Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1992, 87 min

Kdo by neměl rád psí domácí mazlíčky? No, dobře, i tací se najdou. Ale Beethoven je jiný, Beethoven je větší, rychlejší, silnější a hlavně chytřejší. A jak se zdá, místo psích konzerv dostával k večeři vtipnou kaši, protože já se nad jeho kousky bavil náramně. Dokonalý je i výběr Beethovenova páníčka a jeho rodinky a tak se musí mít všichni lumpové na pozoru. Dokonce i agent Mulder! :-) 80%(29.12.2009)

• draggo

Místy vtipná, místy trapná komedie. Bohužel tu psí rasu jakou reprezentuje Beethoven nijak nemusím, takže mi nijak k srdci nepřirostl. A těch trapných momentů je bohužel víc než těch vtipných (zvlášť to že furt něco oslintává je pak už trapný). Stále ale koukatelné a na zabití odpoledne postačujcí dílko. 45% a 2*.(18.6.2010)

Soundtrack Randy Edelman: 1. Opening [4:20] ,2. Discovering the Neighborhood [2:23] ,3. Ciao, Baby [0:40] ,4. Ted and the Bullies [2:36] ,5. Beethoven to the Rescue [2:10] ,6. A Stroll Through Town [1:41] ,7. Puppy Snatchers [3:01] ,8. The Dog Has To Go [2:03] ,9. Table Spin [0:49] ,10. Sparkie's Chase [1:53] ,11. George Gets Turned On [1:29] ,12. Family in Pursuit [1:38] ,13. The Break-In [1:51] ,14. Our Heroes [2:19] ,15. The Dogs Let Loose [1:25] ,16. A Sad Return [2:19] ,17. Ryce's Theme [1:30] ,18. Roll Over Beethoven - Paul Shaffer [4:42],(9.5.2011)

• Lacike

Po rokoch som si rozhodol overit kvality dalsieho filmu môjho detstva. Vzhladom na to, ze som dodnes zarytý psickar, tak som ocakaval, ze to pre mna bude stale pecka. Pritom film mal dost trumfov, aby tomu tak bolo. Skvele obsadena ustredna rodinka, kopa v tej dobe este neznamych hviezd vo vedlajsich ulohach, celkom roztomile psisko so Seagalovskym mam vsetko v pici pohladom. A ako bonus na scenari spolupracoval môj oblubenec John Hughes. Lenze ako celok to nejak neklapalo. Neviem ci je to tym, ze uz som na ten film prilis stary, alebo proste je to slabsi film. Asi to bude slabým vykreslenim vztahu medzi Beethovenom a rodinkou, ktory ani zdaleka nedosahuje dojemnosti z filmov Hačiko alebo Marley. Beethoven je klasicky detsky (skôr detinsky) film v ktorom sa seriózni herci pitvoria jak o zivot a vysledok mi pripada skôr trapny ako zabavny. Necudujem sa preto, ze John Hughes tu je ako scenarista uvedeny radsej pod pseudonymom. 5/10.(3.5.2015)

• xerno

Je to dosti ubohá komedie, jestli se tím američané baví, jsou tedy hodně mentálně retardovaní, něco trapnějšího se totiž těžko hledá, ale je to samozřejmě první díl, něco podobného zatím nebylo (alespoň o tom nevim). Ale přece jen jednou a dost. Hodnocení u mě kolísá mezi 2* a 1*, těžko říct, procentuálně asi 35%.(2.5.2008)

• - Ve scéně, kdy si večer Beethoven zapne televizi, vysílají film Vlkodlak (1941). (stursky)

• - Výcvik psa Beethovena měla na starosti Eleanor Keaton, vdova po herci Busteru Keatonovi. Z velké části se na výcviku podílela také škola pro psí herce Accurate Animal Action, kterou vedou od roku 1978 na svém ranči v Los Angeles zakladatel Karl Lewis Miller se svou dcerou Teresou Ann Miller. (Mara12)

• - Titulní roli si zahrál pes Christ, který se mimo jiné objevil také v seriálu Krok za krokem. (WolfR)