Černá komedie o sebevrazích. Stará dobrá Anglie L. P. 1937 - strašidelná noční scenérie vřesoviště, siluety stromů, v lesknoucí se vodní hladině se odráží vzdálená silueta nevelkého hrádku. Jen pes baskervillský tu chybí... vidíme jen vzdálené siluety postav na voru a netušíme, kam plují. (oficiální text distributora)

Pepinec

Jako jsou Američané mistry velkofilmů a Britové inteligenčních sitcomů, excelují Česi v televizních inscenacích. Vždyť se podívejte na tu partičku starších pánů, jak si to dávají. Hrají s takovou noblesou a lehkostí, že by stále hravě strčili do kapsy své o generaci mladší následovníky. A krom toho, jedná se o přehlídku našich špičkových dabérů, čili pokud by někdo protestoval proti vizuálnímu zpracování, radím mu zavřít oči a představovat si jednotlivé zahraniční herce a postavy. ()

FireTight

Já vám nevím, ale mě tihle Bankrotáři nějak nezaujali a to už od samotného začátku (s totálně trapným Dejdarem, který se pak naštěstí objevil až na konci a opět byl trapný, možná ještě trapnější). Nápad a příběh je sice více než dobrý a Miroslav Donutil až na několik málo výjimek dokazuje, že na to pořád má, ale celkově film působí... Řeknu to takhle - nedodělaně. Jasně, jde o televizní film s omezeným rozpočtem, ale ty postsynchrony a většina interiérů vypadají strašně nereálně, až uměle. Navíc, během filmu jsem se až na pár výjimek ("A do prdele... však dost pobavilo) moc nebavil a tak musím dát jenom jednu hvězdičku. Možná, že kdyby se na podobný námět natočil horror nebo thriller, bylo by to zajímavější. ()

Macik

Co na týhle insenaci miluju,je výkon M. Donutila a J. Somra.. to co pan Somr předvádí ve svém pokročilém věku nemá obdoby.. Opravdu klobouk dólů pane Somr,vaši fyzičku by Vám mohl závidět kdejakej 50tník.. No ale co zase na druhou stranu nenávidím na týhle insenaci je ta obrovská TELEVIZNOST!!!Až do očí bijící.. no a pak ještě M. Dejdara,který tam na závěr předvádí opravdu komediální výkon ovšem neúčelový... ()

Oskar

Jediná věc, která mi vadí, je, že filmově koncipovaný scénář byl (jako už tolikrát) lakotnou televizí natočen na televizní surovinu, nicméně opatřen postsynchrony, což je vždycky dost křečovité. Ale jinak je výborně napsaná crazy komedie a třeba Jiřina Bohdalová po letech předvádí něco úplně jiného než svou obvyklou "domovnici". Miroslav Donutil si svou roli velice užívá, Somr, Němec a Dulava podávají ukázněné komediální výkony na vysoké úrovni. Po dloooouhéé době konečně dobrá tv komedie. 80 % ()

Xylobalsam

Velké zklamání, celá plejáda vynikajících herců, ale Zelenkovi se nepodařilo je dát dohromady. Jedinou světlou vyjímkou je "jako vždy" dobrý Donutil, na druhou stranu mě hodně zklamala Bohdalová, která už asi svojí dřívější formu nenajde. Celý příběh působí dost nudně, snad bych to ani nenazýval komedií. ()

• Při scéně, kdy hlavní hrdina spolu s členy klubu utíkají na šlapadleh, tento dopravní prostředek při natáčení "poskočil" a celý ansábl (Miroslav Donutil, Jiřina Bohdalová, Simona Postlerová, Josef Somr, František Němec, Václav Postránecký) se koupal v jezírku u Ráje. Naštěstí u natáčení asistovali potapěči, kteří duchapřítomně zasáhli. (Teres)