Od soumraku do úsvitu 2

Od súmraku do úsvitu 2: Krvavé peniaze

Krimi / Horor / Thriller

USA, 1999, 88 min

• Likan7

Od výborné Fakulty po srágoru. Robert Patrick to teda vede...Tady to šíleně smrdí jen snahou svést se na někdy až kultovní a skvělý jedničce. Pokračování nefunguje jako horor, akční film ani jako komedie. Logika si samozřejmě dala pauzu, ale to asi i od takových filmů očekávám a dokážu nad tím mávnout rukou, když vidím alespoň snahu, jenže tady nebyla ani ta snaha. Film o upírech co se snaží vykrást banku, no to působí směšně samo od sebe...Scéna frontálního útoku na policii je nasazenou korunou...nic jiného ne odpad si tohle nezaslouží...(4.8.2016)

• Kolssteyn

I přes co-produkci Rodriguez-Tarantino byl znát kvalitativní seskok do plochého rozměru po všech stránkách. Nejvýrazněji však v B-hercích, kteří zůstali naživu až téměř do konce filmu. Však také půldruhou hodinou trpce zkoušené diváctvo dalo znát svoje nadšení najevo v pouhé pětinové návratnosti rozpočtu. Kameraman svou neobytností neustále dokazoval, že ve srovnání s Rodriguezovým pojetím, když dva dělají totéž, není to totéž.(18.11.2013)

Dala bych 5* ,ale kdyby měl tento film jiný název. Pokud mám ale srovnávat s prvním dílem, tak je slabší. Jinak líbi moc, upíři, skvélá!!!! kamera, která si pohrává s detaily, zajímavé, neotřelé přechody. Chyběla mi zde větší hloubka, která je v prvním dílu, ale i zde platí na upíry zbraně, které známé z jiných filmů, knih, písemností. Já jsem spokojena.(14.9.2008)

Kdyz jsem tenhle film videl poprve, tak sem ho malem nedokoukal a mel sem chut rozmlatit televizi, tak moc se mi to nelibilo. Takze ani nevim proc jsem na nej cumel znova, ale nic jsem necekal a najednou sem zjistil, ze se dost dobre bavim. Prvni pulka filmu je jen o davani dohromady party na vloupacku a i kdyz herci hrajou mizerne, vypadaj docela cool, sem tam hodi slusnou hlasku a to vse je natoceny docela dynamicky s chytlavou hudbou. Druha cast filmu je jedna velka rubacka, akorat misto baru sme v bance. Triky jsou sice celkem mizerny, ale krve je dostatek a prestrelka je tu hodne vyzivna. Napodruhe proste za lepsi 3*.(1.2.2005)

• kaylin

„Od soumraku do úsvitu 2: Krvavé peníze“ je tím druhem pokračování, které ani moc vidět nechcete. Nejsou zde dobré postavy, nejsou zde dobré hlášky, není zde humor, napětí a ani zde nakonec nejsou dobré efekty, ale jen triky, které se neustále opakují a jsou celkově docela nudné. Je to škoda, protože celý příběh okolo Titty Twister v sobě měl mnohem větší potenciál, než jaký se v tomhle filmu ukázal. Ignorování konce prvního snímku je nebetyčnou zbabělostí.(16.4.2015)

• - James Parks, který ztvárnil strážníka Edgara McGrawa, je skutečným synem Michaela Parkse, představitele rangera Earla McGrawa. Společně se pak ve stejných rolích objevili i ve snímcích Kill Bill (2003) nebo Grindhouse: Auto zabiják (2007). Samostatně si pak zahráli i v dalších filmech Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze. (gogos)

• - Film vyhrál cenu Saturn v kategorii nejlepší domácí video. (Terva)

• - Auto Jesuse (Raymond Cruz) je Lincoln Continental Mark IV z roku 1959, tzv. "Town car". (dandislav1991)