mourinho

Vynikající scénář s dechberoucí pointou v kombinaci s úžasnou hudbou a fantastickým hereckým obsazením u mě zabodovaly natolik, že neváhám dát plný počet. Původní španělský originál ABRE LOS OJOS z roku 1997 jsem sice neviděl, ale nedovedu si představit, co víc by mi ještě dokázal nabídnout. ()

hororwatch

Už si začínám pomalu zvykat, že filmy s T. Cruisem mají vždy své kouzlo. Penelopu moc rád nemám, protože její herecké schopnosti jsou téměř vždy spojeny jen s romantikou nebo erotikou. Zápletka velice originální. Mam pocit, že se tímto filmem celkem dost inspiroval novější film Gamer, ikdyž měl v závěru jinou pointu. Já osobně bych tedy dal přednost realističtějšímu rozuzlení. Tedy ne firmu, která za těžký prachy navodí v hybernaci pohádkový život, nýbrž jen pouhý psychický kolabs po vážné nehodě. Nebylo by to sice tak originální to je fakt, ale vem to čert s takovýmto hercem v hl. roli. ()

WillyMarks

Sen či skutečnost? Byl jsem celkově ohromen takovým to příběhem. Vše vypadá tak zmateně, sbíráme střípky a ve finále je to vše sen? realita či co to vlastně je? Výtečná myšlenka tvůrců a slušné zpracování, nicméně proč zrovna takové herecké obsazení? Musím přiznat, že v takovém mozku namáhavém snímku si nepředstavuju zrovna sladkého Toma Cruise, ulítlou Cameron Diaz či můru(jak jí ve snímku nazývala) Penélope Cruz. Avšak pokud po čase dokážete přetrpět tyto herecké "špičky", snímek se zalíbí. je zvrhlý, těžko pochopitelný a umělecký. K zamyšlení? spousta otazníků, ale tak či onak jsem se bavil.. 77% ()

Adm.Nelson

Oproti Amenábarovmu originálu to má lepšiu hudbu (U2 pasovalo perfektne). Ten má ale zase o dosť temnejšiu atmosféru. 8/10 ()

GOREGASM

Kdo by čekal, že mistr romantických zpívánek, Cameron Crowe, dokáže tak bravurně tahat diváka za nos, odvyprávět velmi neprůhledně už tak chytrý scénář a přitom se nevzdat svých tradičních tvůrčích fines a kejklí. Příběh a jeho momenty překvapení jsou ukočírovány skutečně za jedna, přičemž stejné absolutorium dávám za herce, kteří vždy byli silnou stránkou Croweových filmů, tady se ale jedná o tak rozdílné charaktery, že finální symbióza pochvalu jistě zaslouží. Ve Vanilla Sky nic nepřebývá, nic nechybí a elegance s jakou realizuje závěrečnou pointu mě nutí jít možná do extrému. 100% ()

Doomedx

Komentář Matty-ho víceméně řekl úplně vše. Abre los ojos je prostě trochu lepší s osobitějšími herci a trochu propracovanějším dějem. Vanilla sky je zase takové uvolněnější se zajímavější hudbou, ale možná až trochu moc hollywoodské. 75% Vanilla sky a 80% Abre los ojos ()

xmy

Není to špatné, ale originál Abre los ojos mi přišel lepší a zábavnější. Nemůžu se zbavit dojmu, že je tento remake trošku zbytečný. ()

helloween93

První půlka je cukrárna, ale nenudil jsem se, někde za půlkou jsem si říkal, že je Cruise blázen, který si to celé představuje, aby utekl před krutou pravdou, ale pointa mi uzemnila, to se musím přiznat. K úplné dokonalosti mi chybí snad jen hlubší popis daného procesu, jehož je Cruise součástí. Spoiler - otázka je, co bylo pro Toma horší, jestli realita nebo to lucidní snění. 4* ()

Besyn

Dobrý film s dobrou atmosférou,solidními hereckými výkony a příšerným koncem,který celou zápletku a do té doby nadprůměrný dojem totálně pomrvil. ()

Miki68

Bylo to sice trochu dlouhé, ale celkem mě to chytilo. A když tady čtu ty kometáře, vypadá to, že si asi rychle budu muset sehnat Open Your Eyes, abych viděl, čeho jsem to vlastně viděl remake. ()

Jerryy

Pokud ta poslední půl hodina měla být vysvětlení celého filmu, tak to "potěšprdel" . Horší vysvětlení jsem snad už ani nečekal. Ani bych se nedivill, kdyby to byl u Cruise předvoj scientologie. Jinak Penelope Cruz úchvatná. Vlastně stejně úchvatná jako prvních 100 minut filmu, u kterého jsem tajil dech a rozlouskavál co je sen a co ne, pomalu to všechno rozplétal, dost mě to bavilo, ale bohužel kvůli závěru nemůžu dát plné hodnocení. ()

Kaučuk03

Až moc žánrový myšmaš. Navíc mi přišlo, že to režisér prostě nezvládl. Tak často se tam skáče z reality do reality až to podle mě není k usnesení a zbytečně se tím zaplácává stopáž. Co je hodně povedené je výběr hudby, to kloubouk dolu, ale jinak nic světoborného. ()

dalziel

Nakolko neznasam vsetko vanilkove ,desil ma aj nazov tohto filmu,ale co cert nechcel stacil pokazeny dialkovy ovladac na chate kde bola kosa ako svina ,tak sa mi nechcelo vyliezat z pod periny aby som to prepol... a prekvapenie pre mna obrovske bolo na svete.Nevravim ze je 100% film ale pri niektorych scenach mi behali zimomriavky po chrbte.Soundtrack 100% film 90%.Kazdopadne to stoji za pozretie(nie raz) ()

fraktal

Při třetím shlédnutí zvýšeno na 3 - i přestože je to poměrně povedený snímek (na americké poměry) na originál to stále ještě nemá - snad jen hudba je tu lepší. ()

Yomega

Jsou filmy dobré, špatné a pak něco mezi. U všech ale platí, že aby jim člověk věnoval svůj čas, musejí dávat smysl. Vanilla Sky je bohužel typ filmu, který rozhodně není špatný, ale smysl mě nedává. Chápu, když se natočí remake starého filmu a předělá se do nového, moderního kabátu. Zrovna tak chápu, když se původní koncept předlohy v novém zpracování někam posune – i když to většinou nedosahuje kvalit originálu, pořád to může dávat smysl. Ale natočit čtyři roky po předloze (v tomto případě film Open Your Eyes) naprosto totožný snímek, jen v US produkci a s „hvězdným“ obsazením….to mě vážení přátelé smysl nedává! Je to kopie, bez špetky vlastní invence! O to větší škoda, že Tom Cruise hraje jako vždy velmi dobře, krásná Penelope jakbysmet, režie je kvalitní a hudební doprovod přímo výborný. Nemohu se prostě zbavit pocitu, že tady se někdo chtěl přiživit na nápadu a kreativitě někoho jiného, nebo snad Amíci nechtěli v kině číst titulky, tak si to natočili znovu a aby byl úspěch zaručen, šoupli do hlavní role Tom Cruise. Dejte přednost originálu, alespoň budete mít pocit, že koukáte na něco opravdu netradičního. Jedna hvězdička za herecké výkony a hudbu a druhá za opravdu povedenou závěrečnou scénu ve výtahu – což je asi jediná, která v původní předloze nebyla:-) ()

candy_daze

Mám v tom čurbes. Vanilkové nebe je zmršenina, něco mezi pokusem o art, sci-fi, romantickým filmem a thrillerem. Crowe je poměrně sympatický chlapík, ale co se tohoto kousku týče, měl mu někdo říct, že míň znamená někdy víc. Herecké obsazení je trochu jako pěst na oko, ale já osobně proti Tomu Cruisovi konečně nic nemám, Cameron Diaz mi přišla v tomhle filmu jako nepatřičný zjevení, ale ok, proč ne? I ona tam má svoje místo. Co se týče přehánění, nemám na mysli jen žánrovou rozmanitost, ale taky překombinovaný scénář. Bože, to je k uvztekání. Crowe diváky celou dobu tahá za nos, hází na ně jeden vjem za druhým, pošťuchuje je, je toho celkově prostě moc....a to vše jen kvůli tomu, aby nás na konci vzal za ručičku a vše nám polopatě, jako retardovaným dětem, vysvětlil. Jo, je fajn, že se to na konci všechno rozpletlo, ale ONO SAMO! Všechno sice víme, ale jako Sherlock už se rozhodně necítíme, a mně osobně tohle prostě strašně chybí. Čekala jsem něco chytřejšího, náznaky, hru, proto se Vanilkové nebe nemůže srovnávat s podobnými filmy svého žánru. Není interaktivní, na konci to zavání popkorňákem. Teď začínám přemýšlet nad tím, proč vlastně za 4*? Vanilkové nebe neskončilo ku mojí úplné spokojenosti, nepoplácala jsem se po rameni za to, jak jsem chytrá, ani jsem nad tím filmem po závěrečných titulcích moc nepřemýšlela. Ale došla jsem k tomu, že Crowe si zaslouží respekt už jen za to, že to zkusil, že se odvážil vypustit na svět něco tak prazvláštního, něco, na co nebude nikdy jednotný názor, něco, co je tak drzé, že se vám to na konci směje do ksichtu, něco, co má stopáž přes dvě hodiny a stejně je to napínačka do poslední chvíle. (A má to taky, kurňa, atmosféru!) ()