poster

Dobrodružství Buckaroo Banzai napříč osmou dimenzí

 • USA

  The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

 • Slovensko

  Dobrodružstvá Buckaroo Banzaia naprieč 8. dimenziou

 • Velká Británie

  The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

Dobrodružný / Romantický / Komedie / Sci-Fi

USA, 1984, 103 min

 • p.a.douch
  ***

  Buckaroo Banzai mi hodně připomíná Dereka Flinta, ale dotahuje to ještě dál. Muzikant, vědec, zkušební vůdce všeho, lékař a já nevím co ještě - to je Buckaroo Banzai. Zběsilý film narvaný bláznivou a nesmyslnou akcí. Jakžtakž nad úrovní průměru tenhle film drží obsazení, ale na víc jak 55 procent to ani skvělý casting nevytáhne.(27.8.2017)

 • Lord_Okurka
  **

  Tohle je přesně ten typ filmu, který se vymyká jakémukoliv hodnocení. Čistě objektivně je to strašná blbost, zmatená, nesmyslná a přepálená. Přitom to ale není taková blbost, aby to bylo zábavný způsobem, jak třeba Flash Gordon nebo Rocky Horror Picture Show. I když svoje kouzlo to přeci jen má... takový fakt divný "WTF" kouzlo. Strašně mě bavil herecký výkon a italský akcent Johna Lithgowa, škoda že ho ve filmu není víc. A ačkoliv bych to už znova nechtěl vidět, to avizované pokračování v závěru by mě dokázalo nalákat :-)(14.7.2018)

 • Djkoma
  ***

  Těžko popsatelná záležitost. Už název je totiž trochu z jiné (třeba osmé) dimenze a film se o nic méně nekrotí. Buckaroo Banzai jako "muž, který všude byl a vše umí" je neskutečný a některé dialogy filmu by se mohli stát kultovní klasikou nejednoho pošuka. Popravdě právě k tomuhle má celý BB dost blízko, protože tohle je natolik odvázané a šílené, že se od toho těžko odtrhávají oči. Divák chce vidět, co dalšího si autoři vymyslí a stále tomu nedokáže věřit. Na konci snímku dokonce naběhne titulek o pokračování, které by zašlo určitě ještě dále.... Tak jako tak je tohle dobrodružství ojedinělou záležitostí, která si troufne na vše od překonání rychlosti zvuku a tím vstupu do jiné dimenze až po tvory z jiné dimenze mezi obyčejnými obyvateli (když je pak vidí jen Buckaroo, vznikají zajímavé situace:)). Pro fanouška sci-fi povinnost a chuťovka, kterou v dnešní době asi už nikdo nestvoří... Pro ostatní je to hromada šílených nápadů, poměrně slavných herců a příběhu, který těžko člověk bez fantazie dokáže přijmout...(5.8.2009)

 • Kryton
  ***

  Robocop, Moucha, Dr.Emmett Brown,Mimozemšťan a do toho interdimenzinální příšery z Mogadonova mračna! Tak tolik ujetou věc jsem dlouho neviděl. Buckaroo Banzai umí všechno, že MacGyver by mohl hodit svůj nožík do řeky a jít žebrat na Václavák. Svět napadnou emzáci z jiné dimenze a jen on nás zachrání. Film kombinuje tolik věcí, že pochopím jak to dokáže zamotat hlavu. Dokonce chvílemi nejde poznat, co to je ku*va za film. Plejáda 80tkových hereckých hvězd, které se proslavily až později viz. Lloyd, Weller a Goldblum (fešný kovboj). Od poloviny, kdy začne Buckaroo vidět mimozemštany ve své skutečné podobě to dostane konečně drajv. Tady si myslím, že dost kopíroval John Carpenter v jeho filmu Jsou mezi námi. Pro fanouška filmových UG sci-fi magořin je tu možná jedna perla. Já si však musím v hlavě srovnat, co jsem to viděl. Nebo se mi jen do hlavy dostal emzák? Buckaroo pomoc!!! Hodnocení OST: 80.léta, sci-fi témata....groovy 7/10(11.6.2013)

 • Lacike
  *

  Je to taky zvlastny bizarny sci-fi mix. Vizualom mi to asi najviac pripominalo niekore sci-fi od Terry Gilliama. Lenze Gilliamove filmy maju napriek svojej divnosti silny jasny pribeh. Toto je ale taky strasny chaos, ze som prvych 40 minut absolutne nechapal vo co go a potom mi to uz bolo jedno. Zaujalo ma len obrovske mnozstvo znamych xichtov v obsadeni, ale aj tak nikto z nich nic zaujimave nepredvedie. Zdalo sa mi, ze boli rovnako zmäteni ako ja a tak to chceli mat co najskôr z krku. Jednu hviezdicku davam len za to, ze je to nieco uplne originalne a netradicne, ale zabavne to nie je ani na chvilu.(26.10.2017)

 • - Kanji nápisy na Buckaroo Banzaiově (Peter Weller) čelence, když řídí tryskové auto, se dají přečíst jako "seikatsu-bi", ale není to žádný japonský výraz. Slova jsou vymyšlená a nedávají smysl. (Terva)

 • - Film je známy aj pod skráteným názvom Buckaroo Banzai. (Svadbos)

 • - Lord John Whorfin (John Lithgow) ve filmu řekne: "Charakter je to, co jsi ve tmě."  Je to citát z 19. století, který vyslovil evangelista a vydavatel Dwight L. Moody. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace