Na křídlech vážky

Vážka

Sci-Fi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2002, 104 min

• fisikk

Tento film ke mně přišel ve zvláštní chvíli, jelikož už nějakou dobu přemýšlím o zázracích, a jestli v ně věřit či ne. Je to sice zařazeno v žánru "mystery", ale na mě je tu těch zázraků až příliš. Na závěr si dovolím použít myšlenku svého přítele, který mi řekl, že jestli zde byly díry v logice a scénáři, musí se mi více líbit nějaká jiná část filmu abych měla potřebu mu toto odpustit. Mně se tu však nelíbilo nic natolik abych mu je odpoustila, takže bohužel.(14.8.2011)

• sedm.1

Ajajaj, to bylo trápeníčko. Já mám jinak tyhle mysteriózní thrillery velmi rád, hlasy mrtvých, tunely smrti v kómatu, zjevování atd. atd. , to vše ve mě vyvolává patřičnou vlnu zájmu, ale využívání těchto témat má ve filmu už tolik zástupců, že dosáhnout touto cestou přesvědčivého úspěchu je již velmi náročnou a nejednoduchou záležitostí. A zpracování Na křídlech vážky se prostě nepovedlo. Celý námět by ve výsledku nemusel vypadat zas až tak nedobře, ale autor především nenáročných komedií Tom Shadyac si s tímto žánrem vyloženě neporadil a prakticky 3/4 filmu se pořád opakuje dokola, hlavní postava filmu zjišťuje, co se vlastně stalo a co se i děje, ale činí to způsobem tak velmi nudným a neefektivním, že za celou dobu nepřijde prakticky jediná strhující scéna, nějaký nečekaný či zásadní zvrat, prostě to jen nemasně, neslně spěje k překvapivé pointě, která je sice (teď si nedělám srandu) hezká, ale jinak naprosto blbá a hlavně hodně nevýrazná. A samozřejmě v mé kritice nesmím ještě opomenout mizenou atmosféru, která u těchto filmů odvádí sakra velké kvantum práce, ale zde jaksi nezafungovala a Vážce tak vážně nepomohla. Kevin Costner je pak jako ústřední postava poměrně fajn, kvality na to má, ale stejně film nad vodu nijak nevytáhl. Na křídlech vážky je zkrátka filmem sice se zajímavým námětem ,ale špatným zpracováním, není vůbec ničím výrazný či jinak se vymaňující z šedých to mysteriózních vod.(6.4.2012)

Nebylo to nejhorší. Kevovi psí oči sluší ( myslím, že kritika na jeho herecké výkony je přehnaná za poslední dekády, osobně si nemyslím, že je na tom tak špatně ve srovnání s ostatními kolegy ). Námět byl zajímavý, atmosféra mysteriózna měla svou hodnotu, rozuzlení dávalo smysl, vychází mi z toho 65 %.(21.3.2012)

Přemýšlím, co je na tomhle snímku sci-fi, mysteriozní jo, ale sci-fi? No nic...je to příběh o velké lásce, bolesti a hledání. Nevím, proč má tenhle film tak špatný hodnocení. Já ho mám ráda, stejně jako Kevina (ať si kdo chce co chce říká). Já osobně z Kevina cejtím to zoufalství ze ztráty milované ženy. A protože vím, jak film skončí, tak i chápu, že se nechal hnát znameníma (od své ženy) do míst, kde tragicky zahynula (i když on věděl prd, proč se tam žene). A i když je ten konec takovej jakej je (celý rozuzlení filmu je v pár vteřinách), tak já jsem byla dojatá a spokojená:-)))(23.6.2009)

Mysteriózní... tak právě toto slovo poměrně přesně vystihuje první polovinu filmu, která si obstojně pohrává s né úplně neobvyklým psychologickým námětem, který si ovšem zachovává značně poutavý a svěží charakter. Druhá polovina snímku má o mnoho rychlejší spád, je méně citová a zároveň funguje tak trochu jako blafovací vodítko k závěrečné pointě, která milovníky duchařin a mystery možná trošku zklame, ale zároveň je ta překvapivá scénáristická "blbost" vlastně úžasná.(20.2.2011)

• - Film je věnován Katherine Ann Courtiss, manželce Alana B. Courtisse, který se na filmu podílel jako asistent producenta. (korndaddy)