Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čím vším byla světoznámá ikona pop rocku a R&B? Životopisné drama zpěvačky s nezaměnitelným chraplákem, kterou ztvárnila herečka Angela Bassettová; za svůj jedinečný výkon po právu obdržela roku 1994 Zlatý glóbus. „Rocková babička” začala svou hvězdnou dráhu netradičním podáním gospelů v kostelech, kde ještě vystupovala pod jménem Anna M. Bullocková. V této době potkala svého budoucího manžela: producenta, skladatele a zpěváka Ikea W. Turnera. Z Anny Bullockové se stala Tina Turnerová. Nezřízený svět rokenrolu si však brzy vybral svou daň. Turnerová musela čelit nejen uměleckým výzvám, ale i těžkostem osobního života, domácí násilí a drogy nevyjímaje. V 80. letech z potemnělého podsvětí soulu však povstala zářivá hvězda R&B. Sex symbol, který spoludefinoval novou éru popové hudby. (Česká televize)

(více)

Recenze (63)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Výbornej životopis. Emoce, drama, všechno vystřelený na maximum. Geniální Angela Bassett v hlavní roli, Laurence Fishburne taky hodně výraznej výkon. I když Tina Turner není moje srdcová zpěvačka, její příběh patří mezi ty důležité ženské osudy. V době premiéry měla před sebou ještě několik dobrých let, ale nebylo by nic, kdyby se nerozvedla a nepostavila se na vlastní nohy. Klasická #WomenPower ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Úplně si neujíždím na životopisných filmech velkých hudebníků, ale Tina se překvapivě velice povedla. Film o obrovské hudební ikoně, kde mě překvapilo, čím vším si musela projít a jaký byl její život mimo jeviště. Skvělá Angela Bassett. Bohužel zpracování je takové klasické, otrocké převyprávění bez špetky inovace. ()

Reklama

Autogram 

všechny recenze uživatele

Životopisný film, ako má byť. Trochu detstva a potom už len zaujímavé a dramatické momenty, pár veľkých hitov a malý súdny proces. Ničoho nie je priveľa, všetko na seba nadväzuje aj keď preskočíme viacročné obdobia, takže som spokojný. Film končí práve začiatkom Tininej najväčšej slávy, a to už je obdobie, ktoré my starší poznáme. ()

kalap 

všechny recenze uživatele

Som človek, v ktorého živote ženy vždy hrali významnu a krásnu rolu a zvlášť v tomto filme o ktorom vieme, že je skutočným príbehom o nádhernej žene bojovnici, ktorá sa dokázala niekoľko krát odraziť od dna, aby nakoniec ostala už len na tom vrchole. Tina, keď ťa vidím aj v toľkých rokoch ako stojiš rozkročená s krásnymi nohami a spievaš prekrásnym hlasom tak mi tuhne nielen krv v žilách.A moja topkova mysičko, súhlasím s tebou, že všetko zlé je na niečo dobré, ale nie v tomto prípade, lebo taký skvost ako Tina, by objavil rýchlo niekto iný a Ike bol len jej nočnou morou, ale Laurence Fishburne ho stvárnil výborne, lebo pár krát som vstal z kresla a chcel mu rozbiť držku ja. ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Film, který je nadprůměrný nejen díky hudbě, kterou (ač nejsem její fanatická obdivovatelka) mám moc ráda. Když zapomenu na hudbu, je to o zoufalství a o neschopnosti vymanit se ze zničujícího vztahu. O cestě za poznáním sebe sama. Cestě plné ran, bolesti a ponížení. Jsem ráda, že si Tina Turner dokázala určit svoji cenu a může dál. „životem“ sice otlučená řádit na jevišti. ()

Galerie (29)

Zajímavosti (7)

Související novinky

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (více)

Reklama

Reklama