Parádní satirická inscenace inspirovaná Klubem sebevrahů R.L.Stevensona v režii Zdeňka Zelenky se skvělým, až na nepochopitelně křečovitého Martina Dejdara, hereckým obsazením a velikou spoustou štiplavých hlášek na adresu politiků, Čechů a češství jako takového bohužel fatálně v závěru ztrácí dech a propadá se do naprosté trapnosti, na níž není už vtipného zhola nic !! Bez Dejdarovy postavy pan Stevensona bychom se s klidným svědomím obešli a příběh mohlo na krásně skončit v momentě, kdy prchající "sebevrazi" už na druhém břehu jezera nastoupí do autobusu s vidinou záchrany svých životů nic zlého netuše, a Bankrotáři by tak dostali úplně jiný rozměr na české televizní poměry nezvykle velké "pecky" !!(2.6.2013)

Často celkem křečovitá komedie, která má sice zajímavou zápletku, ale dost podle mě pokulhává provedení. Bohužel mi nepřišla téměř vůbec vtipná, přestože je plná skvělých herců. Ti ale podávají pouze povinné výkony, až na Mirka Donutila, který se snaží a snad ho hraní zde i baví a Josefa Somra, který je skvělý, i když se nesnaží. Zato Dejdar, Dulava, Němec mi připadali bez šťávy a jejich provedení role bylo veskrze "televizní". Hezká je výprava a exteriéry, ale to nestačí.(17.3.2011)

• carl.oesch

Bože, to snad není pravda. To se skutečně někomu může takováhle šílenost na úrovni těch nejhorších opusů a la Nova a ještě k tomu za dvanáct miliónů líbit? Křečivitě přehrávající Donutil, tradičně traoní Bohdalová s Dejdarem a navrch stupidní děj se záplavou neuvěřitelně dementních dialogů.....šílené, nepochopitelné. Tohle je ta "kultůra", na kterou musíme pltit cca dva tisíce ročně a která stojí průměrnou rodinu ročně víc, než ty nenáviděné poplaatky ve zdravotnictví? Každá dvacetiminutová povídka v pořadu 3 + 1 s Donutilem je stokrát lepší, než tajle Zelenkova hrůza. A není zdaleka jediná. Tak děsiví nejsou snad ani Bakaláři. Nicméně mezi dalšími televizními velkodíly se zdatní konkurenti najdou a není jich málo.....(2.6.2013)

• honajz

Tak 2,5 *. Kouzelné scenérie, přehlídka historických vozů i letounu, krása. Ale ten příběh a herecké výkony, takové chtěně veselé (ten Dejdar na konci, to mělo být co? bombu tam nedal, jen pronese opět jednu pitomou hlášku), na standardní úrovni, což není pochvala, to mě tak nějak lezlo na nervy celý film.(11.4.2011)

Co na týhle insenaci miluju,je výkon M. Donutila a J. Somra.. to co pan Somr předvádí ve svém pokročilém věku nemá obdoby.. Opravdu klobouk dólů pane Somr,vaši fyzičku by Vám mohl závidět kdejakej 50tník.. No ale co zase na druhou stranu nenávidím na týhle insenaci je ta obrovská TELEVIZNOST!!!Až do očí bijící.. no a pak ještě M. Dejdara,který tam na závěr předvádí opravdu komediální výkon ovšem neúčelový...(25.7.2005)

• - Při scéně, kdy hlavní hrdina spolu s členy klubu utíkají na šlapadleh, tento dopravní prostředek při natáčení "poskočil" a celý ansábl (Miroslav Donutil, Jiřina Bohdalová, Simona Postlerová, Josef Somr, František Němec, Václav Postránecký) se koupal v jezírku u Ráje. Naštěstí u natáčení asistovali potapěči, kteří duchapřítomně zasáhli. (Teres)