Diplomatické vztahy

Série(2) / Epizody(16)

V době mezinárodní krize se diplomatka snaží zvládat novou práci na pozici ostře sledované velvyslankyně ve Velké Británii i divoké manželství se slavným politikem. (Netflix)

Updated_Cake

Netflix ukázal, že umí jednou za čas vypotit i něco pořádného. A jak je u Netflixu zvykem dodržovat kulturní a genderovou neutralitu, tak tady to zas tak do očí nebilo. Jasné, nejde si nepovšimnout, že seriál se snaží protlačit hlavně ženské role, ale upřímně mi to tady nijak nevadí. Drama to bylo zajímavé a nemůžu říct, že by to byla nuda nebo nezajímavé. Ovšem problém jsem měl spíš s opakem. Seriál má 8 epizod ale informací ke zpracování dostanete tak na 16, je to z mého pohledu prostě přeplácané. To je ostatně ten největší důvod, co mi kazí dojem z toho seriálu, protože člověk při minutové nepozornosti se jednoduše dostane do zmatení. Velkým plusem jsou pak určitě herci a jejich výkony, vše to působí věrohodně a je to dotažené do detailů, takže si v tom každý divák najde svoje. Nejde si stěžovat ani na kulisy nebo na prostředí či střih, vše bylo na výbornou. Největším problémem tam pak zůstává tedy za uzlovitost příběhu, kde než se stačí rozvázat 1 uzel, přibydou tam 3 další a další a další a takhle to jede dokola, kdy 1. série prakticky končí dost otevřeně. 2. série bude určitě pecka, ale doufám, že trochu uberou na tempu a stylu zvratu příběhu. Je to neskutečně přeplácané a pokud člověk jede těch 8 dílů v kuse, je toho vážně až moc. ()

Bolex

Varování! Seriál se určitou dobu tváří jako seriozní vhled do vysoké politiky a konstrukce mezinárodních vztahů. V dialozích zmínky o válce na Ukrajině zprvu znejistí i zkušené diváky. Brzy se ukáže, že jde o něco jiného. Totálně zakvótovaný výběr herců (včetně jednoho bezpohlavního), přehnaná suverenita hlavní hrdinky a pomalu se posouvající děj se nezadržitelně mění v telenovelu pro vyhraněné divačky. Ty si užijí skutečná dramata - kostým, nebo šaty, šaty černé, nebo červené, prostě nervy drásající akce... Samozřejmě zjednodušuji, ale varování platí, o skutečné práci zpravodajců,  diplomatů a vrcholových politiků se dozvíte málo. ()

milbelQ odpad!

Toto som chcel pozrieť počas víkendu ale nedalo sa nudA, nuDA, nUDA a NUDA. S prestávkami aj počas jednotlivých epizód to dalo na 2 týždne. Čo chceli tvorcovia nám plebsu naznačiť - odkázať ❓Tie neskutočné politické 🤮🤮🤮, veď to vieme. Amicka diplomatka taká akože neskrivená, nerozmaznaná - skoro človek, tomu má kto UVERIŤ 🤔 Celé sa to odohráva je natočené v luxusnej budove a v jej okolí taká inscenácia 60/70 rokov. Ak by to bol 50 minútový TV film vysielaný pre nočnú smenu závodných postarších vartášov  keď už porno nezaberá, spať je zakázané, tak čo už. Kto však má rád tieto politické 🐖🐷 tak asi bude nadšení. Hodnotenie 1/10 sú aj otrasnejšie SERie 👎 ()

GinaT

Chtělo by to být jako Borgen ale není. Ale zas to aspoň není taková nuda jako 90 % politických seriálů. Rufus zraje jak víno, ALE PROBOHA moh by někdo paní velvyslankyni vykoupat, učesa a trochu zkulturnit??? Ženská na takové pozici a vypadá permanantně jak kdyby prolezla křovím. Ani ty rudý šaty to nezachránily. ()

gatuso

Asi tak. Pokud se aspon zakladne orientujete v geopolitice a je vam jasne, ze nic neni cernobile a ze vsichni svetovi hraci jsou v podstate zmrdi tahajici za nitky a vykoristujici ty mensi, tak tento serial muzeme v poklidu zaradit do kolonky komedialniho serialu snaziciho se divaka presvedcit, ze to co je zabalene ve zlatem celofanu a tvarici se sofistikovane je obycejny smradlavy exkrement kolem ktereho litaji mouchy... ()

Hugho

Aktuálne, logické a pomerne realistické zobrazenie diplomatickej práce s našťastie decentnou úlohou náhod a šťastia v kariére hlavnej postavy. Nečakane pútavé, dal som to naraz a teším sa na pokračovanie. ()

Lukeso

Tenhle seriál ubíhá zběsilým tempem a vedle skvělé Keri Russel je to hlavně propracovanost, s jakou autoři přistupují k diplomatickým vzestupům a pádům. Pro člověka, který se 12 let pohyboval v mezinárodním prostředí je právě toto největší lahůdka: seriál sice nepřímo, ale nevybíravě kritizuje diplomaty, kterých kolem sebe vidíme celé zástupy: bydlí v honosných rezidencích, sbírají současné umění, nechají se obsluhovat a 90 % procent jejich práce spočívá ve vymetání večírků. Hlavní postava je pravým opakem: nebýt svého marnotratného, ale velice vlivného manžela, skončila by v Afgoši nebo Jemenu, kde by balancovala na hraně smrti. Naštěstí se dostala do Londýna, ale proti očekáváním musí vedle padnoucí garderoby a pracovních úletů svého manžela řešit taky smrt íránského velvyslance nebo svou kandidaturu na vice-prezidentku USA....Bez váhání 4 hvězdy. ()

Saxicola

Plný počet nedávám hlavně proto, že mi ta ženská neuvěřitelně lezla na nervy. Profesionální schopnosti jí neupírám, ale prozradím tajemství: inteligence a odborná kompetence ženy opravdu nijak neutrpí, pokud občas použije šampón a hřeben, a nadto se dokáže bez infantilního vztekání obléknout adekvátně k dané příležitosti. I přes tuto výtku je to ale strhující konverzačka, kde musíte napjatě sledovat každou větu, aby vám neutekl důležitý posun v ději. Doporučuji a těším se na další řadu. ()

stret

Onoho času krásna Felicity mi odprezentovala v podstate uveriteľnú fikciu, a prekvapivo pevný zadoček vo veku 47 rokov. Tieto témy mám rád, ale miestami boli zápletky prekombinované. Záver prvej série si vynucuje ďalšiu sériu. ()