Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

MontyBrogan

Zabi človeka, zachrániš Vianoce. Záhadné béčko s priliehavou retro atmosférou. Koniec je depresívnejší, ako by ste pri úvodnom rozbaľovaní darčeka čakali, ale zase všetko do seba pekne zapadne. ()

anais

Skěle natočený film, ve kterém funguje všechno jak má, od výtečné obrazové stylizace alá televizní seriál 70.let, po výborně obsazené herce, kteří jsou líbiví a prvoplánovití právě v návaznosti na dobovou televizní produkci. Po všech těch odmítavých recenzích jsem čekal zmatený blábol, ale dostal jsem vypiplanou variaci na Krajní meze. Film sice balancuje na hranici uvěřitelnosti a logičnosti, jenže vesmír, do kterého je příběh zasazený, podobné momenty bez problémů obhájí. Všudypřítomnou averzi si vysvětluji jakousi nechutí a podezřívavostí, kterou diváci často mívají vůči režisérům s nálepkou kultovní. Vyvstávají otázky, nakolik je to jen Kellyho póza a snaha za každou cenu obhájit svou škatulku, a nakolik je to jeho přirozený vývoj. Mně The Box prokázalo, že se jedná o autora s naprosto jasnou uměleckou vizí, pro něhož není problém ji dotáhnout do konce jak po stránce příběhové, vizuální, herecké i dalších. ()

honajz

Formálně dokonalé dílo počínaje mrazivou atmosférou, vzhledem 70. let, vedením herců, scénářem, kamerou. Obsahově naprosto jednoznačné a hodně mne udivuje, zvlášť u lidí, co viděli Southland Tales, že v The Box nevidí ony morální a křesťanské motivy, o kterých je to především. Možná proto, že se dnes něco jako morálka nenosí? ()

anderson

Kult okolo DONNIE DARKO mi uniká rovnako ako pri väčšine Aronofského pokusov a hodnotiť objektívne tento film nemôžem už len z hľadiska stupídneho námetu. Nepoznám totiž v dnešnej dobe človeka bez prostriedkov, ktorý by tlačidlo nestlačil. A ten čo ich má ho stlačí už len pre tú prču, že čo bude. :-) Kravina na kvadrát a tým rečiam o riešení akýchsi morálnych dilem, najmä od tzv. "liberálov" sa musím iba vysmiať. A to zvlášť v tento deň, keď si ŠTB - áci pripomínajú časy, keď sme si "sľúbili lásku" ... (17.11.2009) ()

Janek

Takový znetvořený film. Ale nedá se upřít určitá působivost. Kdyby se to nakonec všechno zdálo sousedovic kočce, bylo by to o třídu lepší. ()

SOLOM.

Od Kellyho jsem nikdy nic neviděl, takže jsem neměl možnost posoudit, jakým směrem by se mohl tento kousek odvíjet. Ani jsem si dopředu nezjišťoval, o čemže v něm jde. Po skončení filmu však ve mně zůstali hodně rozporuplné pocity. Samotná myšlenka je velice zajímavá a zhruba do 85. minuty sem se i dobře bavil. Jenže potom nastal zlomový okamžik a úroveň šla dolů. Jistě může za to scénáristova (režisérova) překombinovaná fantazie, kdy se mu hlavou honila spousta myšlenek jak udělat film ještě více zajímavý, ale vše co předtím dokázal vybudovat (atmosféra, napětí a jisté poselství), šlo postupně do kytek. Přitom to měl tak krásně rozehrané – efekty, herecké výkony i již zmíněná atmosféra byli na velice solidní úrovni. Do té doby jsem se ani nestačil nudit, přestože jsem z toho cítil „mimozemskou zápletku“ – kterou popravdě moc nemusím – teda hlavně co se UFO týče. I to bych dokázal překousnout, ale bohužel ten konec (který měl být srdceryvný) mě moc nebavil. ()

claudel

Další z letošních hořkých zklámání. Cameron Diaz jsem už dlouho v ničem neviděl, James Marsden dosud nezklamal. Podle upoutávky jsem se těšil na tajuplné krimi s mysterioznimi prvky. Vyklubala se z toho neskutečná slátanina, hloupost a v kolonce žánr převládá hlavně to sci-fi. Střídají se zde nudné scény s trapnými a ty dvě hvězdičky nakonec dávám za Franka Langellu, protože když se objevil na plátně on, tak mě The Box aspoň trochu bavil. ()

Sofia

Co začalo jako zajímavý thriller o morálním dilema, skončilo jako sci-fi fraška s morálním ponaučením, že ženy jsou materialistické mrchy, které si nezaslouží žít. Spousta věcí je ve filmu nevysvětlena a díky tomu se film bohužel zastavil jen na půli cesty. Má to pár zajímavých momentů, jednu lekačku a jinak už jen spoustu nesmyslů. ()

SLOTH

tak po rozmitani na tomto filmu musim dat hvezdu vice richard kelly je vicemene genialni to co se zda zezacatku jako prekombinovane nesedici indicie na konci zkloubi do genialni lec neoriginalni myslenky ()

mm13

"Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to?" ... JA NIE. A tým pádom som sa s hlavnými postavami nedokázal stotožniť v žiadnom ohľade, mal som ich za najbiednejšie stvorenia na svete. Čo by ešte nemusel byť problém, keby sa príbeh vyvíjal v ústrety tejto morálnej dileme(?!) či dokonca ma dokázal v tomto mojom presvedčení naškrtnúť, nechal o sebe zapochybovať(!?). No ani zďaleka, je to iba thriller, kde sa rieši, ako a či sa im z toho podarí dostať. A keďže presne to som im neprial, nezainteresovaný som poklepkával nohou, dúfal aspoň v náznak zvratu, ktorý neprišiel. Poviedka zafungovala, lebo nič nevysvetľovala, prišla, odišla, zanechala v neistote. Kelly sklamal, pretože sa rozhodol plávať na povrchu, zaoberať podružným (ako skrinka funguje) a ani to nezvládol bez dier. Nemorálny film, vhodný ako podnet na plamennú diskusiu, inak vyprázdnený! ()

JASON_X

Tenhle nepříliš oblíbený (55%) kousek s vědecko-fantastickou zápletkou jsem si skvěle užil. Hodně na něm oceňuju nejen vizuální pohlednost a precizní, klidnou, NESKÁKAVOU kameru, ale hlavně fakt, že jeho děj je dlouho nejednoznačný a divák neví, co si o něm myslet a kam film zařadit (a to se mi líbí). Třeba já - začátek mi zavoněl atmosférou "bradburyovského" magického realismu, pak trochu ztěžkne "lynchovinou" a "hitchcockovštinou", v jeden okamžik mi připomene vynikající horrorový Fallen (1998), pak mysteriózní X-Files, dobře použije dva moudré citáty (Clark, Sartre)... A jeho moralizující konec je ve výsledku vlastně koncem dobrým, protože když věříme v lepší posmrtný duchovní život, tenhle svět nám zákonitě musí připadat jako peklo či očistec, strach ze smrti pomine a z vraždy se stává akt milosrdenství. ()

Morholt

Zvláštní spletenec satanských filmů a sci-fi, v němž dominují motivy pokušení a vykoupení. Jen na konci jsem z toho byl jelen. Výborná sedmdesátková atmosféra, která tomu sedla jak nic jiného, charismatický Frank Langella a vůbec celkový nápad i zpracování z toho udělali zajímavý a divný (v tom lepším slova smyslu) zážitek. Jen ta Cameron........ . 75% ()

Sawy

Na The Box jsou prakticky všechny složky dobré.Herci jsou velmi slušní,zvlášť Langella je skvostně démonický.Technicky všechno perfektní,kamera parádní a vizuálně je film hodně vyvedený.A Kelly tady ukazuje,že je hodně zručný režisér,který UMÍ točit.Zdatně buduje tajemnou atmosféru kolem záhadné krabičky,film se vůbec rozjíždí parádně.Ale pak se kdesi cosi zlomilo a stala se z toho přehlídka ukázkových blbostí,které člověka rozesmějí spolehlivěji než Simon Pegg (knihovna).Skutečně,nesmysl tady střídá nesmysl a já pořád čekal,kdy to celé konečně dostane nějaký smysl,opodstatnění.Nedostalo.Samotný závěr je rozhodně zajímavý,ale definitivně rezignuje na logiku a předchozí dění nijak neobjasňuje.Přitom základní myšlenka byla geniálně prostá,stačilo se jí jenom držet a film by měl spolehlivě naběhnuto na kult.Ale jeden příliš sebevědomý režisér si myslel,že se to neobejde bez sci-fi prvků,zákeřných korporací a dalších podobných kravin,díky čemuž původní koncept téměř dokonale pohřbil.Je to škoda,ale i tak tu třetí hvězdu přihodím,už jen proto,že za podívání ten film rozhodně stojí a je několikanásobně lepší než Kellyho předchozí Apokalypsa. 55 % ()

Shaqualyck

OK, takže vycházejme z dogmatu, že to jabko na štrůdl ze stromu poznání utrhla Eva, zatímco její drahý alibisticky držel hubu. Ale proč?! Protože člověk je vlastně jen sobecká svině, která si nevidí ani na špičku vlastního nosu? Protože svých skutků litujeme až pět minut po dvanácté, když už nám neodvratně teče do bot? Anebo je všechno (už zase) úplně jinak?! S tím nechť se každý popere, jak umí... Časový limit: cca dvě hodiny. Rejža vymetá s divákem všechny možné krajní meze a cpe mu do komercí zmlsaného chřtánu celý svazek Akt X. Pro někoho téma na diplomku, pro jiného "jen" divné sci-fi retro s démonickým masérem Frankem Langellou. A co Vy, zmačkli byste? ;) ()

Handle

Díky špičkovému námětu jsem na tento snímek šel do kina. Atmosféru si film drží vynikající, herci jsou super, vizuální stránka taky velmi dobrá, jediné co mi vadilo byly ty NAPROSTO zbytečné sci-fi blbosti, které někdy působili až směšně. Opravdu jsem nevěděl, zda-li ta voda nebo knihovna souvisí s celkovým dějem... Škoda, že film není spíše psychologickým thrillerem s hororovými prvky. Mé hodnocení je něco mezi 3 a 4*, ale dám čtyři, protože si myslím, že se film přesto docela podceňuje a my všichni bysme si mohli uvědomit, že lidský život je přednější než nějakých milion dolarů a že někdy nejsme schopní rozpoznat, co je v životě důležitější. Minimálně je to dobrá ukázka toho, že někdo pro prachy udělá prostě všechno (ale nejen to, opravdu to neberu jako špatný snímek)... // PS. Oproti Donniemu Darkovi to byl ale opravdu slabý odvar, ale i tak doufám, že Richard Kelly nám ještě nějaké ty filmy v brzké budoucnosti představí - jeho styl mi prostě sedí. The Box měl větší potenciál, ale i tak nadprůměrné. 70%. ()

Lacike

Jak po vizuálnej tak po dramatickej stránke skvele natočená filozofická dráma so sci-fi presahom. Tá dramatická stránka je pohlcujúca. Je ľahké sa vcítiť do situácie ústrednej dvojky a ich boja o morálne zásady. Nakoniec to zase všetko rozhodne žena a chlap sa môže pretrhnúť, aby to zachránil, ale holt sa to dá málokedy. Jak Cameron, tak prekvapivo aj Marsden tu podávajú skvelé výkony. Langellovi ako diablovi pokušiteľovi stačí byť na scéne s trochou pôsobivého zamaskovania a akonáhle prehovorí, tak z neho ide strach. Trochu horšie na tom je sci-fi rovina, ktorá sa tomu miestami až Lynchovsky šialenému dianiu snaží dodať vedecké vysvetlenie. Je to síce dostatočne vysvetlené, aby som sa to dalo akceptovať, ale úplne ma to nebralo. Buď v tomto smere mali ísť viac do hĺbky alebo sa na to úplne vykašľať. Najviac ma na filme štvalo manipulovanie obeťami ešte pred stlačením tlačítka, keď sa ich snažili dostať do zúfalej situácie, aby s väčšou chuťou skočili po tlačítku. Napriek nejakým drobnostiam to je stále skvelý film a sakramentsky ma serie, že sa Kelly niekam zahrabal. Mohol byť z neho druhý Nolan. A kľudne ho mohol aj tromfnúť. P.S. Jak by ste sa rozhodli ohľadom tej ponuky vy? Boli doby, keď by som bez váhania to tlačítko stlačil a sral na druhých, ale už to mám presne naopak. 8/10. ()

maseer2

první polovina nabitá tajemnou atmosférou je velmi dobrá, ale zhruba v půlce filmu bohužel dochází k rapidnímu obratu.. najednou se ke slovu dostávají blíže nespecifikované nadpřirozené síly a všemožné sci-fi úlety, ve kterých se divák prostě ztratí.. ne, nejedná se o špatný film, spíš naopak - závěrečná pointa (teda jestli to byla pointa..) se mi líbila.. celkově se ale zkrátka nemůžu ubránit dojmu, že film je ve výsledku jen jakýmsi nedodělkem velmi dobrého námětu.. silnější 3* ()

PROROK14

Neviem o čom to malo akože byť. Začiatok to malo perfektný, pokračovalo to vcelku parádne ale posledná pol hodina tomu riadne dala. Trochu to bolo takpovediac zdiviačené. ()

BoPo

Mám rád filmy, kde sa atmosféra postupne stupňuje a príbeh Vás donutí premýšľať. Takýmto smerom sa uberala prvá polovica tohto filmu. Len ako to už býva, rozdiel medzi dobrým a výborným filmom je práve v tej druhej polovici. Teda v schopnosti dotiahnuť myšlienku a atmosféru až do úplného konca. The Box to z môjho pohľadu nezvládol. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi