poster

Beethoven

 • USA

  Beethoven

 • Slovensko

  Beethoven

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1992, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Colonist
  ***

  Jedna z klasik mého dětství. Ačkoliv se mi některé takové filmy líbí i dnes (Maska, Sám doma,...), u Beethovena to už bohužel neplatí. Čas od času se na to sice podívám, ale už jen z nostalgie. A také kvůli Charlesovi Grodinovi, který je těžištěm celého filmu (v dětství to byl ten pes, dnes už ne). A ne moc často můžeme vidět Davida Duchovnyho v "záporné" roli :) V tomhle filmu mi připadal jako parchant a lezl mi na nervy už jako malému, ačkoliv už tehdy jsem měl Muldera rád. Ale hlavně je tento film mnohem lepší než další pokračování!(20.8.2007)

 • Campbell
  ****

  Je neuvěřitelné na čem jsem vyrůstal, tahle naivní komedie ale v mládí měla svoje kouzlo, hlavně naprosto sympatický pes v hlavní roli. Filmu dávám 4* ta jedna je z nostalgie, ted když jsem to viděl po nějakých 6 letech jsem se moc nebavil, a ani niajk moc jsem se nebavil, ale prostě to bylo celkem sympatické. Grodin je sympatický herec a ta jeho zatrpklost je výborná. Jediný herec který mi dost překážel je ten mladej brejlatej kluk. Ten byl fakt nesympatický. Každopádně nostalgie se zase jednou projevila.(24.11.2010)

 • castor
  ***

  Ludwig může být v klidu. Hrdina téhle rodinné podívané o třech dětech, jedné matce a jednom vyčerpaném otci je moudrý bernardýn. Dočkáme se batolivého štěňátka, potrhaného oblečení i rozkousaného nábytku, napravení otce, který kvůli práci zanedbává rodinu, i zlodějů, kteří kradou psy pro pokusy veterináře. Na poli rodinných filmů jedna z těch lepších podívaných. A jedna ze světlejších chvil neumětela Briana Levanta. To byly časy.(27.7.2016)

 • Nach
  ***

  Byl to v devadesátkách jeden z filmů, který jsme několikrát sjížděli na VHS kazetě. Dneska už se na jeho kvality dívám jinak než tehdy. Ano, jako dítě mě to bavilo. Bohužel ale nejde o jednu z těch kvalit, která by zasáhla i dospělé. Tedy v mém případě se to nestalo. A maximum pozitivního, co u mě tento film dokáže, je vyvolat nostalgii dětských let. Tři slunce s odřenýma ušima. 60%(22.12.2020)

 • Aleee89
  ***

  Když jsem byla malá, tak jsem měla tenhle film hodně ráda. Dneska už to tak horké sice není, ale myslím, že to pořád potěší a je to prostě ideální rodinný film, kde není nouze o vtipné a milé situace. Sice o hereckých výkonech se tady moc mluvit nedá, ale o tohle tu ani tak moc nejde, Beethowen je prostě fajn sám o sobě.(26.6.2013)

 • - V závěru, kdy Ted (Christopher Castile) řídí auto a vjede do laboratoře, tak při průjezdu posledními dveřmi shodí všechny připravené injekce. Ty však (kvůli příběhu) jsou znovu odraženy v následujícím záběru. (johnnymay)

 • - Titulní roli si zahrál pes Christ, který se mimo jiné objevil také v seriálu Krok za krokem. (WolfR)

 • - Výcvik psa Beethovena měla na starosti Eleanor Keaton, vdova po herci Busteru Keatonovi. Z velké části se na výcviku podílela také škola pro psí herce Accurate Animal Action, kterou vedou od roku 1978 na svém ranči v Los Angeles zakladatel Karl Lewis Miller se svou dcerou Teresou Ann Miller. (Mara12)