poster

Spaceballs

 • Česko

  Vesmírná tělesa

 • Česko

  Války hvězd naruby

 • USA

  Spaceballs

 • Slovensko

  Vesmírne gule

 • Kanada

  Spaceballs

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1987, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Ja ani neviem, ako podobný typ takmer už archaickej paródie hodnotiť. Airplane som dal veľmi silné tri hviezdy a mohol som dať aj päť a tu mám ten istý problém. Zuniga a Pullman sú ale vo svojich úlohách parádni a dokážu sa neskutočne uhýbať strelám! Je vtipné, ak vám šéf nakáže prečesať okolie a vy zoberiete obrovský hrebeň a začnete "prečesávať" okolie? Fakt neviem.(16.6.2012)

 • D.Moore
  ****

  Není to nejlepší Brooksův film (tím jsou jednoznačně Producenti), ale je to rozhodně jeho nejlepší parodie. Troufám si říct, že co do počtu fórů, jejich gradace a výbuchů smíchu, které ve mě vyvolávaly, se vyrovná i Žhavým výstřelům nebo Bláznivým střelám. Nejlepší postava je samozřejmě Lord Helma, hned po něm pak prezident Spaceballs. Je pár filmů, jejichž režisérům závidím, že je mohli vymýšlet a natočit - Spaceballs je jeden z nich.(5.10.2009)

 • kaylin
  ****

  Už je to přece jen trochu zastaralé, ale dobrý vtip nikdy nepřestane být dobrým vtipem. V tomhle případě tu jsou výborné gagy, bohužel jsou doplněny i celkem obyčejnými vtípky, které vyznívají docela trapně. Jako parodie na "Star Wars" však snímek funguje dostatečně dobře. U některých scén jsem se skutečně pořádně zasmál, takže body ku prospěchu. Navíc, tohle není parodie, kterou si užijí jen fanoušci "Star Wars", zasmějí se i ostatní.(8.4.2014)

 • J*A*S*M
  ****

  Protože nevynechám jedinou příležitost, kdy si můžu rejpnout do Hvězdných válek, podotknu teď, že už samotná SW mytologie funguje jako parodie na sci-fi a polovina epizod je sama o sobě (nechtěně) směšná, takže Spaceballs je ve své podstatě zbytečný film. To ale píšu jenom proto, že nemám Star Wars rád a baví mě si z nich dělat srandu ;-). Faktem je, že když se mi podařilo překonat předsudky, které k žánru parodií mám, pobavil jsem se u Spaceballs velmi dobře. 7/10(22.5.2011)

 • Stanislaus
  **

  Od Mela Brookse jsem viděl pouze Drákuloviny, které mě i přes své podprůměrné přijetí i hodnocení bavily mnohem více než tato parodie na jednu z nejznámějších filmových ság. Na jednu stranu oceňuji jistou nápaditost scenáristů, nicméně na straně druhé mi přišla většina vtipů a gagů dost odfkláklá a nevyužitá. Možný faktor mého nezájmu vůči tomuto filmu je i fakt, že jsem Spaceballs viděl s dabingem - kdo ví. Snímek se snažil zparodovat i jiné sci-fi klasiky 60. a 70. let - Planetu opic či Vetřelce - avšak tyto pokusy byly až okatě předvídatelné a postrádaly humornou stránku. Zkrátka pro fanoušky Mela Brookse a SW určitě ráj na nebi, pro mě však v konečném výsledku docela velké zklamání.(28.12.2018)

 • - Lone Starrova a Barfova „kosmická loď“ nese jméno Eagle 5. Ve skutečnosti jde o karavan Winnebago Chieftain 33, který se začal vyrábět rok předtím, než byl film natočen, tedy v roce 1986. Na zadním nárazníku je nápis „Miluji Uraňany“ (I love Uranus) a na dveřích kromě jmenovky Capt. Lone Starr též avízo „Nájemný hrdina“ (Hero For Hire). (Robbi)

 • - John Hurt byl napaden vetřelcem jak v původním filmu Vetřelec (1979), tak i v této parodii, proto pronáší: "Ach ne, už zase." (Darth Revan)

 • - Závěrečná scéna na benzínové stanici je parodií na scénu z thrilleru Vetřelec (1979). (kyLuke)