Malý krámek hrůz

• USA Little Shop of Horrors (více)

Květinářství pana Mushnika nemá štěstí na zákazníky. Obchody jdou špatně až do okamžiku, kdy dá prodavač Seymour jedné rostlině několik kapek vlastní krve. Neví, že její zvláštní vlastnosti pocházejí z vesmíru. Kvvětinu pojmenuje Audrey II. Podle kolegyně, po které touží. Chtěl by s ní žít, ale Audrey chodí se sadistickým zubařem. Cestu ke štěstí by mohla otevřít zázračná rostlina. Pan Mushnik díky ní má neuvěřitelný obrat. Ukáže se však, že je nejenom masožravá, ale také nenasytná. Připraví sice Seymoura o protivníky, ale láká ji i Audrey. (oficiální text distributora)

yeniczek

Feed me, Seymour! 5* je za technickou stránku filmu, protože pohyby a trikové provedení Audrey II mě nepřestávalo udivovat celou stopáž filmu. Zbytek taktéž parádní a postavy Stevea Martina a Billa Murrayho jsou třešničky na dortu.. 9/10 ()

VanTom

Mluvící masožravou kytku Audrey II jsem z trikového (loutkohereckého) hlediska obdivoval a "chudinsky" béčkovou stylizaci kulisové výpravy, ujetého příběhu i estrádně živelných výkonů (báječné štěky slavných tváří) si užil, jenže samotné písničky, choreografie či postavy se mi líbily tak půl na půl. Což je u čistokrevného (parodicky hororového) muzikálu trošku problém. Skvělý ovšem byl monstr-apokalyptický (původní) závěr režisérské verze. ()

Ichabod

Skvěla komedie snad inspirovaná Adélou (?) s cool kytkou co mluví jak nigga a ze všech nejlépe zpíva, Stevem Martinem co se vyžívá coby zubař na nebohých pacientech (naprosto luxusním je masochistický Bill Murray co se mu v ordinaci vyžíval) a takovou "na pohodu" atmosférou. Nebýt pár slabších pěveckých čísel šel bych možná výš. ()

D28

Vynikajúca paródia a ja by som podčiarkla MUZIKÁLOVÁ.Hlavne spievané scénky ma naozaj dostali a aj po rokoch ma stále bavia.Výborne zaspievané,zahrané,milé,romantické...Len by som chcela ešte podotknúť,že tak ako existujú i priateľskí a vegetariánski mimozemšťania, tak sú na svete aj dentisti, ktorí s postavou Steva Martina nemajú ani štipku amalgámu spoločnú. ()

BuryGol

Muzikály mě nikdy moc nebavily, ale tenhle se mi líbil. Kytka masožravka, chytlavý songy a spousta srandy. Steve Martin jako sadistickej zubař s motorkou, Rick Moranis jako objevitel Audrey II. a Ellen Green jako uťáplá pipina v dobře zpracovaný muzikálový komedii. Jinak původně jsem se obával škatulky "horor" (zasvěcení vědí), ale jedinej horor na kerej se v tomhle dílku dá narazit, je to slovo v názvu. PS:Proč ta kytka vlastně mluvila nigga-akcentem? ()

TroiMae

Až při sledování tohoto dílka jsem si uvědomil, jak jsem se možná vlastně i docela bavil u původní verze. Triky jsou bezva, Audrey je pěkná (myslím Audrey II), písně fajny (jen díky nim se to dá snést do konce). Ale už to, že „Mean Green Mother from Outer Space” s textem jako „natrhnu ti prdel“ byla nominována na OSCARA, svědčí o tom, že něco není v pořádku. Asi jsem zrovna neměl náladu na sledování sadistického zubaře (nebo, dle Audry „semisadistického" :), a masochistický Bill Murray byl jedinou světlou stránkou. ….nicméně Steve Martin byl štramák :)) ()

venca163

No teda, úplně jsem si nemlaskal. Ne příliš hezká Ellen Green a hloupý a nesympatický hlavní hrdina, zajímavý výběr. Bavily mě asi hlavně scény se zubařem, semtam nějaká ta negerština, jinak ptákovina. (50%) ()

Braddy

Film je úžasný svými hereckými výkony i perfektní Audrey II. Poprvé jsem jej viděl jako malý kluk, podruhé, bohužel na velmi komerční železné TV, kde mě přímo rozlítil šílený dabing. Původní zvuk prolínal i při rozhovorech a písničky nebyly otitulkované. ()

Americ

príjemná komédia s množstvom budúcich hviezd komediálneho žánru,úlohy si tam strihnú známy herci ako Steve Martin,Bill Murray, Danny John-Jules,Rick Moranis,odzneju tu pekne piesne z ktorých jedna bola nominovaná aj na oscara,mne osobne sa páčila rola Stevna Martina ako sadistického zubára :),na pobavenie to úplne stačí (85%). ()

vitekpe

Vtipne, odvazne (a trosku morbidni) filmy s podivnymi postavami jsem mel vzdy v oblibe .-) Prekonava mnohonasobne original. Brilantni zalezitost, ktere vevodi Rick Moranis spolu s Ellen Green (ta navic moc hezky zpiva). Dokonaly soundtrack a jediny muzikal, ktery vydrzim. Must see! ()

