Za svého života se stal králem. Po své smrti legendou. V červenci roku 1969 se koncertem v luxusním lasvegaském hotelu International vrátil po mnohaleté odmlce na pódium nekorunovaný král rock’n’rollu Elvis Presley. Odstartoval tak své poslední nekonečné turné po Spojených státech, turné, během něhož vystoupil na jedenácti stech koncertech, turné, které přervala až jeho tragická smrt v roce 1977. Film režiséra Carpentera, jeden z mnoha, které byly o Elvisu Presleym natočeny, si zvolil tento okamžik, tak klíčový pro jeho další život a kariéru, za odrazový můstek k vyprávění o životě muže, který poznamenal dějiny světové pop-music tak jako nikdo jiný. Muže, jehož smrti dodnes někteří lidé odmítají uvěřit a kloní se k nejrůznějším divokým teoriím. Jako je ta, že přišel na Zemi z kosmické lodi a vrátil se na ni poté, co tu naplnil své poslání. Muže, jehož osobitý styl, vycházející z černošské hudby a z country, zásadním způsobem ovlivnil vývoj populární hudby. Muže, jehož sláva nevybledla ani po více než čtvrtstoletí od jeho smrti, na jehož kontě je dodnes více než půldruhé miliardy prodaných nosičů, jehož sídlo v Memphisu je součástí jedné z pěti nejžádanějších turistických cest po USA, jehož napodobitelů, soutěžících na pravidelných setkáních o nejlepší výkon, je jenom v USA na tři a půl tisíce… Ideálního představitele nalezl Carpenter v Kurtu Russellovi, který má nesporně hlavní zásluhu na tom, že film byl v r. 1980 nominován na Zlatý glóbus. (Česká televize)

eye candy

Carpenterova značně nekonfliktní až nesmělá pocta Elvisovi, která má do doslovného biografického snímku docela daleko. Předpokládám že především díky roku vzniku (pouhé dva roky po králově smrti) se o přítomnosti zhoubných prvků v Elvisově kariéře taktně mlčí. Přejdete-li tento fakt, lze si film užít hlavně díky solidní Carpenterově režiji a hodně nadstandardnímu hereckému výkonu Kurta Russella ()

Motinski

Na TV Film dobre spracované. Po technickej aj rozprávačskej stránke. Bez Russella by to bolo ale o dosť horšie, ten bol výborny castingový ťah. Neuveriteľná podoba s Elvisom a ešte k tomu aj skvelý herecký výkon, to sa nestáva zas až tak často. Ak máte radi Elvisovu hudbu, bude film pre vás lepšie strávitelný no pomohlo by ho skrátiť o 30 minút. Takto miestami stráca šťavu a ku koncu som sa až moc nudil. ()

HonzaBez

Elvis is the king... Tenhle životopisný film o králi Rock 'n' Rollu je doslova napěchovaný skvělými songy Elvise Presleyho, a v tomto směru si lze jeho sledování docela užít. Přesto mi ta jeho celková stopáž přišla už poněkud přepálená. Snaha převyprávět téměř celý Presleyho život je určitě chvályhodná, ale ne vždy má ten film, o čem vyprávět. Co mě velmi zaujalo, bylo zobrazení velmi blízkého vztahu Elvise k jeho matce. Silná je scéna, kdy se Elvis vypořádává s jejím úmrtím. Naopak zobrazení jeho vztah s manželkou Priscillou mi přišlo poněkud nezáživné ()

Brain-D

Kurt Russell se skoro přetrh vejpůl, aby byl jako Elvis a chvíemi by ste ho od reálného i nepoznali. Ale Elvis je Elvis. Carpenter na to, že je to jen TV film udělal velmi slušné životopisné drama, které se dá přirovnat k těm lepším. Elvis Presley is the King !!! ()

Slaava

docela dobrý, ale příliš rozvláčný film o životě Krále rock n rollu. Kurt Russell se úlohy zhostil docela dobře, a je vidět, že se na natáčení hodně bavil. ()

Markussis

Russel je celkem dobrý. Věřím mu jeho úctu k legendě Elvise, ovšem Elvis je Elvis. Film jako celek bohužel vůbec nefunguje a ztrácí na kompaktnosti. Typické elvisovské scény jsou poté osvěžením, však bohužel i nuceným prostředkem. Nejsvětlejší moment je nejspíš píseň Suspisious mind v Presleyho domě, ta parádní uvolněnost. Nemyslím si, že vůbec lze nějak výrazně lépe natočit snímek o Presleym, a tak dávám tři a půl. ()

klúčik

Elvis je fenomén. Aj preto som si nahral tento životopisný film. Hudba je výborná , ale film postupne upadal do priemeru, možno stačilo viac zostrihať minúty.... 75% ()

Paity

Což o to, Kurt Russell nebyl vůbec špatný, naopak, jeho ztvárnění Elvise Presleyho mělo hlavu a patu. Ale celkově mi to připadalo jako až příliš veliká oslava této pro mne až tak ne příliš zajímavé postavy světové hudby. ()

Wishkah

Kurt Russel poprvé dokazuje, že umí zahrát i dramatickou roli, ale co na tom, když tento výborný výkon předvádí uprostřed nudného a faktografického snímku, který je lehce zaměnitelný s jinými životopisy. ()

Paldiny

Film vznikol v dobe kedy bola smrť kráľa ešte príliš čerstvá, čo sa podpísalo na kvalite. Kurt Russel svoju rolu zvládol a je v niektorých záberoch dokonca na nerozoznanie. Príbeh sa šikovne venuje detstvu, prvým nahrávkam aj mánii ktorá v zlatom veku rock´n´rollu vypukla. Na čom tento životopisný film stráca je vierohodnosť. Dej sa takmer vôbec nevenuje odvrátenej strane šoubiznisu, akej kráľ pribúdajúcimi rokmi prepadol, čím je výsledok skreslený a neúplný. Je to ako keby natočili príbeh Freddieho Mercuryho bez hýrenia, chlastu a večierkov. Výraz legendy zostáva bez poškvrny, čo je pre jeho pamiatku z jednej strany pochopiteľné, ale pre zachovanie autenticity zcela neakceptovateľné. ()

djfun

Carpenterova Elvise jsem viděl poprvé v kině (ano, přestože je to TV film, u nás běžel -kupodivu- za "komančů" v kinech) začátkem 80.let a byl jsem naprosto odbouraný! Elvise jsem miloval a miluji dodnes, což se však o filmu s odstupem času úplně tvrdit nedá... Když jsem tehdy po prvním shlédnutí (v kině jsem byl na Elvisovi ještě 12x, jo, fakt je to můj idol:)) odcházel, před kinosálem mě nadzvedla nějaká dáma, která prohlásila, že "to byl naprostý škvár". Jako teenagerský fanoušek Elvise jsem tehdy absolutně nechápal, jak může někdo tak skvělý "biják" odstřelit. Skoro o čtvrt století později se mi podařilo tento film sehnat na DVD a po jeho opětovném shlédnutí musím přiznat, že ona dáma nebyla tak úplně mimo... Pravdou je, že pro nezasvěceného Presleyho fanouška má film jistou vypovídající hodnotu, fakta zde nejsou nijak zásadně překroucena a místama má snímek vážně atmosféru. Ovšem je zde i dost hluchých, někdy až nudných a sentimentálních pasáží. Celkově je film dost "učesaný", snad víc, než Elvisova kštice:) A ještě jedna věc film shazuje: málokdo tuto skutečnost asi ví a málokdo zřejmě i pozná, ale v celém filmu nezazní ani jedna originální nahrávka Elvise! Všechny jeho hity nechal pro tento film Carpenter nepochopitelně přezpívat country zpěváka Ronnie Mc Dowella. Ten má sice Elvisovi vážně dost podobný hlas a většině lidí při sledování filmu ani zřejmě nepřijde, že by nezpíval Elvis. Avšak -přestože Dowell podal úctyhodný výkon- když si následně pustíte nějaké originální nahrávky Elvise, zjistíte neuvěřitelný rozdíl! Prostě Elvis byl jen jeden, "howgh"!:)) Tak tedy, Carpenter v tomto případě nenatočil žádné umělecké veledílo, ale na druhou stranu je třeba si shovívavě uvědomit, že film byl přeci jen točen jako televizní a původně vůbec nebyl určen pro kina. A každopádně nechci zapomenout ještě na jednu záležitost, která naopak film hodně povznáší: je to naprosto fenomenální, téměř Oscara hodný výkon Kurta Russela, který se dokonale nacvičenými elvisovskými pohyby, chováním a především charizmatem stává v tomto filmu opravdovým "Králem"! ()

fisus

Poslední film od mistra Carpentera,který mi scházel.Spousta songů od Elvise,vynikající Kurt Russell,tak co chtít víc. ()

#47

Možná poněkud brzy po Elvisově smrti vznikl tento ne příliš známý biografický film, který však zachycuje většinu podstatného z života "Krále" a Russell přestože není Elvisovi až tak podobný, dokázal Preslyho poměrně věrně ztvárnit. ()

sadlokan

Tak to si pamatuju dodnes, jak Elvis sestřelil televizi,hráli k tomu Heartbreak hotel,to sem si tenkrát řek,že rock'n'roll neni žádná sranda! ()

BOURQUE

Carpenterov pokus o sfilmovanie života Elvisa Presleyho na úrovni TV filmu. Jeho dielo však nedáva ucelený obraz o králi rock and rollu, spíš takého Elvisa, ktorý je „rebel bez príčiny“ (nie náhodou som použil toto slovné spojenie, ktoré je aj názvom istého známeho filmu), prípadne ktorý „občas“ nevie, že čo a ako chce robiť. Najväčším problémom je to, že niektoré postavy nemajú skutočnú hĺbku. Jedno je však isté, Kurt Russel sa snažil (pocta pre neho). Osobné hodnotenie: 73% (***)  ()

Jakubik

Dvou a půl hodinová nuda o jednom z největších hudebníků této planety. Film tak opravdu stojí a je jen o hereckém výkonu Kurta Russella, který nejenomže hraje výborně ale je Elvisovi i podobnej. Film se bohužel nezaobírá celým životem ale jen jeho částí a to ještě dost kostrbatě. Některé části života jsou nepodstatné, a přesto dostali dlouhý prostor a ty podstatnější ho zase nemají což je opravdu škoda. Podle mé přítelkyně, která je Elvisem posedlá tak se zde nachází i spousty faktografických chyb. No dalo se to natočit daleko lépe. Například hodně pozdější Walk the Line bylo o hodně lepší film… ()

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix