Epizody(6)

Politický thriller odehrávající se v Londýně sleduje osudy ambiciozního politika, jehož život se začně hroutit poté, co je jeho asistent nalezen v metru zavražděn a stopy při pátrání po vrahovi neznámo proč ukazují také na nedávnou vraždu mladého dealera drog. (Morien)

Yoss

Politik Collins. Jeho kamos a novinar McCaffrey. A jedno velke odhalenie korupcie a zlocinu, ktore skandalizuje politicke spicky v Britanii. Vydareny politicky thriler, ktory som skonzumoval v podstate na jedno posedenie, hoci to ma sest dielov a takmer 6 hodin. Co si ma ziskalo, bol pohlad do novinarskej kuchyne Heraldu, kde celu story dali dokopy, prinutili ministra povedat pravdu, co ho stalo kreslo a dostalo do basy. A to aj napriek tomu, ze jeden z tychto zurnalistov bol jeho osobny priatel a priznanie od Collinsa si musel vydupat osobne (zhodou nahod mu pritom McCaffrey pretiahol zenu, ale to uz je ina story :-). Viac takychto pocinov z politickeho a medialneho prostredia privitam a tesim sa na filmovy remake s Russelom Croweom! ()

Heroine

Zvláštní nápad, jakoby detektivka z pohledu novinářů, spíš než policajtů. Myslím že je to celkem promyšlené, konspiračně gradující, a tedy i zábavné. Ale hlavně to má výborné obsazení, které dodává jak na zajímavosti, tak na civilnosti celého seriálu. Nemyslím teď zrovna ani tak McAvoye, který je tu spíš taková ozdobička, jako spíš vynikající mi přišel Bill Nighy, Kelly Macdonald, John Simm, a dokonce i záměrně nesympatický David Morrissey. ()

fraktal

@ Yoss: technická - Collins není ministrem (naopak - spíše je proti němu). Navíc tvůj komentář je SPOILER... na závěrečné odhalení čekáme 6 hodin - a neb tři z pěti hvězd dávám za opravdu (skutečně) nečekanou pointu - a tak její prozrazení značně ochuzuje snímek, který je imho z valné většiny postaven na neustálém a opakovaném přebíjení sázek (začíná to štouráním do "nevinného" rodinného života jednoho politika - a končí... (však se podívejte sami! ;-)) ()

Shakaar

Je neuvěřitelné jak britové z minima dokážou vytřískat maximum. Ať už jde o Life of Mars nebo State of Play jsou velmi vydařené seriály. Americký remeak na který jsem se podíval první mi připadá oproti tomuhle slabý odvar. Řekl bych že britové se nebojí říci věci na pravou míru, snad proto mi je britská tvorba více realnější. U amíků by zřejmě neprošlo že John Simm/Russel Crown má během seriálu milostný vztah s manželkou svého přítele, kterému pomáhá (teda spíše sám řeší) hlavní zápletku. Je mi jasné že u Američanů by to vyšlo na 5 řad, ale kvantita někdy neznamená kvalitu. Tato miniserie má pouze 6 dílů, ale rozhodně to neznamená že horší. Je trochu škoda že se nenatočilo pokračování, třeba jiného případu s Simmem a spol., ale to by už mohlo být víc ohrané. 5* nedám možná kvůli krátkosti, ale i pro to že některé pasáže se mi zdáli příliž hluché. Takže slušných 4*. ()

josieaddms

Nápadité, zábavné, skvěle zahrané. Skvělé akcenty, dobrý scénář i dobré hlášky. Pěkně promyšlené, odsejpá to, ani trochu to nenudí. Žádné špatné moderní "sexuální jiskření" mezi spolupracovníky, žádné stupidní happyendy, žádné proslovy o dobru a spravedlnosti. Nikdy nechci vidět Americký remake. Hodně zajímavé. ()

Sakee

K BBC mám obecně vřelý vztah a beru ji jako instituci hodnou žurnalistické úcty. Seriál State of Play je jedním z mála, na který jsem si udělala čas i podruhé. Přehodnocuji, dávám 5 hvězd namísto čtyř a žasnu, že BBC našla odvahu střelit (byť skrytě) do vlastních řad. I za to přidávám tu další hvězdu. ()

