Diplomatické vztahy

Série(2) / Epizody(16)

V době mezinárodní krize se diplomatka snaží zvládat novou práci na pozici ostře sledované velvyslankyně ve Velké Británii i divoké manželství se slavným politikem. (Netflix)

leto.sk

Na politické thrilleri, argo seriály   som vysadený. A toto je veľka mnamka. Dal som to na jednu šupu. Je to akčné, politické pozadie pôsobí dôveryhodne. Keri Russell je šik ako nikdy a Rufus Sewell odporne slizký ako vždy.  Chcelo by to aspoň 5 serií. ()

Bolex

Varování! Seriál se určitou dobu tváří jako seriozní vhled do vysoké politiky a konstrukce mezinárodních vztahů. V dialozích zmínky o válce na Ukrajině zprvu znejistí i zkušené diváky. Brzy se ukáže, že jde o něco jiného. Totálně zakvótovaný výběr herců (včetně jednoho bezpohlavního), přehnaná suverenita hlavní hrdinky a pomalu se posouvající děj se nezadržitelně mění v telenovelu pro vyhraněné divačky. Ty si užijí skutečná dramata - kostým, nebo šaty, šaty černé, nebo červené, prostě nervy drásající akce... Samozřejmě zjednodušuji, ale varování platí, o skutečné práci zpravodajců,  diplomatů a vrcholových politiků se dozvíte málo. ()

milbelQ odpad!

Toto som chcel pozrieť počas víkendu ale nedalo sa nudA, nuDA, nUDA a NUDA. S prestávkami aj počas jednotlivých epizód to dalo na 2 týždne. Čo chceli tvorcovia nám plebsu naznačiť - odkázať ❓Tie neskutočné politické 🤮🤮🤮, veď to vieme. Amicka diplomatka taká akože neskrivená, nerozmaznaná - skoro človek, tomu má kto UVERIŤ 🤔 Celé sa to odohráva je natočené v luxusnej budove a v jej okolí taká inscenácia 60/70 rokov. Ak by to bol 50 minútový TV film vysielaný pre nočnú smenu závodných postarších vartášov  keď už porno nezaberá, spať je zakázané, tak čo už. Kto však má rád tieto politické 🐖🐷 tak asi bude nadšení. Hodnotenie 1/10 sú aj otrasnejšie SERie 👎 ()

GinaT

Chtělo by to být jako Borgen ale není. Ale zas to aspoň není taková nuda jako 90 % politických seriálů. Rufus zraje jak víno, ALE PROBOHA moh by někdo paní velvyslankyni vykoupat, učesa a trochu zkulturnit??? Ženská na takové pozici a vypadá permanantně jak kdyby prolezla křovím. Ani ty rudý šaty to nezachránily. ()

gatuso

Asi tak. Pokud se aspon zakladne orientujete v geopolitice a je vam jasne, ze nic neni cernobile a ze vsichni svetovi hraci jsou v podstate zmrdi tahajici za nitky a vykoristujici ty mensi, tak tento serial muzeme v poklidu zaradit do kolonky komedialniho serialu snaziciho se divaka presvedcit, ze to co je zabalene ve zlatem celofanu a tvarici se sofistikovane je obycejny smradlavy exkrement kolem ktereho litaji mouchy... ()

stret

Onoho času krásna Felicity mi odprezentovala v podstate uveriteľnú fikciu, a prekvapivo pevný zadoček vo veku 47 rokov. Tieto témy mám rád, ale miestami boli zápletky prekombinované. Záver prvej série si vynucuje ďalšiu sériu. ()

Hugho

Aktuálne, logické a pomerne realistické zobrazenie diplomatickej práce s našťastie decentnou úlohou náhod a šťastia v kariére hlavnej postavy. Nečakane pútavé, dal som to naraz a teším sa na pokračovanie. ()

Lukeso

Tenhle seriál ubíhá zběsilým tempem a vedle skvělé Keri Russel je to hlavně propracovanost, s jakou autoři přistupují k diplomatickým vzestupům a pádům. Pro člověka, který se 12 let pohyboval v mezinárodním prostředí je právě toto největší lahůdka: seriál sice nepřímo, ale nevybíravě kritizuje diplomaty, kterých kolem sebe vidíme celé zástupy: bydlí v honosných rezidencích, sbírají současné umění, nechají se obsluhovat a 90 % procent jejich práce spočívá ve vymetání večírků. Hlavní postava je pravým opakem: nebýt svého marnotratného, ale velice vlivného manžela, skončila by v Afgoši nebo Jemenu, kde by balancovala na hraně smrti. Naštěstí se dostala do Londýna, ale proti očekáváním musí vedle padnoucí garderoby a pracovních úletů svého manžela řešit taky smrt íránského velvyslance nebo svou kandidaturu na vice-prezidentku USA....Bez váhání 4 hvězdy. ()

Saxicola

Plný počet nedávám hlavně proto, že mi ta ženská neuvěřitelně lezla na nervy. Profesionální schopnosti jí neupírám, ale prozradím tajemství: inteligence a odborná kompetence ženy opravdu nijak neutrpí, pokud občas použije šampón a hřeben, a nadto se dokáže bez infantilního vztekání obléknout adekvátně k dané příležitosti. I přes tuto výtku je to ale strhující konverzačka, kde musíte napjatě sledovat každou větu, aby vám neutekl důležitý posun v ději. Doporučuji a těším se na další řadu. ()