• Tommassi3
  ***

  Parádní satirická inscenace inspirovaná Klubem sebevrahů R.L.Stevensona v režii Zdeňka Zelenky se skvělým, až na nepochopitelně křečovitého Martina Dejdara, hereckým obsazením a velikou spoustou štiplavých hlášek na adresu politiků, Čechů a češství jako takového bohužel fatálně v závěru ztrácí dech a propadá se do naprosté trapnosti, na níž není už vtipného zhola nic !! Bez Dejdarovy postavy pan Stevensona bychom se s klidným svědomím obešli a příběh mohlo na krásně skončit v momentě, kdy prchající "sebevrazi" už na druhém břehu jezera nastoupí do autobusu s vidinou záchrany svých životů nic zlého netuše, a Bankrotáři by tak dostali úplně jiný rozměr na české televizní poměry nezvykle velké "pecky" !!(2.6.2013)

 • Macik
  ***

  Co na týhle insenaci miluju,je výkon M. Donutila a J. Somra.. to co pan Somr předvádí ve svém pokročilém věku nemá obdoby.. Opravdu klobouk dólů pane Somr,vaši fyzičku by Vám mohl závidět kdejakej 50tník.. No ale co zase na druhou stranu nenávidím na týhle insenaci je ta obrovská TELEVIZNOST!!!Až do očí bijící.. no a pak ještě M. Dejdara,který tam na závěr předvádí opravdu komediální výkon ovšem neúčelový...(25.7.2005)

 • cyright
  ***

  Hodně fajn televizní pokoukání. Občas sice film nebezpečně přitlačí na pilu situační přiblblosti, naštěstí se o ni nikdy nerozřízne, a to zejména díky výtečným hereckým výkonům kvalitních herců, kteří snímku dodávají jednu celou další dimenzi a vynášejí jej nad stojaté vody české televizní průměrnosti. Ty 3* jsou velmi silné a možná časem ještě jednu přidám. Zejména díky tomu hereckému koncertu se totiž na to někdy rád znovu podívám.(17.3.2011)

 • cross
  **

  Zajímavý nápad, ale to je asi tak všechno! Herecké výkony jsou mírně řečeno groteskní (i Donutil chvílemi nechutně přehrává...), scénář se postupem času stává nudným a nezajímavým (moc se mluví a v podstatě o ničem...) a co se filmu týče - ten rozhodně nebaví ani nerozesmívá, což považuji jako docela podstatný problém...tedy, u komedie. Podle mě svou roli neustál především režisér - a pak už to jde ruku v ruce.(21.1.2004)

 • dopitak
  ***

  Škrtnout postavu Simony Postlerové a celou tu část zápletky s ní (ječení, přiblblé honičky), a bylo by to lepší. Klukovské srdce zahřejí tajné chodby a schovávačky starého domu ukrytého uprostřed ostrova (neexistující britská verze z šedesátých let natočená studiem Hammer Films by ale byla pecka, co?). Docela milá televizní jednohubka, která nijak neurazí, a po mnoha letech se dá i zopakovat.(17.11.2009)

 • - Při scéně, kdy hlavní hrdina spolu s členy klubu utíkají na šlapadleh, tento dopravní prostředek při natáčení "poskočil" a celý ansábl (Miroslav Donutil, Jiřina Bohdalová, Simona Postlerová, Josef Somr, František Němec, Václav Postránecký) se koupal v jezírku u Ráje. Naštěstí u natáčení asistovali potapěči, kteří duchapřítomně zasáhli. (Teres)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace