poster

Na křídlech vážky

 • USA

  Dragonfly

 • Německo

  Im Zeichen der Libelle

 • Slovensko

  Na krídlach vážky

 • Slovensko

  Vážka

Sci-Fi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2002, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • peetriss
  ***

  Téma posmrtného života, klinické smrti a dalších souvisejících otázek působilo na lidstvo vždy magicky. Na tento fakt sázejí i tvůrci tohoto filmu, a to tak, že až příliš. Nesnažili se totiž příběh okořenit něčím osobitějším nebo něčím hlubším, co by v divákovi zanechalo nějaké zřetelné otisky. Film Na křídlech vážky tak plyne dějem nalinkovaným podle těch nejošoupanějších a nejohranějších šablon, veden dosud (průměrným) komediálním režisérem, kterému se experiment s jiným žánrem příliš nezdařil a v neposlední řadě nadopován vlezlou sladkobolností, aby dokázal nahradit absenci atmosféry alespoň nějakými emocemi. Kevin Costner se však snaží zachránit, co se dá, a částečně se mu to i daří. 50%(10.3.2015)

 • Gilmour93
  ****

  Kevin je na vážkách. Hrabe mu a nebo dostává od manželky zprávy z onoho světa..? Zbytečně podceňovaný film s vtahující atmosférou (vinen John Debney), pár příjemně mysteriózními scénami, po kterých by byl na vážkách i Jonathan Frakes z Věřte, nevěřte a dojemným venezuelským závěrem, co připomene Jurský park se svým: „Life finds a way.“ Nezbývá než dodat, že Dragonfly patří přesně mezi ty druhy filmů, u jejichž hodnocení hraje roli momentální rozpoložení pozorovatele..(9.3.2015)

 • Socraates
  ***

  Velmi smutnej Kevin se nám produmává a propátrává v týhle zapeklitý a tajuplný situaci, která se chvílemi zdá být bez východiska, díky správný volbě až ke svýmu venezuelskýmu vodnímu a zelenýmu světu, kde chyběl už jen vzkaz v láhvi a závěrečnej tanec s domorodci.(16.2.2018)

 • knihovna
  ****

  U snímků tohoto typu záleží na tom, jestli chcete hrát se scénáristou jeho hru. Jestli přistoupíte na to, že je něco takového možné, nebo jste pragmatik a celé to pošlete do háje. Mě se to líbilo, tajemno mám rád a film mě po celou dobu bavil. Dojemný závěr mi nevadil, proč taky. Ale protože jsem částí své mysli cynik, napadá mě: Když duch hergot dokáže vyndat z krabice půlkolový těžítko, nebo vrátit zpátky šaty do skříně, proč nevezme papír a tužku a jasně nenapíše: Ahoj Joe, naše dcera je u indiánů. Zajeď tam pro ní, já už to nedám. No jo, ale to by pak zase nebylo co točit.(30.1.2017)

 • SOLOM.
  ***

  Některé pasáže jsou tu opravdu dobré a místy je z nich cítit onen „mysteriozní“ nádech, který tvůrci slibovali, ale přepálená stopáž a poněkud nudnější tempo atmosféry mi vzalo při sledování vítr z plachet. Opravdu jsem se těšil na další slušnou jízdu s Costnerem, ale spíše jsem se dočkal jen průměrného filmu, který mě víc nudil, nežli bych se z něj posadil na prdel. Pravdou je, že ten konec se mi (stejně jako většině) líbil asi nejvíc.50%(29.3.2016)

 • - Film je věnován Katherine Ann Courtiss, manželce Alana B. Courtisse, který se na filmu podílel jako asistent producenta. (korndaddy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace