Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1992, 87 min

Jedna z klasik mého dětství. Ačkoliv se mi některé takové filmy líbí i dnes (Maska, Sám doma,...), u Beethovena to už bohužel neplatí. Čas od času se na to sice podívám, ale už jen z nostalgie. A také kvůli Charlesovi Grodinovi, který je těžištěm celého filmu (v dětství to byl ten pes, dnes už ne). A ne moc často můžeme vidět Davida Duchovnyho v "záporné" roli :) V tomhle filmu mi připadal jako parchant a lezl mi na nervy už jako malému, ačkoliv už tehdy jsem měl Muldera rád. Ale hlavně je tento film mnohem lepší než další pokračování!(20.8.2007)

Je neuvěřitelné na čem jsem vyrůstal, tahle naivní komedie ale v mládí měla svoje kouzlo, hlavně naprosto sympatický pes v hlavní roli. Filmu dávám 4* ta jedna je z nostalgie, ted když jsem to viděl po nějakých 6 letech jsem se moc nebavil, a ani niajk moc jsem se nebavil, ale prostě to bylo celkem sympatické. Grodin je sympatický herec a ta jeho zatrpklost je výborná. Jediný herec který mi dost překážel je ten mladej brejlatej kluk. Ten byl fakt nesympatický. Každopádně nostalgie se zase jednou projevila.(24.11.2010)

Ludwig může být v klidu. Hrdina téhle rodinné podívané o třech dětech, jedné matce a jednom vyčerpaném otci je moudrý bernardýn. Dočkáme se batolivého štěňátka, potrhaného oblečení i rozkousaného nábytku, napravení otce, který kvůli práci zanedbává rodinu, i zlodějů, kteří kradou psy pro pokusy veterináře. Na poli rodinných filmů jedna z těch lepších podívaných. A jedna ze světlejších chvil neumětela Briana Levanta. To byly časy.(27.7.2016)

Byl to v devadesátkách jeden z filmů, který jsme několikrát sjížděli na VHS kazetě. Dneska už se na jeho kvality dívám jinak než tehdy. Ano, jako dítě mě to bavilo. Bohužel ale nejde o jednu z těch kvalit, která by zasáhla i dospělé. Tedy v mém případě se to nestalo. A maximum pozitivního, co u mě tento film dokáže, je vyvolat nostalgii dětských let. Tři slunce s odřenýma ušima. 60%(22.12.2020)

Když jsem byla malá, tak jsem měla tenhle film hodně ráda. Dneska už to tak horké sice není, ale myslím, že to pořád potěší a je to prostě ideální rodinný film, kde není nouze o vtipné a milé situace. Sice o hereckých výkonech se tady moc mluvit nedá, ale o tohle tu ani tak moc nejde, Beethowen je prostě fajn sám o sobě.(26.6.2013)

• - V závěru, kdy Ted (Christopher Castile) řídí auto a vjede do laboratoře, tak při průjezdu posledními dveřmi shodí všechny připravené injekce. Ty však (kvůli příběhu) jsou znovu odraženy v následujícím záběru. (johnnymay)

• - Titulní roli si zahrál pes Christ, který se mimo jiné objevil také v seriálu Krok za krokem. (WolfR)

• - Výcvik psa Beethovena měla na starosti Eleanor Keaton, vdova po herci Busteru Keatonovi. Z velké části se na výcviku podílela také škola pro psí herce Accurate Animal Action, kterou vedou od roku 1978 na svém ranči v Los Angeles zakladatel Karl Lewis Miller se svou dcerou Teresou Ann Miller. (Mara12)