Kocoura Garfielda má každý rád. Válí se v křesle, kouká na telku a pochutnává si na svých oblíbených lazaních. Sem tam se pustí do svého páníčka Jona, i tak je ale králem vlastního vesmíru. Jednoho dne vezme Jon Garfielda k překrásné veterinářce Liz Wilsonové, odkud si přinesou domů malé vrčící nic, co běhá za vlastním ocáskem a které Garfield k smrti nenávidí - pejska Odieho. Tenhle malý ničema si může doma dělat, co chce: neustále bezdůvodně štěká, hloupě naráží do zdí, ale zdá se, že Jon je z něj úplně vedle a všechno na světě mu projde. Garfieldova mise je jasná - dostat čokla z domu! A tak když se Odieho zmocní zvrhlá místní celebrita Happy Chapman, jeden by si myslel, že se Garfieldovi uleví. Ten se však k překvapení všech vydává na záchranu svého štěkajícího a všekousajícího přítele. (HBO Europe)

Urukhaj98

Před časem jsem někde četl, proč se vlastně Bill Murray tomuhle filmu upsal. Jestli je to pravda, nevím. Ale co vím určitě je to, že takhle historika je ta nejzábavnější věc, která má s filmovým Garfieldem nějakou spojitost. 4/10 ()

JimiH

Ničím nevybočující, ale zároveň neurážející a chvílemi velmi vtipná adaptace Garfielda pro mladší publikum. Bill Murray samozřejmě vše pozvedá o stupně výše. ()

Menja

Som Garfieldovým fanúšikom už od mala a na film som sa neuveriteľne tešila. Prvé sklamanie prišlo, keď som zistila, že ho v kine nedávajú v originálnom znení. Ani v jednom! Našťastie Looser poskytol nejakú verziu v angličtine, takže aspoň že tak. Týmto mu ďakujem :-) Ale k samotnému filmu. Mám z neho značne zmiešaný pocit. Trochu sklamaná, trochu uspokojená, ale rozhodne nie veľmi pobavená. Očakávala som omnoho viac zábavy a menej priblblých tančekov. Odkedy Garfield tancuje? Odie absolútne neslintá, Garfield mu málo robí zle (a Jonovi tiež), veterinárka Liz nepošle Jona do bažín, ale sa s ním dá dokopy (!!!), je tam veľa nepodstatných zvieratiek... Garfield, ako ho poznám z kreslených stripov a seriálu, so všetkými svojimi roztomilými nápadmi a nezameniteľnou životnou filozofiou, tam zúfalo zaniká. A to je podľa mňa najväčšia slabina celého filmu. ()

Gardenboy

slabé ... pekné animácie (ehm, pekné ??? ) nemôžu zachrániť film, ktorý má byť komédia, ale je vtipný asi na 3 miestach aj to nechcene... ()

LordMysti

Jelikož neznám seriál, neměl jsem tak možnost srovnávat. A to možná zapříčinilo mé hodnocení nad průměrem, protože film mě vcelku i pobavil, hezká animace Garfielda se také povedla a i interakce s živým psem byla hezká a úsměvná. ()

Psycho.R

Stripy s tímto mrzutý kocourem čtu léta, nesnáší pondělí, pošťáka, Odieho, miluje lasagně, spaní a Pookyho. Prostě paráda ()

BLADER

Tu to jednoducho inak nejde, Garfield je medzi rodinnými komédiami ( aspoň u mňa ) veľmi kvalitný kúsok. Sranda, rovnako ako dvojka. ()

lokol

nato co som cakal, som sa zopar krat schuti zasmial...pekna jennifer love, namysleny a rozmaznany kocur...no...dalsia oddychovka, ale raz stacilo... ()

Abbadon.

Je to spíš určeno menšímu publiku. Je to málo vtipné a ten příběh jestli tam nějaký byl, tak se ani nedá komentovat :D Ale za zpracování a jako fanoušek kresleného garfielda 35% ()

FireTight

Není to ten kreslený Garfield Jima Davise a i přes příběhové nepřesnosti s komixy a některými zjednodušováky, aby se na film mohli dívat také ti menší diváci, mi tenhle snímek vůbec nevadí, naopak jsem byl rád, že jsem viděl Garfielda na filmovém plátně. Navíc, když porovnáte kvality tohoto snímku s o dva roky starší "dvojky", musíte sami uznat, že tohle je daleko, DALEKO lepší film a navíc to nedělá originálu až zas tak velkou ostudu. Jinak jde o snímek na jedno podívání, který neurazí (když překousnete tu určitou zaměřenost na děti), ale ani moc nenadchne a po několika hodinách si vzpomenete jen na pár scén a možná na základní kostru příběhu. ()

bono22vox

děti předškolního věku se asi tenkrát v kině bavili a i ted u dvd se možná baví, ovšem troufnete si nechat je dívat se samy bez dohledu? ()

Wolf

Fakt desna picovina... Za celej film sem se ani jednou nezasmal, a to jsem se na to celkem tesil... a rikal jsem si,ze kdyz mam rad garfielda, tak se mi to musi libit ale hovno, Garfielda miluju ale tohle je fakt trapny ()

havran

Oproti mému dosti pesimistickému očekávání jsem se docela zasmál. Docela fajn rodinná komedie, bez zbytečného moralizování a "vychovávání". ()

Miksa

CO se stalo Jonovi, že se z něj stal John a umí balit holky. Co se satlo Garfieldovi. proč je Odie tak chytrej. Nermal je přeci kotě a Garfield s ním nemá kamarádit. Proč kazíte klasiku. Tohle NENÍ Garfield! ()

Bounded

Nebýt toho, že se jedná o Garfielda, neváhám dát hodnocení nejhorší. Neskutečně infantilní a ublbený film, který naprosto shazuje původní komiks, o to horší je zjištění, že se na scénáři podílel i Jim Davis. Ano znechucení fandy je na místě. Věřím, že alespoň Bill Murray namluvil film dobře, ale ani jsem neměl možnost ho slyšet. V kině se mi totiž dostalo "očechované" verze. A může to být sice skvělý dabér, ale kocour Garfield je někdo jiný. Plus v komiksu nikdy nebylo řečeno, že by byl Odie fenka, což je českém dabingu snad to nejhorší. Radši se podívejte na původní tv speciály z devadesátých a osmdesátých let, které vystihují Garfielda tak dobře, jak to jenom v seriálu pro děti jde. ()

bond77

Pár komiksových dílů Garfielda jsem viděl, takže můžu srovnávat. Oproti komiksu nic moc. Děj se mi zdá až moc akční. Je to taková přihlouplá komedie. Jen dabing kocoura Garfielda Vladimírem Čechem se mi líbil. ()

Dilbert, Wally, Dogbert - vy je neznáte?

Dilbert, Wally, Dogbert - vy je neznáte?

22.02.2007

Práva k populárnímu komiksu Dilbert z pera Scotta Adamse se dostala do rukou filmařů. Jmenovitě k režisérovi rodinných podívaných Chrisi Columbovi. Původně byly tyto práva u studia Columbia, které… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)

Ať žijí duchové...

Ať žijí duchové...

24.04.2006

Režisér Peter Segal (animovaný seriál). Jeho hlavní postava superhrdina Kapitán Marvel vytvořený díky obrovskému úspěchu Supermana a Batmana v roce 1939 autory C.C. Beckem a Billem Parkerem pro… (více)

Garfield si nedá pokoj

Garfield si nedá pokoj

09.04.2005

Nebolo to bohviečo. No deti sa nasmiali (ak ste boli v kine, viete, o čom hovorím ;)) a rodičia to zaplatili - a preto sa dočkáme pokračovania CGI animáku podľa slávneho "daily" komixu GARFIELD.… (více)