Na křídlech vážky

Vážka

Na krídlach vážky

Sci-Fi / Thriller / Drama / Mysteriózní

USA / Německo, 2002, 104 min

Trailer vypadal hodně dobře, ale bohužel v něm byly ty nejlepší scény z filmu a když se to prodlouží o nějakou hodinu a půl, tak to až zas tak dobrý neni a všechna ta dobrá atmosféra se rozmělní a přestává to být zajímavý a moc to nezachraňuje ani Kevin Costner, kterej si ale svuj standart odved. Několik scén tam sice je opravdu výbornejch, ale celej film dokonale zazdí stupidní konec, kterej je hodně divnej a pointa celýho příběhu neni špatná, ale podle mě to chtělo něco šokujícího a daleko víc tajuplnýho, takhle to je jenom za 3*(8.9.2005)

Abych řekl pravdu, čekal jsem, že to bude horší! Nakonec se jedná o průměrný thriller, kterému až na několik okamžiků, chybí atmosféra, na které tento druh filmů stojí a padá! Na křídlech vážky má v sobě obrovský potenciál, ale to by se scénář musel dostat do rukou lepšího režiséra než je Tom Shadyac, který je u mě maximálně průměrným režisérem jako tenhle film. Kevin Costner nehraje špatně, ale tady s tím prostě nic udělat nemohl. Klasický snímek na jedno zkouknutí........(2.1.2009)

TV/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +místy opravdu napínavé, je to zajímavé -mohlo být ještě více sci-fi, celkově se ze snímku dalo vytěžit víc/// Na tento film jsem byl dlouho zvědavej, párkrát mě utekl a tak jsem ho viděl až dnes. Očekávání však byla daleko větší. Zvláště z pohledu žánrové sklatby jsem čekal víc. Nakonec je z toho jen zajímavá podívaná, která nenudí, má několik originálních překvapení, ale to je tak asi všechno. Bohužel zítra nebudu vědět o čem to bylo. Moc mě to i přes námět nezasáhlo./// Celkem 56%///(23.5.2008)

Vůbec to není tak zlé, jak by člověk od Costnera čekal; dokonce mi Kosťa v hlavní roli ani nevadil. Místy je film hodně silný, zvlášť ve chvílích, kdy si ani Joe Darrow, ani divák nemůže být jist, zda hlavní hrdina to všechno opravdu vidí, nebo mu jen začalo hrabat. Jistě, Costnerovy nonstop smutné oči vypadají jako oči psa, co nedostal týden nažrat, ale zoufalství po ztrátě těhotné manželky odrážejí přesvědčivě. Emocionálně je snímek hodně působivý, dolů ho ale sráží až příliš sladkobolný patos (byl jsem taky překvapenej, ale nevylučuje se to!).(23.9.2012)

• Slarque

Melodrama s naprosto úžasným scénářem – je tak nelogický, až je nepředvídatelný, ale přitom mě nikdy nedokázal něčím překvapit. Díky tomu jsem se celkem bavil a v rádoby dramatických pasážích jsem se i usmíval a nevěřícně kroutil hlavou. Tom Shadyac je opravdu režisér komedií, ale tohle tuším měla být výjimka. Pozitiva: Kathy Bates a John Debney.(10.9.2005)

• - Film je věnován Katherine Ann Courtiss, manželce Alana B. Courtisse, který se na filmu podílel jako asistent producenta. (korndaddy)