Remake Walshova snímku Vysoko v horách, respektive nová adaptace románu W. R. Burnetta. V krásně barevném Cinemascopu. Ameriko, Ameriko... už se na tebe těším!(25.5.2011)

Po originálu s Bogartem a westernovém remaku jsem konečně měl možnost vidět i barevný remake s Palancem, který jsem dlouho nemohl sehnat. Každá ze tří adaptací má něco do sebe. V případě této je to samozřejmě barva, která zvýrazňuje krásu americké přírody a celkovou atmosféru Ameriky 50. let. No a kromě toho se tu objevují docela zajímaví herci. Kromě Palance, Wintersové (která má mimochodem strašně hnusnej účes) a Lee Marvina se nám tu objevuje i Lon Chaney jr. proslulý rolí Vlčího muže a v opravdu malých roličkách taky třeba Mae Clarke známá z prvního Frankensteina nebo pozdější hvězda Dennis Hopper. SPOILER: Jak už jsem psal, tak je to potřetí, co byl tento příběh nafilmován a musím říct, že potřetí jsem si při závěrečném finále v horách přál, aby Roy těm poldům nějak utekl i s penězma :-)(26.12.2013)