Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1992, 87 min

Obstojna rodinna zabava, ktera solidne pobavi.(6.9.2003)

Kdo by neměl rád psí domácí mazlíčky? No, dobře, i tací se najdou. Ale Beethoven je jiný, Beethoven je větší, rychlejší, silnější a hlavně chytřejší. A jak se zdá, místo psích konzerv dostával k večeři vtipnou kaši, protože já se nad jeho kousky bavil náramně. Dokonalý je i výběr Beethovenova páníčka a jeho rodinky a tak se musí mít všichni lumpové na pozoru. Dokonce i agent Mulder! :-) 80%(29.12.2009)

• WANDRWALL

Běžná rodinná komedie, kde je zneužíváno jméno slavného skladatele. Na druhou stranu kolik z těch co se na to dívali, tak zná aspoň stručný životopis tohoto zajímavého skladatele?(9.6.2010)

For ME 70%(7.9.2008)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $147,214,049(9.4.2007)

• - Výcvik psa Beethovena měla na starosti Eleanor Keaton, vdova po herci Busteru Keatonovi. Z velké části se na výcviku podílela také škola pro psí herce Accurate Animal Action, kterou vedou od roku 1978 na svém ranči v Los Angeles zakladatel Karl Lewis Miller se svou dcerou Teresou Ann Miller. (Mara12)

• - Ve scéně, kdy si večer Beethoven zapne televizi, vysílají film Vlkodlak (1941). (stursky)

• - Titulní roli si zahrál pes Christ, který se mimo jiné objevil také v seriálu Krok za krokem. (WolfR)