Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

GeusX

První polovina filmu je velmi solidní, ale pozdějším vývojem děj ztrácí na přehlednosti a zbytečně se zamotává do žánru sci-fi. Hodnocení: tři hvězdy s dosti odřenýma ušima. ()

Terva

Zmáčkni tlačítko, někdo zemře a ty dostaneš 1 000 000 $.....nezdaněných. Lákavé, což ? Nakonec je to tak trochu o něčem jiném. Smutný příběh zasazený do vánočního prostředí, který je podle mého velice odfláknutý. Kniha Rcharda Mathesona Button, button, http://www.bookfayre.cz/books/item/9780765312570.html.cs podle které je natočen tento snímek, má víc potenciálu než režisér Richard Kelly zvládnul. Ve filmu zazní song Bell Bottom blues od Erica Claptona http://www.youtube.com/watch?v=UI56fXtOwFc nebo Mustang Sally http://www.youtube.com/watch?v=CjFXMVcYMGk ....tak tedy zmáčkněte červené tlačítko a uvidíte, kdo zemře. ()

Chermy odpad!

Upřímně lituji lidí, kteří se rozhodnou jít na tohle do kina! Možná mi genialita Richarda Kellyho unikla, ale podle mě nemá ani trochu talentu budovat napětí, či vytvořit iluzi něčeho nadřirozeného. S absencí výše zmíněného je The Box jen přehlídkou "děsnejch mouder" a místy je vyloženě k smíchu! Ne tohle opravdu nešlo brát vážně! ()

moviesfan

S hereckou dvojicí jsem spokojen. S filmem vlastně taky, ale já se v tom ztrácel. Nevěděl jsem co si mám myslet a co se tam vůbec děje. Jasně, je to účel. Beru to. Atmosféra je kvalitní, ale pořád mě to nějak nezasáhlo. ()

Seabeast

Zbytečně zde podhodnoceno... Očekával jsem propadák na základě hodnocení a komentářů a The Box je ve výsledku velmi slušný film. Tápu nad tím, jestli ho tu hodnotili hlavně lidi, co ho viděli jako první film od Richarda Kellyho a taky třeba jen fanoušci Cameron Diaz. Jeho styl je specifický, hned jsem ho poznal a ten příběh si pěkně vychutnal. Nicméně musím podotknout, že Donnie Darko vám udělá díru do hlavy mnohem víc a s radostí se k němu budete stále vracet, což se o The Box moc říct nedá. Mně osobně ta rodinka vůbec sympatická nebyla a jejich pocity se mi nepodařilo s nimi prožívat, ale díkybohu za tu mysteriózní atmosféru a také, že hlavním průvodcem děje byl charismatický Frank Langella, který díru v hlavě má (pardon, vlastně v obličeji). :-) Ten by se měl na tom plakátě velebit a ne "tvářička" Cameron Diaz, která je tam dle mě za "účelem" přitáhnutí diváckého osazenstva. Celkově vzato The Box vyznívá spíš jako jednohubka, ale dát méně jak 4 se mi opravdu nechce. ÚVAHA NAD INTERPRETACÍ: Ta krabička není jen věc na rozhodnutí jestli "zmáčknout nebo nezmáčknout", "získat milion dolarů nebo nezískat" a "zabít někoho neznámého nebo nezabít". Vyjadřuje hlavně schránku, která se dá obrazně připodobnit nejen našemu bytu, našemu tělu, ale především našemu životu. Vlastně to tak v jedné ze scén vyznělo. The Box ukazuje jak naše fatální rozhodnutí mohou rozvětvit řetězec katastrofických následků na jehož konci pro jeho zastavení nemá člověk moc na výběr. Nese si to pokaždé krutou oběť a přitom by stačilo se jen v daný okamžik moudře rozhodnout. Stisknout tlačítko je snadné, jen by nikdo neměl zapomenout, že v tom jedeme všichni společně... ()

Bubble74

Richard Kelly namíchal podobný koktejl sci-fi, fantazie a reality jako v Donnie Darko. I když The Box je spíš mystery - drama, které klade společenské a morální otázky. Bohužel snímek se od půlky začíná trochu ztrácet a to převážně v svojí logice a divák je ponechán jen s podmíněným rozluštěním. Naproti tomu technické stránce není absolutně co vytknout. Výprava je opravdu fenomenální, kulisa sedmdesátých let je perfektní a Kelly si zručně pohrává se světlem, stíny a sférickým soundtrackem, což podkresluje odpovídající atmosféru. ()

jahol

Jedna z těch dvou hvězdiček je za nápad s fungováním skříňky, který působí v traileru jak zlaté prasátko na penízky. Tím to ale bohužel skorem končí, celý film mi připomíná tombolu na maturitním plesu svého syna, který jsem včera absolvoval - něco vykradeného, něco hodně levného, něco trochu křivého a pár velkých, vlastně malých cen, které zacpou ústa těm, co by chtěli tvrdit, že to bylo úplně k ničemu. Cameron Diaz mi bylo během filmu líto, protože scénář jejím slzám nedovolí působit upřímně, a o to méně mi jí bylo líto na konci filmu, kde mi jí líto být mělo, James Marsden, který mohl být tahounem filmu za třetí hvězdičkou, předvedl výkon rozhodně ne pro hlavní roli a jediný Frank Langella měl svoje kouzlo, i když také ne originální. Pokaždé, když jsem viděl dalšího "člověka" krvácejícího z nosu, měl jsem zase o něco větší chuť to celé vypnout, jenže člověku tenhle typ filmu nedá, pořád doufáte v něco velkého, zásadní pointu.. a nakonec se dočkáte... pár hektolitrů vody vylitých do postele. Vlastně jsem tak úplně nepochopil, zda jsem pochopil ten konec, nejhorší na tom ale je, že je mi to (zcela výjimečně) vlastně úplně jedno. V trochu podobný, i když mnohem jednoznačnější a polopatičtější konec, se zvrátila britská série "Misfits", ale to co k němu vedlo, je v porovnání s The Box apartní. ()

zablaga

1* za ten nápad,...och toto bolo také nepodarené, akási spleť niečoho mysteriózneho a krimi...alebo čo? a herecké výkony tiež slabé..Naozaj ma nič príjemne neprekvapilo.. ()

joehot

Jak vytvořit řádnou atmosféru, by mohl Kelly učit. Krásné retro - tapety, auta, vizáže herců a Cameron Diaz (tu mezi herecký ansámbl nepočítám). Sám by se však měl zapsat na nějaké kurzy scénáristiky, způsob, jakým celý film překombinuje, je až nehezký. ()

Ajinka126

Ne nadarmo se říká, že v nejlepším se má přestat. Do 3/4 filmu to bylo velmi zajímavé a neokoukané téma filmu. Ale ke konci už to nabíralo trochu překomplikovaný ráz. Ale když to dokoukáte až do konce, tak vám to dá všechno smysl. Perfektně to do sebe zapadne. Určitě si nemyslím, že je to film, který by měl být ohodnocen průměrem. Podle mě, by měl mít spravedlivě tak 70%. Režizér Kelly ví co dělá, bohužel však zůstává nepochopen. ()

corpsy

Škoda len, že snímok po určitej dobe vyhodí výhybku a z pôvodne až hororového námetu prejde na sci-fi zmätok získavajúci minútu po minúte epickejšie rozmery, od ktorého ale aj tak nedokážete odpútať svoje zmysli a chcete vedieť viac a viac. Komorný, ale strhujúci záver, to ale opäť vynahrádza. A ešte ku tej krabici, verím, že v dnešnej dobe by väčšina ľudí nemala problém stlačiť ten gombík, a to bez otázok - hlavne nenásytný, arogantný darmožráči. ()

PauloZ

Je až nepochopitelné jak můžou tvůrci spackat film poslední půlhodinou. Do scény v knihovně (nebo co to bylo) se jedná o velice dobrou a napínavou podívanou, kterou bych hodnotil 4 hvězdama. Jenže to, co se potom začne dít, prvky sci-fi a mysteriózna, je strašně hloupé, nelogické a velmi zle podané. Já jsem z toho byl naprosto rozhozený (bohužel ve zlém myšleno). Úplně zbytečné položení filmu do roviny sci-fi s globální tématikou. Poentu sice chápu, ale zbytek je úplná s prominutím sračka a výmysl, navíc je to moc dlouhé. Tohle je naprosto zbytečně spojený velmi dobrý thriller s blbou sci-fi. Ten konec mi úplně znehodnotil celý pohled na film :( A to se to tak dobře rozjelo... ()

Kryton

Mix Invaze zlodějů těl a SAW zalitý růžovým filtrem. Diaz a Marsden nepřesvědčivý. Langella naprosto ruluje celý film (i přes klišé má největší charisma) a to je tak vše. Jestli si myslíte jak to z traileru hodně moc záhadné, tak si uberte ještě 2 hvězdičky z mého hodnocení. Ten onen psychologický aspekt "zmáčknout/nezmáčknout" má jako dokázat dobro lidstva? The Box je jen výtah ze seriálu Krajních mez. Tam však epizoda měla pár minut. ()

draggo

Určitě zajímavá úvodní myšlenka s krabicí a tlačítkem, při které se ptáme sami sebe, zda bychom v oné situaci stiskli či ne. Z této jednoduché myšlenky se pomalu odvíjí mysteriózní a rozsáhlý příběh s perfektní atmosférou. Všechno je to výborné až do konce, kde to všechno graduje a my očekáváme nějakou super pointu. Místo ní se objeví závěrečné titulky. Tohle mě totálně znechutilo a zlikvidovalo to jinak převážně dobrý pocit z filmu. Skoro celou dobu projekce jsem přemýšlel o pěti hvězdách, ale s tím koncem to vidím jen na 3, víc dát nedokážu. /viděno na PC (DVDrip): 60% a 3*/ ()

hous.enka

Film ma solidni rozjezd: zmacknete knoflik, obdrzite milion dolaru a ponesete odpovednost za svoje ciny. Fajn napad. Bohuzel velmi zahy se do toho vsichni zamotavame a z cele te smesice jsem na konci mela pocit, ze to cele bylo o nicem. Chybi mi nejake hlubsi poselstvi, myslenka, o kterou film navic celou dobu usiluje. Kdy uz Cameron Diaz zacne hrat v dobrych filmech? ()

fannah

Tak tenhle film mě asi vážně dlouho nenechá klidným. Opravdu jsem čekal co bude, a nevěřil jsem tomu co všechno bude a bylo :-) Atmosféra mě pohltila a já seděl jako přibitý. Přitom veškeré efekty byly velmi primitivní, ale je vidět, že výborně zrežírované a napsané primitivnosti mohou na 100% zapůsobit. Neotřelé, originální, syrové a burcující, 90% ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi