Jeden díl novinařiny, tři díly rumu. Americký novinář Hunter S. Thompson (1937–2005) byl významnou postavou kontrakultury šedesátých let a představitelem tzv. gonzo žurnalismu, vyznačujícího se extrémně subjektivním pohledem na zobrazované události. Dvě z jeho autobiografických knih se staly předmětem filmového zpracování a u obou byl iniciátorem a hlavním představitelem novinářův blízký přítel Johnny Depp. V režii Terryho Gilliama vznikl snímek Strach a hnus v Las Vegas (1998), účtující s hnutím hippies, protesty proti vietnamské válce a všeobecným psychedelickým šílením šedesátých let, v němž s Deppem hrál Benicio Del Toro. S dvanáctiletým odstupem byl pak zfilmován jeho Rumový deník (2010), líčící zážitky svérázného novináře, který v roce 1960 nastupuje do krachujícího deníku v portorickém San Juanu. Většinu času tráví v alkoholovém či jiném opojení a snaží se psát o potenciální korupci amerických financí, jež na ostrov začínají proudit. Barvotisková krása turistické destinace se tu střetává s bídou místních obyvatel, kteří Američany nemají rádi, ač k nim v podstatě sami patří. Film režíroval anglický herec Bruce Robinson (*1946), který se uvedl jako režisér pozoruhodným autobiografickým příběhem dvou nezaměstnaných herců Withnail a já (1986) a psychothrillerem o stíhání sériového vraha Jennifer 8 (1992). Deppovou hereckou partnerkou ve snímku je Amber Heardová, která pak byla dva roky jeho manželkou (rozvedli se v lednu 2017). (Česká televize)

Tery555

Tak tenhle snímek mě opravdu zklamal, čekala jsem od toho mnohem víc, ale spíše to byly 2 hodiny nudy..kde Johnny Depp jen chlastá, jediná scéna u které jsem se fakt smála byla nekontrolovatelná jízda autem, kde Depp seděl Rispolimu na klíně..proto 2 hvězdičky, na víc to bohužel dle mě nemá.. ()

Blazis34

Začalo to a vlastně i skončilo jako příjemná exotická oddychovka, avšak během filmu se spousty událo. Johnny Depp netradičně velice vážný, avšak vedlejší role jeho kamarádů byly o poznání vtipnější. Co se týče děje, tak mi přišlo, že hlavní zápletka nebylo to primární, co diváka zajímalo, ale spíš se zaobírá vztahem Paula a Chenault a jak vždy vybrousí z nepříjemné situace a to ještě ke všemu většinou opilý. Přesto Rumový deník nabídl divákovi příběh inspirovaný skutečným novinářem a určitě nenudil, spíše mu postrádala kvalita. Dávám 60% - tři hvězdy, ()

Yambo

Jsem velký fanda karibského prostředí a karibského rumu. Ale bohužel mi tento film vyvolal nejvýš několik vzpomínek. Jinak vcelku zbytečně ztrávený čas. Celý film budete hledat z které drobné zápletky se odvine zápletka hlavní a najednou bude konec. ()

lobo87

Čistý priemer. Film, ktorý neurazí, ani neohúri a vlastne ani nechápete, prečo vznikol. Je veľká škoda, že Deppovým najlepším hereckým výstupom za posledné roky je cameo v 21 Jump Street. Z Rumového denníka mi utkveli v pamäti len dve veci - jazda Deppa a Rispoliho vo vykradnutom aute a neskutočne krásna femme fatale s červeným rúžom Amber Heard. To ona sa mala stať novou tvárou Transformers... 55% ()

7suede7

Neskutocne nudny film, spracovanie slabe. po polhodine som to vypla.... neviem co mam na to ani povedat. vsetko bolo uz povedane a nerada opakujem slova po druhych ()

AARONN

Příjemná oddychovka, která však je tak nějak o ničem. Johny se mi zdá taky nějaký rozladěný a spíše mi připadá, že vykrádá své staré role. Prostě film na zkrácení dlouhého večera, avšak jen jednoho. 3/5 ()

Afendy

Jak už zde několik uživatelů psalo - Rumový deník je slátanina. Film mi připadá jako několik krátkých filmů spojených do jednoho dlouhého. Podle mě zbytečně zdlouhavé a nezáživné pasáže, které ovšem střídali opravdu vtipné a zajímavé momenty. Od tohoto filmu jsem čekal opravdu hodně a tak jsem zklamán, ale dívat se na to dá. 5/10. ()

oSiSko

Boli tam nudné pasáže, ale celkovo to bolo zaujímavé, neboli tam nudné rozhovory, dalo sa vyžívať v počúvani a rozoberaní rozhovorov..plus skvelé herecké výkony, ale bohužial málo Amber Heard.:-) ()

Nakash

Nejlepší film roku. Příběh si plyne přesně tempem jakým by měl a líbí se mi, že se všechno nerozebírá do posledního detailu. Film díky tomu působí věrohodněji. Depp hraje skvěle a ta atmosféra. Ta atmosféra! ()

Kusic

Johnnyho Deppa mám rád, jeho filmy mě baví... ale najde se i vyjímka. Filmu chybí nějaká pořádná zápletka, možná akce. Pár světlých chvilek nebo plusů se ve filmu najde, třeba neskutečná kočka Amber Heard, ale to na vyšší hodnocení nestačí. Když by se mě někdo po filmu zeptal, o čem to bylo, nedokázal bych to ani ve stručnosti pořádně říct, nebo převyprávět, protože ani já sám nevím, co byla hlavní dějová linie a co ne :) ()

punco

Ak vonka svieti slnko a človek si chce oddýchnuť pri nenáročnom filme a urobiť si "slinu" na večer, tak tento film je jasná voľba. Exotické scenérie, stále úsmevný Depp, sexy Amber, výborný soundtrack (asi najlepšia zložka filmu) a kopec kopec rumu, škoda len príbeh mi miestami prišiel rozhádzaný a enviromentalisticky moralizovaný. Každopádne som sa nenudil ale s flašou rumu v ruke by to šlo predsa troška lepšie. ()

Paserak

Jasně, Amber H fantastická. Mě ale nejvíc ve filmu bavil G.Ribisi. Mám dojem, že si tu roličku užil na plné pecky. Vylepšit už asi nešla. Jo, fajn biják, tak na 3,5.... ()

BartYs

Vidět Deppa jinak než Jacka je super.Krásná oddechová komedie , pár super scének , pár pruměrných, přesto to u mě vyčnívá nad průměr. ()

Nightmure

Jediným důvodem, proč jsem to dokoukala do konce bylo, že jsem čekala, že každou minoutou musí přijít nějaká zápletka nebo vyvrcholení, ale to se bohužel za celý film nestalo. Kdyby zde nehrál můj oblíbenec Johnny Depp, hodnotím jako ,,odpad". ()