Čím vším byla světoznámá ikona pop rocku a R&B? Životopisné drama zpěvačky s nezaměnitelným chraplákem, kterou ztvárnila herečka Angela Bassettová; za svůj jedinečný výkon po právu obdržela roku 1994 Zlatý glóbus. „Rocková babička” začala svou hvězdnou dráhu netradičním podáním gospelů v kostelech, kde ještě vystupovala pod jménem Anna M. Bullocková. V této době potkala svého budoucího manžela: producenta, skladatele a zpěváka Ikea W. Turnera. Z Anny Bullockové se stala Tina Turnerová. Nezřízený svět rokenrolu si však brzy vybral svou daň. Turnerová musela čelit nejen uměleckým výzvám, ale i těžkostem osobního života, domácí násilí a drogy nevyjímaje. V 80. letech z potemnělého podsvětí soulu však povstala zářivá hvězda R&B. Sex symbol, který spoludefinoval novou éru popové hudby. (Česká televize)

Yoss

Tinu som zazil live s kamosom 30. januara 2009 na koncerte v Hamburgu. A pospevoval som si tam a bavil sa, ako keby na podiu bola nejaka tridsiatnicka. Akurat, ze fanusikov dostavala do varu 69-rocna rockova babicka a ja dodnes nechapem :-) Chvalabohu, ze zvladla to peklo, co jej Ike pocas zivota pripravil a dokazala od neho ujst. Restartovala svoju karieru ako zrela styridsiatnicka a napisala hity, ktore vas nenechaju chladnymi. A ani mi nevadi, ze v mnohych songoch si vybija zlost na muzoch :-) Z pamatnej sceny v hoteli, ked utiekla pre Ikeom, nemala pri sebe takmer nic a prosila, aby sa nad nou recepcni zlutovali, som bol mimo... ()

dehlie

O živote Tiny Turner som veľa nevedel, len to, že nebol ľahký. Film ma veľmi nepresvedčil. Napriek tomu- je a bola to famózna speváčka. ()

mira007

Život jedné pěvecké hvězdy v přesvědčivém balení, které ale trpí dobovými nedostatky, kdy ta devadesátkovost a nažehlená televiznost z toho srší. Natočit to dneska bude to o třídu dokonalejší. ()

Chudobka

Výborná herečka v hlavní roli, výborná hudba. Ale příliš mnoho násilí, krve, hádek...Že by to všechno bylo tak černobílé? On tyran a ona bez chybičky? Nějak mě ten její osud nezasáhl, soucit a dojetí se nekonalo. ()

kersten

Naozaj som netušila, čím všetkým si musela Tina prejsť, kým sa z nej stala táka hviezda akou je, resp.bola. Ale film nieje len o neobyčajnom životnom príbehu so vzostupmi a pádmi, ale aj vynikajúce herecké výkony a dobrá hudba, dali filmu šmrnc aký má kvalitný film mať. ()

1mArc0

Recenzia na vyžiadanie. „Lotus je kvetina vyrastajúca z bahna, čím hlbšie je bahno, tým nádhernejší je lotusový kvet.“ Nam myoho renge kyo. Jedna veta, ktorá vystihuje život Tiny Turner. Dlhý boj o svoju autonómiu a slobodu. Na prvý pohľad, keď sa človek pozrie na titulky, som očakával, že, keď sa jedná o Tinu Turner, tak uvidí aspoň jedného člena zo štábu, ktorý by bol zo spolku American Society of… (Cinematography, Editors etc…), bohužiaľ nestalo sa tomu tak. Pri speváčke takéhoto formátu sa očakávali, aby sa podieľali vysoko kvalifikovaný ľudia, píšem o stope. Pozor, nepíšem, že na tomto filme pracovali amatéri, čakal som niečo viac než štandart! Musíte si uvedomiť, že film mal premiéru, kedy Tina Turner bola už celosvetovo slávna speváčka (vo svojich 54. rokov bola aj módnou ikonou), je potrebné zistiť aké boli očakávania publika v roku 1993. Krátky dokument o nakrúcaní filmu --->(https://youtu.be/_gzGOxK-lIg). Spočiatku sa film tiahne striedmym tempom, pokojnejšia atmosféra a autorská hudba Stanleyho Clarkera. Cítite menší príliv melanchólie, a žiadnej depresie. Divák zostane trochu prekvapený, keď zistí, že sa Morfeus (Laurence Fishburne) z postapokalistického sveta preniesol do hráča rock ´n´ roll-u , možno aj lídra kapely. Mnoho, určite aj dnešných biografických snímkov by si malo zobrať príklad z toho filmu, ako správne sformulovať audiovizuálne dielo po dramaturgickej alebo réžijnej stránke. Po niekoľkých reprízach musím konštatovať, že Angela Bassett bola správnou voľbou na stvárnenie tejto postavy. S Tinou má určité vizuálne aj psychologické symetrie. Zo začiatku ako herečka pristupuje k svojím partitúram naivne, postupne prechádza do serióznejších, kritickejších chvíľ, ktoré nezostanú bez škaredého slova, pozor nie vulgarizmov. Stavia sa do pozície utláčanej ženy (s týmto architepom sa dokáže mnoho žien stotožniť, je vrcholne nechutné, ako dokáže nejaký „muž“ siahnuť na ženu bez jej zvolenia). Na celkovom hodnotení sa odzrkadluje aj spomínané skreslenie informácií (pripomínam, že prvých 15. minút doslova nasledovali dejovo-historické fakty). V súvislosti s filmom a faktami tento film vybočuje od reality v týchto bodoch: 1.) Ike Turner nikdy nehral na prvom hite “Rocket 88” 2.) Otcom prvého syna Tiny, Craiga je v skutočnosti saxofonista Raymond Hill 3.) Anna Mae Bullock si zmenila meno na Tina Turner po tom, čo uvidela menovku na obale LP “Ike & Tina Turner“ 4.) Anna Mae a Ike Turner sa vzali až v roku 1962, 2 roky po narodení ich prvého spoločného syna Ronnieho 5) Prvú pódiové vystúpenie Tiny bola spomalená verzia “You Know I Love You” od B. B. Kinga, Ike Turner hral klávesy na pôvodnej nahrávke. 5.) Pokus o samovraždu spáchala Tina v roku 1968, nie v roku 1974 6.) Ike nikdy nepovedal Tine „Ak to nezvládneš, zabijem ťa!“, tento slovný incident sa podľa Tiny nikdy nestal, pretože sa odohral v rovnakom období, keď sa pokúšala spáchať samovraždu, a nebola si toho vedomá. Ike tvrdí, že toto nepovedal, skôr ju posúval k lepším a lepším výsledkom. 7) Incident v Ritz divadle (kde Tina podpísala zmluvu s Capitol Records) Ike nikdy nevyhrožoval Tine pištoľou. Reálne nahrávky na porovnanie s filmovými ukážkami ---> (https://youtu.be/fv34cyTpk4M) /55%/ () (méně) (více)

