Na křídlech vážky

Vážka

Dragonfly

Sci-Fi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2002, 104 min

Takový... no nevím, prostě celkem průměrný film. Scénáristicky se jedná o zajímavé téma, ze kterého by se dalo vytáhnout skutečně hodně, Costner taky nehraje špatně, tak kde je chyba? Možná u režie, protože snímek jede jenom na půl plynu a ke konci ve vás zanechá dojem, že kdybyste ho náhodou neviděli, vlastně byste o tolik nepřišli. A to nejen kvůli konci, který tak trochu shazuje vše, co se dělo předtím.(2.6.2006)

Abych řekl pravdu, čekal jsem, že to bude horší! Nakonec se jedná o průměrný thriller, kterému až na několik okamžiků, chybí atmosféra, na které tento druh filmů stojí a padá! Na křídlech vážky má v sobě obrovský potenciál, ale to by se scénář musel dostat do rukou lepšího režiséra než je Tom Shadyac, který je u mě maximálně průměrným režisérem jako tenhle film. Kevin Costner nehraje špatně, ale tady s tím prostě nic udělat nemohl. Klasický snímek na jedno zkouknutí........(2.1.2009)

Trailer vypadal hodně dobře, ale bohužel v něm byly ty nejlepší scény z filmu a když se to prodlouží o nějakou hodinu a půl, tak to až zas tak dobrý neni a všechna ta dobrá atmosféra se rozmělní a přestává to být zajímavý a moc to nezachraňuje ani Kevin Costner, kterej si ale svuj standart odved. Několik scén tam sice je opravdu výbornejch, ale celej film dokonale zazdí stupidní konec, kterej je hodně divnej a pointa celýho příběhu neni špatná, ale podle mě to chtělo něco šokujícího a daleko víc tajuplnýho, takhle to je jenom za 3*(8.9.2005)

• sedm.1

Ajajaj, to bylo trápeníčko. Já mám jinak tyhle mysteriózní thrillery velmi rád, hlasy mrtvých, tunely smrti v kómatu, zjevování atd. atd. , to vše ve mě vyvolává patřičnou vlnu zájmu, ale využívání těchto témat má ve filmu už tolik zástupců, že dosáhnout touto cestou přesvědčivého úspěchu je již velmi náročnou a nejednoduchou záležitostí. A zpracování Na křídlech vážky se prostě nepovedlo. Celý námět by ve výsledku nemusel vypadat zas až tak nedobře, ale autor především nenáročných komedií Tom Shadyac si s tímto žánrem vyloženě neporadil a prakticky 3/4 filmu se pořád opakuje dokola, hlavní postava filmu zjišťuje, co se vlastně stalo a co se i děje, ale činí to způsobem tak velmi nudným a neefektivním, že za celou dobu nepřijde prakticky jediná strhující scéna, nějaký nečekaný či zásadní zvrat, prostě to jen nemasně, neslně spěje k překvapivé pointě, která je sice (teď si nedělám srandu) hezká, ale jinak naprosto blbá a hlavně hodně nevýrazná. A samozřejmě v mé kritice nesmím ještě opomenout mizenou atmosféru, která u těchto filmů odvádí sakra velké kvantum práce, ale zde jaksi nezafungovala a Vážce tak vážně nepomohla. Kevin Costner je pak jako ústřední postava poměrně fajn, kvality na to má, ale stejně film nad vodu nijak nevytáhl. Na křídlech vážky je zkrátka filmem sice se zajímavým námětem ,ale špatným zpracováním, není vůbec ničím výrazný či jinak se vymaňující z šedých to mysteriózních vod.(6.4.2012)

Tento film mě hodně překvapil, akorát nechápu opačné názory. Třeba Kill Bill - ÚPADEK FILMOVÉ SCÉNY - hodnocení 79 % a Na křídlech ... 63%. Tady mi trošku zůstává rozum stát. Tenhle film lidi hodnotí negativně, potom tedy největší světový kýč Kill Bill by měl mít v tom případě Oscara? Já padam. :-D Jdeme dál. Miluju mysteriózní filmy. Celý film, jenž doprovázelo obrovské napětí byl až po svůj nečekaný a mohu říci srdcervoucí konec, velice poutavou podívanou.(4.12.2010)

• - Film je věnován Katherine Ann Courtiss, manželce Alana B. Courtisse, který se na filmu podílel jako asistent producenta. (korndaddy)