Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čím vším byla světoznámá ikona pop rocku a R&B? Životopisné drama zpěvačky s nezaměnitelným chraplákem, kterou ztvárnila herečka Angela Bassettová; za svůj jedinečný výkon po právu obdržela roku 1994 Zlatý glóbus. „Rocková babička” začala svou hvězdnou dráhu netradičním podáním gospelů v kostelech, kde ještě vystupovala pod jménem Anna M. Bullocková. V této době potkala svého budoucího manžela: producenta, skladatele a zpěváka Ikea W. Turnera. Z Anny Bullockové se stala Tina Turnerová. Nezřízený svět rokenrolu si však brzy vybral svou daň. Turnerová musela čelit nejen uměleckým výzvám, ale i těžkostem osobního života, domácí násilí a drogy nevyjímaje. V 80. letech z potemnělého podsvětí soulu však povstala zářivá hvězda R&B. Sex symbol, který spoludefinoval novou éru popové hudby. (Česká televize)

(více)

Recenze (58)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nejsem úplně fanoušek Tiny Turner, ale její příběh stojí za zfilmování. Z toho vyplývá i mé hodnocení. Čtyři hudební zářezy jsou tak akorát. Herecky super, filmařsky poplatné devadesátým létům. Jen škoda, že Ike v podání Laurence Fishburna tu s Angelou herecky trošku zametl. Možná to ale bylo i tím, že Ike byl hroznej krypl. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Snímek, který až tak za moc nestál. Jde o to že hudba Tiny Turner mně nic neříká, ale její životopisné drama nemusí být špatné. Problém je v tom že její představitelka Angela Bassett ji není vůbec podobná, ale výborně vystihla klasická gesta, pohyby a mimiku Turnerové a její výkon je zajímavý. Co mě osobně překvapilo je ale výkon Laurence Fishburna v roli jejího násilnického muže Ika Turnera. Ten byl ve své roli až mrazivě přesvědčivý a Bassettovou místy citelně převyšoval. Závěr si tvůrci mohli odpustit. Na podiu se totiž objeví vedle Bassettové skutečná Tina Turner a to sem vůbec nepasovalo. Výsledkem je místy zajímavé, ale hodně průměrné drama, které se především opírá o vynikající výkony herců. ()

Reklama

Faye 

všechny recenze uživatele

Film, který je nadprůměrný nejen díky hudbě, kterou (ač nejsem její fanatická obdivovatelka) mám moc ráda. Když zapomenu na hudbu, je to o zoufalství a o neschopnosti vymanit se ze zničujícího vztahu. O cestě za poznáním sebe sama. Cestě plné ran, bolesti a ponížení. Jsem ráda, že si Tina Turner dokázala určit svoji cenu a může dál. „životem“ sice otlučená řádit na jevišti. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Životopisné filmy bývají nuda. Životopisné filmy o člověku, který stále žije, bývají ještě větší nuda. Tak, jak námět podle Tininy knihy zpracoval Brian Gibson, nuda ale není. Je to naporcované přesně, aby to nebyl suchý životopis chudé holky, kterou někdo objevil, udělal z ní hvězdu a pak trosku bez vůle a sebeúcty. Já Tinu vidím tak, jak jí Angela Bassettová ztvárnila v tomhle filmu (až na ty svaly): po každé, když jí osud nebo Ike uštědří ránu, zase se otřepe a jede dál - silnější a lepší. Srdcové hudební vsuvky, kvalitní herecké výkony, vystižení atmosféry té doby..... ingredience, pro které tenhle film mám moc ráda. ()

mysicka 

všechny recenze uživatele

dámy a pánové, ike a tina turner ze st. lousie.. to máte tak - stane se to, aniž víte jak.. mozek vám přestane fungovat, nevnímáte varování celého okolí a ignorujete všechny poplašně svítící kontrolky.. spadnete do toho.. někdo tomu říká láska, někdo pomatení smyslů.. jistou dobu si to užíváte, všechny problémy kolem omlouváte.. až jednoho dne se budete muset rozhodnout, jestli dokážete z toho šíleného rychlíku vystoupit nebo se necháte "zastřelit", popřípadě "umlátit k smrti".. ale přiznejme si, přátelé, měli bychom bez ika tinu?? takže z toho plyne staré známé ponaučení, že všechno zlé je k něčemu dobré a to si pamatujme, až se budeme potřebovat odrazit ode dna.. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (7)

Reklama

Reklama