poster

Na křídlech vážky

 • USA

  Dragonfly

 • Německo

  Im Zeichen der Libelle

 • Slovensko

  Na krídlach vážky

 • Slovensko

  Vážka

 • Velká Británie

  Dragonfly

Sci-Fi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2002, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sinp
  **

  Tom Shadyac byl zatím znám jen jako partner Jima Carreyho v jeho bláznivinách. Měl by však zřejmě v stejném postavení i zůstat, protože jeho vybočení ze stereotypu nedopadlo moc slavně. Příběh má jeden nosný pilíř a ten vytrhává Shadyacovi trn z paty až do konce. Jenže schází pořádné stotožnění, chvíle odreagování, únosná míra logických děr atd. Vlastně toho chybí docela dost...(7.9.2005)

 • k212
  *

  Jedna hvězdička pouze za jihoamerické indiány, kteří zahráli své herecké party opravdu skvěle. Ostatní stojí za nic, děj nula, herci nula, unylost a nuda vévodí tomuto filmu jednoznačně. Škoda, vždyť i tady by se našli dobří herci, ale pouze kdyby bylo co hrát, protože ze scénáře, který stojí za nic, se vytěžit nedá.(1.2.2003)

 • lennyd
  ***

  Doktorovi Joe Darrowovi (Kevin Costner), při jedné humanitární misi zemře manželka. I když se sám přidal k pátrání, její tělo nikdy nebylo nalezeno. Po nějaké době, když už se vrací zpět ke své práci, se kolem něj začnou dít podivné úkazy - pacienti co prožili klinickou smrt mu vyřizují vzkazy od jeho manželky, doma se dějí divné věci - to Joeovi nedá, a znovu se vydá na pátrání po své ženě. Jeho nálezy jsou ovšem nečekané.... Z nějakého důvodu tento film Toma Shadyaca docela propadl, ačkoli vůbec není špatný. Nese se na podobné mysteriózní linii jako například Proroctví z temnot. Kevin Costner zde podává jeho "standardní" výkon, čili chvilkama super, chvilkama se tváří jak ... ehm :) Ale jinak docela solidní duchařina, kterou nelze ani vychválit do nebe, ale ani zatratit ...(20.1.2005)

 • paniColombova
  *****

  Tento film mě hodně překvapil, akorát nechápu opačné názory. Třeba Kill Bill - ÚPADEK FILMOVÉ SCÉNY - hodnocení 79 % a Na křídlech ... 63%. Tady mi trošku zůstává rozum stát. Tenhle film lidi hodnotí negativně, potom tedy největší světový kýč Kill Bill by měl mít v tom případě Oscara? Já padam. :-D Jdeme dál. Miluju mysteriózní filmy. Celý film, jenž doprovázelo obrovské napětí byl až po svůj nečekaný a mohu říci srdcervoucí konec, velice poutavou podívanou.(4.12.2010)

 • sedm.1
  **

  Ajajaj, to bylo trápeníčko. Já mám jinak tyhle mysteriózní thrillery velmi rád, hlasy mrtvých, tunely smrti v kómatu, zjevování atd. atd. , to vše ve mě vyvolává patřičnou vlnu zájmu, ale využívání těchto témat má ve filmu už tolik zástupců, že dosáhnout touto cestou přesvědčivého úspěchu je již velmi náročnou a nejednoduchou záležitostí. A zpracování Na křídlech vážky se prostě nepovedlo. Celý námět by ve výsledku nemusel vypadat zas až tak nedobře, ale autor především nenáročných komedií Tom Shadyac si s tímto žánrem vyloženě neporadil a prakticky 3/4 filmu se pořád opakuje dokola, hlavní postava filmu zjišťuje, co se vlastně stalo a co se i děje, ale činí to způsobem tak velmi nudným a neefektivním, že za celou dobu nepřijde prakticky jediná strhující scéna, nějaký nečekaný či zásadní zvrat, prostě to jen nemasně, neslně spěje k překvapivé pointě, která je sice (teď si nedělám srandu) hezká, ale jinak naprosto blbá a hlavně hodně nevýrazná. A samozřejmě v mé kritice nesmím ještě opomenout mizenou atmosféru, která u těchto filmů odvádí sakra velké kvantum práce, ale zde jaksi nezafungovala a Vážce tak vážně nepomohla. Kevin Costner je pak jako ústřední postava poměrně fajn, kvality na to má, ale stejně film nad vodu nijak nevytáhl. Na křídlech vážky je zkrátka filmem sice se zajímavým námětem ,ale špatným zpracováním, není vůbec ničím výrazný či jinak se vymaňující z šedých to mysteriózních vod.(6.4.2012)

 • - Film je věnován Katherine Ann Courtiss, manželce Alana B. Courtisse, který se na filmu podílel jako asistent producenta. (korndaddy)