Malý krámek hrůz

• USA Little Shop of Horrors (více)

Květinářství pana Mushnika nemá štěstí na zákazníky. Obchody jdou špatně až do okamžiku, kdy dá prodavač Seymour jedné rostlině několik kapek vlastní krve. Neví, že její zvláštní vlastnosti pocházejí z vesmíru. Kvvětinu pojmenuje Audrey II. Podle kolegyně, po které touží. Chtěl by s ní žít, ale Audrey chodí se sadistickým zubařem. Cestu ke štěstí by mohla otevřít zázračná rostlina. Pan Mushnik díky ní má neuvěřitelný obrat. Ukáže se však, že je nejenom masožravá, ale také nenasytná. Připraví sice Seymoura o protivníky, ale láká ji i Audrey. (oficiální text distributora)

Landauer

Naprosto úžasný muzikál! Fantasticky zrežírovaný s parádními triky, které vůbec nestárnou. Rozhodně se ale podívejte na director’s cut, protože původní verze uvedená do kin, kterou producenti zmrzačili tím, že jí usekli poslední čtvrt hodinu a místo toho tam nalepili úplně mindfuck happyend, ubírá celkovému hodnocení minimálně jednu hvězdičku. Původní temná vize Franka Oze dává daleko větší smysl, nádherně uzavírá dějové linky postav a v závěru vás čeká monumentální vizuální zážitek, takže jedině director’s cut. ()

Oralfabet

Hodně věcí se mi tam nelíbilo, a některé z nich byly dost podstatné (obě hlavní postavy), ale je to fakt úžasně bizarní, najde se tam pár bangerů (Skid Row!) a Steve Martin jako sadistický zubař fucking rules. A Bill Murray rules even more, i když jen krátce. 7/10 ()

Kacitr

Mojí tehdejší zubařku, která nepoužívala umrtvení před vrtáním, tu bych Audrey číslo 2 klíďo předhodila taky. ()

Emzet

Původně jsem chtěl dát 3 hvězdy, ale Martin s Murrayem to vytáhli. Hudební čísla mi přišla skvělá, přestože hudební pozadí pro ně byly syntetizátory let osmdesátých. Navíc ten film byl docela vtipný. A jestli je Steve Martin ve svých zbylých rolích alespoň zpoloviny tak úžasný jako zde, chci vidět všechno kde kdy hrál. Na píseň I'm Your Dentist v jeho podání velmi dlouho nezapomenu. ()

Kucndo

Je to dost blbé, ale tak co, je to muzikál, nicméně rozhodně se vyplatí podívat na potrhlou americkou Adélu už jen kvůli songu "Mean Green Mother from Outer Space". Humor je fajn, několikrát jsem se pobavil, Audrey II je skvělá, stejně tak jako muzika. I z nostalgie dávám 4* ()

Ronaldo79

Muzikálově pojatý příběh o lásce klíčící v květinářství s hřejivými písničkami a jednou vesmírnou po mase a krvi lačnící kytkou. Krásný příklad toho jak bláznivě zábavné dokázaly osmdesátky být. Steve Martin jako over-the-top zubař takřka geniální. 7/10* ()

Klajnik

Původní film z roku 1960 je vtipnou groteskou, jejíž nejsilnější stránkou byly karikaturní postavy (jak ty hlavní, tak ty vedlejší), které mě rozesmály svými gagy. Zde jsou postavy spíše otravné a nezábavné, což mě zamrzelo. Naštěstí to vynahrazuje samotná masožravá kytka Audrey II, která zde vyloženě válí a samotný apokalyptický závěr Directors Cut verze je boží. Tím i svým vizuálním zpracováním, které mnohonásobně převyšuje původní film, jenž byl filmařsky horší. Samotná muzikálová čísla jsou občas trapná, občas zcela zbytečná ale někdy skvělá. Původně jsem nebyl nadšen tím, jakym směrem se tenhle film ubírá, ale čím dál tím více byla kytka šílenější, tím víc si mě to získávalo. ()

mh.mail

60% - Příjemné a nečekané překvapení. Steve Martin je tak úchvatně úchylný zubař, až to bolí. Ale Bill Murray je ještě úchvatněji úchylnější pacient. Pozor, nenechte se mýlit. O tomhle film není. To je jenom jeho zlomeček (z hlediska děje prakticky nedůležitý), který však ve mě zanechal hluboký dojem. ()

fisus

Muzikálům sice nerozumím,ale tohle je pecka!Skvělý Rick Moranis,dokonalý Steve Martin jako zubař,celá řada komiků v malých roličkách v čele s B.Murrayem,spousta chytlavých písniček......já si to snad půjdu pustit ještě jednou!!! ()

Axident

Až geniálně úchylná libůstka, na níž se tvůrci setsakra vyřádili. Hodně "jiný" muzikál o extrémně žravé květince z vesmíru. Jasných pět hvězd, mě to sedlo, jen to mlasklo... ()

Wolvie

Můj nejoblíbenější muzikál.Že o něm prakticky nic nevíte? Tak to koukejte napravit,protože vážně stojí za to.Brilantní hudební čísla,neodolatelné mixování všemožných žánrů,skvostný Moranis,špičková atmosféra,prostě pecka a osobní kult. ()

Heroine

Místy celkem vtipný, nicneříkající film. Když se chce divák opravdu hodně odreagovat, poslechnout si nějaké pěkné písničky, a pobavit se netradiční komedií, potom je to ideální. Pokud chce člověk vidět buďto prvotřídní humor, nebo alespoň trochu sci-fi horor, má smůlu. ()

fisikk

Prostředí ve, kterém je tento film natáčen, mi bylo velice blízké, stejně jako postavy zde hrající. Zvláštní Seymur s výstřední Audrey tvořili komický vztah, ale kdo by jim to nepřál . Nejvíce mě zaujala hlavní´hrdinka sama o sobě. Od jejího oblékaní, vzhledu až po hlas mi přišla hrozně zvláštní, přesto sympatická. Za nejvtipnější scénu považuji návštěvu Arthura u zubaře Orina, kdy jeden chce působit bolest a druhý ji chce cítit, přesto si bohužel nerozuměli. ()

gootchy

Muzikál s neskutečně chytlavými melodiemi a plejádou tehdejších herců. A Ellen má nádherný hlas. Ještě bych vyzdvihnul to nejstylovější parkování motorky v dějinách filmu. ()

Denny

Muzikálová hororová komedie o zakřiknutém zaměstnanci květinářství, který má velké problémy se stále se zvětšující masožravkou Audrey 2.Filmu vévodí komika Moranise a povedené scény s masožravou rostlinou. ()

Malý obchod hrůz čeká návrat

Malý obchod hrůz čeká návrat

16.03.2024

Pokud si občas říkáte, že masožravé rostliny nemají na velkém plátně dostatek reprezentace, možná se to brzy změní. Podle informací serveru Deadline je totiž v přípravách nová verze klasické… (více)

Chris Evans jako sadistický zubař

Chris Evans jako sadistický zubař

25.02.2020

Herec Chris Evans (Avengers: Endgame, Na nože) se čerstvě upsal roli sadistického zubaře v chystaném remaku Malého krámku hrůz pro studio Warner Bros. Film chystá Greg Berlanti (Green Lantern, Já,… (více)