wege

Je to naprostá bomba, naprostá. Dvacet let staré dílko z produkce BBC jsem si dal závěr týdenní virózky. Přesto, že jsem věděl, že ráno vstávám hodně brzo, musel jsem to prostě dokoukat, ve 2 v noci. Scénáristicky naprosto dokonalé. Zase po dlouhé době se mi stalo, že jsem si říkal, že je škoda, že u toho nejsem. Samozřejmě na straně těch novinářů, neskutečná pocta staré dobré poctivé novinářské práci. Bylo tam vše, hrabání se v detailech, využívání kontaktů, přímý i nepřímý nátlak, někdy možná až nepěkně fauly. Člověk fakt litoval, že ty zkoušky na žurnalistiku nezkusil před 25 lety ještě jednou, i když zpětně vlastně nebyly potřeba, chvíli to tam bylo, mohlo být i natrvalo. Jen nevím, jestli bych se od hokeje možná i jiných sportů někdy posunul k vyšetřování propojení lobbingu, korupce a vysoké politiky. Můžu polemizovat, jestli byl John Simm dobrá volba na hlavní roli, působí strašně věkově nevyzrále, nutkání v něm vidět Jipa z Human Traffic se ale postupem vytratilo. Co se ovšem nikdy nevytratí je přesvědčení o tom, že v Británii na jejich filmech a seriálech není nic krásnějšího než zvonivý hlas se skotským přízvukem vycházející z úst Kelly Macdonald. A americkou filmovou předělávku si možná někdy pustím, ale fakt s časovým odstupem. ()

Ajka1

Celou sérii na jeden zátah, tak mě to chytlo. Strašně se mi líbil styl, kterým režisér pojal vyprávění - postupné odkrývání pravdy, budování houstnoucí atmosféry, politickou zkorumpovanost, novinářskou mravenčí práci a malý cliffhanger na konci každého dílu. Rovněž chválím casting, dva hlavní protagonisté si až neuvěřitelně sedli a za asistence vedlejších postav utáhnou bez problémů celých šest epizod (je radost vidět toliko známých tváří pohromadě). Sice jsem už tak nějak cca. od druhé epizody tušila, kdo je vrah, nicméně události v redakci mne srazily do křesla. Kdybych byla reportér, chtěla bych za šéfa Billa Nighy. BBC se opět vyšvihlo. Nemám možnost srovnat s filmem, ale toto bylo brilatní! ()

makakus

Proti nepříliš povedené americké verzi je tohle jeden z nejlepších anglických seriálu ever. Postavy jsou proti žvýkačkovému zámořskému remaku opravdu plnokrevné (uf, třeba ten Affleck!) a bez výjimky mnohem lépe pojaté a zahrané. Snad jen Russel Crowe snese srovnání. Jediné, co malinko kazí skvělý dojem je ten legrační fakt, že scénárista si v polovině natáčení rozmyslel finále a z oběti udělal vraha, takže při pozornějším sledování objevíme jisté nelogické nesrovnalosti. Ale takhle je to nesporně originálnější a překvapivější, jen člověku pořád může vrtat hlavou, proč to vlastně udělal... ()

Devilskitten

6 hodin napínavého, dramatického patrání party novinářů, kteří hledají pravdu ohledně údajné sebevraždy a drogové aféry. Sice jde o partu novinářů, ale člověk si občas přijde pomalu jak při kriminálním vyšetřování detektivů. Spousta velmi kvalitních herců + zajímavý a napínavý děj, časté zvraty a zajímavé postavy, vůbec se nemáte čas nudit. BBC opět dokazuje své kvality pokud jde o mini série. Já sama jsem seriál zkoukla za 1 odpoledne a moc se mi líbil. :) ()

VLADEK

Na svoji dobu vynikající kus s herci, které už pak spolu nikdy neuvidíte. I po těch letech to s přehledem převálcuje většinu dnešní produkce. Bohužel dostupné amatérské české titulky jsou příšerné. ()

JoudaCZ

Scénář není úplně dokonalý, ne všechno do sebe zapadne, přesto je to podívaná, která vás na začátku chytne a nepustí až do konce. K tomu připočtěte herecké perly (John Simm a Paul Glenister v "předMarsovském" spojení, "BillyMackovská" gesta Billa Nighyho, úžasná skotština Kelly Macdonald, okouzlující floutek Jamese McAvoye, excentrická kreace Marca Warrena...) a solidní řemeslo Davida Yatese, a máte skvělou zábavu na několik večerů! ()

majicek

BBC prostě ví jak natočit napínavou detektivní sérii. Přes svoji délku si udržuje tempo a nemá žádná hluchá místa. Již před spuštěním prvního dílu jsem věděla, že mě čeká parádní podívaná a to díky výbornému obsazení (Simm, Morrissey, Nighy, Glenister, McAvoy - co víc si přát?). Nemá cenu více se rozepisovat, britové znají recept na úspěšné televizní drama. ()

Pan a paní Pittovi v akci

Pan a paní Pittovi v akci

23.03.2007

Pokud toužíte po podrobnostech adopce vietnamského caparta do superhvězdné famílie Pittových, listujte v bulvárních plátcích. Od nás se dozvíte pouze to, v jakých dalších filmech si Angie a Brad… (více)