Dobrodružství Buckaroo Banzai napříč osmou dimenzí

Dobrodružstvá Buckaroo Banzaia naprieč 8. dimenziou

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

Dobrodružný / Romantický / Komedie / Sci-Fi

USA, 1984, 103 min

Toto dílko zřejmě vzniklo, když David Bowie, David Cronenberg, Morihei Uešiba, Bob Marley a Nikola Tesla uspořádali joint party a skončili v osmé dimenzi. Buckaroo Banzai - experimentátor, neurochirurg, umělec, mistr meče a všech ostatních umění, vědec i jednoduše prima citlivý chlap (ostatní jeho talenty neuvádím pro ušetření místa i času) - nejen zachránil Zemi a navázal kontakty s mimozemskou a jinodimenzionální civilizací, ale i stal se kultovní postavou hipsterů v 9., 10. a 11. dimenzích. ___ Film, který mi svojí dobovou odvázaností, ztřeštěným tématem a kultovní stylizací připomíná Repo Mana ze stejného roku - oba jsou určeny pro hikikomori a speciálně pro Sheldona Coopera, normálním jedincům se doporučuje těmto filmům zdaleka vyhnout. ___ Odpovědi na nejčastější otázky na Buckaroo Banzai jsou zde: http://www.figmentfly.com/bb/bbindex.shtml(15.10.2011)

V bláznivé fantasmagorické akční komedii se scifi prvky se sešli hvězdy budoucích trháků jako Robocop, Návratu do budoucnosti nebo Mouchy. Hlavně to a některé super ujeté hlášky a situace jsou po více než třiceti letech devizou filmu. Je mi docela i líto, že nikdy nevzniklo pokračování. Ale na takovémhle filmu je krásně vědět, na co chtěli filmaři dávat důraz, když neměli spousty peněz a v každém záběru milion triků. No a velký palec nahoru za asi nejvíc sexy postavu herečky Ellen Barkinové.(22.6.2018)

• MontyBrogan

Buckaroo Banzai je tajný agent a vedec zároveň, čo je pre film potrebné. Ale načo bol okrem toho ešte aj rocková hviezda a neurochirurg, to sa asi nedozvieme. Ak tvorcom hlavný hrdina nepripadal prekombinovaný, a nevšimli si, že sa im ďalšie jeho profesie nepodarilo rozvinúť, asi im chýba súdnosť. Chápal by som to jedine, keby sa jednalo o pilot k seriálu.(4.8.2018)

Robocop, Moucha, Dr.Emmett Brown,Mimozemšťan a do toho interdimenzinální příšery z Mogadonova mračna! Tak tolik ujetou věc jsem dlouho neviděl. Buckaroo Banzai umí všechno, že MacGyver by mohl hodit svůj nožík do řeky a jít žebrat na Václavák. Svět napadnou emzáci z jiné dimenze a jen on nás zachrání. Film kombinuje tolik věcí, že pochopím jak to dokáže zamotat hlavu. Dokonce chvílemi nejde poznat, co to je ku*va za film. Plejáda 80tkových hereckých hvězd, které se proslavily až později viz. Lloyd, Weller a Goldblum (fešný kovboj). Od poloviny, kdy začne Buckaroo vidět mimozemštany ve své skutečné podobě to dostane konečně drajv. Tady si myslím, že dost kopíroval John Carpenter v jeho filmu Jsou mezi námi. Pro fanouška filmových UG sci-fi magořin je tu možná jedna perla. Já si však musím v hlavě srovnat, co jsem to viděl. Nebo se mi jen do hlavy dostal emzák? Buckaroo pomoc!!! Hodnocení OST: 80.léta, sci-fi témata....groovy 7/10(11.6.2013)

• Lord_Okurka

Tohle je přesně ten typ filmu, který se vymyká jakémukoliv hodnocení. Čistě objektivně je to strašná blbost, zmatená, nesmyslná a přepálená. Přitom to ale není taková blbost, aby to bylo zábavný způsobem, jak třeba Flash Gordon nebo Rocky Horror Picture Show. I když svoje kouzlo to přeci jen má... takový fakt divný "WTF" kouzlo. Strašně mě bavil herecký výkon a italský akcent Johna Lithgowa, škoda že ho ve filmu není víc. A ačkoliv bych to už znova nechtěl vidět, to avizované pokračování v závěru by mě dokázalo nalákat :-)(14.7.2018)

• Peter Weller

• - Už když Earl Mac Rauch psal scénář, chtěl aby roli Dr. Emilia zahrál John Lithgow. (Terva)

• - Údajně se jedná o nejoblíbenější film Muammara Kaddáfího. (vangobseck)

• - Úvodní nadzvukové vozidlo bylo sestaveno převážně z auta Ford F-350. (Terva)