Čím vším byla světoznámá ikona pop rocku a R&B? Životopisné drama zpěvačky s nezaměnitelným chraplákem, kterou ztvárnila herečka Angela Bassettová; za svůj jedinečný výkon po právu obdržela roku 1994 Zlatý glóbus. „Rocková babička” začala svou hvězdnou dráhu netradičním podáním gospelů v kostelech, kde ještě vystupovala pod jménem Anna M. Bullocková. V této době potkala svého budoucího manžela: producenta, skladatele a zpěváka Ikea W. Turnera. Z Anny Bullockové se stala Tina Turnerová. Nezřízený svět rokenrolu si však brzy vybral svou daň. Turnerová musela čelit nejen uměleckým výzvám, ale i těžkostem osobního života, domácí násilí a drogy nevyjímaje. V 80. letech z potemnělého podsvětí soulu však povstala zářivá hvězda R&B. Sex symbol, který spoludefinoval novou éru popové hudby. (Česká televize)

NinadeL

Výbornej životopis. Emoce, drama, všechno vystřelený na maximum. Geniální Angela Bassett v hlavní roli, Laurence Fishburne taky hodně výraznej výkon. I když Tina Turner není moje srdcová zpěvačka, její příběh patří mezi ty důležité ženské osudy. V době premiéry měla před sebou ještě několik dobrých let, ale nebylo by nic, kdyby se nerozvedla a nepostavila se na vlastní nohy. Klasická #WomenPower ()

Chrustyn

Úplně si neujíždím na životopisných filmech velkých hudebníků, ale Tina se překvapivě velice povedla. Film o obrovské hudební ikoně, kde mě překvapilo, čím vším si musela projít a jaký byl její život mimo jeviště. Skvělá Angela Bassett. Bohužel zpracování je takové klasické, otrocké převyprávění bez špetky inovace. ()

Autogram

Životopisný film, ako má byť. Trochu detstva a potom už len zaujímavé a dramatické momenty, pár veľkých hitov a malý súdny proces. Ničoho nie je priveľa, všetko na seba nadväzuje aj keď preskočíme viacročné obdobia, takže som spokojný. Film končí práve začiatkom Tininej najväčšej slávy, a to už je obdobie, ktoré my starší poznáme. ()

kalap

Som človek, v ktorého živote ženy vždy hrali významnu a krásnu rolu a zvlášť v tomto filme o ktorom vieme, že je skutočným príbehom o nádhernej žene bojovnici, ktorá sa dokázala niekoľko krát odraziť od dna, aby nakoniec ostala už len na tom vrchole. Tina, keď ťa vidím aj v toľkých rokoch ako stojiš rozkročená s krásnymi nohami a spievaš prekrásnym hlasom tak mi tuhne nielen krv v žilách.A moja topkova mysičko, súhlasím s tebou, že všetko zlé je na niečo dobré, ale nie v tomto prípade, lebo taký skvost ako Tina, by objavil rýchlo niekto iný a Ike bol len jej nočnou morou, ale Laurence Fishburne ho stvárnil výborne, lebo pár krát som vstal z kresla a chcel mu rozbiť držku ja. ()

Faye

Film, který je nadprůměrný nejen díky hudbě, kterou (ač nejsem její fanatická obdivovatelka) mám moc ráda. Když zapomenu na hudbu, je to o zoufalství a o neschopnosti vymanit se ze zničujícího vztahu. O cestě za poznáním sebe sama. Cestě plné ran, bolesti a ponížení. Jsem ráda, že si Tina Turner dokázala určit svoji cenu a může dál. „životem“ sice otlučená řádit na jevišti. ()

Související novinky

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (více)