Han22

Úžasné. Už dlouho mě nenaplnil nějaký film tak dobrou náladou, jako tohle dílko. Nechápu, že jsem to ještě neviděl v TV a musel to sehnat jinak - protože ten film je kouzelný - od písniček (Suddenly Seymor je prostě náádherná), dvojici loserů Rick Moranis a Ellen Greene budete fandit od začátku, menší roličky Steva Martina, Billa Murraye a Johna Candyho jsou bezchybné a všemu kraluje sprostá, hláškují a nenažraná (a mimochodem perfektně vytvořená, kam se hrabe Adéla) Audrey II. Parádní film. EDIT: I když po 7 letech už zdaleka nevěřím na pohádky o šťastných koncích pro loosery a nedokážu se do toho filmu tolik vžít, stále se jedná o bezva záležitost a ty písničky laděné do všech stylů 50-60. let jsou neskutečné. A jeden parádní odkaz - trojice sudiček/zpěvaček se jmény Chiffon, Crystal a Ronette odkazují na nejslavnější vokální dívčí skupiny počátku 60. let. ()

hudryhudry

K filmovým muzikálům mám celkem vyrovnaný a nezaujatý postoj. Existují takové, které jsem si oblíbil (Burtonův nedávný Sweeny Tod) i takové, které mě nikdy neosloví (My Fair Lady). Nyní se mi pod ruku dostalo tohle krásné Ozzovo dílko, které je výjimečné nejen svým námětem (Audrey II ještě nevečeřela :-) ), ale i úžasnými propracovanými kulisamy, které dokázaly bez nějakých zbytečně okázalých efektů vytvořit ve studiu umolousané a špinavé předměstí plné atmosféry. I když mě většina songů příliš nezaujistují takové, které jsem si oblíbil (Burtonův nedávný Sweeny Tod) i takové, které mě nikdy neosloví (My Fair Lady). Nyní se mi pod ruku dostalo tohle krásné Ozzovo dílko, které je výjimečné nejen svým námětem (Audrey II ještě nevečeřela :-) ), ale i úžasnými propracovanými kulisamy, které dokázaly bez nějakých zbytečně okázalých efektů vytvořit ve studiu umolousané a špinavé předměstí plné atmosféry. I když mě většina songů příliš nezaujalala, omotali si mě kolem prstu nejen herci, ale hlavně úžasně trikově vytvořená rostlinka, na které je ještě vidět stará dobrá práce trikařů a né počítače :-) A navíc je to asi jediný film, kde mi přišel Steve Martin jako dobrý herec. ()

klukluka

Když jsem na začátku viděl ty tři zpívající černošky, a když jsem slyšel, co že to zpívají, tak jsem si říkal, že bych to měl šupito presto vypnout. Teď jsem rád, že jsem to neudělal! Tohle byla vymazlená, vychytaná, neobyčejně milá záležitost, kterou musím mimo jiné obdarovat svýho zubaře, protože takhle zevrubně a trefně o jejich profesi nepojednával ani jeden z filmů, které jsem kdy v životě viděl. A scéna Martina s Murrayem vynikající. V pozitivním slova smyslu ohromné překvapení. ()

Daae

To je nářez :) Triviální příběh, chytlavé písničky, krabicové makety, talentovaní herci a pamětihodné hlody - to vše opravdu zapadá dohromady. A přesně na těchto filmech ujíždím. Rick Moranis je dokonalý ťulda, Ellen je asi jediná hloupoučká blondýnka, která je podle mého názoru vtipná (navíc s překvapujícím hlasem i zpěvem) a Steve Martin v roli rock'n'rollového semisadistického zubaře? To je gól :D Navíc musím říct, že se mi Bill Murray líbí mnohem víc v těchto ujetých rolích než jako mlčenlivý flegmatik. I am your deeeentist! :D ()

Cassandra

V souvislosti s Malým krámkem hrůz si vždycky vybavím šíleného zubaře S. Martina (song kdy zpívá své You'll be a déééééntéééést přináší směsici hrůzy a smíchu v ideálním poměru), pár skvělých hlášek, slušný dabing a finálový pěvecký výstup Audrey II., kdy jí malé kvítky zpívají vokály a dělají doprovodné zvukové efekty. ()

ClimbVibe

Malý krámek hrůz je především malý filmový klenot. Skvělé songy, zábavný děj, výborně vybraní herci a především zřejmě nejlepší animatronická loutka co jsem ve filmu viděl - Audrey II. ()

Malý obchod hrůz čeká návrat

Malý obchod hrůz čeká návrat

16.03.2024

Pokud si občas říkáte, že masožravé rostliny nemají na velkém plátně dostatek reprezentace, možná se to brzy změní. Podle informací serveru Deadline je totiž v přípravách nová verze klasické… (více)

Chris Evans jako sadistický zubař

Chris Evans jako sadistický zubař

25.02.2020

Herec Chris Evans (Avengers: Endgame, Na nože) se čerstvě upsal roli sadistického zubaře v chystaném remaku Malého krámku hrůz pro studio Warner Bros. Film chystá Greg Berlanti (Green Lantern, Já,… (více)