Co kdyby vám někdo dal krabičku s tlačítkem, po jehož stisknutí byste získali milion dolarů, ale současně by připravila o život někoho, koho neznáte? Udělali byste to? A jaké by byly následky? Píše se rok 1976. Norma Lewis (Cameron Diaz) je učitelkou na soukromé střední škole a její manžel Arthur (James Marsden) je technikem v NASA. Jde o naprosto průměrný manželský pár, který žije běžným životem na předměstí se svým malým synem... dokud se u jejich dveří neobjeví tajemný muž se silně znetvořeným obličejem (Frank Langella) a nabídne jim něco, co jim může navždy změnit život: krabičku. Během 24 hodin, které na rozhodnutí mají, jsou Norma a Arthur nuceni čelit zásadním morálním dilematům. Brzy zjistí, že následky jejich rozhodnutí jsou zcela mimo jejich kontrolu a týkají se mnohem zásadnějších věcí než jen jejich vlastního štěstí a osudu. (oficiální text distributora)

AllShallFall

Přikloním se ke 4 hvězdám. Mysteriozní atmosféra mě vtáhla do děje. Pravda je, že mi poněkud déle trvalo, než jsem přišel celému příběhu na kloub. I teď v tom malinko pokulhávám, ale vzhledem k těm šíleným záhadám a nevysvětlitelnům musím přidat na hodnotě. Cameron Diaz mě mile překvapila a seděla v roli přesně na míru. Zajímavé, přesto působivé. Atmosférické a mysteriozní. Knihu jsem nečetl. A přesto si myslím, že film zaslouží vyšší hodnocení. ()

teutates

Asi budem musieť prehodnotiť svoje hodnotenie na "Southland Tales", v tom neskutočnom chaose som sa vyznal ďaleko viac ako tuto. Apokalypsa v tomto podaní vôbec nefungovala... Cameron Diaz nevie hrať, jej "ksichty" na 2 spôsoby, na ktoré človek musí pozerať väčšinu času dokonale lezú na nervy. J.Marsden to samé... nevravím, myšlienka by bola, len to prevedenie... 4-5/10 ()

swamp

Byl jsem velmi zvědav, co nám předvede režisér Donnieho Darka, Richard Kelly. Obsazení v podobě páru Diaz-Marsden a pokušitele Langelly bylo zajímavé, téma rozhodně taky.. bylo se nač těšit. A vystihl bych to jednoduše - u mě dobrý. :) Režisér chtěl očividně vyložit všechny karty na stůl, což v závěru začínalo trochu nudit, ale pověstný domeček z karet se nezhroutil a já tak mohl být svědkem příjemné podívané.. ovšem nebudu tady nikomu nic nalhávat - kultovnímu Donniemu to nesahalo ani po zadek. ()

oje

Mile obsazený thriller slušně začíná a námět push-the-button vůbec nevypadá špatně. Příběh se sice neodvýjí nejrychleji, napětí se ale krásně kumuluje, přibývá nejasností a děj okolo tlačítka se zamotavá víc, než by divák čekal. Tipec ale vydařenému průběhu utne zvrat do až moc velkého fantasy. Následující absurdní scény jsou tak moc přitažené za vlasy, že spíše naštvou, než zaujmou. Jak krásně byl mysteriózní Donnie Darko nebo Prestige, tak tady čáry máry přišly nazmar. A i když celková pointa se nakonec pěkně vybarvila, přehnaná složitost pohřbila počáteční náběh na lepší hodnocení. Zvláštní situaci je vystavena i dvojice v thrilleru Správci Osudu. Alternativa: Adjustment Bureau. ()

dex2man

Originalita je pojem , kterého je čím dál tím težší dosáhnout. V kinematografii to platí dvojnásob a proto si velmi cením snímků , které se o ní aspon pokusí. Box je vybaven velmi zajímavým retro lookem a zahuštěný temně - mystickým "Lynchovským"nádechem , tak jak to mám rád. Námět je taky velice přitažlivý - už jen samotná nabídka vyvolává v člověku otázku , jak by se zachoval každý z nás a pak důrazně postraší , abychom si uvědomili , že za vlastní rozhodnutí musíme nést následky , at už jsou jakékoliv. Nebýt zápletka tolik překombinovaná , takže se v tom člověk místama ztrácí , hodnotil bych ještě víš. Přes zmíněné klady bych film obecně nedoporučoval - The Box rozhodně není "mainstreamový kousek" , co se zalíbí každému (ani se jím být nesnaží). ()

Ant

Díky bohu se Kelly snažil krotit jak nejvíce to šlo a výsledek je víc než dobrý. Jistě máme tu vodní rakev a Santu, ale nic co by mě zvlášť tahalo za oči. Výprava, která se užasným způsobem soustředí na detaily a hudba dotvářející už tak bizarní atmosféru. Langella jako záhadný muž s kufříkem byl trefou do černého. Jako pointa mi tentokrát bude stačit vysvětlení funkce oné zahadné schránky, které je svým způsobem dosti děsivé. ()

