Paity

Další z řady šílených filmů, které máte problém pochopit. Asi pak nejvíce co je realita a co fikce, abyste si pak řekli, že fikce je vlastně všechno. ()

Giggs

O silu, atmosferu a sugestivnosť predlohy sa to ani neobtrelo. Pointa existencie takychto filmov mi unika... ()

jasiska

Obvykle mám rada filmy s komplikovaným dejom a nejakým nie na prvý pohľad do očí bijúcim posolstvom, ale tento sa mi až tak nepáčil. Bol asi až príliš neorganizovane komplikovaný a tých posolstiev tam tiež bolo viac ako by sa slušilo. Niekedy je proste menej viac. Napriek tomu však uznávam, že film je to zaujímavý a stál za vzhliadnutie. 3 a pol hviezdičky ()

Ondis

Závěr a celé to rozuzlení je až moc rozpačité a sci-fi. Jinak ale první hodinka byla perfektní, herci skvělí, atmosféra...pohodička. Krasných 75% ()

ThomasL

Už v půlce filmu jsem si říkal, že by to mohlo skončit. Docela o ničem dívat se na Toma jednou normálního, jednou s maskou, jednou zohaveného a šukajícího ani neví s kým. Sám jsem ve finále nevěděl, která byla která no a ten konec...."jste zmražený už 150 let a vše je výplod vaší fantazie" No kurva to už bylo na mě moc! ()

Mikeowka

Na můj vkus příliš překombinované. Nezaujalo napoprvé před 10 lety, ani napodruhé teď... Ale Sigur Rós na konci, úžasná volba, pro mě asi nejsilnější zážitek z filmu... ()

tterez

Tentokrát mi přijde remake i originál jako přes kopírák. Stejná úroveň režie i hereckých výkonů. Prostě jako bych si znovu pustila Otevři oči. Proč tohle vůbec točili a ještě tak dlouhý? Navíc hned po 4 letech. Nechápu. ()

Nebeská

"The sweet is never as sweet without the bitter" - hluboká hořkosladká myšlenka, která mi utkvěla v paměti. Tento remake je však pouze nedokonalou kopií španělského originálu Otevři oči (Abre los ojos). Originál je podstatně zdařilejší, syrovější a srozumitelnější. Také scény jsou mnohem silnější a působivější (ve Vanilkovém nebi mi např. chyběla nádherná scéna Penelope Cruz v dešti, kdy v parku stála jako mim). Bohužel více než herecké výkony zde vyniká podmanivý soundtrack (Nancy Wilson, Sigur Rós, Radiohead, Underworld, Spiritualized). Doporučuji se nejdříve podívat na originál. Je mi samotné trochu líto, že jsem jej neobjevila dřív... Ale rozhodně film stojí za zhlédnutí. ()

Paldiny

Cameron Diaz je v tomto filme stelesnené zlo a nebyť medzi nami obrazovka zabijem ju sám. Aj vďaka nej mi nebol osud hlavného hrdinu ľahostajný, pričom sám pôsobil častokrát neznesiteľne. Zápletka v sebe nesie viac prekvapení a aj keď som to najväčšie prekukol už v polovici (veľký spoiler v názve) ide o žánrovú kvalitku. Popritom žáner dráma sa v popiske ani neuvádza. Film i napriek pomalému tempu drží pozornosť, kladie otázky a núti k zamysleniu. Minimálne záverečná dilema nemala chybu a nasadila chrobáka. ()

Rozjimatel

"Let's go out and do something." "This weekend. I'll cancel an operation or two."     Taká trblietavá hollywoodska variácia pôvodného filmu Abre los ojos (1997), plná hereckých hviezd, pričom tá tajuplnosť originálu sa tak trochu vytratila. A to aj napriek skutočnosti, že sa jedná o takmer otrocky doslovný remake (chýba hádam len jedna z najlepších scén, pantomíma v parku). Tam, kde si originál udržuje istý závoj tajomna, má remake tendenciu všetko vysvetľovať, aby snáď aj americký divák pochopil (žiarivým príkladom toho je najmä to dôkladné vysvetľovanie v závere filmu). Z celého filmu som nepochopil len jedinú vec - aký mal David (Tom Cruise) problém vtedy pri sexe s tými zmenami partnerky. Jemu sa menia v posteli dve tak krásne ženy (dosť zásadná zmena oproti originálu) a on si ešte bude stážovať? Inak to ale nie je zlý film, povedal by som, že kvalitatívne tak na úrovni originálu (v niečom je lepši, v niečom zase horši). Herecky sa mi páčila výborná Cameron Diaz s mrazivým úsmevom, v tak trochu netradičnej role ("Four times... it means something, David."), tradične bezchybní sú v hlavných rolách Tom Cruise ("I'm tying this knot 4 times because 4 times really means something!") i Penélope Cruz ("I like your life." "Well, it's mine and you can't have it!"). Na druhej strane Jason Lee mi pripadal dosť jalový (tento herec síce mal na prelome tisícročí pár zaujímavých rolí, lenže po Chipmankoch (2007) sa už na neho proste nedokážem dívať ako na skutočného herca). No a napokon hudba k filmu na mňa pôsobí ako poriadny guláš, nasekaná tak bez ladu a skladu (snáď s výnimkou R.E.M. a Beach boys, ktorí mi tam v daných momentoch celkom pasovali).     "Look at us. I'm frozen, and you're dead, and I love you." ()

Skalda

Už když sem na začátku zaslechl Radioheady tušil sem že to bude zajímavý - sice trošku zklamání z toho "pseudo" závěru (trochu sem si vzpoměl na Hru), ale jinak film kterej mě zcela vyjímečně dokázal chvíli bavit a chvíli s...t. Což se mi stavá málokdy. ()

LuckyStar

Je to zvláštní. Melancholické. Hudebně skvostné. Citově bravurní. Vanilka na mě zapůsobila nejen svým příběhem, způsobem vyprávění, ale i vizualizací a hereckým odérem. A říkám záměrně odérem, neboť více než v kterémkoliv jiném filmu zde působí z plátna / obrazovky živoucí chemie hlavních protagonistů. Je to pak přímo filmová slast pozorovat, když správně vybraní dva nebo tři lidé dokáží jen pohledem očí ukočírovat jindy sáhodlouhé dialogy. Stejně tak příběh, který se lehce nese, zamotává a ke konci nabírá nečekané obrátky a zvraty. Každé filmové okénko zde působí jako předobraz k něčemu dalšímu, co scénář teprve přinese. Je to romantika? Je to thriller? Je to snad sci-fi? Je to všechno dohromady zamíchané tak překrásnou formou, že mi na konci nezbývalo než nahlas prohlásit "Nádhera". Doslova. A jednou, přejednou, až uvidíte běžet kamaráda v košili a z ulic se hlasitě rozezní R.E.M., vzpomeňte si na mě; budu to já, nebo ten nejkrásnější sen. Vanilkový sen. ()

spiritus

Mě rozhodně to netradiční pojetí filmu velmi zaujalo a spolehlivě udrželo koukat s napětím až do konce. Sice jsem půl filmu nevěděl, co si o tom mám myslet a často tápal a podivoval se nad tím, co se to předemnou děje, ale výsledný pocit, byl kladný. Musím říct, že jsem měl potřebu se na film podívat brzy znova, abych si ho celý zrekapituloval, objasnil a abych se ujistil, že se mi opravdu líbil. A líbil. ()

simply

Sice jsem se občas ztrácela a Toma Cruise moc nemusím. Ale vedlejší postavy ( Kurt Russel...) byly dokonale zahrané. ()

Say

[+]: Penélope Cruz tak trošku jinak, než obvykle. [+]: Asociace mezi Monetovým obrazem a námětem filmu. [:]: Opravdu podivný scénář, na který nedokážu říct, jestli se mi líbil, nebo ne. [♫]: ** Výběr. [=]: Snímek, o kterém se mi těžko něco píše, protože sám nevím, jak se k celému námětu postavit. Ze začátku byl scénář velice naivní a dialogy jsou jak z pubertálního filmu, časem ale divák přehodnocuje a záleží na každém zvlášť, jak zápletky a celé rozuzlení děje příjme. ()

lareinna

Keď človek žije povrchne bohémskym životom, mnoho drobností mu uniká až stratí svoje vlastné ja..tento film je o hľadaní seba samého v spleti rôznych spomienok, snov a "schizofrenických" obrazov..realita sa vytratila a táto časť filmu na mňa pôsobila dosť chaoticky. Chcelo by to trošku skrátiť zopár pasáží. Zvláštny film, zvláštny pocit.. ()

Nethar

Nebýt závěrečného dilema, nad kterým by se dalo filozoficky přemítat dny a týdny, byla by to v podstatě vlastně nuda. Cameron Cruise ani Tom Cruz (snad jsem to neotočil) navíc nepatří mezi pro mě nejsympatičtější herce, tak se to tak nějak sečetlo. Ale dobrý pokus. ()