Kdesi uprostřed pustiny je ukryta Cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své dívčí oběti. Krátce po dalším únosu je vrah zadržen agenty FBI, při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v Cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá 40 hodin a poslední šancí jsou schopnosti doktorky Catherine Deane, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí. Catherine se pokouší projít krvavým bludištěm mozku šíleného vraha a najít stopy, které umožní Celu najít dříve, než bude pozdě. Tuší však, že na tak děsivou a nebezpečnou cestu se ještě nikdy nevydala... (oficiální text distributora)

cpt.Lynch

Vizuální pastva, morbidní koncert, zajímavá myšlenka, leč mírně nedotaženo… Doporučují 4 z 5 uživatelů drog. 3,5* ()

Guzo

Takhle nízké hodnocení pro takový film? Mně vyloženě sedl a ačkoliv Jennifer Lopez vyloženě nemusim a přijde mi jako jedna z těch "nehereček", tady mi vůbec nevadila.. Možná pak ta úplně závěrečná scéna mohla být trochu jiná, ale jinak filmu nemam co vytknout.. ()

klima777

Vizuálně úchvatné, byť neoriginální (připomínající některé klipy Florie Sigismondi); pokud by lékařku na poněkud zvláštních výpravách za poznáním hrál někdo přirozenější než J-Lo, asi bych hodnotila výše. ()

KarKulA

U hodnocení tohoto filmu jsem značně váhala, neboť není pochyb, že si hraje na něco více nežli ve skutečnosti je. Na druhu stranu jsou tu ale nádherně děsivé audiovizuální obrazy, z nichž nejeden našel svoji předlohu ve známém výtvarném díle - což tomuto ujetému výletu do vrahovi mysli dává atraktivní rozměr a člověk odpustí i ten slabší scénář. Vicent D'Onofrio je jako duševně vyšinutý magor, na kterém se notně podepsal milující tatík, opravdu výborný. Jenifer svou přítomností neruší. ()

Autogram

Podľa pamäti je to bol v dávnejšej minulosti natoľko silný vizuálny a (ne)estetický zážitok, že som si nemohol odpustiť tú päťhviezdu. ()

ghatos

Dualita člověka + trauma a tak nějak každý musí zabojovat s tou bestií v nás. Tarsem naaranžoval vtahující obrazy. Vizuál předčil obsah, i když ten nebyl špatný, ale byl zbytečně zploštělý. Chtělo to jít ještě hlouběji...65%. ()

Almásy

ten film nesmiete podcenovat.. ano viem, hra tam lopezova a tak je to tazke, ale ozaj si myslim ze Cela je nesmierne originalny film ktory by nemal uniknut vasej pozornosti. ano v zavere mu dochadza dych ale aj snaha sa ceni., ()

BMAJTZ

Svet fantasie byl vybudovany skvele ovsem dokazal bych si v nem predstavit cely film ne jenom malou cast. Jennifer Lopez mi tam sice nesedela, ale zbytek byl docela v pohode. O nic dechberouciho se vsak nejedna. ()

lskala

Na mě moc ujetej film. Vizuální stvárnění představ dotyčných lidí, bylo moc pěkné, ale nechalo mě to emocionálně chladným. Dokonce i J-Lo ... :-) 40% - 2** ()

Cejny

Vizuálně velice povedené dílo, kterému k dokonalosti chyběl jen o něco vyšperkovanější scénář a ještě o malinko víc rozvinutý nápad se vstupováním do lidských myslí. Jinak jsem byl celkem spokojen, protože barevně, vizuálně si s tímto filmem tvůrci vyhráli, nebylo to přehnané, bylo to tak akorát. 75 % ()

Forsberg11

Ako celok pôsobí Cela nesúrodo, fádne a miestami aj nudne. No určité scény a momenty za pozornosť určite stáli. Že ich nebolo veľa dosvedčuje moje zývanie počas projekcie a aj moje hodnotenie. (Ne)herečka JL, výborný Vaughn a kôň. Nič iné si z toho filmu pamätať nebudem. A ani ho už viac neuvidím. Slabý priemer. 55 %! ()

herr_carter

Film,do jisté míry velice neotřelý, ale zároveň až příliš fantaskní a neuvěřitelný.............moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

MsUtahraptor

Nápad by byl parádní, ale zpracování působí poněkud sterilně. Člověk si k postavám nevytvoří žádný vztah. To, co mohl být strhující houbičkový thriller, tak zůstává jen zajímavou vizuální podívanou. ()

Bobek15 odpad!

Nuda! Bolesť bruchu a hlavy (hlavne z tej strašnej hudby)! Túžba po konci! Neustále pozeranie na hodinky! Znechutenie! Odpor! Tak toto sú iba niektoré pocity, ktoré som prežíval pri pozeraní tohoto filmu!!! Najskôr ma námet zaujal, bolo to niečo nové. Ale ako sa film postupne vyvýjal bolo mi z neho stále viac a viac zle! A stále sa čudujem, ako sa mohla krásna Jennifer Lopez dať na také niečo nahovoriť (možno preto, že svojím hereckým umením na viac nemá)Jediné, prečo som túto sračku dopozeral do konca bolo, že som chcel vedieť, ako to skončí. Aj tak ma to niak nepotešilo alebo neprekvapilo, Skončilo to tak, ako sa pri podobných filmoch dá očakávať už od začiatku. Aj keď sa hovorí, že koľko ľudí, toľko názorov (z čoho vyplíva, že môžete mať iný ako ja), ale radím vám, keď začujete názov filmu: The Cell, držte sa od neho ďaleko a radšej si prečítaje dobrú knižku! ()

misstake

Vizuálně vytříbené, esteticky obohacené o element Jennifer Lopez (jejíž herecké kvality jsou daleko za její vizáží), naroubované na Mlčení jehňátek, trošku stříhnuté virtuální realitou Matrixu, která se nachází v lidských myslích a taky vcelku bizarní. Takže solidní thriller, který ale přece jen více než nějakým "nervydrásajícím" příběhem zaujme svou precizní obrazovou stránkou. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...zajímavý filmeček. Vizuální hody, hudba Howarda Shorea a skvělé režijní nápady. Bohužel hodnoceno jako celek, připádá mi, že tenhle film mohl vzniknout v této podobě úplně klidně na zcela jiné téma - podstatné je v něm totiž to, co je vidět. Kdyby i příběh byl více zajímavý, mohl to být tak kultovní kus, jako Sedm, nebo Mlčení jehňat...Takhle zůstala Cela jakoby na půl cesty a je to škoda. Dávám čtyři, ale je to spíš na 3,5 Za ty "hody" ovšem přece jen trochu nadsadím... Nemohu nevypíchnout dva momenty: Za prvé nezapomenutelné rozporcování živého koně na vertikální živé pruhy...a za druhé...jestlipak jste si všimli toho do očí bijícího odkazu na fotografie Jana Saudka? (:o) ()

BlackTom

Použijem na hodnotenie klasické komentárové klišé - dokonalé víťazstvo formy nad obsahom. Cela je vizuálne podmanivý, no scenáristicky dosť obyčajný film. Sú tu krásne scény, nad ktorými som mal otvorenú hubu, metamorfózy superalterega sériového vraha a mimoriadne okúzlujúca Jennifer Lopez, ale to je asi tak všetko. Režisér sa príliš zameral na tieto obrazy na úkor nejakého premyslenejšieho príbehu. Ono to zrazu skončí a ja si len vravím wtf?! To už? S takouto snovou atmosférou sa dá pohrať, mohlo by to mať kľudne aj tri hodiny, keby bola zápletka premyslenejšia a zložitejšia. Po vizuálnej stránke dokonalé, po stránke príbehu brak. 50:50. ()

killjezor

Příběhově nic šíleného, víbeméně ani nic převratného, ale Sight si prostě umí pohrát s vizuálními motivy a navodit správně hnusnou atmosféru. ()

Lukoboss

Jak už jsem psal několikrát, J. Lopez nemám ve filmech rád, takže i kdyby byl film sebelepší, hodnocení bude dost podobné. ()