Spaceballs

• slovenský

Vesmírne gule

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1987, 96 min

Je to taková sranda, že ortodoxním Star Wars a Star Trek fandům ho doporučuji jako zaručené dávidlo kombinované s projímadlem:) A tomu zbytku populace to nelze než doporučit in bona fide. I když byste si možná měli zkouknout aspoň ty Star Wars, jinak se spoustě věcí nanasmějete tak jak byste mohli....(30.1.2003)

Protože jsem nikdy nebyl nějak nadšeným fanouškem "Star Treku" a "Star Wars", ale viděl jsem je, tak jsem se mrknul i na tuhle parodiii...A musím říct, že je výborná!!! Zní to zvláštně, ale až po ní se mi teprve začaly aspoň trochu líbit "Hvězdné války" (mám na mysli epizody IV-VI)...Od začátku do konce nabitá třeskutě humornými scénkami, odkazy a narážkami...Lord Helma forever :)!!!(30.1.2004)

Není to nejlepší Brooksův film (tím jsou jednoznačně Producenti), ale je to rozhodně jeho nejlepší parodie. Troufám si říct, že co do počtu fórů, jejich gradace a výbuchů smíchu, které ve mě vyvolávaly, se vyrovná i Žhavým výstřelům nebo Bláznivým střelám. Nejlepší postava je samozřejmě Lord Helma, hned po něm pak prezident Spaceballs. Je pár filmů, jejichž režisérům závidím, že je mohli vymýšlet a natočit - Spaceballs je jeden z nich.(5.10.2009)

Sranda tu bola, o tom pokoj, pri pár scénkach či hláškach som sa trochu nasmial, no ten príbeh bol rovnako strelený ako ten humor. Čo je však horšie, táto paródia na Star Wars a Planétu opíc ma moc neoslovila, prišlo mi to šedivé a nezaujímavé. Keby tam nebol ten občasný vtip a dobre hrajúci herci, tak idem s hodnotením ešte nižšie. Slabší priemer. 55/100(1.4.2018)

• TheRaven

Hvězdné války jsem si bohužel nikdy příliš nezamiloval a parodie na ně mě oslovila o to míň. Za celý film jsem se pořádně nezasmál, respektive skoro vůbec jsem se nesmál. Jediné co se mi opravdu líbilo, byla parodie na Vetřelce, která nakonec rozhodla o druhé hvězdičce, s kterou bych jinak váhal. Celkově to na mě působilo nudně a zdlouhavě.(8.3.2008)

• - Blafův kostým byl ovládán třemi lidmi. Ocasem vrtěl John Candy ovladačem skrytým v pacce a další dva asistenti ovládali uši. (mi-ib)

• - Vo filme sa objaví aj Millenium Falcon zo Star Wars. (Mihail123)

• - Scéna, ve které si Dark Helmet hraje s figurkami, nebyla ve scénáři. Mel Brooks s nápadem přišel týž den a Rick Moranin pak celou scénu zimprovizoval. (HellFire)