Jeden díl novinařiny, tři díly rumu. Americký novinář Hunter S. Thompson (1937–2005) byl významnou postavou kontrakultury šedesátých let a představitelem tzv. gonzo žurnalismu, vyznačujícího se extrémně subjektivním pohledem na zobrazované události. Dvě z jeho autobiografických knih se staly předmětem filmového zpracování a u obou byl iniciátorem a hlavním představitelem novinářův blízký přítel Johnny Depp. V režii Terryho Gilliama vznikl snímek Strach a hnus v Las Vegas (1998), účtující s hnutím hippies, protesty proti vietnamské válce a všeobecným psychedelickým šílením šedesátých let, v němž s Deppem hrál Benicio Del Toro. S dvanáctiletým odstupem byl pak zfilmován jeho Rumový deník (2010), líčící zážitky svérázného novináře, který v roce 1960 nastupuje do krachujícího deníku v portorickém San Juanu. Většinu času tráví v alkoholovém či jiném opojení a snaží se psát o potenciální korupci amerických financí, jež na ostrov začínají proudit. Barvotisková krása turistické destinace se tu střetává s bídou místních obyvatel, kteří Američany nemají rádi, ač k nim v podstatě sami patří. Film režíroval anglický herec Bruce Robinson (*1946), který se uvedl jako režisér pozoruhodným autobiografickým příběhem dvou nezaměstnaných herců Withnail a já (1986) a psychothrillerem o stíhání sériového vraha Jennifer 8 (1992). Deppovou hereckou partnerkou ve snímku je Amber Heardová, která pak byla dva roky jeho manželkou (rozvedli se v lednu 2017). (Česká televize)

aquiver

Pěkná kamera zkušeného filmaře, nádherné prostředí, ale herci nemají moc co hrát. Snímek sice nevýrazný, ale neurážející, stále je lepší než třeba poslední megalomanské díly Pirátů z Karibiku... 55 % ()

Bathoryčka

Úžasná komedie s pár skvělými momenty, u kterých sál téměř brečel smíchy. Spousta opileckých scén mi připomnělo i okamžiky, kterých jsem byla svědkem, ať už na vlastní kůži, nebo jen jako divák. Jediné, co mi na filmu trochu vadilo, byl konec. Je to podle skutečné události, takže to v podstatě jinak skončit nemohlo, ale vůbec mi k tomu ten příliš vážný konec neseděl... ()

seth82

Viac som tomu bohužiaľ dať nemohol, sú to dobré tri hviezdičky, recenziu mám v profile, ale skrátene by som to charakterizoval asi tak, že som od toho očakával príliš veľa. Nebolo to zlé, ale chýbal tomu "Gilliamovský" šmrnc. ()

amica

Třebaže premiéru nepředcházela zrovna příznivá kritika, chtěla jsem vidět snímek, o jehož filmovou podobu se Johnny Depp velkou mírou zasadil. Víc než samotný příběh novináře Paula Kempa (z pera Huntera S. Thompsona) mě oslovila atmosféra prostředí (Portoriko 60. let), herecké výkony (vedle Johnnyho skvělí Michael Rispoli a Giovanni Ribisi); a nad tím vším exceluje svěží jazz Christophera Younga, který dokonale přenese posluchače do sluncem provoněného Karibiku. Smyslný saxofon a romantický klavír mi naprosto učarovaly. Film tak ve mně zanechal velmi příjemný pocit opojení. I bez lahve karibského rumu. (Mimochodem, Johnny Depp hraje klavírní part v instrumentální verzi "The Mermaid Song" a v kytarovém duu s JJ Holliday skladbu "Kemp in the Village".) ()

Xavi6

Zajímavá myšlenka, ale poměrně slabé provedení. Rozhodně to nebude jeden z Deppových povedených kousků, ale síla filmu v tom byla. :) ()

ondrula

Atmosféra Karibiku 60. let, ve který novináři mastí svůj úpadkovej plátek v oparu rumovýho opojení je výborná. Jinak ovšem film jako celek nic moc. ()

DannyBoy80

Tak určitě.. to nemá na Strach a hnus v Las Vegas. Je to jiný příběh Thompsona v jiném místě v jeho jiných letech. každopádně já jsem se bavil, u jízdy v miniautu jsem se málem potrhal smíchy. Pokud má někdo pocit, že to jde odnikud nikam a že to končí bez pořádného vysvětlení nebo konce, tak má pocit správný. Nicméně to je přesně Thompson a gonzo novinařina, prostě jen popis části života jednoho neortodoxního člověka. ()

tterez

Na tomhle příběhu nebylo nic, co by mě čaplo. Snůška filosofickejch blábolů a chlastu. Ani Johny to nezachránil. ()

Lionheart

Asi jsem divný, ale líbilo se mi to mnohem víc než Strach a hnus... Bylo to zábavné, místy euforické, ale hlavně to mělo aspoň nějakou hlavu a patu a prostě to bylo normálnější. Amber Heard je neskutečná kočka. ()

wayd

Tento film má několik dobrých věcí: Johnnyho Deppa, Harveyho Denta, název, pár dobrejch fórů (scéna jízdy natřásajícím se autě na jednom sedadle se fakt povedla) a samozřejmě velice atraktivní zasazení do Karibiku v 60. letech,... kdyby k tomu přidali ještě děj, mohl z toho být velice dobrý oddechový film...ale kdykoliv se objevil byť jen náznak děje, byl utnut krutou rukou režiséra, stejně jako celý film, který vlastně skončil nijak...prostě se v něm nic nestalo. Holt, i tak to byla těžká pohodička sledovat, takže slabší tři hvězdy film snese ()

Dyas

Čekal jsem alespoň polovinu zábavy, kterou jsem zažil u výborného Strach a hnus v Las Vegas. Nakonec jsem dostal podprůměrný brak, který nezachrání ani Johnny Depp. Skoro žádná vtipná scéna, příběh mizerný a dost se to vleče. Alespoň byla ve filmu pěkná Amber Heard. ()

Paldiny

Odnikiaľ nikam. Taký je Rumový denník, dráma? komédia? romantický? ťažko povedať, má to zo všetkého niečo, lenže stopercentne nespĺňa žiadny žáner. Čo horšie nemá ani ucelený príbeh. Ten nám predstavuje Johnnyho Deppa, spisovateľa dvoch rozpísaných románov čo uviazne v miestnej diere Karibiku. Zamestná sa v predpotopných novinách, píše horoskopy a reportáže z bowlingu. Zaujme však miestnych zbohatlíkov, pre ktorých má napísať správu tak, aby sa zaľúbila úradom a oni mohli postaviť hotel na území nikoho. Lenže chľast, drogy a náklonnosť k príťažlivej priateľke oného zbohatlíka sú proti. Film chvíľami pripomína Strach a hnus vo Vegas, teda v Portoriku, miestami hrá serióznu drámu o človeku, ktorý hľadá samého seba, ktorému sa ale do toho zapletie exotická romantika. Nechýbajú odľahčené pasáže, dokonca jedna ultimátna, kde som sa za brucho chytal (rozobraté auto a dvaja za volantom). Len tá dejová roztrieštenosť nedovolí si na film spraviť komplexnejší názor, vnímate tak jednotlivé pasáže, pestré farby akými to len hýri, sympatických hercov hrajúcich pestrú paletu rolí, od snobských "mafiánov“ až po flákača nácka čo má kvapavku na penise a cez voľné chvíle počúva magnetofónové nahrávky Adolfa Hitlera. O kohútích zápasoch čo sa z ničoho nič použijú ako barličky v posúvaní deja už radšej ani nehovorím. Skrátka podivný film, ktorého existenciu budete buď akceptovať, alebo ho šmahnutím ruky zavrhnete. ()

derryl

Karibik a Johnny Depp. Zbytečný film nebo zajímavá jízda do neznáma. To zatím nevím. Věčná škoda nevyužitého potenciálu tohoto námětu. ()

fredisek

S filmy, co vypadají skvěle, ale jsou vlastně o ničem, se přímo roztrhl pytel. Vizuální orgie, pár vtipných scén, neodolatelný začátek 1960s, příběh člověka, který má všechno možné i to, co nechce, a nakonec nemá nic. Tenhle film neohromí, je až moc dlouhý a když má končit, tak se stane to nejzajímavější, zatímco hodina a kus před tím se vleče po všech možných večírcích a opileckých avantýrách. Hollywood jako by se zbláznil do artové nudy, tady s ní nešetřil....ale vizuálně byla dokonalá. ()

Phorbo

Pasáže kdy jse Kemp opilý se dají počítat jako největší trumf filmu, rozhovory dvou hlavních protagonistů jsou někdy uplně mimo linii chápání. Ale to je tak všechno co dělá film takovým filmem. Scéna s psychotropními kapkami do očí mě příjde zbytečná a nudná. Doby kdy se Depp projel s DelTorrem do Las Vegas jsou pryč a už ty stavy neumí tak dobře imitovat. Jinak mi příjde, že je film bez nápadu, bez jakékoliv posloupnosti a co takhle příběh který končí tím, že frajer odjede na lodi? Sorry... ale cože? 40% víc ani ťuk ()

22matelko

Očakával som od tohto filmu ovela viac. Nápad výborný ale spracovanie a príbeh oničom. Chvílkami vtipné, chvílkami zápletka a nakoniec žiadna pointa. ()

El_Rabbit

Něco tak zbytečného a nudného už jsem delší dobu neviděl... nejsmutnější je na tom, že ani sám velký Johnny Depp tentokrát nedokázal pozvednout film na alespoň průměrnou zábavu. A to jsem pevně doufal, že si Depp sáhl na samé dno vlastního nevkusu už v Cizinci a znovu už nikdy podobnou chybu neudělá... :/ ()