Pignon je vyhořelý učitel trpící depresemi, žije se svou matkou, momentálně je bez práce a věčně páchá sebevraždy, naštěstí bez úspěchu. Lucas je novinář, který žije vzrušující, ale nebezpečný život. Právě se snaží dostat zkorumpovaného politika a jde mu o krk. Oba muži jsou velmi rozdílní, jedno však mají společné: oba chodili s Christine, a dokonce ve stejnou dobu. Christine uteče dospívající syn Tristan, a když se její manžel Paul nemá k tomu, aby jej hledal, vyhledá oba své bývalé přítele a řekne jim, že chlapec je jejich. Muži neváhají a vydají se každý sám svého syna hledat. Nakonec se jejich cesty střetnou a oni zjistí, že matka vlastně neví, který za tří mužů je otec. I tak ale hledají Tristana dál. Cestu jim znepříjemní gangsteři, kteří se snaží umlčet Lucase, protože se chystá odhalit špínu na jistého politika. Tak se z cesty stane nebezpečné dobrodružství. (TV Prima)

MM_Ramone

Nedávno som si pozrel americký remake tohto snímku, ktorý bol natočený v roku 1997. Volalo sa to "Deň otcov" (Fathers´Day). Hlavné úlohy v ňom stvárnil nudný Robin Williams a neznesiteľný Billy Cristal. Réžie sa ujal Ivan Reitman. Pôvodný francúzsky film "Otec a otec" (Les compéres) z roku 1983 nie je síce žiadna geniálna kultová komédia, ale oporti americkému remakeu je to hotové umelecké dielo. Pierre Richard a Gérard Depardieu na rozdiel od svojich amerických kolegov boli skvelí. Predovšetkým na základe porovnania oboch filmov prideľujem titulu "Otec a otec" štyri hiezdičky. **** ()

Xmilden

Další vynikající komedie z dílny Francise Vebera, tentokrát nás dokázal situovat do situace, kdy matka vyšle dva údajné otce aby našli svého syna. Oba samozřejmě souhlasí aniž by tušili že se jedná o tutéž hledanou osobu. Nastává tak vodopád komických situací, není nouze o rány pěstí a ke slovu se dostanou i Depardieho známé hlavičky. Zjišťuji že s přibývajícím počtem repríz je takhle komedie čím dál tím lepší. 80% ()

Ampi

Příjemná komedie o problémech pozdě zjištěného rodičovství s komedialní dvojici, která ve své době byla téměř bezkonkurenční. ()

LiVentura

Série komedií s velkým morálním odkazem a kreditem....pan Veber sklízí mé hluboké poklony za geniální tvorbu společně realizovanou po boku věrného Richarda....a dalších pochopitelně..:-) ()

kingik

Kostrbatý scénář vytahují nad hladinu roztržitý Pierre Richard a Gérard Depardieu. Bez nich by tahle známá komedie tolik nefungovala. 60% ()

Snorlax

Humor založený na kontrastu dvou otců funguje velmi dobře, aktivní zloduši, kteří pronásledují ústřední dvojici, jsou též velmi zdařile provedení. Ani ten happy end nevyznívá pateticky, takže vlastně krásně zapadá do celkového rámce snímku. Jen místy jako by film ztrácel na tempu a docházel mu trošku dech. ()

johnys

Stará dobrá fr. komedie, vynikající Richard, skvělý Depardieu, film který vždy pobaví a naplno rozesměje... ()

Anderton

Ďalšia francúzska kvázi bláznivá komédia. I keď čo sa týka vtipu, drží sa skôr pri zemi a čo sa týka krimi zápletky, tak tá je prekvapivo drsná a objaví sa tu sem tam aj nejaká mŕtvola. Je zhruba jasné, kam film celý čas smeruje a je preto chvályhodné, že záver je vkusný a povedzme že aj dojímavý. Film o vzťahu otca a syna môže byť zaobalený v akomkoľvek žánri a s komédiou, ako tu vidíme, si môže rozumieť. Škoda len, že som sa od srdca zasmial iba raz. ()

