Malá mořská víla

• USA The Little Mermaid (více)

Ariel je poněkud vzpurná mořská víla, která žije v podvodní říši v Atlantiku. Touží poznat svět lidí, i když ji její otec, vládce podvodní říše Triton, důrazně varuje, že obyvatelé moře to mají přísně zakázáno. Ariel se zamiluje do prince Erika, kterému zachránila život, když jeho loď ztroskotala v bouři. Aby ho mohla znovu spatřit, požádá o pomoc mořskou čarodějnici Ursulu. Ta slíbí, že jí na tři dny přičaruje lidské nohy, výměnou za její krásný hlas. Ale pokud ji během této doby princ z lásky nepolíbí, bude se muset vrátit do moře a navždy čarodějnici sloužit. Ariel na to přistoupí. Netuší ale, že Ursula udělá vše, aby Ariel prince nezískala. (TV Nova)

ESNYR

Co k tomu mám asi tak napsat. Moje dětství a Diney ve vrcholné formě, kdy ještě nezačal kopírovat jiné studia. Takže za 5 a nestydím se přiznat že jsem Ariel miloval asi půl života. ()

blondboss

Táto rozprávka je jasným dôkazom, že Disney už od nepamäti robí nadčasové snímky, ktoré dokážu odolať akémukoľvek zubu času. Toto prevedenie klasickej rozprávky je azda tým najznámejším a zároveň typicky disneyovským. Animačne je to na vysokej úrovni a už v tom čase to bolo prelomové. Takže za mňa určite spokojnosť a prídu si tu na svoje nielen deti. 75 % ()

unclejack

Porovnávať Disney princezné je ošemetná úloha a preto sa do tejto činnosti nebudem púšťať. Jednému sadne tá a druhému tá a tak sa napríklad stane, že zatiaľ čo exotický Aladin a neobohraná Kráska a zviera u mňa boduje viacej ako osvedčená klasika Snehulienky či Popolušky. Malá morská víla vyznieva tak trochu protirečivo - veľakrát som sa pristihol pri myšlienke, že tu to trochu vrže a toto sa mohlo vyjadriť trochu inak a to je konieckoncov aj dôvodom zníženého hodnotenia. Lenže na druhú stranu treba vyzdvihnúť nadpriemernú animáciu - zvlášť pod vodou sa tvorcovia vyhrali - pomerne pútavý príbeh a kladné celkové vyznenie. Ariel je hrdinka, aká má byť, film poskytuje miesto pre zábavu a tvorcovia nachádzajú v ňom dostatok miesta pre odpustenie, aby záverečná pasáž vyzerala uveriteľne. Oproti mnohým dnešným animákom hrá Malá morská víla NFL, zatiaľ čo mnohé kvázipríbehy, ktoré Disney v poslednom čase prezentoval ako rozprávky pre 21. storočie hrajú kdesi doma na dvore. K štyrom hviezdičkám pre Malú morskú vílu musím dodať, že väčšina piesní z filmu ma nezaujala - skutočne dobré boli len Uršulin song na uvítanie Ariel a Sebastiánove Under the Sea, ktoré sa ale naopak môžu pomeriavať s tými najznámejšími fairytale hitkovkami od Disneyho. ()

endrix

Hodně slušná pohádka s nejnahatější princeznou ze všech disneyovek. PS: Přijde mi to, nebo je scéna likvidace Uršuly nápadně podobná likvidaci v Call of Cthulhu? ()

MrKrahujec

Nemůžu si pomoct, ale obzvlášť u dětských filmů mi nějak víc vadí, když se przní skutečné dějiny, či mytologie. Zkrátka, když si američtí scénáristé nepokrytě myslí, že jsou geniálnější než Homér, či Ovidius, nebo když si řeknou: kdo by se v tom babral... Jenže právě dětem pak nejspíš uvázne v paměti, že dávným vládcem moří není Poseidón, či aspoň Neptun, ale z nějakých naprosto nepochopitelných příčin Tritón. Přitom kdyby si páni scénáristé aspoň toho Ovidia jednou otevřeli, tak by se dočetli, že tritóni byli ve skutečnosti jedni z nejposlednějších mořských bytostí, kteří se pomalu ani nezmohli na to, pořádně poškádlit mořské nymfy... A nechci nic slyšet o tom, že jména Poseidón a Neptun by byla pro děti méně "záživná"! ()

Skylwalker42

Už je to dávno, hodně dávno. Jako dítě jsem bezbožně miloval. Nyní jsem se na to asi po dvaceti letech podíval a nudil jsem se. Avšak je to stále poctivá disneovka s výbornou hudbou. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 9/10 ... Didaktický potenciál: 8/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

david141474

Menší varovaní hned na začátek. Ti kteří nemají rádi nevhodný humor okořeněný ironií, neměli by číst tuto recenzi! Byli jste varováni. Tohle považuju za překvapení roku! V životě bych nečekal, že to bude taková kvalitka. Tušil jsem, že to zahrabu 5 metrů do země a budu hlásat jaká je to píčovina. No, ale opak je pravdou. Disney se v osmdesátkách vážně překonal a nadělil lidem tajle tohle. Animák se solidní postavou Ariel, která ve skutečnosti měla taky solidní postavu. Sakra, na jaké dno jsem to spadl, že se tady rozplývám nad animovanou postavou. Musím říct, že česká dabérka Ariel má hrozně sexy hlas, takže jsem si to svým způsobem užíval a netrpěl, jako třeba u Tlapkový patroly nebo u Peppa Pig. Ani Winxky nebyly tak solidní jako tajlencto. Ukamenujte mě, ale taková scéna na pláži, no kdo by to nebral? Postavy za mě solidní, ne jako u jiných animovaných skvostů, kde jsem několikrát umíral cringem. Taková Ariel, no nevypadala špatně, to musíte uznat. Pak tu byl ještě solidní Sebastian, který to svým způsobem tahal nahoru. Pak tajle byl Šupinka, musím říct, že je to hrozný jméno postavy. A ten dabing byl příšernej, chvilkama mě trhal uši. Ten dabing šupinky už v životě nechci slyšet, příště jedině s titulkama. Já jsem jen rád, že v druhým díle šupinku nedabuje ten stejnej, ale někdo úplně jinej. Pánbůh zaplať.🙏 A pak je tu ještě racek, jehož jméno jsem zapomněl a ten mě tam taky chvilkama dost sral, ale uznávám je to taková pohádka pro děti a ti se rozesmějou úplně nad každou krávovinou. No a záporačka Uršula celkem ušla, ale nic světobornýho to taky nebylo. Ale ten děj, kdy Ariel přijde o hlas a musí se políbit s princem, no tak jasně klasický klišé pro klasickou romanťárnu pro ženský. No, tak jako nebylo to nic extra, ale taková scéna na loďce nebyla špatná. No a pak je tady ještě ta potyčka mezi kuchařem a Sebastanem, no a ta je prostě božská! No a ty songy nebyly vůbec špatný. Za mě překvapení roku! Možná jsem to v nějakých částech recenze přehnal, ale kdo by to neudělal že? 9/10 Divte se, já se divím taky, ale svoji kavlitku to mělo! ()

Kattes

Tento typický Disneyovský film jsem jako malá měla nesmírně ráda i nyní se na něj ráda podívám. Český dabing je jedinečný a písně jsou nádherné...druhé pokračování však bylo slabé a děj velice uspěchaný.. ()

le poulet

Na malé mořské víle jsem jako malá ulítávala, ale když jsem se na to podívakla znovu po bůhvíkolika letech, už mi to jako taková bomba nepřijde, ale pořád je to lepší, než třeba Šípková Růženka. Navíc, mořské víly jsou idoly malých holčiček a přesně pro ty je tahle věcička stvořená, takže...4. ()

lapatata

Po všech těch hloupých, naivních, nesebevědomých a nudných Disneyho Popelkách, Kráskách a Jitřenkách je Ariel příjemným zjevením po vzhledové i charakterové stránce. Moc hezky vykreslený podmořský svět doplněný hezkými písničkami. Jediné, co mě zarazilo je ten zvláštní šťastný konec. Ikdyž jsem si od začátku neuměl představit, že celovečerní Disneyovka skončí špatně a celou dobu jsem Ariel přál, aby se nakonec nemusela proměnit v pěnu, ve finále jsem měl z toho urychleného amerického konce smíšené pocity. ()

Eseter

I když je Malá mořská víla spíše novější tvorba (než třeba Popelka či Sněhurka), myslím, že je to od Walta Disneyho jedna z nejpovedenějších pohádek. Hlavně je tu něco, co u některých Disneyovek (a pohádek celkově) postrádám. Jsem vděčná alespoň za nějaký náznak průběhu vztahu mezi princem Erikem a Ariel. Ne jako u Popelky, kdy se princ zamiluje na první pohled a to Popelka ani nemusí otevřít pusu. U Ariel je to jiné, i když je pravda, že první setkání těch dvou tomu moc nenasvědčuje. Kromě toho se mi samozřejmě líbily písničky, které u Walta Disneyho nesmějí chybět a taky komické postavy zvlášť legendární Sebastian, kterého jsem měla vždycky nejradši. ()

D1705

Nepoviem, že som na tomto a podobných filmoch vyrastal (okrem výnimiek ako Leví kráľ), ale mrzí ma že som sa k týmto cenným snímkom dostal tak neskoro. Lepšie ani nemohli urobiť, že film skončil inak ako predloha a dej bol veľmi pozmenený, čo natom. Malá morská víla znamená znovuzrodenie Disneyho po tridsiatich rokoch. A áno, samozrejme nájdu sa aj muchy ako ešte nie celkom vyvinutá absolútna 2D animácia, ktorá prišla až Záchranármi u protinožcov alebo otravný Sebastián a neurotický kuchtík. A starý nepohľadný pán. 75%. ()

13Maty13

"Pod hladinou...♫ ♫ ♫"     /// Krásný, barevný film s úžasnou hudbou a animací. Skvělý jednoduchý příběh o krásné rudovlásce co se zabouchla do sexy prince. Disney klasika co se neokouká. PS: Scéna na loďce a v kuchyni je dokonalá.   / Hodnocení: 8/10. ()

Thalin

Jako dítě jsem tenhle film milovala, takže je to pro mě trošku nostalgické a jen marně tam hledám chyby. Možná je tu Ariel až moc naivní, ale tohle vnímá spíš člověk v dospělosti. A tyhle filmy nejsou určené dospělým. ()

soukyd33

Animované filmy mají navrh. Některé scény se prostě herci v hraném filmu natočit nedají. Zatím tedy nejlepší film o mořské víle Ariel. Zpěv super. Humor nechybí. Animace na tu dobu jsou úžasné. Atmosféra je skvělá. Dialogy velmi dobré. Postavy super. Prostorový zvuk výborný. Soundtrack TOP. Poznámka: Scéna prince s Ariel na loďce, je TOP. 👍😄 Poznámka: Nejvtipnější postava je bezchyby Sebastián. 😄 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Lady Gaga v Malé mořské víle?

Lady Gaga v Malé mořské víle?

16.10.2018

Následující novinku si zařaďte do složky „nepotvrzené spekulace“, nicméně podle čerstvých zpráv projevilo studio Disney zájem o zpěvačku a herečku Stefani Germanottovou aka Lady Gagu (Zrodila se… (více)

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

Disney posílá do kin letadla a velký mráz