miki68cz

Další z řady skvělých biografií hudebních velikánů, při kterých mi běhal mráz po zádech a nepomáhalo ani to, že vím jak dobře příběh dopadne. Story silné osobnosti zahrané Angelou Bassetovou s nebývalým citem a razancí. Skvělý i když vlastně odporný Fishburne. Krásná muzika a úžasná atmosféra. Lituji, že jsem si její koncert v Praze loni nechal ujít, slibuju tady přede všema, že už to neudělám. Tedy budu-li mít ještě příležitost. Miki68cz DOPORUČUJE ()

Jehan

Paradoxně je hlavní hvězdou filmu zhovadilý Ike Turner v podání velmi přesvědčivého Laurence Fishburne. Bohužel psychopat a vynikající muzikant a producent Ike Tinu skutečně "udělal", ale kdyby neměla tu neuvěřitelnou sílu se z jeho vlivu vymanit, neměli bychom tu báječnou dámu, která v 80. a 90. letech válcovala světový pop. Angele Bassett skládám poklonu, jak to zahrála. A poklona té báječné muzice s Ikem i bez něho a vůbec. Výborný film! Jsem rád, že jsem ho díky ČT ART konečně viděl. ()

fimler

Nejlepší životopisný film, který jsem viděl.Doporučuji i těm, kteří životopisy moc nemusí.Hlavně Angela byla moc úžasná a tahle role ji perfektně sedla a jsem rád, že ji nakonec nehrála Whitney Houston. :) A byly tam krásně zasazené písničky, kterýma se nepřehánělo. ()

kverula

Doufám, že Angela Bassett dostala přinejmenším Oscara. Dokonale ztvárněné, dokonale procítěné. Laurence Fishburna v roli Ika rozhodně nemůžu opomenout. Přiznám se, že během filmu jsem mu několikrát chtěla zatnout tipec. Pokud si Tina zažila takové peklo, není divu, že z ní vyrostla jedna z největších hvězd světové populární hudby. Život je vždy "něco za něco". ()

Franki69

Anatomie domácího násilí v zákulisí slavného pěveckého manželství. Angela Bassett a Laurence Fishburne vás pod vedením Briana Gibsona provedou obdobím, kdy Ike a Tina Turnerovi pomáhali psát historii Rock´n´Rollu. Tohle je jeden z nejlepších hudebně životopisných filmů, které kdy byly natočené. Trochu mi teda potrvá, než se z něho otřepu. Lawrence Fishbourne se do role despotického násilníka vžil natolik, že mi bylo až nepříjemné sledovat, jak hajzlovsky se k svým blízkým chová. A k tomu neskutečně přesvědčivá Angela Basset, která roli zprvu mladičké a okouzlené talentované zpěvačky, z níž po každé facce, ráně pěstí a taky ještě hnusnějším násilím vykonaným domácím tyranem/kapelníkem roste hvězda světové úrovně, zvládla dechberoucím způsobem. A k tomu ta fantastická muzika. Ode mne 90%, míň nejde dát. ()

xander

Vydarený snímok ktorého základom sú herecké výkony Angely Bassettovej a Laurenca Fishburna. Kladom filmu sú aj piesne, hudobné vystúpenia sú fakt vynikajúce.Snímok je naozaj vydarený a právom boli obaja herecký predstavitelia nominovaní na Oscara. ()

gizi

Prvních asi 15 minut skvělých, pak díky výborné muzice pořád fajn. Naštěstí film končí s tím, kdy se Tina osamostatní a její muzika už pak za moc nestojí. 75%. ()

ulvas

Především skvělé herecké výkony-Angella Bassett jako Tina Turner je naprosto fenomenální ovšem Laurence Fishburne není omoc horší.Prostě skvělý film!!!5 zasloužených hvězdiček!!! ()

mirika39

Hlavná hrdinka sa určite donekonečna musela pozerať na zábery so skutočnou Tinou Turner, ako koncerty, tak aj interview, pretože ju zahrala výnimočne. Každé gesto, či mimika bola ako skutočná Tina. Naozaj výborný film. ()

Pajina68

Životopisné filmy o zpěvácích mě hrozně moc baví. Tenhle je také moc vyvedený, herečka, která ztvárňovala Tinu, byla velice dobře vybrána. Opravdu ji připomínala, jak vizáží, gesty,prostě paráda. Na tenhle film se velice dobře kouká. Příběh drsný, bylo mi Tiny opravdu moc líto, co musela zažívat se svým bývalým manželem. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner