Černá komedie o sebevrazích. Stará dobrá Anglie L. P. 1937 - strašidelná noční scenérie vřesoviště, siluety stromů, v lesknoucí se vodní hladině se odráží vzdálená silueta nevelkého hrádku. Jen pes baskervillský tu chybí... vidíme jen vzdálené siluety postav na voru a netušíme, kam plují. (oficiální text distributora)

honajz

Tak 2,5 *. Kouzelné scenérie, přehlídka historických vozů i letounu, krása. Ale ten příběh a herecké výkony, takové chtěně veselé (ten Dejdar na konci, to mělo být co? bombu tam nedal, jen pronese opět jednu pitomou hlášku), na standardní úrovni, což není pochvala, to mě tak nějak lezlo na nervy celý film. ()

Tommassi3

Parádní satirická inscenace inspirovaná Klubem sebevrahů R.L.Stevensona v režii Zdeňka Zelenky se skvělým, až na nepochopitelně křečovitého Martina Dejdara, hereckým obsazením a velikou spoustou štiplavých hlášek na adresu politiků, Čechů a češství jako takového bohužel fatálně v závěru ztrácí dech a propadá se do naprosté trapnosti, na níž není už vtipného zhola nic !! Bez Dejdarovy postavy pan Stevensona bychom se s klidným svědomím obešli a příběh mohlo na krásně skončit v momentě, kdy prchající "sebevrazi" už na druhém břehu jezera nastoupí do autobusu s vidinou záchrany svých životů nic zlého netuše, a Bankrotáři by tak dostali úplně jiný rozměr na české televizní poměry nezvykle velké "pecky" !! ()

Marthos

Odpočinkovou komedii o sebevrazích, jak zní podtitul této starosvětské absurdity, bychom mohli dost dobře chápat jako skromnou poctu Stevensonově Klubu sebevrahů, z níž ostatně režisér Zdeněk Zelenka načerpal základní motivy. V groteskním dobrodružství jde o to, zda a jak se skupince zbankrotovaných odsouzenců podaří uniknout předplacenému ortelu. Dějiště bizarní historky je prošpikováno skrytými průchody, maskovanými propadly a tajnými chodbami, důležitou roli tu hrají i kuriózní šlapací plavidla. Hvězdné herecké obsazení nabízí přehlídku noblesních kreací, jimž kralují vedle titulního Miroslava Donutila ještě Jiřina Bohdalová, Josef Somr, František Němec nebo Václav Postránecký. Příjemná podívaná navíc obsahuje sympatické poselství; vypráví o tom, že na ziskuchtivé intriky občas doplácejí jejich bezskrupulózní iniciátoři a uvažuje o zdánlivě beznadějných osudech, které ale nikdy nejsou totálně ztracené, jak se na první pohled zdají. A protože optimismu je v současnosti jako šafránu, nezbývá než si Zelenkovu veselohru náležitě vychutnat. ()

Eternity

Vynikající námět R. L. Stevensona je v podání Zdeňka Zelenky zpracován značně rozpačitě. Na televizní inscenaci se jedná o docela podařené dílko, které je místy velice zábavné, ale bohužel jindy až lehce trapné a přes veškerou snahu neudrží tempo až do konce. Nejvíce mě mrzí, že nezachovává vážnou tvář a nepracuje tolik s černým humorem, ale převrací se spíše do frašky. To je z velké části dáno výběrem ústřední dvojice. Bohdalová-Donutil svými výstupy zadupávají perfektní herecké výkony ostatních, které nadobro pohřbil zpackaný závěr filmu. ()

Xylobalsam

Velké zklamání, celá plejáda vynikajících herců, ale Zelenkovi se nepodařilo je dát dohromady. Jedinou světlou vyjímkou je "jako vždy" dobrý Donutil, na druhou stranu mě hodně zklamala Bohdalová, která už asi svojí dřívější formu nenajde. Celý příběh působí dost nudně, snad bych to ani nenazýval komedií. ()

• Při scéně, kdy hlavní hrdina spolu s členy klubu utíkají na šlapadleh, tento dopravní prostředek při natáčení "poskočil" a celý ansábl (Miroslav Donutil, Jiřina Bohdalová, Simona Postlerová, Josef Somr, František Němec, Václav Postránecký) se koupal v jezírku u Ráje. Naštěstí u natáčení asistovali potapěči, kteří duchapřítomně zasáhli. (Teres)