Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1992, 87 min

Je neuvěřitelné na čem jsem vyrůstal, tahle naivní komedie ale v mládí měla svoje kouzlo, hlavně naprosto sympatický pes v hlavní roli. Filmu dávám 4* ta jedna je z nostalgie, ted když jsem to viděl po nějakých 6 letech jsem se moc nebavil, a ani niajk moc jsem se nebavil, ale prostě to bylo celkem sympatické. Grodin je sympatický herec a ta jeho zatrpklost je výborná. Jediný herec který mi dost překážel je ten mladej brejlatej kluk. Ten byl fakt nesympatický. Každopádně nostalgie se zase jednou projevila.(24.11.2010)

Tak tenhle film mám opravdu moc rád. A i když jsem ještě poměrně mladý, pamatuju si na jeho premiéru v české televizi. Mám ho rád pořád, protože mi připomíná, jak se mně změnil život s příchodem nového čtyřnohého člena rodiny. I když je někdy dost přehnaný, tak se po celou dobu sledování budu vždy aspoň usmívat, i když vím, jaká scéna zrovna přijde. Kouzelné, roztomilé a milé.(26.10.2008)

K rodinnému domu s velkou zahradou patří velký pes. Tohoto hesla jsem se jako malá držela zuby nehty. Přesto jsem nikdy neměla jak zahradu, tak psa. Takže jako dítě jsem povedené filmové rodince úžasného, slintavého Beethovena lehce záviděla. Ani po letech film neztrácí svou pohodu. Je to prostě ideální rodinný film, kde není nouze o vtipné a milé situace. Sice o hereckých výkonech se tady moc mluvit nedá, ale o tohle tu ani tak moc nejde, Beethoven je prostě fajn sám o sobě. Pořád to u nás jelo na videu, jak jednička tak dvojka.(5.1.2019)

Sice nám o pár let později Levant znemožnil Arnolda při Rolničkách, ale Beethoven se mu docela povedl. Kdysi jsme na základce naší učitelce hudební výchovy nakecali že jdeme na Beethovena do kina a tak se chvilku dmula pýchou. Horší to bylo potom, když zjistila že film o tomhle slavném hudebním skladateli opravdu není. Sympatická zábava pro celou rodinu. 55%(20.11.2018)

Pes Beethoven, který spustil jednu z nejnechutnějších sérií továrny na sny, tady ještě působí formou neškodné blbůstky. Opět Vás čekají ty známé scény, kde "dvounohý" úpí nad tím "čtyřnohým" v podání podstatně slabších herců a scénáře jen pro ty nejmenší. Párkrát by úsměv přijít měl a režie je standartní, ovšem stačí jednou. Další čtyři pokračování jsou krutý žert.(30.9.2005)

• - Výcvik psa Beethovena měla na starosti Eleanor Keaton, vdova po herci Busteru Keatonovi. Z velké části se na výcviku podílela také škola pro psí herce Accurate Animal Action, kterou vedou od roku 1978 na svém ranči v Los Angeles zakladatel Karl Lewis Miller se svou dcerou Teresou Ann Miller. (Mara12)

• - Titulní roli si zahrál pes Christ, který se mimo jiné objevil také v seriálu Krok za krokem. (WolfR)

• - Ve scéně, kdy si večer Beethoven zapne televizi, vysílají film Vlkodlak (1941). (stursky)