Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Buckaroo Banzai, vědec, neurochirurg, tajný agent a rocková hvězda v jedné osobě, objeví zvláštní zařízení, které umožňuje cestování mezi dimenzemi. Vše by bylo skvělé, kdyby ovšem nezačal hrozit útok vetřelců. (oficiální text distributora)

Recenze (49)

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

Buckaroo Banzai je tajný agent a vedec zároveň, čo je pre film potrebné. Ale načo bol okrem toho ešte aj rocková hviezda a neurochirurg, to sa asi nedozvieme. Ak tvorcom hlavný hrdina nepripadal prekombinovaný, a nevšimli si, že sa im ďalšie jeho profesie nepodarilo rozvinúť, asi im chýba súdnosť. Chápal by som to jedine, keby sa jednalo o pilot k seriálu. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Těžko popsatelná záležitost. Už název je totiž trochu z jiné (třeba osmé) dimenze a film se o nic méně nekrotí. Buckaroo Banzai jako "muž, který všude byl a vše umí" je neskutečný a některé dialogy filmu by se mohli stát kultovní klasikou nejednoho pošuka. Popravdě právě k tomuhle má celý BB dost blízko, protože tohle je natolik odvázané a šílené, že se od toho těžko odtrhávají oči. Divák chce vidět, co dalšího si autoři vymyslí a stále tomu nedokáže věřit. Na konci snímku dokonce naběhne titulek o pokračování, které by zašlo určitě ještě dále.... Tak jako tak je tohle dobrodružství ojedinělou záležitostí, která si troufne na vše od překonání rychlosti zvuku a tím vstupu do jiné dimenze až po tvory z jiné dimenze mezi obyčejnými obyvateli (když je pak vidí jen Buckaroo, vznikají zajímavé situace:)). Pro fanouška sci-fi povinnost a chuťovka, kterou v dnešní době asi už nikdo nestvoří... Pro ostatní je to hromada šílených nápadů, poměrně slavných herců a příběhu, který těžko člověk bez fantazie dokáže přijmout... ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Určite menší bizár, než som vzhľadom na šialenú povesť snímky čakal. V podstate "iba" béčkový scifi trash s áčkovým obsadením, kde vysielanie Orsona Wellesa nebolo fiktívne, ohrozované sú dve planéty a treba zabrániť zničeniu ruského mesta mimozemšťanmi. Samozrejme tam by si mysleli, že za útok môžu Američania. Vizuál sa pohybuje v rozmedzí od osemdesiatkového gýča po príjemný industriál a tá ôsma dimenzia je vlastne úplne nevyužitá. Rovnako aj postava Ellen Barkin je len reklamným ťahom. 50% ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Na papíře ten scénář určitě musel vypadat parádně, podobně švihlá sci-fi zábava jako Návrat do budoucnosti, který vyšel o rok později. Ale ve filmu to moc nefunguje, režisér moc talentu na tvoření komedie nepobral, příběh se mu rozpadá pod rukama, a obzvlášť hlavní postavy to navzdory předpokladům táhnou ke dnu. Tak moc chtějí být za cool borce, až nejsou ani trochu zábavní, a film jim tak kradou pod rukama záporáci - John Lithgow i Christopher Lloyd jedou své mimozemské magory jak urvaní ze řetězu. Ani to ale nestačí na vytažení Buckaroo Banzaie z vod béčkových obskurností osmdesátých let, na které svět zapomněl. 6/10 ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Buckaroo Banzai (takový americký Jára Cimrman s japonskými kořeny) s pomocí své rockové kapely odkrývá tajnou invazi mimozemšťanů z 8. dimenze (z nichž každý se jmenuje John a velí jim naprosto šíleně přehrávající John Lithgow) a při tom všem zní hudba ze syntezátoru. Nenapadá mě, co víc dodat. Nejpodivnější na tom snímku je, že pokud se tvůrci snažili natočit komedii, tak selhali. A pokud se snažili nenatočit komedii, tak selhali také. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (16)

  • Závěrečné titulky končí prohlášením o pokračování s názvem Buckaroo Banzai Versus The World Crime League. Ještě v roce 2015 se však čeká na schválení od držitelů současných práv, Metro-Goldwyn-Mayer. (Terva)
  • Jamie Lee Curtis hrála Banzaiovu matku ve flashbacku, ale tato scéna nebyla nakonec použita. Dostupná je pouze na speciální edici DVD ve vystřižených scénách. (Šindy)

Reklama

Reklama