• honajz

Tak 2,5 *. Kouzelné scenérie, přehlídka historických vozů i letounu, krása. Ale ten příběh a herecké výkony, takové chtěně veselé (ten Dejdar na konci, to mělo být co? bombu tam nedal, jen pronese opět jednu pitomou hlášku), na standardní úrovni, což není pochvala, to mě tak nějak lezlo na nervy celý film.(11.4.2011)

Kvalitní česká černá komedie z prostředí staré dobré Anglie. Silný aristokratický nádech a dobré herecké výkony osvědčených českých herců jsou známkou top kvality. Pokud divák chce, má možnost si dosyta užít dialogů jako i dramatických výkonů. Já osobně nevím, zda by měl podnik, který celý film zastřešuje, ekonomický úspěch. Ale myšlenka podniku, kde by si člověk zaplatil své dožití i způsob smrti, je vskutku originální.(1.3.2012)

Co na týhle insenaci miluju,je výkon M. Donutila a J. Somra.. to co pan Somr předvádí ve svém pokročilém věku nemá obdoby.. Opravdu klobouk dólů pane Somr,vaši fyzičku by Vám mohl závidět kdejakej 50tník.. No ale co zase na druhou stranu nenávidím na týhle insenaci je ta obrovská TELEVIZNOST!!!Až do očí bijící.. no a pak ještě M. Dejdara,který tam na závěr předvádí opravdu komediální výkon ovšem neúčelový...(25.7.2005)

Hodně fajn televizní pokoukání. Občas sice film nebezpečně přitlačí na pilu situační přiblblosti, naštěstí se o ni nikdy nerozřízne, a to zejména díky výtečným hereckým výkonům kvalitních herců, kteří snímku dodávají jednu celou další dimenzi a vynášejí jej nad stojaté vody české televizní průměrnosti. Ty 3* jsou velmi silné a možná časem ještě jednu přidám. Zejména díky tomu hereckému koncertu se totiž na to někdy rád znovu podívám.(17.3.2011)

• choze

Zelenkův námět (volně inspirovaný Stevensonovým Klubem sebevrahů) určený původně pro plátna kin (původně měl hrát hlavní roli Paul Hogan!) byl po letech s úpravami realizován v televizi za dvanáct milionů korun. Výsledek prezentovaný svým tvůrcem jako lidová komedie je lidový víc než dost ale komedie? To co Dejdar a Bohdalka předvádí v závěru, to je opravdu těžká televizní křeč a la Novoty, Dobroty a jiné kokoty a kdo těmito dementními pořady není dostatečně vycepován, jen nevěřícně zírá...(27.12.2003)

• - Při scéně, kdy hlavní hrdina spolu s členy klubu utíkají na šlapadleh, tento dopravní prostředek při natáčení "poskočil" a celý ansábl (Miroslav Donutil, Jiřina Bohdalová, Simona Postlerová, Josef Somr, František Němec, Václav Postránecký) se koupal v jezírku u Ráje. Naštěstí u natáčení asistovali potapěči, kteří duchapřítomně zasáhli. (Teres)