Komedie / Drama / Rodinný

USA, 1992, 87 min

Rutinér Brian Levant a jeho asi nejlepší snímek. Což vzhledem k tomu, že jde o tu nejprůměrnější záležitost jakou si lze představit je dosti tristní. V kruhu rodiny s malými dětmi se to přežít dá, ale jenom díky sympatickému bernardýnovi v hlavní roli, jelikož jeho one-dog show výrazně kazí všichni lidští herci.(27.1.2007)

• draggo

Místy vtipná, místy trapná komedie. Bohužel tu psí rasu jakou reprezentuje Beethoven nijak nemusím, takže mi nijak k srdci nepřirostl. A těch trapných momentů je bohužel víc než těch vtipných (zvlášť to že furt něco oslintává je pak už trapný). Stále ale koukatelné a na zabití odpoledne postačujcí dílko. 45% a 2*.(18.6.2010)

Vždy se v nějakém období objeví rodinný film se psem. V devadesátých letech na scénu vletěl uslintaný bernardýn. Psí rasa, která je zřejmě od pohledu dobrácká a korpulentní, a to se do filmu hodí. Seškrábe se nějaký příběh, povolají se cvičitelé psů a početný zástup bernardýnů - dublů a zaplácne se to nějakým tím dobrým a očekávaným koncem navzdory počátečním peripetiím, které je rodina nucena s domácím mazlíčkem absolvovat, než se definitivně smíří, že se stane právoplatným členem jejich rodiny. Filmů na tohle a podobné téma je nepočítaně. Zesnulý producent a scenárista John Hughes byl na to expert a v devadesátých letech chrlil podobných fláků bez psů, se psi nebo dětičkami různých věkových kategorií, celkem úctyhodnou řadu. Ve svých prognózách se vyznal a věděl, co na diváka zabere. K této rodinné komedii napsal scénář pod pseudonymem. Beethoven, jak se jmenuje bernardýn z tohoto filmu, se dočkal několika dalších a stále méně povedenějších pokračování. Tohle je ještě poměrně snesitelné, ale kdo trochu zná produkty slavného producenta Johna Hughese, nebude ničím překvapený, ale mohl by být, při troše dobré vůle a lásce k němé tváři, i něco jako pobaven. 60%(26.5.2012)

• Elin

Vzhledem k cílové skupině, pro které je tento film určen, si ty dvě hvězdičky zaslouží. Já u toho ale docela trpěl. Námět nabízel rozhodně víc než jen obřího psa jak se válí špinavej v posteli rodičů. Pokud je vám do deseti let a hrozně chcete psa (kterýho vám rodiče nechcou dovolit), pravděpodobně se budete bavit.(20.2.2008)

• Radyo

Typická rodinná komedie, která se snaží zalíbit malým i velkým divákům. Tady k tomu zalíbení se má napomoci i "roztomilý" nejlepší přítel člověka, bernardýn Beethoven. Ale jelikož nesnáším přerostlé a věčně slintající psy, a tady je polovina vtipných situací postavena na faktu, že Beethoven poslintá všechno na co přijde, musím tenhle film ohodnotit jen jednou hvězdičkou.(23.7.2002)

• - Výcvik psa Beethovena měla na starosti Eleanor Keaton, vdova po herci Busteru Keatonovi. Z velké části se na výcviku podílela také škola pro psí herce Accurate Animal Action, kterou vedou od roku 1978 na svém ranči v Los Angeles zakladatel Karl Lewis Miller se svou dcerou Teresou Ann Miller. (Mara12)

• - Titulní roli si zahrál pes Christ, který se mimo jiné objevil také v seriálu Krok za krokem. (WolfR)

• - Ve scéně, kdy si večer Beethoven zapne televizi, vysílají film Vlkodlak (1941). (stursky)