Černá komedie o sebevrazích. Stará dobrá Anglie L. P. 1937 - strašidelná noční scenérie vřesoviště, siluety stromů, v lesknoucí se vodní hladině se odráží vzdálená silueta nevelkého hrádku. Jen pes baskervillský tu chybí... vidíme jen vzdálené siluety postav na voru a netušíme, kam plují. (oficiální text distributora)

Oskar

Jediná věc, která mi vadí, je, že filmově koncipovaný scénář byl (jako už tolikrát) lakotnou televizí natočen na televizní surovinu, nicméně opatřen postsynchrony, což je vždycky dost křečovité. Ale jinak je výborně napsaná crazy komedie a třeba Jiřina Bohdalová po letech předvádí něco úplně jiného než svou obvyklou "domovnici". Miroslav Donutil si svou roli velice užívá, Somr, Němec a Dulava podávají ukázněné komediální výkony na vysoké úrovni. Po dloooouhéé době konečně dobrá tv komedie. 80 % ()

honajz

Tak 2,5 *. Kouzelné scenérie, přehlídka historických vozů i letounu, krása. Ale ten příběh a herecké výkony, takové chtěně veselé (ten Dejdar na konci, to mělo být co? bombu tam nedal, jen pronese opět jednu pitomou hlášku), na standardní úrovni, což není pochvala, to mě tak nějak lezlo na nervy celý film. ()

Pepinec

Jako jsou Američané mistry velkofilmů a Britové inteligenčních sitcomů, excelují Česi v televizních inscenacích. Vždyť se podívejte na tu partičku starších pánů, jak si to dávají. Hrají s takovou noblesou a lehkostí, že by stále hravě strčili do kapsy své o generaci mladší následovníky. A krom toho, jedná se o přehlídku našich špičkových dabérů, čili pokud by někdo protestoval proti vizuálnímu zpracování, radím mu zavřít oči a představovat si jednotlivé zahraniční herce a postavy. ()

Marthos

Odpočinkovou komedii o sebevrazích, jak zní podtitul této starosvětské absurdity, bychom mohli dost dobře chápat jako skromnou poctu Stevensonově Klubu sebevrahů, z níž ostatně režisér Zdeněk Zelenka načerpal základní motivy. V groteskním dobrodružství jde o to, zda a jak se skupince zbankrotovaných odsouzenců podaří uniknout předplacenému ortelu. Dějiště bizarní historky je prošpikováno skrytými průchody, maskovanými propadly a tajnými chodbami, důležitou roli tu hrají i kuriózní šlapací plavidla. Hvězdné herecké obsazení nabízí přehlídku noblesních kreací, jimž kralují vedle titulního Miroslava Donutila ještě Jiřina Bohdalová, Josef Somr, František Němec nebo Václav Postránecký. Příjemná podívaná navíc obsahuje sympatické poselství; vypráví o tom, že na ziskuchtivé intriky občas doplácejí jejich bezskrupulózní iniciátoři a uvažuje o zdánlivě beznadějných osudech, které ale nikdy nejsou totálně ztracené, jak se na první pohled zdají. A protože optimismu je v současnosti jako šafránu, nezbývá než si Zelenkovu veselohru náležitě vychutnat. ()

choze odpad!

Zelenkův námět (volně inspirovaný Stevensonovým Klubem sebevrahů) určený původně pro plátna kin (původně měl hrát hlavní roli Paul Hogan!) byl po letech s úpravami realizován v televizi za dvanáct milionů korun. Výsledek prezentovaný svým tvůrcem jako lidová komedie je lidový víc než dost ale komedie? To co Dejdar a Bohdalka předvádí v závěru, to je opravdu těžká televizní křeč a la Novoty, Dobroty a jiné kokoty a kdo těmito dementními pořady není dostatečně vycepován, jen nevěřícně zírá... ()

• Při scéně, kdy hlavní hrdina spolu s členy klubu utíkají na šlapadleh, tento dopravní prostředek při natáčení "poskočil" a celý ansábl (Miroslav Donutil, Jiřina Bohdalová, Simona Postlerová, Josef Somr, František Němec, Václav Postránecký) se koupal v jezírku u Ráje. Naštěstí u natáčení asistovali potapěči, kteří duchapřítomně zasáhli. (Teres)