Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1992, 87 min

• xerno

Je to dosti ubohá komedie, jestli se tím američané baví, jsou tedy hodně mentálně retardovaní, něco trapnějšího se totiž těžko hledá, ale je to samozřejmě první díl, něco podobného zatím nebylo (alespoň o tom nevim). Ale přece jen jednou a dost. Hodnocení u mě kolísá mezi 2* a 1*, těžko říct, procentuálně asi 35%.(2.5.2008)

Pes Beethoven, který spustil jednu z nejnechutnějších sérií továrny na sny, tady ještě působí formou neškodné blbůstky. Opět Vás čekají ty známé scény, kde "dvounohý" úpí nad tím "čtyřnohým" v podání podstatně slabších herců a scénáře jen pro ty nejmenší. Párkrát by úsměv přijít měl a režie je standartní, ovšem stačí jednou. Další čtyři pokračování jsou krutý žert.(30.9.2005)

Když mi bylo osm, tak jsem byl z Beethovena úplně mimo a náramně jsem se bavil, doslova jsem se válel smíchy. Dnes už se mi na tváři objevuje jen ten jemný přiblblý úsměv, ale pořád se mi to líbí. Je to fajn rodinný film, ovšem nechápu, jak se mohl dočkat nějakých pokračovaní. Když už kvalita tohoto dílka je rozporuplná. Ale i tak, mě se první Beethoven celkem líbil, takže 3 hvězdy.(9.3.2011)

• Radyo

Typická rodinná komedie, která se snaží zalíbit malým i velkým divákům. Tady k tomu zalíbení se má napomoci i "roztomilý" nejlepší přítel člověka, bernardýn Beethoven. Ale jelikož nesnáším přerostlé a věčně slintající psy, a tady je polovina vtipných situací postavena na faktu, že Beethoven poslintá všechno na co přijde, musím tenhle film ohodnotit jen jednou hvězdičkou.(23.7.2002)

Jedna z klasik mého dětství. Ačkoliv se mi některé takové filmy líbí i dnes (Maska, Sám doma,...), u Beethovena to už bohužel neplatí. Čas od času se na to sice podívám, ale už jen z nostalgie. A také kvůli Charlesovi Grodinovi, který je těžištěm celého filmu (v dětství to byl ten pes, dnes už ne). A ne moc často můžeme vidět Davida Duchovnyho v "záporné" roli :) V tomhle filmu mi připadal jako parchant a lezl mi na nervy už jako malému, ačkoliv už tehdy jsem měl Muldera rád. Ale hlavně je tento film mnohem lepší než další pokračování!(20.8.2007)

• - Titulní roli si zahrál pes Christ, který se mimo jiné objevil také v seriálu Krok za krokem. (WolfR)

• - Ve scéně, kdy si večer Beethoven zapne televizi, vysílají film Vlkodlak (1941). (stursky)

• - Výcvik psa Beethovena měla na starosti Eleanor Keaton, vdova po herci Busteru Keatonovi. Z velké části se na výcviku podílela také škola pro psí herce Accurate Animal Action, kterou vedou od roku 1978 na svém ranči v Los Angeles zakladatel Karl Lewis Miller se svou dcerou Teresou Ann Miller. (Mara12)