Malý krámek hrůz

• USA Little Shop of Horrors (více)

Květinářství pana Mushnika nemá štěstí na zákazníky. Obchody jdou špatně až do okamžiku, kdy dá prodavač Seymour jedné rostlině několik kapek vlastní krve. Neví, že její zvláštní vlastnosti pocházejí z vesmíru. Kvvětinu pojmenuje Audrey II. Podle kolegyně, po které touží. Chtěl by s ní žít, ale Audrey chodí se sadistickým zubařem. Cestu ke štěstí by mohla otevřít zázračná rostlina. Pan Mushnik díky ní má neuvěřitelný obrat. Ukáže se však, že je nejenom masožravá, ale také nenasytná. Připraví sice Seymoura o protivníky, ale láká ji i Audrey. (oficiální text distributora)

Joe16210

Nechápu, jak mi tenhle klenot mohl tak dlouho unikat. Hudba naprosto super, skvělý styl, kdyby to bylo pouze o ní, tak by to bylo 5*. Na druhou stranu příběh jako takový by ode mě dostal jen 3*, takže se to krásně průměruje na 4* a tomu odpovídá o zpracování. Frank Oz je v tomhle prostě king. Naivita některých postav jde ruku v ruce s parodickým a recesistickým stylem, takže vlastně jako celek tohle funguje. Viděl jsem s oběma českými dabingy a musím pochválit. Chystám se brzy i někam do divadla na jevištní muzikál, který (věřím) bude stejně dobrý, ne-li ještě lepší. ()

peeko

Zpívající květina s neutuchající chutí na masíčko, skvělí herci, vynikající písně, absurdně dokonalý příběh = naprosto brilantní! Howg ()

Taarg

Netuším, jak se v popisu filmu může objevit komedie/muzikál/horor. Každopádně o poslední z těchto žánrů rozhodně nejde. Smát se u filmu nebudete, jen tak pěkně usmívat, ale je skvělý. Kde jinde uvidíte Krotitele duchů než v Little shop of horrors! ()

Wimpy

Tenhle film asi může za to, že se mi od dětství líbí muzikály. Tenkrát jsem hlavně ocenil ten vtip v kombinaci s hororem, protože to je trikově dokonalé. Nicméně hudebně jak by smet a zahrané také na výbornou. Komentář píšu, až nyní, po zhlédnutí divadelní verze (Kvítek z horrrroru v Pardubickém divadle, kde to převzali z Brněnského divadla). Musel jsem si tenhle klenot opět připomenout a… Luxusní :) Všechno jak má být. Kouknul jsem i na původní, vystřižený, konec z režisérské verze a to je teda něco. To muselo stát peněz. Přesto mám radši kino-verzi. ()

parabella

Film na ktorý nemôžem dať dopustiť. Zaujal ma už ako malé 10 ročné dievča a teraz 10 rokov potom ked som si ho pripomenula viem prečo. Je to snímok, ktorému sa nedá nič vytknúť. Dalo by sa povedať (teda z môjho pohľadu), že je to najlepší film aký som kedy videla či uvidím. Ale nepoviem to. Hovorím len, že je to dokonalý film. To musí stačiť a snáď ste pochopili čo som tým chcela povedať.... Proste pozrite si tento film ak na naň natrafíte! ()

Mark1983 odpad!

Kdysi ve videopůjčovně jsem na tento snímek narazil a zaujal mě jak název tak i téma (masožravá kytka),ale nakonec jsem se nestačil divit,co jsem si to půjčil za nesmysl,a navíc muzikálový,a muzikály mě nikdy nebavily,takže dávám jasný a definitivní odpad.Tohle není Malý krámek hrůz,ale parodie. ()

draxxi

Vybornej muzikal s dobrym pribehem i obsazenim. Chytlavy sountrack koreneny tremi vsudepritomnymy devcaty... 9/5/2020 86% ()

coulismoulis

Big green mama priletela z outer space, aby znicila americky sen padesatych let. Vzala to ponekud radikalne a pro svoji budouci zivotnost trochu nevyhodne, ale zas je fakt, ze ten sen je tak ouchylny, ze ji nakonec asi i postavy radsi samy lezly do huby ;) Takove roztomile krveziznive dilko, ktere urcite stoji za to videt, uz jen kvuli krasne animaci Audrey II a imho zivotnimu vykonu Murrayho a Martina. ()

Zabriskie

Kouzelný muzikál s výbornými písněmi, které se mi zaryly do paměti (často se přistihnu, jak mi jejich refrény zní v hlavě a pak se jich nemůžu zbavit). Tento film má schopnost přenést diváka do svého úžasně zvláštního světa, ze kterého je ale pak velmi těžké vrátit se zpět do šedivé a nudné reality. ()

Herbert007

Milý a vtipný muzikál - až zde má napsáno "USA", tak takový neamerický. Moranis i Martin jsou výborní, ale kytka Audrey je ještě trumfne svými hláškami a grimasami :-) ()

vixina

Film, ktorý by som dokázala sledovať stále. Výborné pesničky, technické prevedenie, charaktery a ich stvárnenie, v jednoduchosti dokonalá zápletka, úsmevné cameá... a to všetko veľmi príjemne voňajúce Broadwayou. Mne nič viac netreba(: ()

Untouchabl

Nebýt několika muzikálových čísel (některé byly ale super), byl by to ideální film na sobotní pánskou jízdu s filmy, starými videohrami a rumem. ()

Pollini

Úžasná komedie/muzikál, hudba ve stylu dixie i pop, neuvěřitelně chytlavé melodie, naprosto neuvěřitelný výkon Steve Martina, naprosto přirozenýkomik, který se skvěle vžil do postavy. Příběh je sice klasický, ale provedení stojí za to!! ()

Jezek_68

Povinnost shlédnout pro dentisty a květináře. Malý drahokam fimové tvorby, ke kterému se rád opakovaně vracím. Škoda mírně klesajícího tempa v závěru filmu. To je ostatně u Ozových filmů častý jev. Čestnou vyjímku  tvoří "Horší než smrt". Za zločin proti filmu považuju vynucenou a vyměklou změnu oficiálního konce filmu oproti původnímu, ólredy natočenému závěru (nebudu spoilerovat). Životní role Steve Martina. ()

Malý obchod hrůz čeká návrat

Malý obchod hrůz čeká návrat

16.03.2024

Pokud si občas říkáte, že masožravé rostliny nemají na velkém plátně dostatek reprezentace, možná se to brzy změní. Podle informací serveru Deadline je totiž v přípravách nová verze klasické… (více)

Chris Evans jako sadistický zubař

Chris Evans jako sadistický zubař

25.02.2020

Herec Chris Evans (Avengers: Endgame, Na nože) se čerstvě upsal roli sadistického zubaře v chystaném remaku Malého krámku hrůz pro studio Warner Bros. Film chystá Greg Berlanti (Green Lantern, Já,… (více)