Na křídlech vážky

Vážka

Dragonfly

Sci-Fi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2002, 104 min

Velmi smutnej Kevin se nám produmává a propátrává v týhle zapeklitý a tajuplný situaci, která se chvílemi zdá být bez východiska, díky správný volbě až ke svýmu venezuelskýmu vodnímu a zelenýmu světu, kde chyběl už jen vzkaz v láhvi a závěrečnej tanec s domorodci.(16.2.2018)

U snímků tohoto typu záleží na tom, jestli chcete hrát se scénáristou jeho hru. Jestli přistoupíte na to, že je něco takového možné, nebo jste pragmatik a celé to pošlete do háje. Mě se to líbilo, tajemno mám rád a film mě po celou dobu bavil. Dojemný závěr mi nevadil, proč taky. Ale protože jsem částí své mysli cynik, napadá mě: Když duch hergot dokáže vyndat z krabice půlkolový těžítko, nebo vrátit zpátky šaty do skříně, proč nevezme papír a tužku a jasně nenapíše: Ahoj Joe, naše dcera je u indiánů. Zajeď tam pro ní, já už to nedám. No jo, ale to by pak zase nebylo co točit.(30.1.2017)

Některé pasáže jsou tu opravdu dobré a místy je z nich cítit onen „mysteriozní“ nádech, který tvůrci slibovali, ale přepálená stopáž a poněkud nudnější tempo atmosféry mi vzalo při sledování vítr z plachet. Opravdu jsem se těšil na další slušnou jízdu s Costnerem, ale spíše jsem se dočkal jen průměrného filmu, který mě víc nudil, nežli bych se z něj posadil na prdel. Pravdou je, že ten konec se mi (stejně jako většině) líbil asi nejvíc.50%(29.3.2016)

Vážně nechápu, proč tak nízká hodnocení. Nejde sice o nějak úžasný příběh, ale vzhledem k oblibě podobných námětů v posledních letech se dalo dříve či později čekat, že originalita časem vymizí. Nicméně mám dojem, že tento film si přesto dokázal podržet velice solidní úroveň, Costner hraje poměrně slušně, příběh má místy příjemné napětí a mě osobně dokázal zaujmout. Rovněž hudba stojí za zmínku, ale to už vpodstatě jen opakuji to, co tady napsal Tosim. Prostě to vidím za 4 hvězdičky.(14.12.2003)

Téma posmrtného života, klinické smrti a dalších souvisejících otázek působilo na lidstvo vždy magicky. Na tento fakt sázejí i tvůrci tohoto filmu, a to tak, že až příliš. Nesnažili se totiž příběh okořenit něčím osobitějším nebo něčím hlubším, co by v divákovi zanechalo nějaké zřetelné otisky. Film Na křídlech vážky tak plyne dějem nalinkovaným podle těch nejošoupanějších a nejohranějších šablon, veden dosud (průměrným) komediálním režisérem, kterému se experiment s jiným žánrem příliš nezdařil a v neposlední řadě nadopován vlezlou sladkobolností, aby dokázal nahradit absenci atmosféry alespoň nějakými emocemi. Kevin Costner se však snaží zachránit, co se dá, a částečně se mu to i daří. 50%(10.3.2015)

• - Film je věnován Katherine Ann Courtiss, manželce Alana B. Courtisse, který se na filmu podílel jako asistent producenta. (korndaddy)