Nekecej a pádluj!

• USA Without a Paddle (více)

Jako kluci byli Dan Mott, Jerry Conlaine, Tom Marshall a Billy Newwood nejlepšími kamarády. Jenže pak vyrostli a jejich cesty se rozdělily. Astmatický Dan se stal doktorem, ale pořád je přehnaně opatrný. Jerry pracuje u psacího stolu, ale touží po práci ve volné přírodě, ačkoli jeho přítelkyně by byla raději, kdyby trošku dospěl. Tom žije ze dne na den, jezdí na Harleyi, svádí holky a pokouší se vyhnout vězení. Po letech se sejdou na Billyho pohřbu, zavzpomínají na staré časy a zajdou do staré klubovny, v níž si kdysi přísahali věrnost a snili o nalezení ztraceného lupu D. B. Coopera, nejslavnějšího bankovního lupiče 70. let. Ukáže se, že Billy léta pracoval na mapě, která by je dovedla k pokladu, a tak netrvá dlouho a padne návrh vyrazit do divočiny a dotáhnout sen do konce. V malém provinčním městečku si pronajmou kanoi a vyrazí po řece. Jenže cesta zdaleka není tak báječná, jak si zpočátku představovali. Musí prchat před neodbytnou medvědicí a zdolat peřeje, zakončené vodopádem. Sice se jim nic nestane, přijdou však o mapu a zásoby. Pro Dana je to příležitost navrhnout, aby se nejkratší cestou vrátili. Naděje mu svitne, když objeví obdělávané pole. Než však stačí vydechnout, zjistí, že jde o marihuanovou farmu, kterou obhospodařují ostří hoši Dennis a Elwood, kteří nejsou vůbec nadšení, že se jim po poli promenádují městští hejsci a ničí jim úrodu. Jestli staří kamarádi nakonec přece jen najdou poklad, není jisté. Cestou však objeví něco mnohem cennějšího. (TV Nova)

EnneX

Opravdu velmi povedená oddechová komedie, který není trapná ale určitě vás pobaví. Scéna s mědvedem je třeba naprosto top. ()

p.a.douch

Tenhle film mám zkrátka rád. Sedí mi ústřední trojka, ale mám rád i Burta Reynoldse (toho ještě z hlouby 70. a 80. let). Film mi pěkně utekl a frky se mi líbily (sjetí psi, "Matrixová" scéna, křest kanoe, trampoty na řece a mnoho dalších). Zahráno velmi obstojně, záporáci jsou správně záporní. Zkrátka mám z tohoto filmu vždy dobrý pocit a vždy když mám možnost bez problémů si ho zopáknu. Taky dobrá hudba. 95 %. ()

ariari

a ktorá komédia má smysl??? výborné pobavenie,lebo to nebolo také americké...dobrodružstvo odrastených "mužov", ktorí chcú byť zas spolu a troška blbnúť ako v detstve na skautingu...alebo keď niekto z vás zdrhol večer z domu...asi poznáme všetci.Naviac výborná vtipná kamera zachytáva 3 odborníkov na plavbu loďou po divočine.. Túto výbornú komédiu si nenechajte ujsť. ()

Aidina

..." Medvědi neudrží pozornost... do hodiny a půl je pryč..." A Seth Green má takový neplánovaný láskyplný vztah s matkou medvědicí:-)) Praštěná komedie o třech kamarádech, co i po třicítce se chovají jako kdysi v dětství. ()

LeePriest

Pár momentů bylo celkem trapných, ale na to, jak "úžasné" bývají někdy komedie tohoto typu se určitě nejedná o žádný průšvih. Ideální odpočinková komedie někdy na víkend, kdy chce člověk na chvíli vypnout a hodinu a půl se flákat. ()

Merenre odpad!

Boha jeho, to byla ale dementní blbovina. Mám já tohle zapotřebí? Má vůbec někdo tohle zapotřebí? Doufám, že ne. ()

PatrikP4

Film mě docela bavil. Člověk se zasměje, samozřejmě příběh není moc kvalitní, ale mě spíš šlo o tu srandu. Rozhodně lepší než dvojka. ()

LencaN

Na druhé zhlédnutí mě to bavilo mnohem víc. Možná už lépe chápu takový jednodušší humor. Ne, upřímně to opravdu byla sranda. Ani chvíli jsem se nenudila. Skupinka kamarádů byla suprově poskládaná. Do toho ti lesní muži na čtyřkolkách byli lehce odpudiví. Medvěd mě nejvíc pobavil v souvislosti s mobilem. Co ty lidi nevymyslí :) ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

goiu

Já se zkrátka bavil. Na plné hodnocení je to moc stupidní, nicméně je to vtipné a má to šťávu. ()

aronofsky

Ujetá rádobykomedie, kterých Amerika vyvrhne každý rok aspoň deset a naše komerční televize nenapadne nic lepšího, než je všechny odvysílat a to nejmíň třikrát. ()

Neel

Jsem ráda, že je taky někdo schopný natočit film bez nesnesitelného množství trapnosti a nechutnosti ve stylu Děsného dojáku. Tenhle film je možná taky laciný, ale přesto podle mého názoru nepostrádá dávku vkusu. ()

Chlo0opek

Je to taková klasická komedie o hledání klukovskýho pokladu, s párkem buranů na straně "zlodůchů", ale já se u toho filmu bavil a celkem se i zasmál. ()