Pearl

• Kanada Pearl

V minulém snímku X se parta mladých lidí vydala natočit film pro dospělé na venkově v Texasu, jenomže to nedopadlo podle jejich představ, a to kvůli staršímu páru Howardovi (Stephen Ure) a Pearl (Mia Goth). Nyní se tento prequel odehrává na stejném místě, a to o několik let dříve během první světové války v roce 1918. Chata, kde se odehrál „masakr X“, byla kdysi během války využívána jako penzion a jedná se o zpětný příběh o tom, jak se Pearl stala osobou, kterou poté byla. (HanzoBureshi)

Flopik

Slabšie ako predošlá časť, ktorá mala aspoň nahotu a drsnejšiu druhú časť. Toto je skôr taká psychodráma, kde sa objavia 3 vraždy a ani tie za veľa nestoja. Horor ? Prosím vás, to ani len v najmenšom. Čo chválim je famózny výkon, ktorý predviedla Mia, a jej monológ na konci je asi najlepší na filme. Inak je to ale dlhé, nezábavné, nekrvavé a ako som spomínal, v jednotke boli aspoň zadky. Za 2*. ()

Klajnik

Westův předchozí film (X) byl velkou tvůrčí slabotou a ač bych si přál, aby Pearl byla po obsahové/psychologické stránce prokreslenější, tak když to vezmu kolem a kolem, tak je to o farmářský holce, která je prakticky zotročena svou rodinou k práci na farmě. Její chladná matka ji nutí čistit svého ochrnutého otce a zdá se, že jediné štěstí, kterého se jí dostává, tkví v návštěvách biografů při té řídké příležitosti, kdy se dostane do města. Holka tedy miluje muzikály, chce se stát herečkou a doufá, že by ji to umožnilo začít znovu a jinde. Její labilní povaha i láska k filmu se během filmu různě projevují a když jí v závěru na konkurzu nedají roli, tak přepne a začne killing spree. To, v čem žila, na ní prostě nechalo stopy. Já si někdy psal s jednou typkou, která se rovněž narodila do zkurvený rodiny a s postavou Pearl se dost sžívala, protože se do toho vyprávění snadněji dostávala. Mě si to ovšem tak nepovodilo, protože to není tak dobře vypravěčsky vystavěné, jako jiné filmy žánru přepnu a zabíjím, kterými jsou třeba: Joker, Taxikář, Americké Psycho, Osvícení, Maják, Volný Pád, Až na Krev, nebo Místnost Sebevrahů, Hater. ()

Muel

| A24 | X bolo veľmi good, Pearl som odkládal už pridlho, takže som sa k tomu dokopal a jo, mierne horšie, ako pôvodný snímok. Štyri ešte tentokrát dám, lebo som rád, že sa tu tvorí hororová séria, ktorá nie je na jedno kopyto - riskuje to, vzdáva to poctu klasikám a hej - Mia Goth je fakt lahodná v týchto slasheroch. West opäť boduje, ale zároveň trocha mäkkne - nabudúce viac krvi, viac kamerových akrobácií a sofistikovanejšieho scenáru a bude to strašne super. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

warrenur

Po "erotaku" X sa Mii opat zacnelo po farme? :) Treba uznat, ze vysinutu zahrala na slusnej urovni. Hoci ten zaverecny monolog bol trochu moc. Kazdopadne paradny zaverecny obraz a uhrancivy "vitaci" usmev. "Insanity at it's raw form". Kazdopadne, drsne obdobie a este drsnejsi zivot i pre lucidne obyvatelky cakajuce na muzov v tej dobe. Muselo to byt krute. Avsak film samotny ma nic-moc. 40% ()

ink flo

Nakonec vlastně o trochu lepší, než X, ta kombinace starosvětské idylky, nenaplněných bláhových snů a piroteskní lunatičnosti Pearl (poslední scéna z nekonečným úsměvem plným slz byla třešničkou na dortu jejího výkonu) byla opravdu zneklidňující :-) ()

Extrakritik

Mnohem lepší,než předchozí snímek "X". Rozhodně barevnější. Z nějakého důvodu mi to přípomínalo čaroděje ze země Oz. Jinak začátek závěrečných titulků byla fakt bomba. V celku originální. ()

Warhorr

Jak se z Pearl stala náruživá a mrduchtivá babička jak jsme ji mohli vidět ve filmu X ? Co bylo příčinou a kde to mělo všechno začátek ? Tento snímek nám to vše nastíní. Mia Goth dělá opravdu tak 90 % celého filmu. Je skvělé ulítlá ( orgasmus se strašákem je fakt Top ) a lační po krvi, když ji vážně naserete. Pro mě osobně jeden z nejlepších záporáckých ženských hereckých výkonů v hororu, co jsem za dlouhou dobu viděl. Gore tady není zrovna kdoví kolik ale když už, tak je povedený. Škoda jen, že nepřišla nějaká lepší scéna s krokodýlem, na to jsem vážně čekal celou dobu. A jedna zajímavost, ještě nikdy jsem neviděl v hororu tak dlouhý monolog, který tady Mia Goth vede ke své kamarádce ( snad 10 minut ). To už byla jen taková perlička, nebo teda třešnička na dortu. Prequel a celkový příběh je pro mě zajímavějším než X. Hodnotím tedy kladněji a pozitivněji. Uvidíme, co nám přinese MaXXXine příští rok. ()

Israha

Kdyby zabijáci z buranských vyvražďovaček nebyli fyzicky znetvořené a mentálně zaostalé zrůdy, ale jen "obyčejní" lidé, takhle nějak by mohly vypadat jejich začátky. Postava Pearl v sugestivním podání talentované Mii Goth zde není prezentována jako někdo, z něhož byl zabiják v plné míře vytvořen okolím, sama má slušnou řádku svých vnitřních nestvůr, ale kombinace nedostatku lásky, izolace, úmorné každodenní rutiny a opakovaně se hroutících šancí na změnu tyto nestvůry postupně vytlačí na povrch a dá jim volné pole působnosti. Goth je ve své roli strhující a děsivá, ale neméně děsivé je všechno to, co se její postavě děje a co nakonec nevyhnutelně skončí zalito slzami (převážně jejími) a krví (výhradně jejích obětí). V jádru vlastně nijak objevný "slasherový origin" s gejzíry krve, hemžícími se červy a rozčtvrcenými těly, ale díky sebejisté režii, umělecké kameře a hypnoticky silnému výkonu hlavní herečky se překlápí až do těžce depresivního psychologického dramatu, kdy jeho protagonistku stejnou mírou nenávidíte jako jí přejete, ať se z vlivu svých vnějších i niterných démonů dostane, i když víte. že tohle monstrum nakonec bude vypuštěno na svět, protože jste viděli X. Ti West to i napodruhé dokázal, udělal z pokleslé žánrovky vysokou filmařinu, která ale i žánrové nadšence uspokojí, a Mia Goth to svojí masterclass vytáhla k plnému hodnocení. Závěru této trilogie se nemohu dočkat. ()

gulista

Možný spoiler! Pearl je o niečo konzistentnejšie a kreatívnejšie než predošlý X. Pritom fungujú obdobne, no zároveň sa líšia. Už ten navodil dobovú atmosféru a trefne sa pohral so šablónou žánru. Tentokrát však postupné budovanie napätia, skvelý herecký výkon Mii Goth a prepad do stelesnenia jej vyšinutosti začína ešte pozvoľnejšie; o to viac sa výraznejšie prejaví v druhej polovici. Mimo to tu nájdeme viaceré spojenia žánrov–staršie s tými modernejšími. Čo sa javí ako spojenie muzikálu témou cesty za svojím snom a dobového "social conscience" filmu o trápeniach jednej rodiny koncom 1. sv. vojny, postupne dostane hororový nádych pretavený do osobnej nenaplnenosti a prepadu do šialenstva s chuťou slasheru. Všetko tu ale drží pohromade, dopĺňa sa, nič nepôsobí rušivo. Goth pritom vyzerá spočiatku nesmierne detsky a sladko, no jej démonické stvárnenie postavy, ktoré ju definuje aj v iných filmoch, vám veľmi rýchlo zmení pohľad na ňu. Hlavný pokušiteľ a iniciátor sa ukáže byť mladý premietač, ktorý hlavnú predstaviteľku odkloní od poslušnosti a vonkoncom naznačí aj hlavnú tému a zamerianie protagonistov z predchádzajúceho X. West tu teda šikovne nezobrazuje len silu a vplyv média ako takého, ale aj tenkú hranicu medzi psychikou zdravou a tou nalomenou, vyjadrujúc neochotu vzdať sa svojich túžob a snov. NOTHING'S GONNA KEEP ME HERE! 75% ()

molcan2

Perl sa stará o chorého otca a pod dohľadom despotickej matky dúfa, že zmení svoj život a splní si svoje sny, ale jej represie sa stretávajú s jej ambíciami, čo má hrozné následky. Z dômyselne realizovaného príbehu Ti Westa srší filmovosť, zachytáva to najlepšie z hororu; ale osviežujúco sviežo, ako to urobil v predchádzajúcich dielach. Nie je to len aligátor, farmy a slasherové kulisy Tobeho Hoopera, ale aj ozveny príbehu Lizzie Bordenovej. Perlu, ktorá je zároveň prequelom a origin story k vynikajúcemu X od Ti Westa, možno vnímať aj ako samostatný film. Mia Goth, ktorá má atmosféru Psycha a žiarivú farebnosť Čarodejníka z krajiny Oz, ovláda každú scénu a podáva vynikajúci výkon v úlohe poškodenej dievčiny z chóru, ktorá chce byť Perl. Dej sa odohráva v roku 1918, West aj Gothová v scenári odrážajú pravdy minulej éry (bez toho, aby ste sa riadili očakávaním paint by numbers, ak ste videli X). Kamera, efekty a hudba dopĺňajú sny, ilúzie a vraždy, keď Perl túži uniknúť zo svojej odľahlej farmy a starostlivých povinností. Lokácie a kulisy dodávajú filmu punc kvality, miestami pôsobí ako drahý dobový film, najmä keď Perl navštívi mesto. Medzi zvieratami na farme a vraždami sa bez námahy odohrávajú monológy, Goth si zaslúži ocenenie rozkošný. S množstvom diania pod kožou medzi hororom a divadlom je malý herecký ansámbel dokonalý. David Corenswet ako sympatický darebák premietač je nezabudnuteľný, Emma Jenkins-Purro ako primadona Mitsy je fantastická. Tandi Wrightová v úlohe Ruth, Perlovej matky, je na plátne prítomná, rovnako ako Matthew Sunderland ako Perlin ochrnutý otec. Nakoniec sa film oplatí vidieť už len kvôli Gothovej vynikajúcemu zlému výkonu, ktorý spolu s Westovou réžiou vytvára vražedné psychologické zlato na plátne. ()

domirovec

Já osobně jsem se na Perličku těšil již od vydání trajleru. Hodně se mi to líbilo. A já se na to jako teď kouknu, jo, a zjistím, že se jedná o absolutní, zbytečně natahovanou srando-kokotinku, která nejen že není děsivá ani v nejmenším smyslu slova děsivost, ale je také opravdu nudná.. hodně nudná a natahovaná s dějem, který nezachrání ani těch pár tupých, bezmyslných vraždiček, které disponují pitomým a slabým górem. Ach jóó! A já se na tu Gothickou Miu Perličku tak těšil. 2/5 ()

Rockerman

Naprosto souhlasím s J*A*S*M, že je to mnohem lepší film, než "X" a i pro mne byl monolog Pearl zážitkem už jen proto, že bylo jasné co bude následovat. Je dobré natočit prequel v jednom roce s pokračováním, protože to pak krásně do sebe zapadá a všechno si divák pamatuje. Výborný film, který musím ohodnotit v plné výši, protože X jsem dal 4 *. ()

kkarx

Nezáživná variace na zbláznění. Takových filmů je milion a jasně tohle má i  skvělou produkci, ale není kdo ví jak zábavný. ()

panvasik

ooo ano, hned vedle Menu se jedná o jeden z filmů u kterých lituji, že jsem je loni nestihl... tak hlavně, že jsem viděl nového Sirotka a nový Jeepers Creepers, protože tohle, na rozdíl od X mělo nějaké to "kouzlo". Vlastně ani nevím jak bych TO "kouzlo" měl popsat... Strašně jsem si to užil a bavilo mě to, když jsem sledoval Miu Goth v X připadala mi jako nafoukaná a namyšlená pizda, ale tady se ujala role Pearl naprosto fantasticky, možná to co k čemu to teď přirovnám je asi směšné, ale ve Spalovači mrtvol jsem taky měli možnost vidět hlavní postavu jak se ve filmu časem stává naprostým magorem a psychopatem. Je to úžasné, ta kamera a barvy ve filmu jsou fantastické, jako by to měla být komedie, ale nenechte se zmást, protože to je dost působivá vyvražďovačka, která samozřejmě není pro všechny. A první film X doporučuji taky (jako motivaci pro zhlédnutí řeknu, že tam hraje Jenna Ortega:)) 8,5/10 ()

fr3ak

Ti West mi dělá radost. Po zdařilým X (hodnocení místních žaludů ignorujte) se tentokrát podíváme do roku 1918, kdy máme možnost vidět jak to sakra vlastně bylo s tou prokletou farmou. Žánrem se tentokrát uhne trochu jiným směrem ale nebojte, stále se drží stejný DNA, takže o poctivou atmosféru nebudete ochuzený. Mia Goth si to tady neskutečně dává. Ten její monolog před koncem... velká poklona vážení. Tahle holka herecky neskutečně vyrostla a její Pearl se nedá nefandit. Doporučuju! ()

BOURQUE

Už úvodné tóny z huslí a Pearlin tanec naznačujú to, že sa jedná o iný film, ako to bolo v prípade X. Od prvého momentu tušíte, že s Pearl nie je nič v poriadku. Avšak West spoločne s Mia Goth, ktorá v roli Pearl exceluje, dokáže veľmi dobre dávkovať momenty totálnej psychickej premeny mladej slečny. K tomu všetko je dobre zvolený retro štýl a hudba. Štvrtú hviezdu dávam za jedno-záberovú spoveď, ktorá dáva možnosť dostať sa do hlavy slečny, s ktorou nechcete mať nič spoločného. P.S.: Zatiaľ najlepšia scéna s strašiakom ever, čo som videl. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Vabr

Pearl velmi příjemně překvapilo a z filmů, co jsem z tohoto roku zatím zhlédl, druhý nejlepší! Ještě lepší, že vyšlo na naše zas*aný narozeniny!!! Kdo chce tedy zhlédnout tento klenot, tak do toho, klidně dál nečtěte, hned si to pusťte! Je to asi tak tisíckrát, lepší, zajímavější a pro oči líbivější než X, které bylo za mě průměrné, hraje zde úchvatná Mia Goth, která, jak hromada fanoušků píše a já s nimi naprosto dogmaticky souhlasím, by za své hraní měla obdržet Oscara, protože takovýto výkon by takto bravurně, psychopaticky a uvěřitelně zvládla málokterá herečka. Máte zde nádhernou, trefnou hudbu, kameru, barvy a celkovou stylizaci do roku 1918, který je tak zatraceně originální pro hororové prostředí, protože kdo zkrátka točí horory z roku 1918?? To samotný si zaslouží pochvalu. Příběh je vskutku strhující a nemilosrdný vůči všem postavám, hlavně Pearl. Killy jsou kulervoucí, zlý a drsný a samotné finále, kde film končí záběrem na Miu Goth je až krajně nepříjemný. Pearl má snad ty nejlepší závěrečné titulky vůbec! Jediné drobné mínus je za mě ten asi 7 minutový monolg, který byl sice super, ale bohužel to bylo už trošku dlouhé. Ti West zkrátka geniálně rozšířil lore X a už se nemohu dočkat na jeho MaXXXine! Vyhodnocení: Jo, Mia Goth je scream queen 💅✨21. století! ()

Daiker

Jiný film než X a to jsem i čekal.... Příjemné krvavé psycho drama s vidlemi.... Už se těším na třetí díl, přímé pokračování X s názvem MaXXXine.... ()

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (více)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení