Tina Turner

What's Love Got to Do with It

Tina

Čo s tým má spoločné láska

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 1993, 118 min

Tina Turner, legenda a světová star, začínala svoji hvězdnou kariéru nejprve jako vokálistka u svého budoucího manžela Ika Turnera. Až po neuvěřitelně drsném společném životě, posílena dosavadními zkušenostmi, hladkém rozvodu, ze kterého si odnese pouze umělecké příjmení Turner, na svět přichází Tina Turner. Životopisné filmy se dají pokazit, natočit nezáživně, nicméně tohle není v žádném případě ten případ. Dokonalá podívaná, plno známé či méně známé hudby a hlavně pravdivý příběh o dlouhé cestě na vrchol, téhle dnes už rockové babičky.(15.3.2015)

Snímek, který až tak za moc nestál. Jde o to že hudba Tiny Turner mně nic neříká, ale její životopisné drama nemusí být špatné. Problém je v tom že její představitelka Angela Bassett ji není vůbec podobná, ale výborně vystihla klasická gesta, pohyby a mimiku Turnerové a její výkon je zajímavý. Co mě osobně překvapilo je ale výkon Laurence Fishburna v roli jejího násilnického muže Ika Turnera. Ten byl ve své roli až mrazivě přesvědčivý a Bassettovou místy citelně převyšoval. Závěr si tvůrci mohli odpustit. Na podiu se totiž objeví vedle Bassettové skutečná Tina Turner a to sem vůbec nepasovalo. Výsledkem je místy zajímavé, ale hodně průměrné drama, které se především opírá o vynikající výkony herců.(24.2.2009)

dámy a pánové, ike a tina turner ze st. lousie.. to máte tak - stane se to, aniž víte jak.. mozek vám přestane fungovat, nevnímáte varování celého okolí a ignorujete všechny poplašně svítící kontrolky.. spadnete do toho.. někdo tomu říká láska, někdo pomatení smyslů.. jistou dobu si to užíváte, všechny problémy kolem omlouváte.. až jednoho dne se budete muset rozhodnout, jestli dokážete z toho šíleného rychlíku vystoupit nebo se necháte "zastřelit", popřípadě "umlátit k smrti".. ale přiznejme si, přátelé, měli bychom bez ika tinu?? takže z toho plyne staré známé ponaučení, že všechno zlé je k něčemu dobré a to si pamatujme, až se budeme potřebovat odrazit ode dna..(16.8.2007)

Životopisné filmy bývají nuda. Životopisné filmy o člověku, který stále žije, bývají ještě větší nuda. Tak, jak námět podle Tininy knihy zpracoval Brian Gibson, nuda ale není. Je to naporcované přesně, aby to nebyl suchý životopis chudé holky, kterou někdo objevil, udělal z ní hvězdu a pak trosku bez vůle a sebeúcty. Já Tinu vidím tak, jak jí Angela Bassettová ztvárnila v tomhle filmu (až na ty svaly): po každé, když jí osud nebo Ike uštědří ránu, zase se otřepe a jede dál - silnější a lepší. Srdcové hudební vsuvky, kvalitní herecké výkony, vystižení atmosféry té doby..... ingredience, pro které tenhle film mám moc ráda.(27.3.2004)

Musím uznat, že mi Tina přichystala obrovské překvapení..dlouho jsem se na to necítil, ale když jsem to konečně spustil, už to nešlo vypnout..dokonce i hudba, kterou si doma běžně nepouštim, mě tentokrát výjimečně bavila! Angela Basset je v roli Tiny neskutečná, člověk jí věří každý slovo..a pak - celý film jsem si lámal hlavu, odkud je mi povědomej její manžel, a tady se s překvapením dočtu, že je to "Morpheus" :)(29.3.2010)