Reklama

Reklama

Hanebný pancharti

  • USA Inglourious Basterds (více)
Trailer 1
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Začátek Hanebných panchartů zastihuje Shosannu Dreyfus (Mélanie Laurent) v Němci okupované Francii, kde před jejíma očima nacistický důstojník Hans Landa (Christoph Waltz) vyvraždil její rodinu. Shosanna se štěstím uniká do Paříže a ukrývá se tu pod novou identitou majitelky a provozovatelky biografu. Na jiném místě v Evropě se pod vedením poručíka Aldo Rainea (Brad Pitt) formuje skupina židovských vojáků s cílem nemilosrdně mstít činy nacistů a šířit mezi nimi strach. K Aldově "Panchartům", jak si sami říkají, se přidává i německá herečka a britská tajná agentka Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger), jež má za úkol svrhnout vedoucí představitele Třetí říše. A v šeru promítací kabiny zatím Shosanna spřádá vlastní plán odplaty... (Bontonfilm)

(více)

Diskuze

charmed18

charmed18 (hodnocení, recenze)

TaanStari: no to je právě ten pazvyk :-))) v případě Tarantina určitě :DDD

TaanStari

TaanStari (hodnocení, recenze)

Foxhound#1: Tak pokud se mi ten film "líbí" tak hodně, že ho po 15-30 minutách vypnu, tak je to podle mě přesně ten důvod, proč dát odpad.

Foxhound#1

Foxhound#1 (hodnocení, recenze)

charmed18: to byla narážka na ono hodnocení filmu z cca 30 shlédnutých minut, neřeš

TaanStari: jistě, tolerujeme pokud daná osoba hodnotí film jako celek, tedy plně shlédnutý (pak ať si klidně ten odpad dá), ne shlédnutou pětinu filmu a zbylou část načtenou z recenzí či obsahů. Např. já dal všemi opěvované planetě opic 3*, ale čistě jen z hlediska kostýmů a závěru, jinak ten film považuju za blbost a vůbec se mi nelíbil. Pancharty hodnotim naplno a vůbec to není z důvodu, že bych lez Tarantinovi do hnědky, film se mi prostě obsahově líbí, ač je to vymyšlená historie.

TaanStari

TaanStari (hodnocení, recenze)

To se nám tu zas sešlo psychologů a arbitrů vkusu... Cizí názor toleruju, dokud se shoduje s tím mým, že ano? :))

charmed18

charmed18 (hodnocení, recenze)

Foxhound#1: no a co má tento tvůj pazvyk co dělat s Hanebnými pancharty...? :DDD

retrix

retrix (hodnocení, recenze)

Hlupáci se poznají snadno, když se jim odporuje, vždy začnou nadávat nebo vyhrožovat a vždy i hlupáky zůstanou.

hororwatch

hororwatch (hodnocení, recenze)

retrix: jasně vole měl přijít sauron na premiéru toho trháku před kino a máchnout palcátem ne? bože ty si naprosto čistokrevná definice hlupáka :( 

Foxhound#1

Foxhound#1 (hodnocení, recenze)

Když to tak čtu, tak mám opět chuť obnovit svůj vyhynulý zvyk hodnotit odpadové filmy odpadem anižbych je viděl ... nazval bych to "der retrix system".

SallyZen

SallyZen (hodnocení, recenze)

retrix: No určitě to bude zábavnější než číst tvoje bláboly....

retrix

retrix (hodnocení, recenze)

 

Mandalorian:  Já už jsem si to dál pustil, a skončil jsem po deseti minutách. To fakt nemusím a v hodnocení jsem se nemýlil. Když Brad  vykládá náckovi o Baribalovi a potom záběr do tmy jeskyně, do doho děsivá hudba, jak když má přijít ne Goliáš, ale Goliáš všech Goliášů, a v tom bum vyleze normální týpek. Když už to měla být nějaká parodie, tak at proboha vyleze nějakej hnusnej malej skřet s palicí a ne tohle. No a když mu rozbije kebuly palicí a ti se tam chechtaj o stošest, tak to teda nemusím. To fakt ne. Tarantino v tomhle není kontraverzní jak píšou ale spíš s úchylkou. Příště budem kuchat asi těhotné ženy a vydloubávat oči miminům  a chechtat se o stošest, fakt vtipný. A s debatou na Tarantina končím.

Mandalorian

Mandalorian (hodnocení, recenze)

retrix: Ne, neprobhá to tak, jak jsi řekl. Hlavně že tady těch pár minut omíláš do zblbnutí. Tohle tahání informací tě stojí víc času než to skouknout celý. Jenom malej tip: Dokud to neshlidnes cely, tyk to nehodnot.

retrix

retrix (hodnocení, recenze)

Sorry, spletl jsem, viděl jsem 32 minut, do hlášky: "Každý v německé armádě zná Hugo Stiglitze". Mně ten film připomíná parafrázi na válečný film s prvky komedie s Tarantinovskou surovostí. Drama, jak je uvedeno v titulku v tom rozhodně nevidím.  Tady je ta parafráze vyhnána až moc okatě., a proto mě ta surovost odpuzuje.  A hlavně, měl jsem dojem, že Tarantino má také kouzlo v pointách na závěr, ale jestli ten film probíhá v lajně, jak jsem napsal, tak tam žádná pointa není

Murdock

Murdock (hodnocení, recenze)

retrix: proc porad opakujes ze jsi videl (prej) patnact minut?  naky divny hele :)

charmed18

charmed18 (hodnocení, recenze)

někdy si myslím, že si Tarantino vybere "své" diváky v úvodní scéně... ti, kteří ji dají a pochopí její smysl, mají pak právo na celý film... :-) a obsazení...? O tom, jak dobře Tarantino volí, nesvědčí je výběr Pitta, Fassyho... Diane Kruger skvěle nahradila Nastassju Kinski, ta se jen může tlouct do hlavy... a jen na okraj, ona a Denis Menochet (úvodní scéna) dávají filmu evropsý punc, který oba jemnovaní prosazují v úplně jiném filmu: Speciální jednotka... čím dál víc mi dělá radost, že Evropa se v Hollywoodu prosazuje jako evropa, že tihle vynikající herci nezapadnou... a nebude to jen o Fassym :-)

podfuk

podfuk (hodnocení, recenze)

retrix: No me to teda Pulp Fiction v dost ohledech pripominalo, v PF si taky dela prdel z jinak dost vaznych veci. 

