Černá komedie o sebevrazích. Stará dobrá Anglie L. P. 1937 - strašidelná noční scenérie vřesoviště, siluety stromů, v lesknoucí se vodní hladině se odráží vzdálená silueta nevelkého hrádku. Jen pes baskervillský tu chybí... vidíme jen vzdálené siluety postav na voru a netušíme, kam plují. (oficiální text distributora)

honajz

Tak 2,5 *. Kouzelné scenérie, přehlídka historických vozů i letounu, krása. Ale ten příběh a herecké výkony, takové chtěně veselé (ten Dejdar na konci, to mělo být co? bombu tam nedal, jen pronese opět jednu pitomou hlášku), na standardní úrovni, což není pochvala, to mě tak nějak lezlo na nervy celý film. ()

zdenny

Kvalitní česká černá komedie z prostředí staré dobré Anglie. Silný aristokratický nádech a dobré herecké výkony osvědčených českých herců jsou známkou top kvality. Pokud divák chce, má možnost si dosyta užít dialogů jako i dramatických výkonů. Já osobně nevím, zda by měl podnik, který celý film zastřešuje, ekonomický úspěch. Ale myšlenka podniku, kde by si člověk zaplatil své dožití i způsob smrti, je vskutku originální. ()

rakovnik

Často celkem křečovitá komedie, která má sice zajímavou zápletku, ale dost podle mě pokulhává provedení. Bohužel mi nepřišla téměř vůbec vtipná, přestože je plná skvělých herců. Ti ale podávají pouze povinné výkony, až na Mirka Donutila, který se snaží a snad ho hraní zde i baví a Josefa Somra, který je skvělý, i když se nesnaží. Zato Dejdar, Dulava, Němec mi připadali bez šťávy a jejich provedení role bylo veskrze "televizní". Hezká je výprava a exteriéry, ale to nestačí. ()

altaica

PRO MUŽE:Bankrot, věřitelé v patách, manželka na mrtvici a hle spasitel. Poukaz na dovolenou. Zvláštní hotel. Podivní hosté a ještě podivnější personál. Naprosto skvělá komedie plná hlášek a inteligentního humoru. Obsazení z říše snů – Donutil = skutečná herecká lahůdka, Somr, Němec a Dulava . výborné výkony sloužící celku. Scénář i provedení připomíná slávu Saturnina. Proč není za 5*? Byl by to lepší film, než inscenace a k hereckému koncertu patří i paní Bohdalová, žel střídá dobré i slabší chvilky a pak naprostá tragédie vyhřezlá z nejspodnějšího patra subanální herecké ochotničiny jménem Dejdar. Bože to je vemeno. Trochu se mu navíc blíží svým přehrávaným a do noblesy snímku se nehodícím projevem Postránecký. Zkrátka jak jeden debil dokáže v závěru strhnout dobrý film do rekta kinematografie. Skvěle jsem se bavil, chtěl bych dát 5* ale závěrečná dejdarovina – fuckt nejde dát víc jak 3*         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Milá a celkem vkusná záležitost, která na vaší tváři, madame bude kouzlit mnoho úsměvů. Je tam rozhodně, co si vychutnávat. No a tu závěrečnou honičku nějak přežijete. Doporučuji          HLÁŠKA:a)Pane premiére, nedávno jsem četl, že se vám úplně kompletně položila celá vláda, to je pravda? b) Nejenom vláda, taky ekonomika, zahraniční politika, školství ... a)Óo samé mínusy, nějaké plus by nebylo? b) Do plusu šla kriminalita, taky inflace, nezaměstnanost a státní dluh. Takový je výsledek mého mnohaletého politického snažení. Totální rozklad státu. a) Ale pane expremiére, přece jeden člověk nemůže přece takhle totálně rozložit celý stát.To by musel bejt ale jó šikovnej. b) Vypadám snad nešikovně?//b) Všichni v národě i ve vládě jsou přesvědčeni, že jsem odešel z politiky a následně i ze života a to na věky. Zachovat se jako gentleman, to byla má výzva všem, kteří státu škodí. a) No jo, ale kdyby takhle gentlemansky odešli všichni politici,kteří škodí státu, pak by padly celé vlády. b) No jistě, to v Čechách neznáte??! ()

cross

Zajímavý nápad, ale to je asi tak všechno! Herecké výkony jsou mírně řečeno groteskní (i Donutil chvílemi nechutně přehrává...), scénář se postupem času stává nudným a nezajímavým (moc se mluví a v podstatě o ničem...) a co se filmu týče - ten rozhodně nebaví ani nerozesmívá, což považuji jako docela podstatný problém...tedy, u komedie. Podle mě svou roli neustál především režisér - a pak už to jde ruku v ruce. ()

• Při scéně, kdy hlavní hrdina spolu s členy klubu utíkají na šlapadleh, tento dopravní prostředek při natáčení "poskočil" a celý ansábl (Miroslav Donutil, Jiřina Bohdalová, Simona Postlerová, Josef Somr, František Němec, Václav Postránecký) se koupal v jezírku u Ráje. Naštěstí u natáčení asistovali potapěči, kteří duchapřítomně zasáhli. (Teres)