Tina Turner

What's Love Got to Do with It

Tina

Čo s tým má spoločné láska

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 1993, 118 min

Životopisné filmy bývají nuda. Životopisné filmy o člověku, který stále žije, bývají ještě větší nuda. Tak, jak námět podle Tininy knihy zpracoval Brian Gibson, nuda ale není. Je to naporcované přesně, aby to nebyl suchý životopis chudé holky, kterou někdo objevil, udělal z ní hvězdu a pak trosku bez vůle a sebeúcty. Já Tinu vidím tak, jak jí Angela Bassettová ztvárnila v tomhle filmu (až na ty svaly): po každé, když jí osud nebo Ike uštědří ránu, zase se otřepe a jede dál - silnější a lepší. Srdcové hudební vsuvky, kvalitní herecké výkony, vystižení atmosféry té doby..... ingredience, pro které tenhle film mám moc ráda.(27.3.2004)

Som človek, v ktorého živote ženy vždy hrali významnu a krásnu rolu a zvlášť v tomto filme o ktorom vieme, že je skutočným príbehom o nádhernej žene bojovnici, ktorá sa dokázala niekoľko krát odraziť od dna, aby nakoniec ostala už len na tom vrchole. Tina, keď ťa vidím aj v toľkých rokoch ako stojiš rozkročená s krásnymi nohami a spievaš prekrásnym hlasom tak mi tuhne nielen krv v žilách.A moja topkova mysičko, súhlasím s tebou, že všetko zlé je na niečo dobré, ale nie v tomto prípade, lebo taký skvost ako Tina, by objavil rýchlo niekto iný a Ike bol len jej nočnou morou, ale Laurence Fishburne ho stvárnil výborne, lebo pár krát som vstal z kresla a chcel mu rozbiť držku ja.(23.7.2009)

Film, který je nadprůměrný nejen díky hudbě, kterou (ač nejsem její fanatická obdivovatelka) mám moc ráda. Když zapomenu na hudbu, je to o zoufalství a o neschopnosti vymanit se ze zničujícího vztahu. O cestě za poznáním sebe sama. Cestě plné ran, bolesti a ponížení. Jsem ráda, že si Tina Turner dokázala určit svoji cenu a může dál. „životem“ sice otlučená řádit na jevišti.(7.5.2005)

dámy a pánové, ike a tina turner ze st. lousie.. to máte tak - stane se to, aniž víte jak.. mozek vám přestane fungovat, nevnímáte varování celého okolí a ignorujete všechny poplašně svítící kontrolky.. spadnete do toho.. někdo tomu říká láska, někdo pomatení smyslů.. jistou dobu si to užíváte, všechny problémy kolem omlouváte.. až jednoho dne se budete muset rozhodnout, jestli dokážete z toho šíleného rychlíku vystoupit nebo se necháte "zastřelit", popřípadě "umlátit k smrti".. ale přiznejme si, přátelé, měli bychom bez ika tinu?? takže z toho plyne staré známé ponaučení, že všechno zlé je k něčemu dobré a to si pamatujme, až se budeme potřebovat odrazit ode dna..(16.8.2007)

Další z vydařených životopisných dramat, až se divím, že ho vidím až po 21 letech jeho existence. Film plný parádních songů, nechyběl ani můj oblíbený What's Love Got to Do with It, a skvělého výkonu Angely Bassett, která na jevišti neměla vůbec daleko k originálu, její grimasy a pohyby byly dokonale přesné. Pro mne celkem poučný film, většinu toho jsem o Tině nevěděla. Co víc dodat, kleopatra, až na první zmínku o nudných životopisných filmech, to napsala přesně.(4.8.2014)