Při cestě autem z Chicaga do San Diega nabídne mladík Jim (C. Thomas Howell) svezení neznámému stopaři (Rutger Hauer). Jim neví, že stopař je brutální vrah a s úmyslem vraždit nastoupil i do jeho automobilu. Policie, aniž by měla tušení o existenci skutečného vraha, ale ze zabíjení podezírá právě Jima. Rutger Hauer v roli stopaře Johna Rydera předvádí ve scénách zuřivého řádění místy až nadlidský výkon. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

GodComplex

Na stopare jsem se tesil hodne dlouho a prislo zklamani. Vubec si to nehraje s atmosferou, napeti funguje mozna tak prvnich 5 minut, zbytek filmu zde mate demonickeho Rutgera Hauera, coz je naprosto v poradku, on tyhle silence hrat umi, jenomze tady non-stop vysiluje a agresuje totalne bez priciny, navic temer se super schopnostmi - je vsude, vsechno vi, ma vse pod kontrolou a spokojene terorizuje. Natocene je to pekne, tema je super a cele to ma spravny 80's feeling v cele s hudbou, ale me to nestacilo, ten udajne promakany scenar mi to naopak cele pohrbil. 6/10 ()

MikO_NR_1909

The Hitcher je z tej kategórie napínavých filmov, kde reč a rozhovory nemajú adekvátne reagujúceho recipienta a hlavná postava si musí poradiť prevažne sama. Ide o klasickú prezentáciu 80tkových VHS šlágrov pre neskoré večerné hodiny. Démonický Rutger Hauer je expresionistické zlo s charizmou a v deji má dovolené porušovať medicínske štandardy, čím z neho robí nepredvídateľného kata. Na jednej strane sa mi páči disproporcia ticha a hlučnej akcie, ktorá vypĺňa to vákuum, na strane druhej, tomu chýbajú umeleckejšie efekty (ktoré by mohli Hitchera odlíšiť a spraviť z neho väčší kult poukazujúcim na spoločenskú atmosféru 80rokov) či prepracovanejší scenár, z ktorého by ste nemali pocit, že je písaný na kolene. ()

K.I.N.G.

Místo toho, abyste si chvíli vydechli, atmosféra tady graduje a graduje. Je to opravdu úžasný a nezapomenutelný film, geniálně kombinující krutost a umělecky vyzrálou dokonalost. Má samozřejmě i pár chyb, ale já jsem vždy po shlédnutí maximálně spokojený. ()

Remedy

Rádoby akční horor s jednou výrazněji natočenou scénou (výbuch benzinky:)) nepřinášející svému žánru nic nového. Ovšem Rutger Hauer jako Hitcher je dokonale odporný a přitom zároveň velmi charismatický, takže to vidím ve výsledku na nějakých 65-70%. Jedna z věcí, která mě ještě poměrně bavila, byla ta proměnlivost vzájemného vztahu mezi Jimem a Johnem. ()

PogoJoe

Rutger Hauer je božsky děsivý maniak. A C. T. Howell zase hysterická poseroutka, kterému se dobráctví nevyplatilo. Tohle je osmdesátková klasika jako vyšitá. ()

AlistairMir

No a pak vemte někoho do auta. Kdepak po shlédnutí tohoto díla odmítám brát jakoukoli stopující osobu, leda by se nechala dobrovolně svázat a převést v kufru, což si myslím, že by si zase špatně vyložila ta stopující osoba. Takže pokud bude fakt hnusně a já kolem Vás projedu, neproklínejte mě, ale tento film s hutnou atmosférou, kde počet mrtvol roste a nejhorší pro klaďáka je, že všechny padají na jeho hlavu jelikož je vždy tam kde být nemá a ďábelský stopař se mu zdálky a občas i zblízka směje do obličeje. Jestli Jim dokáže očistit své jméno a přesvědčit vůbec někoho, že fakt nekuchá lidi na potkání to Vám neprozradím, ale rozhodně si to zjistěte a mrkněte na to, protože Rutger Hauer byl v tomto filmu prostě ďábelskej. ()

steve95

Celý film je hrozně nepředvídatelny, Rutger Hauer je fakt neskutečně démonickej a celá atmosféra filmu je skvělá, což se nedá s tím remakem z roku 2007 srovnat. C.Thomas Howell jako vystrašený, mladý kluk ještě umocňuje atmosféru . ()

Colonist

Několik výchovných ponaučení z tohoto filmu: 1) Nikdy nenechávejte klíčky v autě, zvláště když se kolem potuluje psychopat. Nemusel by být vždy tak hodný a vrátit vám je. 2) Když seberete mrtvému poldovi zbraň, zkontrolujte si, zda je nabitá. 3) Nenechte ženskou střílet z auta při policejní honičce. 4) Když je na policejní stanici podezřele "mrtvo", něco nebude v pořádku. A hlavně za 5) NIKDY NEBERTE STOPAŘE! :-) Zdařilý film. Démonický Rutger Hauer jako psychopat nemá chybu. Dusná atmosféra nechybí a automobilové honičky jsou na takovýto typ filmu pěkně zmáknuté. Na druhou stranu áčkovější podání by tomuto příběhu slušelo více a hrdinovi C. Thomase Howella jsem moc na chuť nepřišel. ()

Tygrys

Jo Rutger Hauer je fakt drsný killer. Doporučuju všem, kteří často jezdí stopem. Dávejte si pozor, klidně se to může stát i vám na D1 :). Atmosférou mi to trochu připomíná Spielbergův Duel. Věděli jste že: roli Johna Rydera původně odmítl Sam Elliott, až pak ji přijal Rutger Hauer. Scénarista Eric Red se inspiroval písní od The Doors "Riders on the Storm" a původně měl film trvat 3 hodiny. ()

Eldrick

Dech let 80. zavál. Poctivě natočený výbuchy, žádný debilní počítačový efekty, prostě poctivá práce. Rutger Hauer jako totální magor, bezvýchodná atmosféra pouštního El Pasa tady slouží jako kulisa k hrátkám Johna Rydera, který pořádně zatopí C. Thomasi Howellovi - škoda, že se ten chlapec později neprosadil, nehraje vůbec špatně. Jennifer Jason Leigh tady vypadá ještě jako kus ženský, ne jako vychrtlá stará panna. No a to roztrhání J. J. Leigh tahačem? Nečekal jsem, že k tomu dojde, žádný klišé. Konec taky potěšil, neni nic lepšího, když si hlavní hrdina uvědomí svou slabost a něco s tim udělá. ()

kapsomut

Tak začátek byl prostě skvělej. Naprosto výbornej "psychouš" R. Hauer hlavně! Ale po druhý polovině mě to docela začalo nudit a vyklubala se z toho docela hovadina. Bohužel. 60% ()

Axis

Konečně jsem se dokopal. Hauer je solidní Terminátor...i když děj chvílemi hapruje a logika je v kopru, tak jde o skvělej 80s film se zatraceně výbornou atmosférou. 9/10 (jedna hvězdička je právě za ní, tohle dnes už skoro nikdo neumí) ()

honajz2

Já bych tak strašně chtěl dát 5*, protože napínavé to je neskutečně a není zde ani vteřina nějaké nudy. Jako horor/thriller to funguje fakt skvěle, jenže je tu jeden velký, zásadní problém, kvůli kterému nemůžu těch 5* dát. A tím je průběh děje. Hele, já chápu, že to pan režisér chtěl mít akční, ale přece jenom, v určité chvíli už to působí strašně nerealisticky. Už jenom tím, že se mu nějak povedlo na Jima hodit jeho všechny jeho vraždy a to nepočítám to, kolik lidí se mu povedlo bez větších problémů zabít, navíc mám i dojem, že jeho pistole měla nekonečné množství nábojů. A taky mě dostalo, že SPOILER celou dobu všechny střelí na první ránu, ale toho Jima na konci ne a ne trefit... KONEC SPOILERU. Stejně jsem se ani nedozvěděl, proč to dělal, to by mě taky celkem zajímalo, takhle se opět musím spokojit s vysvětlením, že to byl prostě magor, ale já bych uvítal trochu psychologie v tom. Jinak se mi ale ten film líbil fakt hodně, byl dost napínavý, měl sympatického hlavního hrdinu, hlavní záporák byl zase hajzl jak se patří a i ten děj nebyl špatný, když pominu ty nelogičnosti. 4* ()

roorybacky

Hodně nepředvídatelné + skvělá atmosféra. Harmonova režie je perfektní, některé scény (hlavně ta ve vězení) mi připadaly skoro až kubrickovsky dokonalé - o to víc se divím, že nenatočil poté už nic srovnatelné kvality. Jedinou vadou na kráse je neuvěřitelně vykonstruovaný scénář, za který musím hodnotit níže, nicméně je to přesně mezi 4 a 5... ()

Jonash87

Dobrej námět a potažmo scénář, ale zpracování samotný mi úplně nesedlo. Navíc i hlavní "hrdina" nebyl úplně podle mého gusta, záporák určitě sednul líp. Film má určitě něco do sebe, ale pro mě celkově "jen" průměrné tři hvězdy. ()

Martin741

The Hitcher je opat dokaz, ze aj v 80. rokoch sa tocili vyborne horory, nielen v kultovych 70. rokoch /Alien, Deliverance, Jaws, Straw Dogs/. Film ma vyborny scenar o psychopatickom stoparovi, ktory urobi zo zivota peklo tomu, kto mu prave zastal so svojim autom. Zaporak v podani Rutgera Hauera je priam dabelsky, mam z neho vzdy hrozu, kedykolvek si film pozriem. Atmosferu ma film doslova hrozostrasnu, budovanu pekne postupne zrucnou rukou rezisera Roberta Harmona. A k tomu par nechutnych drsnych ultranasilnych scen. 89 % ()

Vyhy

Skoro do samotného konce to má neskutečný háv nepředvídatelnosti a příběh vyvolává tolik otázek, že vás jednoduše pohltí a čeká do samotného finále, kdy se konečně dozvíte, jak to vše tedy vlastně je a bylo. Nu a to se nestalo. Finále jak z jiného filmu, kde jsme se z creepy atmosféry stopaře dostali do akčního snímku. ()

Jimmi

Velmi dobry thriller herecke sa zhostili svojich uloh velmi dobre..hlavne Rutger Hauer bol fakt "evil"....jedine co mozem vytknut je dost predvidatelny koniec....ale celkovo som sa vobec nenudil cely film. ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik