Ace Ventura je specialistou na pátrání po ztracených zvířatech. Jeho nejnovějším případem je pátrání po delfínovi Snowflakeovi, který je maskotem Miamských delfínů, což je tým amerického fotbalu. Delfína ukradli neznámí muži a mužstvo je bez svého maskota značně nejisté, což není před blížícím se Miamským pohárem ten nejlepší stav. Ředitelka marketingu Melissa Robbinsová je sice šokovaná Venturovým klackovitým chováním, přesto mu však případ svěří. Zpočátku se zdá, že stopa vede k bohatému Ronaldu Campovi, který nedávno koupil zařízení na přepravu delfínů a je známý svým zájmem o americký fotbal. Jenže brzy se tato stopa ukáže jako lichá. Případ dostane mnohem závažnější rozměr, když je nalezen trenér Delfínů Podacter mrtev. Ace brilantním způsobem přesvědčí detektiva Aguada i poručici Einhornovou, že nešlo o sebevraždu, ale o vraždu. Objeví také fotografii bývalého hráče Delfínů Raye Finkla, který byl vyhozen poté, co zavinil prohru svého mužstva. Ace však zjistí, že za prohru mužstva může jiný hráč, současná hvězda mužstva Dan Marino, a že Finkle, který skončil v blázinci, z něj před lety uprchl. Ace spěchá za Marinem, ten je však právě v té době unesen. Ace objeví další stopu, která vede přímo k šokujícímu odhalení pachatele obou únosů. Ace již ví, kdo je kdo v této podivné hře, ale ještě má před sebou opravdu těžký úkol, musí zachránit a osvobodit nejen delfína, ale také Marína a včas je dopravit na stadión, kde probíhá rozhodující střetnutí šampionátu. (oficiální text distributora)

wallenrod

Co dodat...nemyslím, že je vhodný tento film hodnotit z uměleckýho hlediska. Takový ambice to nemá. Každopádně je to komedie, u které jsem se smál od začátku do konce. Svůj účel tedy splnila. S chutí se na to podívám kdykoliv znova, což se o mnoha jiných komediích říct nedá. ()

klaus

O gumovém xichtu Carreye se nemá cenu rozepisovat. Je to muj oblíbený herec. A to odhalení toho transvestity nemá chybu ()

cookman

Jim Carrey zamlada nejspíš nevěděl,v jakém žánru je nejlepší,takže bral všechny.Od drama Trumen show až po Ace Venturovi ()

Mydlan

Vynikající komedie, Jim Carrey s gumovým xichtem, spousta výborných gagů a hlášek. Šílená, maniakální, ujetá. Tak to má u "jen" komedie být. A do toho ještě nějaké to roztomilé zvířátko a máte rodinnou oddechovku, která Vám nenechá odpočinnout bránici. ()

JAzzeURo

S dabingem nikdy nekoukat. Jednak je otřesný a hlavně většina vtipů dává smysl jen angličtině. Sám jsem to viděl první v televizi a nevěděl jsem co je na většině těch trapných keců vtipného...to se změnilo když jsem dostal DVD bez dabingu a teprve potom mi ten film připadal tak o 100% vtipnější. ()

Tom87

Další z mých oblíbených od Jima Carreyho. Totální šílenec Ace Ventura to zahrál naprosto mistrovsky, opět byl geniální i český dabing, bez kterého by mě to až tak asi nebavilo. Naprosto, ale totálně ztřeštěná komedie, Carrey byl fakt jak magor. Nejlepší scény: jak jezdí v autě s ruplým předním sklem a čumí z bočního okýnka :-))) anebo jsem chcal už na začátku jak totálně drtil ten balík a ještě jak nastoupil do výtahu a nechal ho ve dveřích a pořád se to zavíralo a drtilo to ještě víc a pak zazvonil u toho chlápka, předal mu to a řekl mu, že to je asi trošku rozbitý :o)))) Supr šílená komedie. 90% ()

Koubes

Krimikomedie u které se nejde nesmát. Jim Carrey svým vystupováním musí pobavit a rozesmát každého a v tomto filmu se to jen a jen mnohokrát potvrzuje. Gesta a mimiky jaké Ace Ventura předvádí jsou jedinečné. U mě určitě plný počet hvězdiček. Dobrá zábava musí být dobře ohodnocena. ()

JARDAHONDA

Komediální mág Jim Carrey se představí v roli zvířecího detektiva... Co se dá ve snímku očekávat : extrémní humor, vtipné dialogy, a pořádná dávka akce :) 85% ()

karloskiller

Bez Jima Carreyho by to asi nemohla být Komedie. Scánař se docela hodně povedl, má to dobrý příběh dobře spracované. Mně se to líbilo a všem bych to doporučil. hodnocení 4*. -///Tržby v USA za první víkend: 12.115.105 $ ///- -///Náklady na výrobu: 15.000.000 $///- ()

LEOM

Ace Ventura ve vrcholné formě, tlemíte se od začátku do konce a gumový xicht Carreyho je hlavní důvod proč tomu tak je ()

MaxDamage1

Velice dobrá komedie,která Jimovy otevřela dveře do Hollywoodu. Musím hodnotit velice vysoko,neboť podobnou komedii jen tak nenajdete,kde se smějete od začátku do konce filmu!! :-) ()

NickSloterSG

Ano, dle mě nejlepší film Jima C. Komedie praštěná jak má být avšak ani ta kriminální část není špatná. Člověk se hodně zasměje a uvolní se. Pokud máte rádi Jimiho ksichtíky tak neváhejte. :) ()

Profík

Jim "Gumový xicht" Carrey se tady dost vyřádil. Občas je to lehce trapné, ale má to celkem tempo a některé scény jsou dost vtipné. 75%. ()

Majez

Obličeje Jima Carreyho jsou nezapomenutelné, navíc v roli detektiva mu je věřím ještě o trošičku více. Další z výborných komedií. Plno lidí se diví, čím se to Carry v minulosti zabýval, já lituji, že něco podobného netočí dodnes :-) ()

damapo

To je prostě potrhlost. Moc mi ten styl humoru nesedí, ale jinak mám Jima Carreyho rád. Taky celkově ten zvířecí podtext a příběh mě vůbec nebere. Některé vtípky dobré, jiné ne, ale spíše mě film nebavil. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

Dočkáme se třetího Ace Ventury?

21.03.2021

Žádná jiná role neproslavila Jima Carreyho víc než prakticky jedna z jeho prvních. V roli Ace Ventury, prapodivného zvířecího detektiva s bizarními metodami, divákům vůbec poprvé na velkém plátně… (více)