Na křídlech vážky

Vážka

Sci-Fi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2002, 104 min

• k212

Jedna hvězdička pouze za jihoamerické indiány, kteří zahráli své herecké party opravdu skvěle. Ostatní stojí za nic, děj nula, herci nula, unylost a nuda vévodí tomuto filmu jednoznačně. Škoda, vždyť i tady by se našli dobří herci, ale pouze kdyby bylo co hrát, protože ze scénáře, který stojí za nic, se vytěžit nedá.(1.2.2003)

Skvělý thriller! Film jsem viděl zatím jen jednou a musím říci, že mě překvapil tak, že si ho snad pustím ještě jednou. Costner hraje vážně úžasně a jeho odhodlání najít jeho ženu jsem mu vážně věřil. Přesvědčivý výkon a skvělá druhá půle filmu zapříčinila to, že mě film vtáhnul do děje a vůbec jsem netušil co příjde za další minutu. Konec mohl být lepší, ale dalo se to přežít. Velké překvapení.(28.4.2013)

Tom Shadyac, tvorca bláznivých eskapád Ace Ventury, nakrútil prekvapivo vynikajúci mysteriózny thriller, ktorý ma úplne príjemne prekvapil a tým pádom ho zaraďujem medzi svoje najobľúbenejšie filmy. Úžasná mystická atmosféra a Kevin Costner opäť vo forme. Zaujímavý námet prelínania sveta živých a mŕtvych. Tieto mysteriózne filmy ja určite môžem a ak v nich hrá hlavú úlohu niekto skvelý, potom absolútne nie je čo riešiť. Fantastický námet, hudba, napätie, skvelé triky a srdcervúci koniec. Proste božský film. To musíte určite vidieť.(9.1.2015)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +místy opravdu napínavé, je to zajímavé -mohlo být ještě více sci-fi, celkově se ze snímku dalo vytěžit víc/// Na tento film jsem byl dlouho zvědavej, párkrát mě utekl a tak jsem ho viděl až dnes. Očekávání však byla daleko větší. Zvláště z pohledu žánrové sklatby jsem čekal víc. Nakonec je z toho jen zajímavá podívaná, která nenudí, má několik originálních překvapení, ale to je tak asi všechno. Bohužel zítra nebudu vědět o čem to bylo. Moc mě to i přes námět nezasáhlo./// Celkem 56%///(23.5.2008)

V celku povedený mysteriózní triller s Costnerem v hlavní roli. Není to špatný, ale po shlídnutí Šestého smyslu a Vyvoleného jsem čekal prostě více..Sice to nijak nemůžeme srovnávat, ale žánry jsou prakticky stejný. Kevin byl skvělej, ale scénář nic moc. Jediná opravdu děsivá scéna byla ta, kdy se mrtvá manželka snažila s Costnerem spojit přes papouška...Mohlo to být lepší.(27.12.2010)

• - Film je věnován Katherine Ann Courtiss, manželce Alana B. Courtisse, který se na filmu podílel jako asistent producenta. (korndaddy)