Smok

Citlivý a samovraždami posadnutý Francois Pignon (Pierre Richard) a prchký bitkár Lucas (Gérard Depardieu), hľadajúci svojho syna. Obaja však toho istého, čo je zdrojom mnohých komických situácií. Je pravdou, že tieto oldschoolové francúzske komédie majú svoje nenapodobiteľné divácke čaro. ()

nascendi

Otec a otec asi nikto nebude pokladať za filmové veľdielo, a ja dvojnásobne nie. Pierre Richard aj s Gérardom Depardieuom sú u mňa na čiernej listine. Napriek tomu som sa počas filmu párkrát zasmial a pozrel som si ho v pohode, pretože Pierre Richarda tlmili v jeho nemotornosti a Gérarda Depardieua v jeho podobe s lokomotívou. Takže, ako som už spomenul v úvode, žiaden zázrak, ale na tri hviezdičky film dosiahol aj u mňa. ()

dopitak

Ani zdaleka tak dobré jako Kopyto, vynikající Moravec v dabingu Depardieu přeci jen maličko ruší, nejsme na jejich souhru zvyklí. ()

bassator

Jeden z nejklasičtějších a nejpovedenějších snímků s Pierrem Richardem a Gerardem Depardieuem v hlavních rolích. Závěrečná scéna kde "otcům" syn oznamuje kdo je ten "pravý" je pro mne vrcholem filmu. Ta dojetí obou jsou opravdu k popukání :D ... - Viděno 4x cca + 17. 12. 2009 + 24. 6. 2011 - 70% ()

heyda

Hodně podobné filmu Uprchlíci, ale více jsem si užil právě Uprchlíky, kteří na mě více zapůsobili svoji lidskostí a navíc tam byla lepší hudba. Otec a otec je ale taky dobrý film, lehce komediální i lehce vážný, nicméně se skvělým koncem. Častým opakováním v televizi už se stal naprostou klasikou, ale víc jak na 75% to není. :) ()

Flego

Dvojica Depardieu - Richard natočila tri filmy. Prvým bola krimi - komédia Kopyto ( 3 hviezdičky ) a tretím Utečenci ( 3 hviezdičky ). Tento film o dvoch otcoch, ktorí hľadajú jedného ( svojho ? ) syna je ich najlepším počinom. Dobré gagy, slušné výkony. Príjemná komédia. ()

anais

Richard a Depardieu byli skvělá komediální dvojice. Díky nim se v Otec a otec vytvořila krásná rovnováha – není to ani příliš bláznivé jako některé Richardovi filmy, ale ani příliš vážné, jako některé filmy Depardieuovy. Oba aktéři dokázali uvěřitelně podat lehce neuvěřitelnou historku o dvou chlapících, kteří se vydávají hledat svého potomka. Jejich cesta není jen výprava za ztraceným synem, ale také výprava za smyslem vlastního života (napsané to zní pateticky, zahrané ani trochu!). ()

eraserhead666

Když se sejde dobrý komediální režisér (Veber), skvělý a oduševnělý komik a herec (Richard), talentovaný hudební skladatel (Cosma), nemůže z toho vzniknout špatný film, obzvláště, přidá-li se k nim Depardieu. Na první pohled to na humorem dštící komedii nevypadá, ale ty vtípky vždycky vykouknou zpoza rohu, než vám jejich pointa (nebo vůbec to, že šlo o vtip) dojde, už se na obrazovce děje úplně něco jiného a tak se mnohdy zasmějete při jiné situaci. Což považuji za skvělou věc. Duo Richard-Depardieu možná až překvapivě docela sedí. Hezký, milý, humorný film. Ne tak ztřeštěný, jak by se od filmu s Richardem dale čekat, ale i to je z jedné strany dobře. Všeho moc škodí. ()