Na křídlech vážky

Vážka

Dragonfly

Sci-Fi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2002, 104 min

Zajímavý příběh, u kterého zažijete nějaké to příjemné mrazení, ale chvílemi i nudu. Té naštěstí není tolik, protože film je velice dobrý a rozhodně nadprůměrný. Potěšil mě příběhem, mysteriozními prvky a atmosférou. Po jednom shlédnutí mi učaroval. V době, kdy jsem koukal na tento film jsem viděl i pár jiných mysteriozních kousků a tenhle patří k těm lepším. Bohužel, mírně mi to zkazil ten konec a rozuzlení. Jinak opravdu pěkné.(30.12.2011)

• sedm.1

Ajajaj, to bylo trápeníčko. Já mám jinak tyhle mysteriózní thrillery velmi rád, hlasy mrtvých, tunely smrti v kómatu, zjevování atd. atd. , to vše ve mě vyvolává patřičnou vlnu zájmu, ale využívání těchto témat má ve filmu už tolik zástupců, že dosáhnout touto cestou přesvědčivého úspěchu je již velmi náročnou a nejednoduchou záležitostí. A zpracování Na křídlech vážky se prostě nepovedlo. Celý námět by ve výsledku nemusel vypadat zas až tak nedobře, ale autor především nenáročných komedií Tom Shadyac si s tímto žánrem vyloženě neporadil a prakticky 3/4 filmu se pořád opakuje dokola, hlavní postava filmu zjišťuje, co se vlastně stalo a co se i děje, ale činí to způsobem tak velmi nudným a neefektivním, že za celou dobu nepřijde prakticky jediná strhující scéna, nějaký nečekaný či zásadní zvrat, prostě to jen nemasně, neslně spěje k překvapivé pointě, která je sice (teď si nedělám srandu) hezká, ale jinak naprosto blbá a hlavně hodně nevýrazná. A samozřejmě v mé kritice nesmím ještě opomenout mizenou atmosféru, která u těchto filmů odvádí sakra velké kvantum práce, ale zde jaksi nezafungovala a Vážce tak vážně nepomohla. Kevin Costner je pak jako ústřední postava poměrně fajn, kvality na to má, ale stejně film nad vodu nijak nevytáhl. Na křídlech vážky je zkrátka filmem sice se zajímavým námětem ,ale špatným zpracováním, není vůbec ničím výrazný či jinak se vymaňující z šedých to mysteriózních vod.(6.4.2012)

• Anderton

Na kvázi prekvapivú pointu som síce vopred neprišiel, ale nebolo to spôsobené jej šokantnosťou, skôr sa mi nad filmom nechcelo príliš premýšlať, pretože ma nedokázal do seba vtiahnuť. Costner je po Správe vo flaši zase unudený trúchliaci vdovec. Nechápem ľakačky, keď sa nakoniec ukážu ako nezmyselné. Prečo ho preboha strašila? Chela snáď , aby zomrel na infarkt a boli spolu?(1.6.2012)

• k212

Jedna hvězdička pouze za jihoamerické indiány, kteří zahráli své herecké party opravdu skvěle. Ostatní stojí za nic, děj nula, herci nula, unylost a nuda vévodí tomuto filmu jednoznačně. Škoda, vždyť i tady by se našli dobří herci, ale pouze kdyby bylo co hrát, protože ze scénáře, který stojí za nic, se vytěžit nedá.(1.2.2003)

• maverick10

Od zacatku do posledni patnactiminutovky je to nemastne a neslane pokoukani na podivne priznaky ze zahrobi. Poslednich deset minut zacina pozvolna lehka akce, aby byla razem zavalena porci cukrove sentimentalni vaty. Rutini prace, ktera nikoho neprekvapi a nazaujme a kde si nakonec poplacou ti, co veri, ze Elvis porad zije. . . .(23.6.2010)

• - Film je věnován Katherine Ann Courtiss, manželce Alana B. Courtisse, který se na filmu podílel jako asistent producenta. (korndaddy)