Od soumraku do úsvitu 2

Od súmraku do úsvitu 2: Krvavé peniaze

Krimi / Horor / Thriller

USA, 1999, 88 min

• SeanLSD

Snaživo natočená strašná zbytočnosť. Privádza ma k úvahe, prečo niektoré filmy jednoducho sú „kúl“ a iné nie. Pretože OD SÚMRAKU DO ÚSVITU II opať disponuje zaujímavým námetom, radom ozvláštňujúcich postupov a ani zďaleka nie márnymi ksichtami, ale... nudil som sa. Na začiatku netopiere prehryzú oceľové lano od výťahu a na konci trvá úplné zatmenie slnka polhodinu...(12.4.2015)

• Kolssteyn

I přes co-produkci Rodriguez-Tarantino byl znát kvalitativní seskok do plochého rozměru po všech stránkách. Nejvýrazněji však v B-hercích, kteří zůstali naživu až téměř do konce filmu. Však také půldruhou hodinou trpce zkoušené diváctvo dalo znát svoje nadšení najevo v pouhé pětinové návratnosti rozpočtu. Kameraman svou neobytností neustále dokazoval, že ve srovnání s Rodriguezovým pojetím, když dva dělají totéž, není to totéž.(18.11.2013)

Zatraceně, to vůbec nebylo špatný! Jasně, má to svoje mouchy dvojky, ale jinak to byla fakt docela sranda. Rozhodně jsem si u toho připadal líp, než když bych měl čumět celej večer na porno, ktery ani porno není, jak to dělali ti týpci v motelu. Je tady několik dobrejch hlášek, solidní hudba, často efektní záběry a i ti netopýři jsou docela vtipní, když to neberete moc vážně. Potěší, že hlavního hajzla hraje Maynard z Pulp Fiction, hlavního klaďase (i když poněkud zápornyho) zas Robert Patrick, chvíli si tam zahraje Danny Trejo (kterej byl v jedničce zabitej, takže to mi moc smysl nedávalo (a podle zmínky o bratrech Geckových se to fakt odehrává až po jedničce)) a taky třeba cameo Bruce Campbela hned na začátku dává tušit, že to nebude úplnej šit. Taky to produkovali Tarantino s Rodriguezem, takže za něco to stát muselo. Prostě do koše bych to zas tak nezahazoval... Ale slabost pro to mít asi nikdy nebudu. Upozorňuju všechny, aby se vyhnuli českému dabingu, kterej plno vět překládá naprosto jinak, vyhýbá se explicit slovům a celkově je to hrůza.(23.2.2017)

• VanBradley89

Tak tu máme dvojku. Z prvního dílu se kromě Dannyho Treja nikdo nevrátil. V očekávání strašného průseru jsem film nahrával z televize. Říkal sem si, že i když to asi bude hrozná sračka tak to prostě musim vidět, abych jednou mohl říct, že jsem viděl všechny. A světe div se ono se mi to docela líbilo. Neříkám, že to je nějaké extra veledílo, ale koukat se na to dá. Sem tam padne nějaká povedená hláška, zajímavé pohledy kamery. Určitě bych toto pokračování nezatracoval. Asi takhle nejlepší by bylo kdyby vůbec žádné sequely k legendární jedničce nevznikly, ale stalo se. A, alespoň z mého pohledu to nedopadlo zas tak hrozně jak tu někteří tvrdí. PS: Chlápek co zaskočil na natáčení porna je bez debat to nejlepší.(31.10.2011)

Zábavný úvod s neopakovateľným Bruceom Campbellom bol perfektný, no potom to šlo už dolu z kopca. Drsné postavy, drsné scény a drsné dialógy boli zo začiatku možno originálne, ale po čase ma už mimoriadne znechutili. Najhoršie však boli klišeovité zábery na bizónou lebku v púšti, cez ktorú striedavo cupká pavúk a prelieza had. Bŕŕ, takéto scénky patria do 80's, rovako ako smiešne netopiere. Ale aby som len nekritizoval, musím uznať, že Robert Patrick sa mi páčil, čo sa však nedá povedať o otrasnom militantnom kváziultradrsnom Raymondovi Cruzovi. Spočiatku som sa pobavil, potom som už len nechápavo krútil hlavou, ale nakoniec je to celkom slušné béčko.(18.4.2011)

• - Hlavní hrdinové mají na autě SPZ s nápisem BYT MEE, což by bylo správně BIT ME - kousni mě. (-Bomba-)

• - Auto Jesuse (Raymond Cruz) je Lincoln Continental Mark IV z roku 1959, tzv. "Town car". (dandislav1991)

• - Film vyhrál cenu Saturn v kategorii nejlepší domácí video. (Terva)