Nešikovný prostoduchý zlodějíček Quentin přepadne směnárnu. Tam však zrovna mají pouze jeny, eura vykoupili Japonci. Směnárník mu ale poradí banku o kus dál. To už je ovšem zalarmovaná policie a Quentin, který se na útěku schová do kinosálu, kde promítají film pro děti a velice se baví, je zatčen... Pak pro dozorce nastává pravá kalvárie: s Quentinem, který stále dobrosrdečně rozpráví, nikdo nechce na cele být. Nakonec ho dají k Rubymu, známému lupiči, který jistému Vogelovi ukradl dva miliony. Peníze se ale nikdy nenašly a Ruby zarytě mlčí. A nepřestane mlčet ani tehdy, když se s ním v cele začne bavit neúnavný Quentin... Ruby zuří: Vogel totiž zabil jeho milenku Sandru, která byla bohužel Vogelova žena. Ruby pojme pevné odhodlání z vězení utéct a Vogela při první příležitosti zabít. Nejdřív se ale musí dostat alespoň do vězeňské nemocnice. Podřeže si proto žíly, čehož si Quentin všimne právě včas. Aby se mohl za svým „přítelem“ – jak ho už začal nazývat – dostat, učiní totéž. Oba se tedy opět shledávají na vězeňské marodce a Ruby začíná mít pomalu dotěrného Quentina dost... Rubyho vzápětí převezou na psychiatrii. Quentin si rozbije hlavu o zeď a ocitne se tam též. Ruby plánuje útěk. Quentin, který by udělal všechno, aby mu pomohl, zavolá na pomoc přítele Martineaua a připraví svůj vlastní útěk. Jenže v téže době má utéct s pomocí podplaceného ošetřovatele i Ruby. Quentin to samozřejmě netuší a násilím ho osvobodí, aby mohli utéct spolu Věc se ale nepodaří tak, jak bylo naplánováno, a tak se oba uprchlíci ocitnou na ulici v nemocničním úboru a bez auta, kterým bojácný Martineau odjel... Ruby se nejdřív na Quentina hrozně zlobí a je přesvědčený, že je převlečený polda. Teprve když se dozví, že Quentin je také zloděj, začne ho brát aspoň trochu na vědomí. Oba muži vniknou do domu jistého žokeje, aby získali šaty a auto. Musejí vzít zavděk šaty jeho ženy, protože žokejovy jsou jim příliš malé, a odjíždějí v žokejově voze. Jsou velmi nápadní dámským oblečením, a tak Ruby navrhne, aby se rozdělili, snadněji uniknou. Když je ale Quentin zanedlouho přistižen při pokusu o krádež dalšího auta, Ruby mu přispěchá na pomoc... (TV Prima)

Tomik.

Položme si základní otázku. Jak by měla vypadat taková správná komedie? Přesně takhle, bez jediné úpravy. Konečně komedie, která opravdu ze srdce rozesmála celou naši rodinu (a to už musí něco znamenat, neboť mí rodiče neshledávají zábavu ve „zvráceném teen humoru“, a proto není moc snímků, které jim padne do oka). Tento film je dokonalým důkazem, že komedie může skvěle fungovat i bez nechutností, zvráceností, sexuálních narážek apod. Člověk, který vymýšlel scénář, musel být génius. Nikdy jsem nikde neviděl takovou snůšku originálních vtipů, já sám bych nepřišel ani na polovinu z nich. Jestli je tento film něčím výjimečný, tak právě nápady. Jsou to neohrané vtípky a co víc – vtípky na úrovni které baví! Není moc komedií, které bych si dovolil nabídnout ke zhlédnutí třeba rodičům svých rodičů (za komedie z mého běžného repertoáru bych se před nimi musel opravdu stydět), tahle mezi ně ale určitě patří. Člověk se směje od začátku do konce. Příběh je jednoduchý, stručný, jasný. Postavy taktéž. A přesně tak to má být. Celou dobu se vlastně zaměřujete jen na dvě hlavní postavy a jejich patálie, zbytek je jen vata pro dotvoření scény. Moc by mě zajímalo, kdo to překládal z originálu, protože jsem si téměř jist, že to v češtině vyznělo ještě lépe. :D Ne vážně, krom Četníků je to ta nejlepší francouzská komedie, kterou jsem kdy viděl. Maximálně doporučuji, kvalita nejvyššího kalibru. PS: Těm z vás, co viděli Návštěvníky 2, určitě neunikl motiv krávy v krabičce, který tyto dva filmy sdílí. Tady šli ale tvůrci ještě dál a pomocí prdícího pytlíku z toho udělali „krávu, která prdí“. Kdo by to byl řekl, že mě něco takového někdy pobaví. A pobavilo. Opravdu. Super film! ()

Pavlínka9

:D :D K tomuhle filmu lze jen přiřadit výčet hlášek, kterými tento snímek oplývá :) Ahoj, jmenuju se "Kentán" a jsem z Montargi :D :D "Jsou někde na venkově. Slyšel jsem, jak tam bučí krávy" :D :D a další a další a další :) super :) ()

Chris Masters

Když se sešli tihle dva ve filmu nevěděl jsem co čekat. Ale jakmile jsem viděl úvodní scénku z Gérardem, nemohl jsem se přestat smát. Tohle duo v tomhle filmu mně doopravdy dostalo. Skvělá komedie. 95% ()

Kmotr76

První polovinu filmu jsem se bavil, ale ke konci jako by tvůrcům docházeli nápady a vtipů ubývá... Ale musí se nechat, že Depardieu zahrál dementa bravurně a kontrast mezi ústřední dvojicí je neskutečně vtipný. ()

ywo666

Prvý krát som tento skvost videl úplne nečakane, keď nám ušiel autobus a rozhodli sme sa že už teda do školy nepôjdeme. Parádna komédia s perfektnou ústrednou dvojicou. Nemám čo by som vytkol. ()

Master19

Skvělá svěží komedie ve které se Reno a Depardieu bezvadně doplňují. Žádnou hloubku nehledejte a užijte si výbornou zábavu hodnou francouzské tradice. ()

Madadajo

Jean Reno a Gérard Depardieu excelují v tomto filmu jako by byl napsán a stvořen pouze pro ně. Jejich herectví nezná mezí a divákovi je tak poskytnut vyjímečný zážitek, kdy se bude smát od začátku do konce. Nevíte kde se dá sehnat prdící polštářek? :) ()

Brandon

Francouzská komedie s Depardiem a Jeanem Reno o profi zabijákovi a totálním blbovi. Je asi jasné, kdo hraje koho. Fajn oddechovka. ()

Krysa SPK

Grrrr, proč jen ten konec musel být tak odfláklý a useklý. Jinak opravdu vynikající komedie se skvělou hlavních dvojcí - bardů francouzské kinematografie. ()

Danny F.

Nejukecanějšího chlapa jsem ještě neviděl:-) snad ho ani nepotkám:-D Skvělá komedie. Skvělé obsazení. Skvělá zábava. 70% ()

Natabar

Toto je důkaz, že francouzská komedie není mrtvá. Stačí, abych si vzpomněl na jméno Quentin z Montargis a musím se smát. Holt - film, který umí pobavit. ()

Brain-D

Polda hlasí šéfovi: "Šéfe šlohly další" šéf: " né to snad né, oni si snad dělaj sbírku" Polda: "Šéfe to není naše je to cizý Opel" Šéf: "uff" :D výborná komedie u které se nudit nebude ()

zdenny

Půvabná francouzská komedie o dvou trestancích, kteří utečou z kriminálu. Honí je policie i mafie a z toho pramení hodně velice vtipných a komických situací. Navíc, když se hlavních rolí ujali Jean Reno a Gérard Depardieu, je o dobrou zábavu skutečně postaráno. Quentin z Montarži (název města píšu foneticky) zůstane snad navždy v komediální části mého srdce. Hlášky typu: "Půlprdeláči", "Vy máte jen yeny? Já chci poctivý francouzský eura" anebo "Šéfe, přišli jsme o Mercedes, ale máme zpátky BMW" jsou jen malou ukázkou toho, co nám tato skvělá komedie nabízí. ()

pursulus

Dá se.¬         Humorné a dobře udělané scénky a okamžiky prokládají slabší scénář založený na nepravděpodobnostech "bláznivé komedie". Předchozí věta by měla stačit, aby si každý udělal obrázek o snímku "Drž hubu" známého francouzského scénáristy a režiséra Francise Vebera. Někteří píší, že dřívější jeho snímky ("Blbec k večeři" ze jména) jsou o poznání kvalitněji napsané; a je to tak.¬                 Škoda: méně bláznivosti, a mohla vzniknouti velice dobrá francouzská komedie. Ale i tak se na "Drž hubu" — s nějakou tou porcí úsměvného nadhledu — dobře dívat dá. ()

Sany33

Filmy podobného typu padajú na jednej veci. Ak je scenárista a režisér jedna a tá istá osoba, nemusí to byť celkom dobré. Veber si jednoducho zrežíroval to čo si sám napísal. Našťastie momentálne to nebolo úplné fiasko ale z kolísky komediálnej taxikárskej série by sme asi čakali niečo viac. Humor bol trocha infantilný a nebyť Gérarda tak by to Reno iba veľmi ťažko utiahol. Chýba mu totiž väčšia flexibilita a s jeho kukučom sa hodí skôr do dramatickejších úloh ako práve do komédie. Na druhej strane to asi autor aj mienil. Dobre sa na to pozerá ale sú tam niektoré zvraty a skoky ktoré ma až boleli na zátylku ale v podstate ide o nadštandardnú komédiu na ktorej sa dá dobre pobaviť a dá sa pozerať aj viac krát bez väčšej ujmi na zdraví. 75% ()

fabecc1222

"Jmenuju se Quentin a jsem z Montargis" Tenhle film je prostě synonymem pro klasickou Francouzskou komedii. Totálně ztřeštěná, a nesmírně zábavná. Postavy úplně mimo realitu, ale přesně takovým tím zábavným způsobem, který od komedie chcete. Kadence hlášek neskutečná, legendární je například napodobování koně, už dříve zmíněné představování, neustálé výměny aut či oblečení. "Hledáme ošetřovatele, jeřábníka, zabíjáka a debila" ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů