Drama vychází ze skutečných událostí, k nimž došlo při bankovní loupeži v roce 1997 v sverním Hollywoodu. Na zemi tehdy zůstali ležet dva mrtví a patnáct lidí bylo zraněno. Byla to nejbizarnější a nejhrdinštější akce v historii losangeleské policie. (oficiální text distributora)

hans500

Z takového námětu mohl být skvělý film, tvůrci toho moc dobře nevyužili a tak tu máme další podprůměrný film s Michaelem Madsenem v hlavní roli (bohužel, protože ten má na víc, když chce tak dokáže hrát velmi dobře, nechápu proč bere role v takové spoustě špatných filmů). ()

st.verka

Celý ten film mi vrtalo hlavou, kde se ti strážníci učili střílet a kde zůstal byť jen jediný sniper. Jinak to bylo vcelku o ničem. ()

zdenny

Nenapadlo by mě, že mě bude bavit film, kde se z větší poloviny jen suchopárně střílí. Má to ale více důvodů. Předně to bylo dle skutečné události, za další to bylo "zpestřeno" postřehy samotných aktérů. Takže chvílemi film působil jako dokument. Velice mě těší, že z nepřeberného množství filmů o policistech a zločincích konečně někdo natočil film, kde policisté nevystupují jako hloupá paka, ale že na ně může být veřejnost hrdá. Já jako zaměstnanec vězeňské služby bych si přál, aby něco podobného bylo natočeno i o vězeňských dozorcích. Prostě aby si lidé uvědomili, že nejsou lidmi jen vězni, ale také dozorci. Tuto jednoduchost si dost lidí plete a proto v drtivé většině filmů (podotýkám, že to nejsou filmy podle skutečných událostí, protože těch bylo natočeno z vězeňského prostředí strašně málo) dozorci vystupují jako arogantní idioti, kdežto vězni jsou ti, kterým by společnost měla porozumět. Takže velice děkuji za takovýto film. PS: Opravdu byl velký zázrak, že z několika tisíc nábojů, které byly vystřeleny, nebylo více mrtvých než právě jen ta dvojka lupičů. ()

Musak

Reklama na LAPD, která nedokáže trefit během 44 minut útočníka do hlavy? No nevim, ale řežba to byla pěkná:) ()

jefff

Nevím důvod, proč tu někdo píše, že je film zdlouhavý. Mě to nepřišlo, ba naopak. 44 minut má slušný spád a je obsazen sympatickými herci, kteří odvádí kvalitní výkon. Líbilo se mi dokumentární pojetí celého příběhu a i když si událost nijak ve zprávách nepamatuji, výkony policistů mě ohromily - pokud se tedy 44 minut drželo skutečnosti. ()

askina odpad!

Jestli tohle opravdu bylo podle skutečnosti, tak potěš pán bůh! Co je hrdinského na tom, že spousta policajtů za 45 minut nedokáže zasáhnout dva zločince do místa, které nemají chráněné vestou. Kdyby v žánru bylo uvedeno "komedie" tak bych dala 5*. Dlouho jsem se tak nezasmála! Nedivím se, že je v Americe taková zločinnost, když je tam tak "schopná" policie. ()

noby

105 minut filmu o 44 minutách přestřelky. Totálně nudný, nepovedeně pseudodokumentární, nechutně sladkobolný a stupidní. Jediná hvězda za realističnost, která oproti klasické produkci ukazuje, jak blbě to chodí doopravdy. Doporučuji k zhlédnutí a poučení - začněte někde zprostředka, koukněte na pět minut a dost. Uvidíte všechno. ()

dopita

Film podle skutečné události. Což je asi jedinej důvod se na to koukat, protože popisuje něco, co se jen tak nestává. Ale natočeno je to bídně, akce se snaží být reálná a jako by uprostřed dění, ale působí nezajímavě a rutinně. A závěrečných deset minut vypadá, jako by to natočila sama Los Angeleská policie. ()

POciSEM

Dva borci z posilky přepadávaj obrněný vozy ale jednou se jim troche zvrtne plán a tak nezbývá než zkusit nějakou novinku.Udělají banku ale způsobem jakej nemá obdoby.Vyzbrojený jak na 3.světovou válku vtrhnou do místní komerčky a do konce filmu nesundají prst ze spouště.Všechno se totálně podělá,přijíždí celá policejní stanice a zbejvá jediná možnost jak se odtamtud dostat.Hoši nabijou kalachy a na parkovišti před bankou rozpoutají inferno.Film se nijak nezaobírá historií obou psychopatů ale soustředí se vyloženě jenom na posledních pár hodin jejich života.Škoda že to mělo až moc televizní look ale musim pochválit Bryniarskiho i Taktarova protože z nich jde maximální respekt.Ani Madsen jako hodnej nebyl špatnej.Prostě čekal sem hroznou chujovinu ale velice příjemně mě tahle střílecí záležitost překvapila. ()

mira007

Zfilmovaná skutečná přestřelka, o které se říká, že napravila pověst amerických policajtů od doby, kdy si veřejnost představila policajty jen jako ty, kteří mlátí Rodny Kinga. Tenhle film v televizní formě je ale taková unylá nudná blbost, kterou jsem si zapamatoval, jen tím, že tu hraje Mario Van Peebles. ()

Luukec

Zajimavý film, ale divně natočeno.. Vypadá to spíše jako počítačová hra kde si někdo aktivuje nesmrtelnost. Přitom by stačil jeden sniper a mohl být klid. Každopádně pokud je to natočemo podle skutečné události, tak kloubouk dolu LAPD.. ()

Dogmeat

Proč tak vysoké hodnocení? Jeden z mála filmů, kde se zbraně a policejní jednotky chovají opravdu realisticky. Spousta jiných filmů co dobývá kina by mohla jen tiše závidět. Ani chvíli jsem se nenudil. Malá poznámka: V realitě je problém z pistole na 25 metrů ten terč aspoň trefit a to se člověk soustředí. ()

mala_kea

Michael Madsen tu prostě nemůže chybět, jen je škoda, že jeho postava nebyla přílíš významná. Film má rozhodně na víc, než jak je zahráno. Nadruhou stránku, když berete v potaz, že se jedná "založení na skutečných událostech", tak je to ještě na prahu únosnosti. OVšem za závěrečnou přestřelku přihazuju další hvězdu, tak byla opravdu pořádná ()

Kharsh odpad!

Zobrazení totálního selhání policejních složek. Nedokážu si představit, co by se stalo, kdyby tam nebyli jen ti dva ozbrojenci, ale bylo by jich třeba 20. To by došlo k vyhlazení města? V Americe je možné opravdu vše. ()

Luk Skywalker

Celkem dobrý film, zaujalo mě několik věcí. Lupiči ti byli nestandardní, s upravenými samopaly nakráčeli do banky a začali střílet, tak snad nikdo banku nevykrádal, v hlavě to nejspíš v pořádku neměli, což platí i o policistech. Jestli to tak bylo, tak díky bohu za to, že nejsem Američan žijící v L.A. Nebýt nepřesné mušky zločinců, tak by místě těch zraněných byli mrtví. Nakonec to ale zmákli, a pak přišlo pár změn. Podle některých informací, které zazní ve filmu, je tohle možné jenom v USA. ()