Campbell

Parádní příběh plný mysteriozna se mi líbil a sliboval kvalitní zábavu ale to by nebyl Kelly aby ji naprosto zbytečně natahoval a zbytečně kombinoval. Opravdu je tu plno scén naprosto zbytečných a při tom ta idea se mi líbila. Diazová i Marsden mě mile překvapily a hrály dobře, jen ta Diazová mě občas jehce iritovala tím jak ublíženě se neustále tvářila. Atmosféra se dala občas krájet aby to Kelly po chvilce zabil nudným tlacháním o ničem. Kelly to celkem promarnil a u mě je to průměrná záležitost která měla hodně velkou naději mě potěšit. ()

predators

Atmosféra tak hustá, že by se dala krájet a vynikající závěr, který vás nenechá nadechnout. Nevím, kdo očekával po zmáčknutí tlačítka následné situace, ale já jsem potil mozkové závity až do morku kostí. :-) A hlavně jsem neměl pocit, že bych byl do něčeho nucen, za čež vděčím i hereckým výkonům. A co vy? Zmáčkli byste tlačítko? ;-) 70% ()

Němi

První půlka by se mohla zařadit do slovníku pod pojem "mysteriozní". Druhá pod "jak si zničit doslovností úchvatně rozjetý film". Kelly střídá hororově mrazivé momenty s průměrem až blbostí (většinou se projeví, když včas neutne scénu), ale především díky Langellovi a přenádherné hudbě zůstává až do konce dožidlepřibíjející. ()

Slarque

Zvláštní thriller, na který se nedá aplikovat běžná logika, ale navzdory tomu není špatné o něm přemýšlet. Dokud je ve filmu dost tajemství (což vydrží dost dlouho), je to vyloženě výborné. Bohužel, ke konci už je to poněkud slabší (70%). ()

Bachy

Řekl bych, že Krabice je skoro směšná. Hluboká? Ani omylem. Dilema volby (ať už první, či druhé) neberu jako závratně originální téma. Jasně, že nám po skončení vyvstane otázka, zda byste se zachovali stejně. Ale ta vyvstane, i když se bavíte v hospodě a někdo řekne:"Zmáčkl bys knoflík, kdyby?" A já pak nadšeně neběžím domů a ne, nevyprávím všem, jak skvělé posezení v hospodě to bylo. Všichni ve filmu se snaží být tak neuvěřitelně tajemní, až nám vzniká paskvil. "Kdo tě zaměstnává?" Bubák strašlivý. Režisér nás bere tam a tam (Knihovna plná zírajících lidí..hluboké), ukáže tohle a tohle (strašidelný Santa) a výsledek? Ani trošku to se mnou nehnulo. Věřím, že přečíst si krátkou povídku The Box ve stylu S. Kinga by mohlo být fajn, ale tady to nějak nefungovalo. Mačkejte si dark evil button, jak chcete. Netvrdím, že jsem snímek nepochopil (rozesmál mě Silasův komentář), ale rozhodně tvrdím, že mi nepřinesl žádný zážitek. ()

Vitason

Hlavní problém je v tom, že režisér Kelly není moc zručný vypravěč a tak se scény (otevření balíčku, příchod pana Stewarta atd.), které by mohly být zajímavé a mohly by tvořit atmosféru, mění v nezáživné výjevy bez nápadu. Jistě, filmu nelze upřít příjemná retro atmosféra, která je tvořena především barevnými kulisami, mezi kterými se režisér vcelku zdatně pohybuje s digitální kamerou, ale to je z jeho strany zhruba tak vše. Protože než se stačí dostavit stav, že by se divák bál o hlavní hrdiny, tak se režisér a scénárista v jedné osobě vytasí s prvky sci-fi, které rozbijí veškeré napětí. A je to škoda, protože si hlavní herecká dvojice, ač se může zdát, že je to pár pro odlehčené žánry, nevede špatně. To samé se dá říci i o zjizveném Franku Langellovi, jehož pan Stewart vzbuzuje strach i úžas zároveň. Pokud nejste vysloveně fanoušci Cameron Diaz, nebo rozvleklých sci-fi hrátek režiséra Kellyho, tak The Box nemá moc šancí zaujmout. Fanoušci filmu Barton Fink od bratrů Coenů vědí, že tajemným balíčkům se nemá věřit, v případě The Box to platí dvojnásob. ()

iamek

Rozjezd snímků je opravdu vynikajicí a čekáte na další a další scénku. Jenže zhruba v polovině se z filmů stává naprosto průměrný a nelogický paskvil všech možných žánrů. Škoda, ze Kelly tohle nezvládl a nedržel se skvělé první poloviny, protože mohl zase natočit nadprůměrný snímek, ale díky druhé polovině film upadne brzo v zapomnění. ()

klerik

DONNIE DARKO mal skvelé kritiky aj preto, že nemal Cameron Diaz. Box sa nedokaže vyhnúť divákom, ktorí chcú ísť len na ďalší film s ňou - a logicky sú potom zmätení. Krabica však nie je dostatočne uveriteľný ani tak prepracovaný film ako Darko. Je na tom podobne ako INVÁZIA (mrazivosť, hudba) či dávnejšia ASTRONAUTOVA ŽENA (mysteriózna atmosféra a následne triky kaziace dobrý dojem). Keď prišla scéna s knižnicou, bol som presvedčený, že ide o režisérsku retro exhibúciu a scenáristickú zúfalosť (ako PROROCTVO), záver bol však opäť v medziach normálnosti a sústredenosti. Sú to kontroverzné štyri hviezdičky, pretože som mal pocit, že temnota tu mohla byť vykreslená viac undergroundovo a umelecky... ()

SeBig

ze začátku to vypadalo nejvíc zajímavě pak pěkná chujovina a konec tak nic moc celkové hodnocení 3 hvězdy se zavřenýma očima a odřenýma ušima ()

Chrustyn

Atmosferická podivnost od tvůrců "Donnieho Darca". Pokud jste předchozí režisérův snímek viděli, musí vám být jasné, že to nebude standardně stavěný thriller na pohodové podívání. Hlavní premisa není složitá, ale to co se zde děje po celou dvouhodinovou stopáž, to šlo mimo mě. ()

bassator

Takto vypadají filmy mého srdce. Temné, sci-fi thrillery. Tento sice do dokonalosti má hodně daleko, ale strašně oceňuji námět a myšlenku a to, že ještě pár dní po shlédnutí toho co jsem tu viděl jsem o tom musel neustále přemýšlet... - 17. 2. 2010 - kino CineStar - Hradec Králové - 65% ()

mcb

A Richard Kelly pořád neupustí. Už jeho třetí film a pořád ta stejná pohádka. Neuchopitelná, neukotvená v žánru a zdánlivě nepochopitelná. Škoda, že nepřichází s něčím novým, takhle pořád omílá stejné styly, postupy a snahy o komplexnost. Celá zápletka obsahuje jakoby "nepoužité záběry" z Donnieho a Apokalypsy, zase tu máme nějaký portál, zase se lidé chovají divně a nic do sebe nezapadá. Opravdu mám dilema, jestli sleduji dílo génia nebo "haluzéra", který vodí diváky za nos. Ale i přesto je The Box povedené. Stupňující se problém s pouhým zmáčknutím jednoho tlačítka, totiž začne nabírat nedozírné důsledky, kde se snímek začne kdesi v 20. minutě odklanět stále více a více od pouhé rodinné drámy až ke stále více nevysvětlitelné a nepodložené sci-fi zápletce. Stejně jako brak nectí žádné pravidla, tak i Krabice bez omezení servíruje okázalé nápady v ještě okázalejších a opulentních scenériích. Věřím, že všechna ta negativní kritika vyčítá fakt, že film nenabízí divákovi žádné odpovědi, nýbrž ho jen zahlcuje otázkami, které nejsou a ani nepotřebují být vysvětleny. Nedozírnost a neschopnost rozluštit všechny záhady a tajemství ještě více podtrhuje mysteriózní vyznění příběhu, který vám po skončení vyvrtá do hlavy díru o velikosti toho největšího vrtáku. Koho nebaví přemýšlet, může se aspoň nechat unést perfektní atmosférou a výborným retro stylem. Filmařsky je to zmáklé na jedničku aneb digitál nikdy nezklamal a mám pocit, že herci ze sebe vydali, co mohli. Hlavně ďábelský Frank Langella, jemuž digitálně odštěpená půlka obličeje neubrala ani trochu hereckého projevu. Co se nachází v Krabici? Formálně usedlý bratříček Kellyho filmů, na střední cestě mezi propracovanějším (haluzovějším) a hladším Donniem Darkem a přeplácanější a nerozluštitelnou Apokalypsou. Sice můžete být během sledování navštvaní na všechno to "wtf", co se děje kolem, ale ve výsledku to bude právě to, co vás donutí si na snímek ještě někdy vzpomenout. Are you inside or outside the Box? ()

heyda

Je mi líto, ale tady se Kelly ukopl. Pointu tenhle snímek má, ale proč tam cpát zbytečně NASA, Mars, mimozemšťany a já nevím co ještě? Stačilo by se zaměřit pouze na myšlenku vzít peníze a zabít - kolotoče, který se nezastaví dokud...? :-)))) Za docela působivější závěr jsem se rozhodl dát 2 hvězdičky, ale že by mě tahle ´´schránka´´ sejmula jako Donnie Darko, tak to ani náhodou!!! ()

jojinecko

Otázka po vzhliadnutí znie: bude Richard Kelly mužom jedného filmu alebo svoju laťku nastavil tak vysoko, že ju neprekoná a možno sa k nej ani nepriblíži??? Pozitíva: Frank Langella, námet, hudba, atmosféra (čiastočne). Vo všeobecnosti je však The Box nepresvedčivým a zmäteným kvázi mysteriózno-psychologickým zlepencom, s veľmi nesťastným scenárom a ešte nešťastnejšou réžiou. Celému dielku nepridávajú na presvedčivosti ani dosť zlí herci na čele s Cameron Diaz. The Box nie je ani zďaleka rovné Kellyho potenciálu... ()

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi

Tvůrce Donnieho Darka opět zkouší sci-fi