To nejlepší a (bohužel) nejhorší z Tarantina v úmorném dvouapůlhodinovém balení. Místy vizuálně i dialogově svěží, jindy ovšem přepálené panoptikum karikatur, které v jejich pobíhání po šachovnici spasí jen umění loutkářů (Christoph Waltz geniální, Pitt průměrný až úsměvný, Daniel Brühl nebo Eli Roth tragičtí...). V opájení nad nekonečnými dialogy shoří jakákoliv šance na rozvoj postav, snad jen ten Hans Landa a Shosanna mají šanci na vlastní příběh, zejména díky velkorysému prostoru, který jim (na úkor všeho a všech) Tarantino věnuje. Skvělé finále a zručné vykrádačky naznačují, stejně jako u Auta zabiják, že Tarantino to pořád ještě má v ruce. Obávám se ale, že hlava ho opět zradila. Přesto jemné sympatie, byť za až příliš konkrétní a krátké úseky.(17.8.2009)

Mať v dvaapolhodinovej tarantinovke iba dve delikátne prepracované a príbehom opradené postavy (Christoph Waltz, Mélanie Laurent), pričom ani jedna z nich nie je z kruhov “Bastardov”, to nejde odpustiť. Samotní “Bastardi” film iba chabo lemujú - ich potenciál začal v traileri a skončil v strižni. Všetky ostatné zložky *Cinema Paradiso*.(30.8.2009)

Pro mě jeden z nejopojnějších filmových zážitků za poslední roky - velmi často jsem se zalykal smíchy až k slzám. Jen mám dojem, že značná část té neuvěřitelně komplexní sítě mnohdy sofistikovaných narážek na dějiny kinematografie (přičemž už zdaleka nejde jen o eklektické pomrkávání, místy to má až godardovské parametry) a kinematografickou praxi zůstane většině diváků naprosto utajena. ____ A Petra Zenkla za jeho terminologickou botu v titulcích (je opravdu VELMI podstatné, že jde o NITRÁTOVÝ filmový materiál!) vytahat za uši, prosím. Děkuji. // UPDATE 2017: Můj několikaminutový videokomentář k filmu můžete vidět zde.(25.8.2009)

Soundtrack: 1. The Green Leaves Of Summer - Nick Perito [1:55] 2. The Verdict (Dopo La Condanna) - Ennio Morricone [1:13] ,3. White Lightning (Main Title) - Charles Bernstein [2:54] 4. Slaughter - Billy Preston [4:24] ,5. The Surrender (La Resa) - Ennio Morricone [2:47] ,6. One Silver Dollar (Un Dollaro Bucato) - The Film Studio Orchestra [2:02] ,7. Davon Geht Die Welt Nicht Unter - Zarah Leander [2:05] ,8. The Man With The Big Sombrero - Samantha Shelton/Michael Andrew [1:48] ,9. Ich Wollt Ich Waer Ein Huhn - Lilian Harvey/Willy Fritsch [2:44] ,10. Main Theme From Dark Of The Sun - Jacques Loussier [3:10] ,11. Cat People (Putting Out The Fire) - David Bowie [4:10] ,12. Tiger Tank - Lalo Schifrin [1:17] ,13. Un Amico - Ennio Morricone [2:35] ,14. Rabbia E Tarantella - Ennio Morricone [3:53],(10.5.2011)

Quentin sliboval ultimátní válečnou řež, v níž komando drsných žiďáků zreviduje druhou světovou. A předhodil užvaněné pásmo sebeukájivých dialogů, které kvůli situování asi do čtyř kulis připomínají spíš suchou televizní inscenaci. Rozdělení do kapitol je ukázkově zbytečným samoúčelem - snad jen pomáhá i těm nejméně všímavým divákům uvědomit si, že skoro každá pasáž sestává z dvaceti minut prázdných plků a jedné přestřelky, tedy z kurevsky dlouhého čekání na pointu. Tarantino se opájí svými slovy a mastí si svůj scenáristický úd až do krve, přičemž jeho postavy jsou tentokrát mnohonásobně méně zajímavé (zejména škoda nedotaženosti linie se Shoshannou). I tak publikum hýká, protože vždycky dostane nějakou tu prvoplánovou vějičku, buď krvavou (skalpy, baseballka, hákové kříže), drzou (pár sekund píchání) nebo tradičně hudební (to ale není žádný kumšt, s Morriconem by strhlo i video o výrobě recyklovaného hajzlpapíru). Respekt Tarantinovi posílám jen za poslední kapitolu, která už konečně trochu šlape, parádního Pitta a Waltze a vybraný vkus na ženskou krásu. Jinak u mě čiré utrpení. Kill Bill se mi ve světle Panchartů jeví jako oslnivý ohňostroj nápadů, Auto zabiják pak jako strhující stylovka - a to mě oba zmíněné filmy fakt nějak extra nebaví.(21.8.2009)