poster

Slepičí úlet

 • Velká Británie

  Chicken Run

 • Francie

  Chicken Run

 • Slovensko

  Slepačí úlet

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA / Francie, 2000, 84 min

Komentáře uživatelů k filmu (347)

 • Frajer42
  odpad!

  Tak tady si troufnu zaběhnout s hodnocením extrémně nízko, protože až na jednu až dvě akční scénky (boj o život v mašině na pirohy, potažmo závěrečná scénka v letadle) musím zcela upřímně konstatovat, že v živé paměti nenacházím žádný animák, který by mě tak zdařile dovedl nudit. Zhlédnutí jsem si musel rozdělit na dvě části a možná že i tak jich bylo málo. Pohádka o slepičím pracovním táboře. Koho se zdravím rozumem by bavilo poslouchat slepice tlachající o nesmyslech? Vždyť slečnám, které se prezentují právě jako tato užitečná drůběž se každý rád vyhne. Korunu tomu nasazuje posléze vsunutý nudný kohout. Pochválil bych snad pouze hudbu, kdyby se mi takřka celá nezdála ukradená ze starších vězeňských, či vojenských dramat. A vůbec, těch odkazů na takřka kultovní snímky je tam víc, ale ani tak za moc nestojí. Zdejší anglický humor mi dost nesedl. Nezasmál jsem se ničemu. Jedna velmi pěkná akční scénka v pirohárně nijak neumírní zcela nesnesitelný a neskonale nezáživný zbytek, kde, nepřeháním, se absolutně nic neděje. Nedovedu si představit dnešní dítě, které by se u tohoto nesmyslu bavilo. Dospělého už vůbec ne! Soudě, dle zdejšího hodnocení mám však dost omezenou fantazii, protože takoví tvorové skutečně existují a není jich málo. Nebudu zastírat, že jsem držel palečky té nesympatické paní v gumácích, i když bylo předem jasné, jak vše skončí. Češi se při volném překladu názvu opět blýskli, jen co je pravda. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatele FFilipCZ.(20.8.2015)

 • golfista
  *****

  Vždycky jsem si myslel, že slepice je prostě slepice, ale ony jsou mezi nimi "velké" rozdíly ! Díky Nicku Parku za tohle poznání :) Takovýhle animák fakt můžu.(18.4.2003)

 • Galadriel
  *****

  Úžasná plastelínová animace, skvělý příběh na hranici parodie (všimli jste si odkazů třeba i na Star Trek? :-), výborná hudba, fantastické nápady, prostě Nick Park umí točit výborné filmy pro všechny věkové kategorie.(23.2.2003)

 • Gemini
  ****

  Typicky Parkovsky skvělá animace, bohovsky vtipné scénky, prostě úlet. A origoš znění s Melem Gibsonem taky nemá chybu. Snad bych se jen přimlouval, aby si překladatelé trochu namáhali hlavy a anglický "pie" nepřekládali do češtiny jako "páj";)(18.4.2003)

 • Tosim
  ****

  Ten, kdo vtipně a důmyslně zobrazuje svět ztvířecí jako ten náš lidský, skoro vždycky vyhraje :-)(5.1.2007)

 • Enšpígl
  ***

  Animovaný Velký útěk pro mě až taková pecka není,ale ocením, že mě dokaží pobavit už i slepice.(14.7.2006)

 • gouryella
  ****

  Dalsi z vrcholu animovane tvorby - na tento zanr neuveritelne propracovany scenar, ale bohuzel film hlavne pro dospele.(3.8.2002)

 • T2
  ****

  Rozpočet $45miliónovTržby USA $106,834,564Tržby Celosvetovo $224,834,564/videl v kine: 75%/(18.5.2005)

 • Renton
  ***

  Scénář: Karey Kirkpatrick .. Alegorie koncentračního tábora včetně plánovaného konečného řešení tj. vyhlazení slepic je výborně promyšlená. Ostatně celý scénář rozvádí jednodušší zápletku poměrně zajímavě, byť ne překvapivě. Plastelínová animace slepic je velmi propracovaná a jak už je od Creature Comforts známé velice vtipná a osobitá. Nick Park to zkrátka umí. Přesto jeho první celovečerní film nevystupuje ze stínu Wallace & Gromit – nejen těch krátkometrážních, ale zejména celovečerního The Curse of the Were-Rabbit. 70%(27.12.2005)

 • Radek99
  *****

  Jeden z nejlepších animáků vůbec...a to nejen z těch, který vzešel z plastelínové dílny legendárního studia Aardman ... Nick Park je animační génius... Geniální spojení útěkového filmu s moderní animovanou bajkou je opravdu zřídka vídaný a neotřelý nápad, který je navíc doplněn chytrou konfrontací americké a britské mentality a kulturními odlišnostmi v kontextu symbolického příběhu, který lze chápat i jako alegorii holocaustu (v jiném kontextu mi aardmanovské ,,konečné řešení slepičí otázky" nejvíce připomíná legendární komiks Arta Spiegelmana Maus - i tady je závažné téma holocaustu zpracováno formou primárně určenou k odlehčené zábavě, přičemž stejně jako Spiegelman postavám nasazuje zvířecí masky, Aardmani pojímají drůbežárnu jako koncentrační tábor), zároveň však chce Slepičí úlet něco vážnějšího sdělit i o právech zvířat. Neobyčejná koncentrace gagů a drobných fórků kontrastuje s hlubším sdělením, které lze dekódovat celkem jednoduše, jde přece o animovaný film určený hlavně pro děti (zlo symbolizované těžkými černými holínkami uprostřed bahnitého seřadiště atd.). Nelze zapomenout na starou dobrou ruční animaci, tak typickou pro Aardman Studios, možná by se dalo říci, že jde o jejich trademark. Výjimečný animovaný snímek...(21.8.2012)

 • Superpero
  **

  Já jsem z tohohle filmu měl strašnou depku působilo to na mě koncentrákovitě. A navíc sem to viděl s otřesnym dabingem.(24.1.2005)

 • May
  ****

  Tenhle film se úplně vymyká klasickému pojetí celovečerního animovaného filmu, plastelínové figurky jsou naprosto dokonalé a laťka je nasazena opravdu vysoko. Děti by z něj ale asi moc neměly, přeci jen je mířen spíše na dospělejší populaci, ale nemyslím si, že by to bylo špatně:)(1.2.2004)

 • mandes
  ****

  nrozpoče: $45 millio tržby celosvetovo : $224,834,564(6.12.2006)

 • TheMaker
  *****

  Z toho by se jeden posral .... dokonalý to film . . .(9.8.2008)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Harry Gregson-Williams a John Powell: 1. Opening Escape ,2. Main Titles ,3. The Evil Mrs. Tweedy ,4. Rats! ,5. Chickens Are Not Organized ,6. We Need A Miracle ,7. Rocky and the Circus ,8. Flight Training ,9. A Really Big Truck Arrives ,10. Cocktails and Flighty Thoughts ,11. Bab's Big Break ,12. Flip Flop and Fly ,13. Up On The Roof ,14. Into the Pie Machine ,15. Rocky, A Fake All Along ,16. Building the Crate ,17. The Wanderer ,18. The Chickens Are Revolting ,19. Lift Off ,20. Escape to Paradise,(14.5.2011)

 • Fr
  ****

  Nikdy se nedostanete z Tweedyho farmy!! Z farmy, kde se nesnesení vejce rovná smrti...... Krásnej slepičí koncentrák s madam v holínkách, kde hudba udává tempo šílené slepičí jízdě ve které ,,holkám“ drží pěsti nejenom děti. Špička ve svém oboru.(31.10.2006)

 • tron
  *****

  Milá, svieža, príjemná a hravá variácia na hrdinské väzenské eposy o tom, že niektoré ploty nie sú len okolo nás, ale i v našich hlavách. Plastelínový Aardman ide!(2.4.2006)

 • Oskar
  *****

  Plastelínové slepice v parafrázi na Velký útěk se mi líbily natolik, že by mě velice potěšila nějaká další drůbeží variace na známé filmy - třeba Planeta slepic.(15.4.2003)

 • B!shop
  *****

  I kdyz namet o slepicich, co chtej utect z kurniku, zni dost vymastene, Nick Park z neho udelal naprosto vynikajici komedii s hodne dobrym scenarem, originalnim dejem a vybornejma "postavama" a vubec nevadi, ze film neni moc pro deti, coz beru spis jako plus. Tohle je skutecne jeden z nejlepsich animaku a to nejen tech plastelinovejch. Nick Park je, jak uz jsem psal u Wallace a Gromita, na tohle expert. Pro me asi to nejlepsi, co kdy Nick Park udelal, navic se skvelou hudbou a navic je na tenhle film dokonalej trailer parodujici Gladiatora.(29.5.2006)

 • movie
  *****

  Hodně, hodně, hodně vtipné...Další důkaz toho, že animáky se netočej jen pro děti.(10.8.2002)

 • CheGuevara
  ****

  Nepříliš vtipná, ale originální rozprávka, která mě uzemnila svým grandioznim finále, které tolik připomínalo Parkovi Nesprávné Kalhoty. Z tohoto námětu se dalo vytěžit víc, ale jako první krůček na pole celovečerního snímku, víc než vydařené.(5.2.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace