Chudá dívka Moll je vychovávána v klášterním sirotčinci. Když dospěje, stává se služkou, ale aby zlepšila svoji finanční situaci, rozhodne se stát nevěstkou. Jednoho dne se Moll zalíbí jednomu z hostů, který se do ní zamiluje. Moll čeká dítě, než však porodí, muž onemocní a zemře. Moll je na mizině. Aby se mohla postarat o svoji dceru, krade a je chycena. Od žaláře ji zachrání její bavalá zaměstnavatelka a Moll je nucena uprchnout do Ameriky. Touha po dítěti, které zůstalo v Anglii je tak velká, že začne organizovat jeho převoz přes oceán... (Q FILM PLUS)

cherita

Že se tvůrci při psaní scénáře příliš nedrželi předlohy, mi žíly zas až tak netrhá, že ale nedokázali Defoeův původní příběh nahradit něčím trochu smysluplnějším, to už je problém. To, co vytvořili, je totiž jakýsi podivný romantický slepenec, který sice má pár úžasných momentů, ale na jeden takový připadají dva úplně pitomé. Hlavní hrdinka už není ta sympaticky zkažená žena doplácející na svou lehkomyslnost a absenci morálních hodnot, ale spíš nebohá oběť nešťasných okolností, jejíž motivace a pohnutky jsou pro mě jen těžko čitelné. Jednu chvíli se ohání svou katolickou výchovou, aby se vzápětí dobrovolně vrhla na dráhu prostituky. Obsazení ovšem leccos zachraňuje. Robin Wright je ve své roli výborná, přičemž ona fáze laciné děvky permanentně naložené v lihu se jí povedla rozhodně nejvíc. Škoda, že na ni neměla víc času. Johna Lynche moc často nevidím, takže mám radost z každé jeho role, a Morgan Freeman snad ani špatně hrát neumí. Mě tenhle film spíš zklamal než potěšil, ale pokud máte rádi americké pohádky, určitě si přijdete na své. ()

Gore

Podíval jsem se na to jen kvůli Morganu Freemanovi, kterej hraje výborně jako vždy, ale celý film nezachrání. Vlažná a nenápaditá režie, a při tom by se z románu Defoa dalo vytřískat mnohem mnohem víc. ()

Chosef76

Nádherná knižní předloha s jen průměrným filmovým zpracováním. Moje drahá polovička, je ale jiného mínění...její slzy mě málem odplavily :) ()

mira.l

Knižní předlohu neznám, tak nemůžu srovnávat. Ale tyhle dvě hodiny mi přišly takové nějaké nekonečné. Průměrný historický film. ()

j.o.j.o.

Tento film má všechno co by měl historický film mít. Zajímavé kostýmy, rovnoměrný děj (trable, zlepšení,...), herecké výkony a je dostatečně realistický, aby vás vtáhl do děje, bohužel pořád tomu něco chybí, a tak to citové působení nevydrží dlouho. ()

lastshadowv

Můj plán byl podívat se, abych nemusela dočítat knížku. Jenže asi tak po 5 vteřinách jsem naznala, že se tenhle škvár knižní předloze obloukem vyhnul. Musím ale uznat, že tu nudu přece jen zachoval. ()

veverysiak

Rozhodne sa toto dielo zaraďuje do toho lepšieho v chlieviku historická dráma, silný a pútavý príbeh, veľmi dobrý scenár a réžia, kostýmy a kulisy ani nehovoriac, štandardné herecké výkony, takže 80%. ()

lepo

Pekná vecička. Opäť po Forrestovi Gumpovi v roli "Jenny", excelantná a nadživotná kreácia Robin Wright-ovej s fantasticky sekundujúcim "Morganom" v príbehu , ktorý sa síce od knižného diela líši, ale vo filmovj podobe určite nadchne. Ja tomu dávam najvyššie možné známky / kamera, hudba, interiéry, scenár/. ()

jessic

Dramatický příběh ženy plný vzestupů a pádů zadaptovaný v sentimentální, trochu přeslazenou romantickou moralitu. Čekala jsem trochu amorální, cynickou, lehkomyslnou ale silnou hrdinku a dostalo se mi uslzené oběti. Daniel Defoe jako červená knihovna. ()

Saxos

Historické drama podle knihy Daniela Defoe, kde vynikají hlavně obě vypravěčské postavy. Klady: dabér Pavel Rímský je skvělý, a mimo dabování Sylvestra Stallone mu sedne i Morgan Freeman. Závěr: doporučuji. ()

Alchemilla

Když jsem se dívala, nenudila jsem se. Ale po pár dnech jsem musela hodně lovit v paměti, o čem, že film vůbec byl. Neurazí, nenadchne, ale alespoň inspiruje k přečtení knížky (aby se člověk dozvěděl, jak to bylo "doopravdy"). ()

Calvus77

Příjemná televizní podívaná, která neurazí, ale za týden si již vybavíte pouze černocha, kterej je děsně známej, ale kdo to byl a co hrál si již nevzpomenete. ()