže, lapeného do pasti vlastního sebevědomí. Thriller o válce gangů v londýnském podsvětí. Vypukla – z hlediska šéfa jednoho z nich – ve zcela nevhodný okamžik, neboť do Londýna přijeli Američané, které chce získat za spojence pro své velkorysé plány. A ti se těchto primitivních tvrdých metod obávají a od lidí, kteří je používají, se hodlají distancovat. (Česká televize)

Denny

Brilantní výkon Hoskinse v roli šéfa gangsterů,permanentní napětí, mnoho násilí. Dá se říci, že to lze téměř srovnávat se slavným Kmotrem. ()

tranquill

"Mafie... seru na ně!" Kdo čím zachází, tím také schází... Nejsem příznivcem gangsterek, ale Angličané točí přece jen jinak a za ten závěr a k němu skvělý hudební doprovod hvězda navrch. ()

Cruchot

Výtečná ústřední melodie a vlastně i celý soundtrack. Jinak ale bohužel film vlastně o ničem. Hoskins i Mirren jsou ok. Atmosféra parádní (hudba dělá hodně). Dějově je snímek nicméně nezajímavý až nudný. Za zmínku stojí snad ještě jen postava mladého irského vrahounka v podání Pierce Brosnana... ()

flu

For Christ sake, they're not interested in money. They're political, they're fanatics! Londýn, počátek osmdesátých let. Chystá se olympiáda a developerské podnikání tak čekají tučná léta rozmachu. Harold Shand, gangster ze staré školy, větří příležitost, jak se definitivně zbavit nálepky kriminálníka a etablovat se mezi místní smetánku jako vážený businessman. K tomu, aby se mu povedlo realizovat "největší transakci, co kdy Evropa zažila" už zbývá jen doladit pár detailů (tím spíš, že zástupci "investorů" z prostředí italo-americké komunity z New Jersey už sedí v Concordu někde nad Atlantikem). Jenže pak příjde jeden sakra dlouhý pátek a nebohý Harold bude muset pochopit, že chlapíci z Belfastu holt pěstují jiné mravy, než jak tomu bývá obvyklé mezi londýnskou galerkou. Mimochodem, nechápu, proč se někdo pořád snaží srovnávat tenhle film s Kmotrem. Vždyť jediným společným znakem je, že oba filmy čerpají z prostředí organizovaného zločinu. Ale tím veškerá podobnost končí. "The Long Good Friday" je typicky anglickou "gritty" kriminálkou a v tomhle subžánru patří k tomu nejlepšímu, co kdy vzniklo. Aneb jak někdo trefně poznamenal na IMDB... Guy Ritchie should be forced to watch this at least fifteen times in a row, in the vain hope that it teaches him something about the genre he idolizes but seems unable to make a decent job of depicting. Watch and learn, all you young 'mockney' pretenders, this film is the work of the masters. ()

Brooks

Britsky strohé, chladné, špinavé. Oproti americkým obdobám menej vizuálne naleštené a scenáristicky jednoduchšie. Podaním veľmi podobné minisérií The Take s Tomom Hardym, ale nie tak kvalitné. V podstate len one man show Boba Hoskinsa so skvelou, elektronickou, ústrednou melódiou. Film pre fanúšikov žánru, ktorí radi napozerávajú klasiku. ()

Jehan

Výborně vykreslená atmosféra Londýna roku 1980, kde elegáni v prima ohozech dělají spoustu opravdu ošklivých věcí, aby zjistili, kdo dělá neplechu a kazí bossovi kšefty. Bob Hoskins exceluje. Scéna v mrazáku je tedy fakt cool... ()

Víteček

Zajímavý film, protože se jedná v podstatě o kriminálku, kde vyšetřovatelem záhady je mafiánský boss. Dobře zpracované a celkem drsné. Život mafiána není lehký a může skončit hodně snadno. Postavy působí jako lidé, i když ne zrovna dobří. 70%. ()

DonBraso

Nemůžu si pomoct,ale byla to hrozná nuda. Téma sice nastoleno bylo,ale já tohle pomalu nedodival ani na potřetí.Hoskins sice vypadá na tuhle roli skvěle,ale i tak ty scény,kde mohl jeho naturel vybouchnout,tak divák dostal jen zákusek. Příběh je zaseklej,akce jen tak,na drama je to ukecaný až běda a nezáživný.Styl to sice má,hudba a kamera prostě jedou svojí ligu,ale nějak u těchto filmů prostě čekáte nějakou stránku v podobě pořádnýho masa.Místo toho dostanete vlažnej flák klišky.Brosnan udeří dvakrát a sebere si film, že on je víc.Nemám rád tyhle scény a poslední tomu fakt nevytrhla trn z paty.Snad jediná scéna s flaškou v ruce od krve.50% ()

