Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1992, 87 min

Když mi bylo osm, tak jsem byl z Beethovena úplně mimo a náramně jsem se bavil, doslova jsem se válel smíchy. Dnes už se mi na tváři objevuje jen ten jemný přiblblý úsměv, ale pořád se mi to líbí. Je to fajn rodinný film, ovšem nechápu, jak se mohl dočkat nějakých pokračovaní. Když už kvalita tohoto dílka je rozporuplná. Ale i tak, mě se první Beethoven celkem líbil, takže 3 hvězdy.(9.3.2011)

Hlavním tahákem je samozřejmě extrémně roztomilý bernardýn, ale v mém případě ho zastiňuje Bonnie Hunt, která je podle mého názoru jednou z nejzajímavějších hereček pro role milých manželek. Já osobně si docela dobře dokáži představit, že bych s někým takovým strávil zbytek života. A to jsem tvrdý odpůrce stálých vztahů :)). Ale zpátky k filmu. Ve své podstatě standardní rodinná komedie, kterou ale nelze, přes několik chyb, odsoudit.(28.12.2005)

Soundtrack Randy Edelman: 1. Opening [4:20] ,2. Discovering the Neighborhood [2:23] ,3. Ciao, Baby [0:40] ,4. Ted and the Bullies [2:36] ,5. Beethoven to the Rescue [2:10] ,6. A Stroll Through Town [1:41] ,7. Puppy Snatchers [3:01] ,8. The Dog Has To Go [2:03] ,9. Table Spin [0:49] ,10. Sparkie's Chase [1:53] ,11. George Gets Turned On [1:29] ,12. Family in Pursuit [1:38] ,13. The Break-In [1:51] ,14. Our Heroes [2:19] ,15. The Dogs Let Loose [1:25] ,16. A Sad Return [2:19] ,17. Ryce's Theme [1:30] ,18. Roll Over Beethoven - Paul Shaffer [4:42],(9.5.2011)

Jedna z klasik mého dětství. Ačkoliv se mi některé takové filmy líbí i dnes (Maska, Sám doma,...), u Beethovena to už bohužel neplatí. Čas od času se na to sice podívám, ale už jen z nostalgie. A také kvůli Charlesovi Grodinovi, který je těžištěm celého filmu (v dětství to byl ten pes, dnes už ne). A ne moc často můžeme vidět Davida Duchovnyho v "záporné" roli :) V tomhle filmu mi připadal jako parchant a lezl mi na nervy už jako malému, ačkoliv už tehdy jsem měl Muldera rád. Ale hlavně je tento film mnohem lepší než další pokračování!(20.8.2007)

• draggo

Místy vtipná, místy trapná komedie. Bohužel tu psí rasu jakou reprezentuje Beethoven nijak nemusím, takže mi nijak k srdci nepřirostl. A těch trapných momentů je bohužel víc než těch vtipných (zvlášť to že furt něco oslintává je pak už trapný). Stále ale koukatelné a na zabití odpoledne postačujcí dílko. 45% a 2*.(18.6.2010)

• - Ve scéně, kdy si večer Beethoven zapne televizi, vysílají film Vlkodlak (1941). (stursky)

• - Výcvik psa Beethovena měla na starosti Eleanor Keaton, vdova po herci Busteru Keatonovi. Z velké části se na výcviku podílela také škola pro psí herce Accurate Animal Action, kterou vedou od roku 1978 na svém ranči v Los Angeles zakladatel Karl Lewis Miller se svou dcerou Teresou Ann Miller. (Mara12)

• - Titulní roli si zahrál pes Christ, který se mimo jiné objevil také v seriálu Krok za krokem. (WolfR)