• Lacike

Zaujimavy mysteriozny namet s celkom prekvapivou dojimavou pointou, ale je to tak strasne natocene, ze dramaticke sceny neraz vyznievaju komicky. Vidno, ze to natocil reziser blaznivych komedii, ktory sa pre tuto latku absolutne nehodil. V rezii M. Night Shyamalana by to mohla byt celkom solidna pecka. Bohuzial v tomto divnom nefunkcnom prevedeni to nezachrani ani snazivy vykon Kevina Costnera. 4/10.(25.6.2017)

• fisikk

Tento film ke mně přišel ve zvláštní chvíli, jelikož už nějakou dobu přemýšlím o zázracích, a jestli v ně věřit či ne. Je to sice zařazeno v žánru "mystery", ale na mě je tu těch zázraků až příliš. Na závěr si dovolím použít myšlenku svého přítele, který mi řekl, že jestli zde byly díry v logice a scénáři, musí se mi více líbit nějaká jiná část filmu abych měla potřebu mu toto odpustit. Mně se tu však nelíbilo nic natolik abych mu je odpoustila, takže bohužel.(14.8.2011)

Vůbec to není tak zlé, jak by člověk od Costnera čekal; dokonce mi Kosťa v hlavní roli ani nevadil. Místy je film hodně silný, zvlášť ve chvílích, kdy si ani Joe Darrow, ani divák nemůže být jist, zda hlavní hrdina to všechno opravdu vidí, nebo mu jen začalo hrabat. Jistě, Costnerovy nonstop smutné oči vypadají jako oči psa, co nedostal týden nažrat, ale zoufalství po ztrátě těhotné manželky odrážejí přesvědčivě. Emocionálně je snímek hodně působivý, dolů ho ale sráží až příliš sladkobolný patos (byl jsem taky překvapenej, ale nevylučuje se to!).(23.9.2012)

Velmi zajímavé téma, fádní režie, ale není to zase tak hrozné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Viděl bych to tak na 70%, ale za prvé Kevin Costner nehraje vůbec špatně, za druhé vás příběh několikrát docela překvapí, za třetí hudba Johna Debneyho je velmi zajímavá a za čtvrté jsem docela nepochopil, proč se na poslední filmy "Kostěje" házní tolik špíny :-/(21.4.2003)

Dobré ingredience, ale nějak to k sobě nepasuje. Chvílema jsem se nudil, když jsem se už začal ponořovat do napínavých scén skočilo tam drama a romantika, potom trocha akce, žádná sympatická vedlejší postava... Costner se sice tváří jako kdyby byl schopný to všechno poslepovat a udržet pohromadě ale Shadyac mu to trochu kazí -)(11.4.2010)

• - Film je věnován Katherine Ann Courtiss, manželce Alana B. Courtisse, který se na filmu podílel jako asistent producenta. (korndaddy)