• rakovnik
  ***

  Často celkem křečovitá komedie, která má sice zajímavou zápletku, ale dost podle mě pokulhává provedení. Bohužel mi nepřišla téměř vůbec vtipná, přestože je plná skvělých herců. Ti ale podávají pouze povinné výkony, až na Mirka Donutila, který se snaží a snad ho hraní zde i baví a Josefa Somra, který je skvělý, i když se nesnaží. Zato Dejdar, Dulava, Němec mi připadali bez šťávy a jejich provedení role bylo veskrze "televizní". Hezká je výprava a exteriéry, ale to nestačí.(17.3.2011)

 • Xylobalsam
  **

  Velké zklamání, celá plejáda vynikajících herců, ale Zelenkovi se nepodařilo je dát dohromady. Jedinou světlou vyjímkou je "jako vždy" dobrý Donutil, na druhou stranu mě hodně zklamala Bohdalová, která už asi svojí dřívější formu nenajde. Celý příběh působí dost nudně, snad bych to ani nenazýval komedií.(27.12.2003)

 • Agatha
  ****

  Jednak nechápu proč se tak všichni návážejí do České televize. Pravda - taky mě nebaví platit poplatky, ale radši zaplatim poplatek než během filmu koukat na šest deseti minutovejch s prominutim přiblblejch reklam! ČT je v poslední době jediný slušný program, na který se dá koukat. Ale kdo má rád americké seriálové vymývače mozků tak Nova s Primou tomuto účelu bohatě vystačí. No ale teď už k Bankrotářům. Tato komedie s povedenou zápletkou mě skutečně pobavila. Vynikající herecké obsazení kazí jen Martin Dejdar, jehož výkon působí nuceně a nepřirozeně. Za to M. Donutil, J. Bohdalová a J. Somr rozjíždějí parádní podívanou, plnou vtipu, překvapení a napětí. Jako televizní film s omezenými finačními prostředky to skutečně předčilo má očekávání. Inu osvědčený televizní režisér Z. Zelenka opět jednou nezklamal.(5.11.2007)

 • Tommassi3
  ***

  Parádní satirická inscenace inspirovaná Klubem sebevrahů R.L.Stevensona v režii Zdeňka Zelenky se skvělým, až na nepochopitelně křečovitého Martina Dejdara, hereckým obsazením a velikou spoustou štiplavých hlášek na adresu politiků, Čechů a češství jako takového bohužel fatálně v závěru ztrácí dech a propadá se do naprosté trapnosti, na níž není už vtipného zhola nic !! Bez Dejdarovy postavy pan Stevensona bychom se s klidným svědomím obešli a příběh mohlo na krásně skončit v momentě, kdy prchající "sebevrazi" už na druhém břehu jezera nastoupí do autobusu s vidinou záchrany svých životů nic zlého netuše, a Bankrotáři by tak dostali úplně jiný rozměr na české televizní poměry nezvykle velké "pecky" !!(2.6.2013)

 • Pepinec
  ****

  Jako jsou Američané mistry velkofilmů a Britové inteligenčních sitcomů, excelují Česi v televizních inscenacích. Vždyť se podívejte na tu partičku starších pánů, jak si to dávají. Hrají s takovou noblesou a lehkostí, že by stále hravě strčili do kapsy své o generaci mladší následovníky. A krom toho, jedná se o přehlídku našich špičkových dabérů, čili pokud by někdo protestoval proti vizuálnímu zpracování, radím mu zavřít oči a představovat si jednotlivé zahraniční herce a postavy.(18.3.2011)

 • - Při scéně, kdy hlavní hrdina spolu s členy klubu utíkají na šlapadleh, tento dopravní prostředek při natáčení "poskočil" a celý ansábl (Miroslav Donutil, Jiřina Bohdalová, Simona Postlerová, Josef Somr, František Němec, Václav Postránecký) se koupal v jezírku u Ráje. Naštěstí u natáčení asistovali potapěči, kteří duchapřítomně zasáhli. (Teres)