Lachtan44

Nekonečně rozvláčný začátek, ale perfektní a stylový finiš. Málo akce, což v téhle gangsterce kupodivu vůbec nevadí, a výborný dobový soundtrack. Každopádně bez hlavního padoucha (nebo klaďase?) Boba Hoskinse, a závěrečné scény v autě, by byl Dlouhý velký pátek o dost nudnější podívanou. ()

KorenGeorge

Už Bob Dylan zpíval "Times they are a Changin" a stejně tak zažité pořádky v Londýnskémn podsvětí o jedněch Velikonocích. Staří Gangsteři jsou likvidováni, systém se hroutí a dosud neochvějný boss Bob Hoskins se snaží vypátrat, oč běží, aby udržel svou krvavou korunu. Ze začátku mi dělalo problém se ve filmu zorientovat kvůli velkému počtu postav, které nebyly nijak uvedeny, a jejich úlohu si musel člověk poskládat až zpětně, ale při troše pozornosti to šlo. Líbil se mi syrový styl bez příkras i zbytečného přehánění velmi typický pro britské kriminálky, povedená ústřední melodie a hlavně famózní Bob Hoskins v hlavní roli. Pokud se dá hovořit o hereckém koncertu, je to právě on zde. V závěrečné scéně v autě, kdy Shand asi minutu zhodnocuje výrazem tváře celé své životní dílo a zároveň se vyrovnává s tím, co nevyhnutelně přijde, hraje Hoskins na Oskara a vytvořil alespoň pro mne nezapomenutelnou scénu. ()

buchannon

Klasický utahaný, rozvláčný a celkem nudný krimi film 80. let, které nejsou nic pro mě, třebaže Bob Hoskins nehraje špatně. Kdosi zde ve svém komentáři napsal, že "tenhle film má koule". Tak bohužel musím konstatovat, že tenhle film nemá koule, má možná tak jednu menší kouli. Podobně jako ve známé válečné písni: Hitler has only got one ball, Göring has two but very small, Himmler has something sim'lar, But poor old Goebbels has no balls at all. Zkoušel jsem pomocí html tagu rozdělit píseň do více řádků, ale bohužel zde na ČSFD to nejde, zřejmě z důvodu úspory místa. ()

brasek

Podsvetie v tomto snímku nie je až také divoké a smrteľne nebezpečné ako píše distribútor, aj keď postavy umierajú. Zo začiatku dejová línia dosť nepriehľadná, prakticky som nevedel kto je kto a o čo vlastne ide. Bob Hoskins bol dôveryhodne nasraný, ale niekedy sa k jeho emócii viac hodil zajačik Roger. ()

tomma

[MOŽNÉ SPOILERY!] Jak říká neznámý klasik, všechno je relativní, krom vodky, která je absolutní :-) Když šílený profesor (dejme tomu z elektrotechniky/automatizace - no fuj!) tasí celou hodinu k tabuli, tak se čas nesnesitelně vleče. Zato když člověk pořádá filmový víkend s osobou mu nejmilejší a v pondělí ráno zjistí, jak ten čas kurevsky utekl rychle, tak dá neznámému klasikovi za pravdu. Harold Shand si musí tak připadat. Má uzavřít s Amíkama velký obchod, když tu se během jednoho dne stane moc a moc věcí, které by každého normálního investora odradily. A ač investory přesvědčuje, že má vše pod kontrolou, není tomu tak. A ten čas letí a investoři nejsou zrovna moc trpěliví. Harold Shand zemře se západem slunce a nezbude po něm ani ta vzpomínka. Největší boss londýnského podsvětí přece jenom v poslední scéně uznává fakt, že se našel někdo silnější než je on sám. Poslední statický záběr na tvář Boba Hoskinse, kde se mu na tváři míhají mimické výrazy od naprostého překvapení (klasicky "what the fuck"!), přes hysterický úšklebek, až po naprostou rezignaci je naprosto nezapomenutelný. Bravo. ()

Agnostik

Docela dobrá britská krimi sice staršího data aneb velké retro.To ovšem znamená příjemnou a zábavnou podívanou s neskutečným nábojem.Mladý Bob Hoskins jako velký šéf je neodolatelný a plný energie.Moc dobře jsem se pobavil pohodlně prokousal zajímavě pojatým příběhem. ()

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne