Parta šikovných mladých skejťáků vyrostla v tvrdých podmínkách v kalifornské Santa Monice. Říkají si Z-Boys a dali světu vzrušující nový sport, který se postupně stal legendou... V jejich světě neplatí žádná pravidla. Tento fiktivní příběh skutečných Z-Boyz se soustředí na ctižádostivé mladé surfaře, kteří brzy přijdou na to, že jejich skutečný um tkví v mnohem menším prkně. Jejich nově objevené umění skateboardingu zahrnuje nejrůznější skoky a otáčky na předtím nezajímavé aréně a rychle promění svou vášeň v celosvětový sportovní fenomén. Jenže když mladíci přičichnou ke slávě a bohatství, jejich bratrské pouto je vystaveno tvrdé zkoušce. A v sázce je i přátelství se Skipem (Heath Ledger), výrobcem jejich skateboardů a především velkým bratrem. (Cinemax)

Lukaaasek

Velice zajímavý příběh natočený podle skutečnosti, důvěryhodné vylíčení atmosféry 70. let, vynikající herecké obsazení (Emile Hirsch, Heath Ledger), vypilované "skate scény", příjemná hudba. Opravdu nechápu komentáře typu "Bejt skejťák dal bych za 5*". Skejťák nejsem a i přesto bych film bez váhání doporučil. Navrhuji 4 a půl hvězdičky. ()

apolite

It's cool. Oah.. It's cool. Everything is cool. I was forgot Jake everything is cool 'couse you're a famous (*S*K*A*T*E*B*O*A*R*D*E*R*).. It's cool. ()

Eve Lyn

Zběsilá jízda ve stylu sedmdesátých let, po které zůstane v těle ještě dlouho pořádná dávka adrenalinu. ()

watchtower

Na můj vkus nějak moc blonďáků pohazujících okatě hřívou a zvláště ze začátku jsem se docela nudil a říkal si, že tímhle přítelkyni dokonale otrávím, nicméně další 2 třetiny už dostaly celkem příjemný spád, takže nakonec 3,5* ()

gizzi-fly

Dostala mě především suprová kamera a hudba. Zpočátku mě děj příliš nezaujal - parta mlaďáků na surfu nebo skateboardu, místní frajer Heath Ledger, ke kterému všichni vzhlíží, říkala jsem si,zda to vůbec dokoukám. Ale asi po 30minutách to začlo mít spád a ten konec mě opravdu dostal. Určitě tento snímek stojí za shlédnutí. ()

psycho.ta

Nadprůměrný filmek, který mě docela překvapil. Nenudí, skvělí herci a to občasné řešení mezilidských vztahů k tomu prostě sedí a hodí se tam. Vše zasazeno do prostředí období hippies vytváří kolem děje skvělou atmosféru, a proto 4****. Nejvíc se mi líbil mlaďoučký Emile Hirsch. ()

complex

zaujímavý film so silným podtextom, ktorý ukazuje spoločnosť aj z iného uhlu pohľadu... som spokojný s tým ako to tvorcovia jednoducho podali... ()

Jurcekk

Mám rád nervúoznu kameru. Vraj je to točené z ruky. Ako tu už bol niekto povedal, moc sa mi do toho nechcelo. Surtaři... ale je to dobrý film a faktografické pozadie mu dáva príjemný náboj. V pohode. Výborný soundtrack. ()

dennieko

Ačkoliv na skatu nejezdím, tento film mě přinutil se na něj alespoň jednou postavit . Já osobně mám prostě slabost na tyhle typy filmů o vzniku čehosi v tomto případě samozřejmě skateboardingu. Vynikající Heath Ledger to posouvá ještě o hvězdičku výš. ()

BlackVelvet

Zkoukla jsem to az po shlednuti Dogtownu and the Z-Boys, a oproti dokumentu se mne to rozhodne vic nelibilo, i kdyz je to porad slusnej film. Nejak mne prijde ze kluci proste samozrejme tak dobre nejezdili jako puvodni z-boys a ne vzdy mne bavilo, jak se na to nabalujou vedlejsi pribehy, ala kdo s kym chodil atd., ale porad je to hodne koukatelnej film. ()

Severus007

Teda takové Tony Hawk’s pro skaters mě bavilo o dost víc. Z tohohle filmu si budu pamatovat zvuk skateboardu, výkřiky jó a jé a to, že jsem nerozeznal muže od ženy. ()

CarryMahonny

Krásný příběh o počátcích ještě krásnějšího sportu. Jakožto aktivní skateboardista byla pro mě povinnost si film pustit, ale učinil jsem tak tak trochu dlouho a pozdě. Možná proto jsem si film užil o to víc. Byla to doba kdy našim hrdinům nestačili vlny a tak si našli alternativu, kterou dnes všichni již známe jako skateboarding. Bylo skvělé sledovat postupný vzestup hlavních postav, kde se od kalifornských silnic dostali až na vrchol, kde si opravdu zaslouží nazývat "legendy". Postavy se postupem času změnili, přátelství vystřídala pýcha, sláva, peníze. Z týmu se staly soupeři a z přátel nepřátele. Doufal sem v lepší konec a dostal sem nejlepší konec. Film který hodnotím silnými 4 hvězdami jsem si dnes rozhodně nepustil naposledy. ()

maart

Keď som to dopozeral mal som chuť ísť si zajazdiť na čomkolvek a byť tak trošku ako oni. Výborne natočené, mierne dokumentaristická kamera tomu dodáva akysi závan 70 rokov. Aj herci zahrali tak ako mali. K 5* mi chýbalo trošku viac akcie. ()

pierre_k

Jinak než 5 hvězdiček dát nemůžu.. ta atmosféra! Okolnosti toho, že jsem si na tenhle film vzpomněl, jsou ovšem smutné - právě jsem se dočetl, že se H.Ledger ve svém bytě na Manhattanu předávkoval prášky na spaní... Nejen on je ovšem v tomhle filmu výborný. Doporučuju v každém případě tento film zkusit. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem