Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

Zayl

Morální monumentalita, kde svět znamená tlačítko. Richard Kelly na první pohled stvořil opojnou atmosféru 70. let, která však trpí příšernou ukecaností. Na scénáristickém předměstí to ještě nepoznáte, avšak s trochou pozornosti zjistíte, že smrad, jenž ovíjí stěny záhadné krabičky, nečpí pouze z místních stok. Totiž na odiv se vystavuje mysticko-konspirační jádro, které svou rozvleklostí nudí a postrádá hlubší smysl své morálnosti, a nedokáže nabídnout víc, než matlavý příběh, vykonstruovaný na moci, hříchu a očistci. ()

baribal

Pokud jste režisér co natočil Donnieho Darka, tak se od Vás už očekávají pouze velké filmy. Na The Box je sympatické že nechodí okolo horké kaše a od samého začátku se toho hodně děje. Myslím, že filmu uškodily trailery, které film popisovaly jako pouhé rozhodování - zmáčknout či nezmáčknout. Příběh je tedy o něco složitější než byste mohli očekávat. Na druhou stranu si film hraje na víc než sám dokáže zvládat. Plno záběrů a zápletek, které by si zasloužili mnohem důkladnější vysvětlení. Měl jsem pocit, jakoby Richard Kelly ničemu nepřikládal váhu, každou dobrou myšlenku pohřbil jinou myšlenkou, atd atd. Průměrný mystery film. ()

MartinezZ

6.2.2010 ~ Blbina sbalená na cesty. ~ Jednoduchý perex pro jednoduchý film. A jednoduchostí rozhodně nemyslím poklonu. ~ Poslední dobou mi totiž připadá, že záměrem je do kin nalákat diváka na jakoukoliv volovinu, hlavně ať přijde. A tak se do filmu nacpe pár známých tváří a rádoby hvězd a šup s tím mezi lid. Jenže ne všichni diváci jsou jen bezmyšlenkové figuríny chodící trávit volný čas vysedáváním v kinematografech. Takže si i něco zjistí dopředu. ~ A u "Krabice s červeným tlačítkem" si třeba zjistí, že se zde jedná o manželský pár, kterému se od zohaveného člobrdy dostane krabice s rudým čudlem a informací, že když stisknou, dostanou kufřík peněz a jedinou protiváhou tomu bude smrt někoho někde. Jako béčková hororová zápletka by to fungovat mohlo. ~ Ale nefunguje. To by totiž musel být film něčím úplně jiným. Například by musel mít děj, který dává smysl. Například by v ději nesměla vystupovat sci-fi složka, která se do scénáře asi omylem dostala ve chvíli, kdy se dvě "podržtašky" se dvěma štosy rozepsaných scénářů srazily u studia a papírky se jim promíchaly. To sci-fi je zde úplně mimo a celý film poměrně kvalitně splachuje do kanálu. A stejně tak by tu nesměla hrát Cameron Diaz, která v posledních filmech předvádí ukázkovou výkonnostní sinusoidu. V některých filmech je dobrá, v některých by ji mohla zastoupit figurína z testovacích vozů crash testů a nikdo by si toho nevšiml. ~ Tohle ne, takhle by to nešlo. Tohle je jedna z méně povedených epizod Krajních mezí roztažená na délku celovečerního filmu. ()

havLord

Umě zrežírovanej, ačkoliv jednoduchej, příběh, se správnou myšlenkou, zbytečnou sci-fi berličkou, která ji citelně degraduje a standardně špatnou Cameron Diaz,,, já bych nezmáčkl -- jen ženu uhlídat. ()

mysiak

Po najhoršom zážiku, ktorý mi ubral 140 minút - Southland Tales prišiel "mág" Richard Kelly s niečím rozumným aj keď tiež nie zrovna normálnym filmom - Box...ocitáme sa v 70. rokoch a podivná krabica ktorá mení životy na oboch strán..nie je to zrovná nič originálne, ale tempo sa drží dobre, a film je celkom dobrý..keby niet toho moc mysteriózneho, rastie hodnotenie... ()

kobejn

Kelly je prostě velkej talent, u sledování tohodle filmu mě mrazilo, jako už dlouho ne - geniální skládanka, perfektně to do sebe všechno zapadá, a po (pro mě) nepovedených Southland tales se nemůžu dočkat, s čím dalším Mistr Kelly přijde... ()

fremy

Po trailerovém "zmáčkni tlačítko = zemře člověk a dostaneš milión dollarů" jsem se však obával chudšího ztvárnění. Děj je napínavý a s chutí jsem hltal další minuty. Velká škoda zajímavého námětu, který na závěr nezodpovídá mnoho otázek a pouze nabízí další sci-fi uličky. ()

GodComplex

Richard Kelly se vsim vsudy. Jeho fascinace Davidem Lynchem je zretelna ve vsech Kellyho filmech, ale jak jsme se presvedcili v Southland Tales, mnohdy na to jednoduse nema, vytvari projekty, ktere jsou mytologicky vetsi nez on sam a na ktere intelektualne nema bunky, neni pro nej potom realne to ukocirovat ani rezisersky. Zatimco v genialnim Donnie Darko mel dobry den a jeste trosku jednodussi latku zvladl na vybornou, v Southland Tales se v tom vylozene utopil. The Box se radi presne mezi - na Donnie Darko se to nehrabe, ale lepsi nez Apokalypsa je to kazdopadne. Hlavni trumf je slusna kinematografie, povedene 70's prostredi, dobra hudba, Kellyho tradicni unikatni feeling a hlavne ocenuji alespon snahu o neco zajimaveho a zmyslenihodneho narozdil od 90% soucasne filmove tvorby. Bohuzel zustava jen u te snahy, kdy se ve druhe pulce zacnou projevovat Kellyho zminene nedostatky a absence nekompromisniho nadhledu, stejne tak jako se v konceptu a myslenkach ztraci sam reziser, logicky se v nem ve finale zacne ztracet i divak. "Your home is a box. Your car is a box on wheels. You sit in your home, staring into a box. It erodes your soul, while the box that is your body inevitably withers... then dies. Where upon it is placed in the ultimate box, to slowly decompose." 7/10 ()

Riddick77

Ďábel má jméno Frank Langella a je v tomto retro hybridu o morálnosti/ amorálnosti, volbě/ následku, hříchu/ trestu a především lásce a lidské podstatě, vskutku geniální. Ta hlavní dějová linka o knoflíku, který je metaforou pro testování lidské rasy vzhledem k lidské sobeckosti a chamtivosti, je poměrně pohodová, avšak mne se mnohem více líbí linka, která se zabývá rodinou a hodnotami oněch hlavních hrdinů, jelikož právě jejich rozhodnutí nepopisuje zřejmě právě ten typický příklad sobeckého a chamtivého člověka, kterým tady má zřejmě lidský jedinec být. Místy hodně dobré, místy dosti hluché, ale celkově nápad výborný, podání docela ujde a závěr mistrovský, lépe to zakončit ani nešlo. 8/10 ()

Vyrida

Krásná ukázka toho, jak zprvu docela zajímavá myšlenka se může postupem času změnit ve frašku. První polovina filmu se mi opravdu moc líbila, měla svou tajemnou atmosféru a netrpělivě jsem očekával jaká pointa z toho nakonec vyleze. Bohužel zatímco závěrečná scéna byla ještě vcelku jakžtakž stravitelná, tak druhá polovina filmu mě naprosto zklamala až unudila. Nechci spoilerovat, ale mohlo to být přeci jen zajímavější a hned teď mě napadá daleko tajuplnější podstata, než to co jsem měl možnost vidět. Bohužel průměrné hodnocení a tak se to zdálo býti dlouho nadějnější. ()

Macejko

Päť hviezd uniklo len o vlások, a to kvôli skutočne slabej (miestami až hroznej a otravnej) Cameron Diaz a predsa len trochu premrštenej stopáži. Inak je to ale výborný, do detailu prepracovaný film, s množstvom perfektných, mrazivých scén. Plus- má Franka Langellu, ktorý si pre seba ukradne každú scénu, v ktorej sa vyskytuje. A len taká poznámka na záver: to naozaj nebola po ruke nejaká mladšia (a navyše LACNEJŠIA) herečka? Diaz vyzerá minimálne o 10 rokov staršie než Marsden a ako jeho manželka vo filme pôsobí ako päsť na oko. ()

Trakat

Zajímavé, že to "chtivé" tlačítko ve filmu pokaždé stiskla žena :P Jinak skvělý námět i atmosféra, ale dost nedotažené... ()

numi

Smeknout je třeba za kreativitu, Franka Langellu a námět, který snadno vtáhne dovnitř děje a donutí diváka přemýšlet a přinést si základní myšlenku prologu k sobě domů (resp. do kina), ale zároveň je třeba jedním dechem dodat, že ryba smrdí od hlavy. Vyznění celého filmu je tak přepálené, že co do absurdity předčí i celý ten fantasmagorický komplot, který se trochu neohrabaně snaží ve druhé půlce filmu Richard Kelly rozplétat. A Cameron Diaz na mě i tady funguje jako záruka herecké antikvality. Ale možná je tohle už i věc osobní. ()

Tirion

Pokud se někomu chcete relevantně pomstít (myslím, dost krutě), tak jej pošlete na tento film. Dotyčný vás bude nenávidět po zbytek svého života. Teď vážně. The Box je takový "cože?!" film. Dost často si tohle slůvko totiž řeknete. Spousta neuvěřitelných záseků, těch největších scénáristických chyb, tragické (ve špatném slova smyslu) herecké výkony (snad jen Langella se drží dobře) a roztěkaná režie. Jediným pozitivem je výborná výprava - sedmdesátá léta na vás přímo dýchají. Ale to je tak všechno. ()

blackrain

Nabízí se otázka. Stisknout, nebo nestisknout? Víme všichni dobře, jak bychom se zachovali v podobné situaci? Naše rozhodnutí je sice jen na nás samotných, ale velkou roli hrají i okolnosti, které nás pohltí. V práci nás nepovýší. Naše dítě nebude moci navštěvovat nejlepší školu ve městě. Nebudeme moci podstoupit důležitou operaci. Všechno se začne pomalu hroutit. V ruce obracíme každou korunu. Velká suma peněz je hodně lákavá nabídka. Vždyť zemře někdo, koho neznáme. A co když je to jen nějaká hra.? Stále jsme rozhodnuti nestisknout? ()

kaylin

Já z toho Kellyho snad budu mít vředy. Ten člověk je neskutečný. Jeho filmy v sobě mají úžasné prvky. V případě "Boxu" je to samotná krabička a její myšlenka, prvky sci-fi, skvělý retro styl. Jenže jak se to dá dohromady a jak se snažíte film sledovat, opět se dostavují podobné pocity jako u "Apokalypsy" nebo "Donnieho Darka". Těch témat je strašně moc, Kelly se snaží vydávat svoje myšlenky za stěžejní, ale přitom se neubrání béčkovosti, které ale chybí nadhled. Kelly pro mě prostě nefunguje a "The Box" je jen dalším důkazem. Skvělé nápady, ale chybí jim konzistence. Pointa dobrá, jen si také bohužel uvědomíte, jak banální to celé vlastně je. ()

René.girl

Mohl to být úžasný film, kdyby se to nezvrhl do linie paranormálních jevů!Takhle ho bohužel nepochopíte a máte pocit, že je to dost přitažené za vlasy. Škoda - takhle dávám pouze 3 hvězdičky! ()

Kreeki

Mám rád scifi, ale tady toho bylo trochu moc, zvláštní směsice žánrů a všeho možného, alespoň velmi příjemní herci, režie taky neurazila, problémem je opravdu překombinovaný scénář. ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi