Enid (Thora Birch) a Rebecca (Scarlett Johansson) práve dokončili strednú školu a lomcuje nimi puberta. Miesto vo fast-foodovej americkej spoločnosti si hľadajú bombardovaním okolia uštipačnými hláškami. Navyše majú depresiu z toho, čo ich čaká. Budú si musieť nájsť nudnú prácu, čakať na prvý románik. Kým Rebecca sa zamestná v miestnej kaviarni a začne si šetriť na byt, Enid je bližšie flákanie sa s neurotickým romantikom Seymourom (Steve Buscemi). Skúška dospelosti je za dverami - obe majú čo robiť, aby si obhájili svoje identity, splynuli so "systémom" a pri všetkých osobných zmenách zostali stále priateľkami. (POMO)

nevermore

Mno.., i když zahrané to bylo kvalitně i prodkce, hudba, prostedí všechno, nelíbí se mi charakter hlavní postavy - zhrzená teenagerka, pohrdající vším a všema, víceméně.....k tomu navíc nemakačenko, protože jí nevyhovují společenský konvence?....hm..... Steve Buscemi v roli outsidera byl daleko lepší. Třebas to je kritikou ceněný film, nepadl na mě celou vahou a když tam v tom cítím jen trochu nějakou levárnu - nic... Líbí se mi koment DJkomy: "...Film je nezávislý natolik, že je vlastně o ničem, ale tváří se jako plnohodnotný film, který by jste měli vidět...... Jen varuji, kdo nemiluje nezávislost nenajde nic víc než slabý film v kterém se nezávislí herci snaží zaujmout hollywood." ()

Linka2

"Sometimes I think I might be going crazy from sexual frustration." Opravdu přízračný svět. Ironický scénář a gesta se mi chvílemi (a to hlavně zezačátku) zdály přímo geniální. Kombinace podivného příběhu a takového vývoje postav, že na konci nevíte jestli jste si oblíbili tu správnou a co si vlastně o kom myslet, překvapivě zafungovala. Kdo čeká velký příběh s dechberoucí zápletkou asi bude zklamán. Film je alternativa, podaná ruka těm, kteří jsou unavení z přetvářky a povrchní americké představy štěstí v podobě úspěchu, atraktivního vzhledu, sportovní postavy, účasti v klubu roztleskávaček a excitovanosti. Thora Birch se pro tuto roli stejně tak jako pro roli v Americké kráse narodila! Scarlett Johansson je mým bestsellerem už dlouho. Líbí se mi závěr zachycující váhavost, nerozhodnost a určitou nevyzrálost osmnáctiletý holky smíšenou s provokativností a touhou být důležitá. Kdo se v chování Enid sám nepozná? 5* za to, jak mi to sedlo do nálady a životního období. ()

Unnamed

Řekl bych, že jde o zcela průměrný, ničím výjimečný film. Jediné co stálo za řeč, byl Steve Buscemi, ostatní (hlavně tedy děj) prachsprostá šeď a nuda. ()

hroubek

Přízračný svět pro mě byl spíše přízračným filmem. Terry Zwigoff si mě získal už svým filmem Santa je úchyl, který považuji za nedoceněnou vánoční klasiku. Mým největším problémem je to, že mě film moc nebere. Prostě mě tam, něco chybí. Něco co by upoutalo moji pozornost, nebo mě úplně vtáhlo do příběhu. Postavy jsou fajn, jejich dialogy jsou taky fajn, přesto mě to nebavilo, tak jak jsem doufal. Thora Birch a Scarlett Johansson hrají skvěle a jejich dialogy jsou originální a osvěžující, jelikož takhle se ve filmech moc nemluví. Steve Buscemi má parádní roli a nejde s ním nesoucítit. Nelze říci, že je to špatný film, jen buď Vám to sedne, nebo ne a pak uvidíte sami. ()

Fakipics

Začátek byl sarkasmem posedlý démon, který zápletkou ztroskotal do už méně cynické podoby, kterou mám rád, ale bod šel nahoru prudce s erekcí při sledování nevyzrálé Scarlett a docela frustrujícím koncem. Jinak když si srovnáme dnešní kinematografii... už dlouho jsem se necítil po filmu takhle skvěle. A nadrženě samozřejmě. ()

