• Agatha
  ****

  Jednak nechápu proč se tak všichni návážejí do České televize. Pravda - taky mě nebaví platit poplatky, ale radši zaplatim poplatek než během filmu koukat na šest deseti minutovejch s prominutim přiblblejch reklam! ČT je v poslední době jediný slušný program, na který se dá koukat. Ale kdo má rád americké seriálové vymývače mozků tak Nova s Primou tomuto účelu bohatě vystačí. No ale teď už k Bankrotářům. Tato komedie s povedenou zápletkou mě skutečně pobavila. Vynikající herecké obsazení kazí jen Martin Dejdar, jehož výkon působí nuceně a nepřirozeně. Za to M. Donutil, J. Bohdalová a J. Somr rozjíždějí parádní podívanou, plnou vtipu, překvapení a napětí. Jako televizní film s omezenými finačními prostředky to skutečně předčilo má očekávání. Inu osvědčený televizní režisér Z. Zelenka opět jednou nezklamal.(5.11.2007)

 • honajz
  **

  Tak 2,5 *. Kouzelné scenérie, přehlídka historických vozů i letounu, krása. Ale ten příběh a herecké výkony, takové chtěně veselé (ten Dejdar na konci, to mělo být co? bombu tam nedal, jen pronese opět jednu pitomou hlášku), na standardní úrovni, což není pochvala, to mě tak nějak lezlo na nervy celý film.(11.4.2011)

 • cross
  **

  Zajímavý nápad, ale to je asi tak všechno! Herecké výkony jsou mírně řečeno groteskní (i Donutil chvílemi nechutně přehrává...), scénář se postupem času stává nudným a nezajímavým (moc se mluví a v podstatě o ničem...) a co se filmu týče - ten rozhodně nebaví ani nerozesmívá, což považuji jako docela podstatný problém...tedy, u komedie. Podle mě svou roli neustál především režisér - a pak už to jde ruku v ruce.(21.1.2004)

 • Oskar
  ****

  Jediná věc, která mi vadí, je, že filmově koncipovaný scénář byl (jako už tolikrát) lakotnou televizí natočen na televizní surovinu, nicméně opatřen postsynchrony, což je vždycky dost křečovité. Ale jinak je výborně napsaná crazy komedie a třeba Jiřina Bohdalová po letech předvádí něco úplně jiného než svou obvyklou "domovnici". Miroslav Donutil si svou roli velice užívá, Somr, Němec a Dulava podávají ukázněné komediální výkony na vysoké úrovni. Po dloooouhéé době konečně dobrá tv komedie. 80 %(30.12.2003)

 • Marthos
  *****

  Odpočinkovou komedii o sebevrazích, jak zní podtitul této starosvětské absurdity, bychom mohli dost dobře chápat jako skromnou poctu Stevensonově Klubu sebevrahů, z níž ostatně režisér Zdeněk Zelenka načerpal základní motivy. V groteskním dobrodružství jde o to, zda a jak se skupince zbankrotovaných odsouzenců podaří uniknout předplacenému ortelu. Dějiště bizarní historky je prošpikováno skrytými průchody, maskovanými propadly a tajnými chodbami, důležitou roli tu hrají i kuriózní šlapací plavidla. Hvězdné herecké obsazení nabízí přehlídku noblesních kreací, jimž kralují vedle titulního Miroslava Donutila ještě Jiřina Bohdalová, Josef Somr, František Němec nebo Václav Postránecký. Příjemná podívaná navíc obsahuje sympatické poselství; vypráví o tom, že na ziskuchtivé intriky občas doplácejí jejich bezskrupulózní iniciátoři a uvažuje o zdánlivě beznadějných osudech, které ale nikdy nejsou totálně ztracené, jak se na první pohled zdají. A protože optimismu je v současnosti jako šafránu, nezbývá než si Zelenkovu veselohru náležitě vychutnat.(11.7.2010)

 • - Při scéně, kdy hlavní hrdina spolu s členy klubu utíkají na šlapadleh, tento dopravní prostředek při natáčení "poskočil" a celý ansábl (Miroslav Donutil, Jiřina Bohdalová, Simona Postlerová, Josef Somr, František Němec, Václav Postránecký) se koupal v jezírku u Ráje. Naštěstí u natáčení asistovali potapěči, kteří duchapřítomně zasáhli. (Teres)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace