Kocoura Garfielda má každý rád. Válí se v křesle, kouká na telku a pochutnává si na svých oblíbených lazaních. Sem tam se pustí do svého páníčka Jona, i tak je ale králem vlastního vesmíru. Jednoho dne vezme Jon Garfielda k překrásné veterinářce Liz Wilsonové, odkud si přinesou domů malé vrčící nic, co běhá za vlastním ocáskem a které Garfield k smrti nenávidí - pejska Odieho. Tenhle malý ničema si může doma dělat, co chce: neustále bezdůvodně štěká, hloupě naráží do zdí, ale zdá se, že Jon je z něj úplně vedle a všechno na světě mu projde. Garfieldova mise je jasná - dostat čokla z domu! A tak když se Odieho zmocní zvrhlá místní celebrita Happy Chapman, jeden by si myslel, že se Garfieldovi uleví. Ten se však k překvapení všech vydává na záchranu svého štěkajícího a všekousajícího přítele. (HBO Europe)

pavlikv

Tržby v USA za první víkend: 21 727 611 $ (3094 kin) Náklady na výrobu: 50 mil. $ Náklady na reklamu: 35 mil. $ ()

Bohemák

V tom filmu měla být nějaký úplně jiná smyšlená zvířecí postava a tolik by mě to nerozčilovalo. Jinak je to dost levně působící rodinná komedie, která sprostě těží z legendy. ()

Merkin

Vladimír Čech se měl narodit jako mluvící kocour- pak by bylo Chcete být milionářem ještě působivější:) ()

Paity

Stejné jako seriál akorát jen delší. Jednoduše tenhle počítačově udělaný kocour není to pravé ořechové a když k tomu připočtu scénář, který je příšerný, vychází m i přesná známka. ()

Drc

Jako fanoušek kresleného Garfielda jsem přistupoval vcelku skepticky k filmovému provedení. Prvních 20 minut mě však velice příjemně překvapilo, tvůrcům se podařilo velice dobře zachytit Garfieldovu osobnost a jeho ironický humor, prostě dokonalé. Bohužel s pokračujíícím časem film upadá. Až na občasné světlé chvilky se vytrácí ten správný druh prupovídek a je nahrazen průměrným zpracováním klasického dějového schématu zachraňování, které je k vidění už v tolika jiných filmech. Výsledkem je čím dál větší nuda. Otázkou je, pro koho je vlastně film určen. Pro milovníky Garfielda a dospělé publikum je tam skutečně málo toho, co ho dělá tak jedinečným. Naopak pro děti pak zůstává spousta hlášek nepochopených. Možná kandidát na rodinný film, u kterého se sice jakžtakž dobře pobavíte, ale žádná velká sláva to nebude. Škoda, mohlo to být mnohem lepší, kdyby byl Garfield v tomhle filmu tím, čím je v comixu. ()

Radim

Komiks mám moc rád, o to větší bylo zklamání. Film je bez vtipu, hluchých míst je v něm až přespříliš, místy haprovalo technické provedení (třeba stíny Garfielda). Kladem je určitě dabing Vladimíra Čecha. Pro děti a neodrostlou mládež film možná je, pro dospělé určitě ne. A v tomto případě musím tu "nepřívětivost" k dospělým hodnotit, protože oblíbenost komiksu jde napříč věkem. ()

Midnite

Asi by som si radšej nechal vŕtať koleno ako to pozerať znova. Obvykle zvyknem dať aspoň za sympatickú herečku hviezdičku, avšak pri tomto to nejde. ()

Greny

dávám tři hvězdičky za to, že se snažili zkusit něco nového, ale přesvědčili mě jen v tom, že dnešní humor je suchoprďácký jak bábiny fusakle. Chudák Garfield si tohle snad ani nezasloužil. ()

vander19

Komedia o Garfieldovy mi doslova vyrazila dych. Po hodnotení na CSFD som čakal, že to bude priemerné, ale bola to pecka...film som si vychutnal vo vlaku a počas celého sledovania ma vôbec nenudil priam naopak dokonale ma bavil....mozno to bude ale tým, že doma máme podobne tučného lenivého kocúra :-)) ()

Hanes88

Tohle prostě nee. Prostě je to tak akorát na puštění dětem, které ještě ten děj chápat nebudou a budou spokojené, že vidí kocoura. Jinak se na to opravdu ani nemá cenu dívat. 10%. ()

Rejže

Garfield je "miláček", cynik necynik, dokáže si získat nejedno ženské srdce svým nabručeným pohledem, ale je velká škoda, že si tvůrci nedali práci s animací i dalších jeho přátel! :-( Odie mohl být kreslený bígl a ne hraný jezevčík, přičemž Arlena je ruská krátkosrstá kočka(?).... ()

Zyne

trapne, trapne, trapne! radoby vtipne, pomerne lacine pusobici pocitacova animace garfielda, naprosta urazka puvodniho komiksu. dojem jen lehce napravuji roztomily pejsek odie a na pohled krasna jennifer love hewitt. ()

Ollie235

Komixový Garfield je nesrovnatelně lepší, ale i tady se člověk občas pousměje. Každopádně si na tohoto kocoura vzpomenu vždy když jím lasagne :-) ()

Strike

No Bill Murray hláškuje o 106, ale sám film prostě neutáhne. Začátek je v klidu, ale kolem 20 minuty se to začíná tááhnout. Konec se pak opět nahodí do solidních kolejí. ()

alenka

garfield byl hezky, chlupaty, dokazal se zatvarit vtipne, ale problem byl v tom, ze to vlastne nebyl garfield. takhle sladka komedie navic se sladkymi herci se pro nej nehodi. garfield je prece cynicke a tluste kocici prase, trapna historka o chamtivem horstovi je pro nej skor urazkou. ty dve hvezdicky davam snad jen za garfieldovy tanecni kreace a visici pandero. ()

Dilbert, Wally, Dogbert - vy je neznáte?

Dilbert, Wally, Dogbert - vy je neznáte?

22.02.2007

Práva k populárnímu komiksu Dilbert z pera Scotta Adamse se dostala do rukou filmařů. Jmenovitě k režisérovi rodinných podívaných Chrisi Columbovi. Původně byly tyto práva u studia Columbia, které… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)

Ať žijí duchové...

Ať žijí duchové...

24.04.2006

Režisér Peter Segal (animovaný seriál). Jeho hlavní postava superhrdina Kapitán Marvel vytvořený díky obrovskému úspěchu Supermana a Batmana v roce 1939 autory C.C. Beckem a Billem Parkerem pro… (více)

Garfield si nedá pokoj

Garfield si nedá pokoj

09.04.2005

Nebolo to bohviečo. No deti sa nasmiali (ak ste boli v kine, viete, o čom hovorím ;)) a rodičia to zaplatili - a preto sa dočkáme pokračovania CGI animáku podľa slávneho "daily" komixu GARFIELD.… (více)