Vjakym jinym filmu si videl takovou spoustu zabavnych a vtipnych scenek zalozenych na tom, ze nekomu za jizdy v aute ustrelili hlavu? ;)

retrix

retrix (hodnocení, recenze)

 

KevSpa: Nějaký hlubokomyšlenkový válečný film jsem od toho rozhodně nečekal, to od Tarantina opravdu nejde. Čekal jsem ale, že se to bude alespon blížit k par excellence mezi  jeho filmy  Pulp Fiction nebo Jackie Brown. Mě to však po 15 či 20 minutách opravdu odradilo a ani nebavilo už z důvodu, které jsem uved.

KevSpa

KevSpa (hodnocení, recenze)

A kdo vám nakecal, že je to seriózní válečný film, proboha?

retrix

retrix (hodnocení, recenze)

 

hororwatch: Víš co,  taky jsem se šel dívat na dobře hodnocený válečný film a bylo mi fuk, jestli to točil Tarantino či Čtvrtníček. Ale jakmile jsem zhlídl tu partičku s Bradem, hned jsme měl pocit, že tam pokosí všechny zlý nácky, občas někdo padne, aby to nebylo až moc okaté a konec vyvrcholí záverečnou honičkou s Christophem Walzem, kde v závěrečné řežbě vytuhne. A ted mi řekni jsem zcela mimo, nebo to probíhá v téhle lajně. Upozorňuji, že jsem film fakt neviděl.

hororwatch

hororwatch (hodnocení, recenze)

retrix: skutečně jsito vůbec nepochopil. já Tarantina taky vůbec nemusim a tenhle film mi napoprví vůbec nesedl, protože jsem byl připravenej podle hodnocení na kvalitní film z druhý světový. Pokud tě zaujal alespoň Hans Landa( Christoph Walt)- stejně jako mě, pak ti doporučuju to překousat až dokonce..

retrix

retrix (hodnocení, recenze)

Dýl jsem nevydržel, protože mě to nebavilo. Úvod dobrej, Christoph Waltz vynikající. Jakmile začal ten týpek slzet, obrat směrem dolů. No a jakmile se zobrazila scéna s Bradem, tak najednou obrat o 180 stupňů. Najednou jsem začal hned mít pocit, že ti hodní jsou zlí a zlí ani nevím jací. Dle mého Tarantino přestřelil a tlačil až moc na pilu. Možná je další část filmu jiná, ale prostě už mě to odradilo. Tečka.

retrix

retrix (hodnocení, recenze)

Už ten název mně  říkal, jaktože je na konci tvrdý "Y" a ne měkké "i". Ale nějak jsem mimo míso, u filmu jsem vydržel asi 15 minut a déle ne. Hned na začátku jsem si říkal, proč ten chlápek buší sekerou do toho pařezu. Pak ten drsňák gestapák "Lovec židů" , co popíjí mlíčko, jak nějaké děcko. Určitě by jen tak lážo plážo nechal utéct tu holku, nebo to měla být nějaká Tarantinovská pointa ? No a potom ta partička hrdlořezů, ta mě dostala úplně. Nečekal jsem Arnolda nebo Ramba, ale tyhle trasořitky, ty by mohli jít ve skutečnosti tak akorát na lov slepic. No až když se tam objevil rudý Adolf, tak to si snad Tarantino spletl Hitlera se Stalinem. Pak nastoupili borci a vše pokosili, absolutně nesnáším filmy, kde jedna strana je dokonalá equipa na zabíjení a druhá strana jsou tupouni, kteří pobíhají jak na porážce. Hlavně ale nechápu ty lidi tady, co je na tomhle filmu tak neskutečně zaujalo, kromě nějakýho skalpování, či něčeho dalšího, co bylo u téhle kraviny po 15 minutách.

xcav8

xcav8 (hodnocení, recenze)

I kdyby si to z těch nohou sundali, tak nezapomeňte, že Landa kopnul jednu bombu pod židli kde seděl Goebbels.

Související novinky

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Režisér Podfu(c)ku či Gentlemanů Guy Ritchie si zdá se vyhlídl svůj příští projekt. Britský filmař se čerstvě upsal režii snímku Ministry of Ungentlemanly Warfare pro studio Paramount. Kromě režie se… (více)

Jeremy Irons ve filmu o Mnichovské dohodě

Jeremy Irons ve filmu o Mnichovské dohodě

04.11.2020

Netflix obsadil první herce do chystané adaptace knihy Mnichov, jež není nijak spjatá se stejnojmenným filmem Stevena Spielberga z roku 2005. V novém snímku, který vychází z bestselleru spisovatele… (více)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (více)

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019

Okolo nového snímku Quentina Tarantina (Pulp Fiction) je po premiéře na festivalu v Cannes dost rušno. Většina recenzentů film chválí, našli se ale i tací, které neoslnil režisérův přístup k ženským… (více)

Reklama

Reklama