Spaceballs

• slovenský

Vesmírne gule

Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1987, 96 min

V době české premiéry, resp. době, kdy šlo tenhle film vidět. Už nevím, jestli na VHS nebo až přes satelit na PRO7, zkrátka to v té době, pořád ještě chudé na cokoliv, takový film dokazál velmi pobavit. A časem se stal kultem. A to i bez znalosti Hvězdných válek. Možná se to zdá z dnešního hlediska nepochopitelné, ale je to tak. Je to tam. Dé-šworc.(2.11.2012)

• easaque

-2* s chutí na vesmírné parodie se dostalo i na tento kousek, který jsem už kdysi viděl. Hvězdné války a další parodované dílka jsem znal, ale nepřišlo mi to extra vtipné - většinou spíš trapné a tak není divu té nízké známky. Většinovou masu diváků to, ale určitě potěší a já si snad už budu pamatovat, že se k němu už vracet nemusím. Howgh! [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](3.3.2016)

Opice 1:Co to té soše leze z nosu? Opice 2: To jsou...Spaceballové Opice 1: To je konec planety! Super parodie na sci-fi, které moc nemusím (a Hvězdné války už vůbec ne!). Vetřelec tančící na stole mě úplně odrovnal stejně jako svatba - kraťoulinká verze. Jedna hláška za druhou a mnoho z nich se hodí pro běžný život. Moje děti je umí všechny na zpaměť a co chvíli je po mně házejí, nejčastěji tu "Copak bych ti lhal?" s pohledem do strany. A doma máme koření The Schwartz, heč! A v ledničce jogurty:-)(18.2.2010)

Náhodou jsem na tento film narazil v TV a slibné herecké obsazení mě nalákalo ke sledování. Humor Mela Brookse sice moc nemusím, ale v tomto filmu to dopadlo ještě celkem dobře, i když to pro mě tak úplně nebylo to pravé ořechové. Některé fóry jsou trapné, jiné zase povedené. Rick Moranis je výborný. Jako parodie je to slabší kousek, s Bláznivými střelami či Žhavými výstřely se to nedá srovnávat, ale člověk se chvílemi dobře pobaví, ačkoliv se zde najdou i trapné vtipy. Co se týká parodií na Star Wars, tak je tento film tou nejpovedenější. Jenže nijak zvlášť mě to nezasáhlo. Prostě tři hvězdičky, třeba tomu časem přijdu na chuť, protože kvality to určitě má.(8.3.2008)

Pro mě klasika a jedna z nejlepších bláznivých komedií. Spousta zábavných scén, často si dělajících srandu z hollywoodských velkofilmů, nezapomenutelné hlášky... Každému to sednout nemusí, ale já to právě dneska viděl tak pošesté a stejně se při tom bavil. Nejspíše nejlepší film, jenž M. Brooks režíroval.(9.9.2011)

• - Jméno prezidenta Skrooba je přesmyčka příjmení Mela Brookse. (mi-ib)

• - Závěrečná scéna na benzínové stanici je parodií na scénu z thrilleru Vetřelec (1979). (kyLuke)

• - John Hurt byl napaden vetřelcem jak v původním filmu Vetřelec (1979), tak i v této parodii, proto pronáší: "Ach ne, už zase." (Darth Revan)