VanTom

Dvě samorostlé a hrozně "nad věcí" kamarádky těsně po maturitě si cynicky nevybíravě utahují ze všech podivínů i normálních lidí, jenže takhle asi nepůjde žít dlouho. Jedné "dospění" a zapadnutí do pracovního procesu moc problémů nenadělá, tu divnější a vzdorovitější musejí dohnat důsledky jejích pubertálně lehkovážných, ubližujících skutků. Zaslouží si to. Kousavá alternativa k teenagerským filmům se jim naštěstí v ničem nepodobá. ()

Brain-D

17.ti letá Scarlett Johansson je tu opravdu něco ! Jinak velmi zajímavé vztahové drama o jedné teenegerca, která naprosto neví, co chce. 80% ()

cross

Jsou filmy, které překypují trapností a neobsahují ani náznak jakékoliv myšlenky. A také jsou filmy, které by rády přinesly nějaké to poselství se spoustou skrytých témat, ale jenž jsou až k uzoufání nudné a nezajímavé, čímž ztrácejí prakticky všechno a mohou se tak zcela vynechat z jakýchkoliv oblíbenostních žebříčků. A právě takový je Ghost World... ()

liuk

Ghost World jsem viděl asi před rokem a dal mu 4* a jsem rád, že jsem se na něj teď v televizi podíval znovu, protože se mi líbil o něco víc. Na první pohled určitě potěší několik povedených popkulturních narážek. Ale hlavně se děj točí okolo moc pěkně udělaněho rozkolu dvou kamarádek ze střední školy, a to jen kvůli jistému "freakovi", kterým jedna z nich opovrhuje, druhé imponuje, přestože na začátku vypadají, jako kdyby si povahou z oka vypadly. Potěšilo mě, jak na mě během děje film působil. Nejdříve jsem, samozřejmě kvůli vzhledu, koukal hlavně po Scarlett, ale už tak po polovině bych jel za Thorou a jejím cynismem až na konec světa. Buscemi zde předvádí skvělý herecký koncert a představuje jednu z mála postav, do které jsem se po dlouhé době sledování filmů dokázal vžít, asi protože si v navazování nových vztahů připadám jak on. Ještě že se stále točí nejen cool akční brakové komiksové adaptace, ale i takovéto.Snad se nám všem někdy podaří odjet svým autobusem. ()

Pupidyk

Je vážně škoda, že film stojí jen na Buscemim s Thorou Birch, příp. některých vedlejších rolích. Btw: Asi to teď neřeknu nejšťastněji, ale smrt Brada Renfra si ve své důležitosti v ničem nezadá s úmrtím Heatha Ledgera. Z Renfra mohl být famózní herec. ()

V.Silver

Zajímavý film - především proto, že hlavní hrdinku celý film nenávidíte minimálně stejně, jako se nenávidí ona sama. Koncept exkurze do hlubin duše dospívající kravky mi přišel velice zajímavý, ostatně zajímavě napsané byly i další postavy - jenom by mě zajímalo, jestli takoví lidi v USA opravdu někde žijou :) 70% ()

Pecival

Škoda, že v poslední třetině došel dech, začali se řešit až příliš závažné věci, nebo jsem si na styl filmu prostě zvykl, protože jinak by to bylo za pět. Cynické postřehy přidrzlých holek se mi totiž jinak moc líbily. Obzláště Thora Birch byla naprosto dokonalá (ale asi bych ji mít v okolí nemusel). Moc se mi přes vysoké hodnocení do toho filmu nechtělo, ale nakonec jsem se skvěle bavil. ()

Soweek

Zápletka jde trochu mimo mě,ale jinak se nedivím nominaci na Oscara za scénář. Navíc Thora Birch zde skutečně dokazuje, že její pozoruhodný výkon v Americké kráse nebyla žádná náhoda. Dal bych asi 3,5, ale herecké výkony Thory a hlavně výborného Steva Buscemiho to zvedají na 4,5. ()

Kanibal

Super film se Scarlett a Stevem ;) Ne vážně - jak se žije teenagerovi, který to má v hlavě srovnané... ale maličko jinak? ()

BluT

"Kolik chceš za tyhle?" "500 dolarů." - Celý film je ujetej jak kdyby Tom & Jerry vystupovali v ňákym béčkovym horroru. Takovym tim vážně divnym způsobem. Ale celkem hezky se na to koukalo. Stejně sem rád, že se točej i takovýhle filmy a ne jenom komerční trháky. Ty se přejedi rychle. Tohle ne. ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína