Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

Illy

Moc příjemný feel-good film, kterému můžete vyčítat povrchnost, mě se ale líbil. Vizuálně úchvatné, kdybych cítil touhu vidět ještě jednou, dávám za pět. Tohle se povedlo. ()

majo_svk

Nádherný film plný snenia, dobrodružstva, splnených životných prianí a pozitívnych emócií obalený krásnymi prírodnými scenériami a podmanivou hudbou. Niektoré scény sú priam úžasné (jazda na skejtborde po islandských cestách, fotenie v Himalájach) a budete z nich nadšení. Herci, ktorí sú skvelí a dialógy, ktoré sú ukážkové, sú nosným pilierom, na ktorých je postavená celá tá nádhera. Obsah je naplnený silnými okamihmi, na ktoré nikdy nezabudnete. Pozitívne zobrazenie života, hľadanie tej svoje cesty šťastia smerujúcej k vytúženému cieľu, natočené neopakovateľným spôsobom. Jednoducho hovorí o tom, ako treba žiť život naplno a prežiť ho len a len podľa svojich predstáv. Nakazí pozitívnou energiou bez ohľadu na drobné filmárske chybičky. Nie je to povrchné, nie je to detské, je to presne také, aké to má byť. Tajný život Waltera Mittyho je jeden z najkrajších, najpozitívnejších a najúprimnejších filmov, ktorý som videl. A ten božský soundtrack ponorí do sveta snenia každého bez ohľadu, či je alebo nie je „snílek". PS: Film sa vám bude páčiť alebo nebude páčiť, nič iné medzi nie je. ()

IvcaSammet

Na Waltera Mittyho jsem chtěla do kina, ale nakonec mi to bohužel nevyšlo, takže jsem si musela počkat, až mi ho budou vysílat v televizi ... Povídku neznám, takže jsem tak nějak nevěděla, co od filmu čekat ... Na začátku jsem málem umírala smíchy, jenže pak se ta komediální atmosféra nějak vypařila ... Ne že by mi to vadilo, ale na tak dobrý začátek mi to přišlo jako neočekávané zchlazení ... Film je to opravdu krásný, záběry Grónska a Islandu byly téměř dechberoucí ... Ani ty Walterovy představy mě nijak nevadily, hlavně proto, že to byly "jen" představy, i když někdy pěkně hodně ujeté ... Spíš mi vadilo až moc příliš nereálných scén, které se mi nejdřív zdály jako další představy ... Taky právě ta orientace, co je reálné a co ne, mi přišla občas trošku složitá. Ze začátku mi to zas až tak nevadilo, ale potom se v tom člověk začal ztrácet ... No a samozřejmě ta nezbytná "lovestory" ... I když to nebyl žádný Americký pohádkový konec, přece jen bych ještě trošku na té celé romantické části ubrala ... Každopádně ale Walter Mitty a jeho tajný život mě dostal a určitě se na něj velmi ráda zase někdy podívám. ()

winetach

Kebyže nedostanem odporúčanie od Metou-a, tak si to asi nikdy nekuknem. Ben Stiller patrí do moje top 10 naneolúbenejších hercov. Film ma však prekvapil až natoľko, že som si nemohol odpustiť 5*. Najprv ma oslovim úvodnou motion-grafikou, potom kľudným, tak málo nevidiacim v amerických filmoch tlačením na pílu a hlavne úžasné zábery z Islandu. ()

Erik7595

Ani neviem, za čo dávam tie tri hviezdičky. Walter Mitty ma totiž aj po nekonečných opakovaniach na HBO nechytil a dejovo ma začínal vždy časom nudiť, takže som ho nikdy nedopozeral do konca na jeden krát. Krásne lokácie a zaujímavé myšlienky o živote nedokázal Ben Stiller previesť do atraktívnej filmovej podoby, takže akýkoľvek záujem o dej a postavy mi počas sledovania filmu absentovali. Za čo dávam tie tri? Pretože som fanúšikom Bena Stillera a zaujali ma z filmu niektoré ojedinelé momenty a dychberúce prostredie Islandu. To je ale pre mňa veľmi málo, chýbala mi hlavne nejaká nosnejšia dejová línia a spojenie so samotnými postavami. Pre mňa ide o horko-ťažko priemerný film. 55% ()

Kroupa

Bavil jsem se velmi dobře. Netřeba se totiž neustále chlámat, stačí cítit se příjemně a cítit nějakou tu katarzi a úlevu z toho, že nakonec to přece jenom v tom životě může dobře dopadnout a člověk mezitím zažije i nějaký to dobrodružství. Je ale fakt, že trochu přitažený to bylo (mohlo být užito více nadsázky, i když...) a hlavně ke konci to byla čirá oslava hlavní postavy, a to paradoxně v jejím stavu před tou podstatnou proměnou a poučením.... ()

Blue.Shark

Navzdory očekávání šílené komedie s bizardními situacemi jsem dostal přemýšlivý film, který si tak nějak pohrává s tématem smyslu života. Je zvláštní, nakolik falešná očekávání dokážou zkazit zážitek. Prvních 15 minut jsem totiž přemýšlel, jestli bych tu blbost neměl vypnout, protože prostě není vtipná. Až později mi došlo, že tohle není komedie. Asi jsem tak nějak pochopil, co můžou pociťovat cestovatelé a ti, kteří se nebojí zvednout zadek a vyrazit. Hezký film. ()

Blueeyes

Walter Mitty je jedním z mých nejmilejších filmů. Už pár let ho používám jako věrné. dokonale fungující, nehmotné antidepresivum. Krásná hudba, nádherná příroda, skvělý Sean Penn a Ben Stiller, který překvapivě OPRAVDU HRAJE! A vlastně i režíruje! No a nakonec se ukázalo, že on ten Ben docela stojí za hřích. Ke konci filmu, kde už je za působivě lehce zarostlého drsňáka ošlehaného severními větry, se mi vcelku líbil jako chlap! Samu mě to šokovalo :-) Jako profesionální operátor musím ocenit postavu asistenta zákaznického servisu internetové seznamky eHarmony. To je bezva dějová linka :-) Jinak takhle, pokud vám lezou krkem tyhle feel good snímky o tom jak chlápek jsa posilněn druhou mízou zvedl zadek z kanclu a vyrazil objevovat skutečný svět.... Tak to nebude váš šálek. Ale můj je, já to Walterovi přeju, prožívala jsem s ním skok do vrtulníku a pak z něj, sjezd na skejtu i fotbal s místňáky :-). Za mě dobrý, fakt dobrý! ()

waits

Film u kterého je nejdůležitější dojem, který vyvolá. Podobně jako třeba Věčný svit neposkvrněné mysli nebo Horší už to nebude diváka hladí - Život stojí za žití, i když je někdy těžký, jen se o to musíš trochu porvat. Nic hrdinského, jen trochu aktivity a snahy. Stillerův Walter Mitty nebo Ferrelův Harold Crick (oba reprezentanti z Hollywoodu) dokážou servírovat banální pravdy o životě, lásce a vlastní cestě životem lépe a empatičtěji než většina nezávislých snímků Hollywoodem pohrdající. Kromě chuti opřít se po filmu o své bližní jsem se navíc zamyslel nad návštěvou Gronska se soundtrackem Bowieho Space Odity v kapse (na Islandu už jsem byl). Mám rád takové filmy. ()

blazir1

Film a námět z kterého by se dalo vytřískat víc, mnohem víc,odpustit si u hlavní postavy "snící hrdinské představy ztroskotance". Nebylo by to něco objevného, něco podobného už jsme určitě někde viděli, ale při dobrém zpracování a vynechání výše zmiňovaných nesmyslů velmi příjemný film na 85-90%. Takhle tak 70%, díky CSFD ***(4* si vyhrazuju na vyloženě parádní filmy). Prvních 30-40 minut o ničem(a tak sotva na 1 *) je ovšem potřeba přežít(a že to jde ztuha), pak se to konečně rozjede a člověk je odměněn příjemným filmem. Chce to jen vydržet... Tak po dalším zhlédnutí nakonec přecijen 4 **** ()

Jaroslaf

Ben Stiller se režijně hodně snaží, ale ve výsledku jsem v jeho dalším filmu viděl jen jakýsi podivný mišmaš plný nádherných kamerových záběrů a touhy po adrenalinu. Nezapře se taky jeho úchylnej humor viděnej již například v Tropic Thunder, zde jako parodie na Podivuhodný případ Benjamina Buttona. Něco tam prostě nezapadá, a scéna se žraloky či náhlý odjezd z Islandu jsou typické ukázky toho, že Stiller to všechno tak uplně nemá pod kontrolou. Koukalo se na to ale hezky. ()

nonick1

Musím se v duchu Benu Stillerovi omluvit, protože ten, kdo po všech těch fotrech a lotrech natočí a zahraje takto "vícevrstvý" film, ten prostě UMÍ. Sdělit takovouto divácky vstřícnou (tzn. "artově" nijak nezašmodrchanou) formou divákovi, že to, po čem touží a po čem se marně pídí, najde nakonec v těch nejobyčejnějších věcech (a sdělit mu to bez obvyklého amerického patosu či pitvoření!) - to vůbec není snadná záležitost... Divák, který film pozorně sleduje, si v něm navíc povšimne spousty zjevných i méně zjevných symbolů a skrytých "utajovaných" sdělení - vždyť ne náhodou má film v názvu slovo "Secret" (objevující se a zase mizející dvojznačné nápisy a vzkazy nebo telefonní číslo začínající datem 9/11 s prolétávajícím letadlem American Airlines)... Mimochodem: velká poklona za vynikající kameru, protože Stuart Dryburgh má "na svědomí" (nejen díky Islandu) jeden z nejpůsobivějších filmových vizuálů vůbec. No a jak to všechno dalo celému štábu zabrat, vyplyne až z bohatých bonusových chuťovek, díky nimž člověka nejednou opravdu zamrzí nepoužité scény... ()

Muel

| TSG Entertainment | Pekný a dobrý film, lebo sa po jeho sledovaní cítite dobre a pekne. Réžia je od Stillera prekvapivo svieža a nie je sekundy, kedy by film nejak výrazne trpel a tým netrpí ani divák. Má to nádhernú kameru, pekné lokácie a celkovo vám príde, že ste naozaj zažili dobrodružstvo spolu s hlavným hrdinom, ktorý je správne introvertne likeable, tak, ako to máme vo filmoch radi. Scenár mierne pokulháva a pár ťažkopádnych momentov sa predsa len nájde, finálny kvalitný pocit to ale z filmu veľmi nebúra. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

theSaint

Ben Stiller mě zasáhl. Po herecké i režijní stránce. Pohlazení po duši. Nevím čím zažít, jelikož VŠE bylo tak úžasné.. herecká poloha skromného, nejistého a snícího muže mu padla dokonale. Režijní stránka naprosto skvělá. Soundtrack skvělý. Natočit a zahrát mix filmových žánrů tak, aby finální výsledek nebyl jeden velký průšvih, je neskutečně obtížná věc. A teď si představte, že on to dokázal ukočírovat a vyvážit tak neskutečně skvěle. Sean Penn, který se objeví v záběru jen na malou chvíli, je skutečně úžasný. Dokazuje, že není malých rolí. Jeho postava na mě velmi silně zapůsobila. Osobně jedna z mých nejoblíbenějších v jeho kariéře. S Walterem Mittym se v kině s jistotou ještě potkám. Bravo Bene. ()

Jabro

Možná to je tím, že jsem přesně na takový film měl náladu. Možná to je tím, že jsem takový film už dlouho chtěl zase vidět. Možná je to třeba i tím, že je ten film prostě tak dobrej. Je to milej a pohodovej film na příjemnej večer! Jsou to tak 4 a 1/2 hvězdy, ale tentokrát přimhouřím oko a dám rovnou pět, protože jsem se bavil:). *** Mimochodem Stillera moc nemusím, ale vyjímka potvrzuje pravidlo.. ()

Silencia90

Kdyby se tak ten film aspoň nebral tak vážně. Přišel mi moc pře-hloubkomyslný. Vizuálně krásnej, soundtrack taky nádhera, Ben super, ale příběh? Kolikrát jsem ani netušila jestli se mu to jen zdá nebo ne. ()

El-Barto

Hezká pohádka pro dospělý. Má to fantasticky nasnímaný lokace, krásnou hudbu a sympatický herce. Ben Stiller podává svůj nejsympatičtější výkon vůbec. A na režisérký židli mu to jde ještě líp. Vtipy jsou dobře načasovaný, snový sekvence taky moc pobaví a to nemluvě o kupě dalších nápadů (sms do skály). Sean Penn a Patton Oswalt jsou taky skvělí. V kině to byla výborná zábava a občas mě to donutilo i trochu zapřemýšlet a zatoužil jsem zažít taky něco takovýho, ale dojmy z filmu nepřetrvaly dýl než dvě hodiny a zbyl pocit, že jde "jen" o nadmíru líbivej a zábavnej film. ()

barteca

Překvapení 1- plný sál v kině. To už často nebývá. Překvapení 2- americká komedie měla myšlenku , promyšlený scénář velmi dobrou režii a facky nebyly nadužívané. Přesto - naučit se žít až ve 42 letech je dost k zamyšlení . ()

PF 2014

PF 2014