Píše se rok 1947 a čtyřicetiletý anglický profesor Humbert Humbert přijíždí do USA učit na univerzitě. Když si pronajímá pokoj v domě Charlotte Hazeové, spatří v zahradě majitelčinu dvanáctiletou dceru Lolitu. Zjišťuje, že potkal svou osudovou lásku a je ochoten udělat vše proto, aby byl Lolitě stále nablízku.Využije lásky Lolitiny matky, a přestože ji nesnáší, ožení se s ní. Vztah Lolity a Humberta se naplno rozvine - Humbert Lolitě zatají smrt matky a odstartuje s ní divokou cestu Spojenými státy. Po celý čas jsou sledováni. Po dvou letech Lolita Humberta nečekaně opouští... Příběh graduje. Hluboká žárlivost a pocit viny z nevhodné lásky začnou Humberta měnit v psychicky labilní trosku... (oficiální text distributora)

HRom99

Starší muž zvádzaný dievčaťom na prahu pubertálneho veku – trochu iskriaca a háklivá téma stále oprašovaného príbehu. Nakoľko sa filmový scenár zhoduje s Nabokovovou predlohou asi nebude také dôležité a podstatné. Ide skôr o výsledný produkt. A ten určite zaujal. Má všetko, čo od dobrého filmu očakávam – hlavne zaujímavý príbeh, dobrú kameru, zmysel pre detaily, ktoré dokresľujú filmovú atmosféru, napätie až do konca či striedanie časových úsekov. Dočkáme sa aj kriminálnej zápletky ba aj mysteriozity (nočné mory hl.predstaviteľa, či samohrajúci klavír). K tomu slušný výkon Jeremy Ironsa či Dominique Swain (predstaviteľka Lolity), u ktorej musíme zhovievavo uveriť, že má 12 či 14 rokov ako tvrdia popisy k filmu. Je zaujímavé sledovať ako sa z drzej pubertiačky objavujúcej šteklivé dotyky života stáva vypočítava potvora, ako sa starší pán topí v mori vlastnej túžby a žiarlivosti a ako celý dej ústi do ... beznádeje. Trochu mi v závere vadil krvavý kúpeľ a mierny nábeh k fraške, ale našťastie to režisér včas ubrzdil, a tak dávam s kľudným svedomím ****. ()

M@xo

dobre spracovany namet, štiplavé --- respektívne horuce časti pri ktorych by sa dalo povedať že kym "hlavička je zdrava, pani je dosť mlada...".... ()

Drasha

O kúsok atraktívnejšie ako Kubrickova adaptácia románu, ale aj tak miestami rozvláčne, pomalé.. Jeremy a Dominique však tvoria skvelú dvojicu, v ich podaní mi to príde dosť uveriteľné.. ()

Clar

Nevím, jestli se dá podruhé zfilmovaný román nazývat slovem REMAKE. Což není až tak podstatné - když jsem četl knížku, celé jsem si to představoval tak nějak jinak než Lyne. A hlavně mám pocit, že to vnitřní kouzlo knížky se do filmu nepovedlo dostat... ()

Breeg

Totální tahoun Jeremy Irons, je základní kámen celého film. Bez něj, kdo ví, jak by to dopadlo. Dominique Swain je totálně trhlá a celkem pobaví. Místy zdlouhavé, místy správné tempo. Po přečtení knížky film beru asi nejlépe, jak to jde. ()

karras

Asi jediné, co jsem si na filmu užila, byly výtečné výkony Jeremyho Ironse a mladé Dominique Swain. Oba tam excelují a dívat se na ně je báseň. Ovšem film je trochu moc dlouhý, takže na konci už jsem se (podotýkám u jediné akční scény z celého filmu) nudila. Ale myslím, že stojí za to, se na film podívat. Tři hvězdy. ()

Boylina

Zbožňuju tu knihu. Ten film mě rozhodně neurazil, naopak další dílo, které mě okouzlilo.. Tohle ztvárnění je mi mnohem bližší než Kubrickova verze, i když je to u většiny naopak. Nejspíš je to hereckým obsazením. Humbert je tak přesvědčivý, všechny jeho gesta..pohledy.. výčitky..touhy.. A Dolores..byla tak smyslná.. prohnaná i zranitelná.. vyspělá i dětská.. Chápala jsem Humbertovu fascinaci. Melanie oproti ní vypadala opravdu jako těžkopádná kobyla.. Nevinná hra na začátku, která se mění v něco, co se nedá snést a oba dohání k šílenství.. Šílené..smutné..něžné..svíravé..ničivé..fascinující.. Ztvárnění Dominique bylo nezapomenutelné.. Když si vzpomenu, kde jsem já byla v sedmnácti, musím smeknout.. ()

matty66

Výborný film,který si myslím,že vystihuje Nabokova zvrhlého génia.Jeremy Irons naplně projevil svou šílenou posedlost vyzývavou dcerou Dolores.Nejvíc se mi líbí užití otravných much jako vyjádření něčeho špinavého a neslušného. ()

marietta268

moj najoblubenejsi film, tazko najst slova popisat nieco tak dokonale po kazdej stranke. Asi zivotna uloha Ironsa a zrejme aj Dominique Swain. Irons to zahral natoklo doveryhodne ze to nedokazem ani opisat . genialita ()

Verilla

Nerada srovnávám film s knihou, protože z toho většinou vyjde film o mnoho hůř, ale v tomto případě tomu tak není. Takhle nějak jsem si představovala Nabokovu Lolitu a Humbert mi přišel ve ztvárnění Jeremy Ironse až moc charismatický;-) Lyne si pohrává s atmosférou, která působí na diváka, tak jak má a napětí se chvilkama dá opravdu krájet. Určitě vynikající ztvárnění Lolity, kdy na první pohled není tak jasné, kdo je oběť téhle šílené jízdy... ()

ocypuc

Pravděpodobně jediné porno pro pedofily, které se smí vysílat. Jinak je to výborně natočený film podle Nabokova, který né všechny asi zaujme ()

FanynkaFilmu

Lascivní , manipulativní a hezoučká adolescentka svede staršího muže a jeho život převrátí naruby. Smutné a skličující okamžiky vás deprimují,a sexuální nálada vás bude zajímat, Jeremy se v tomto filmu opravdu vytáhl, ne málo tak i hlavní hrdinka. ()

MiaXWallace

„Lolita, light of my life, fire of my loins. My sin, my soul. Lo-lee-ta: the typ of the tongue taking a trip of three steps down the palate to tap, at three, on the teeth. Lo. Lee. Ta.“ ()

JAzzeURo

Začátek super, prostředek se už celkem natahoval a konec byl takový divný a celkem nejasný. Ono se celkem špatně hodnotí filmová adaptace knihy, když jste nečetli knihu. Každopádně se mi způsob ztvárnění filmu líbil. ()

Kakarinka

Silný film, který mě nezklamal, i když jsem knihu četla mnohem dřív. Snad si pouze nenamlouvám, že všechny krajiny, postavy a scény jsem si představovala tak, jak byly v tomto filmu zaznamenány. Lolita je Lolitou a já si tento film zamilovala... ()

Stydlivka

Zajímavý námět toho, jak si i poměrně mladá dívka je vědoma postupně toho, jak může muže ovládat. Prostě zajímavá originální podívaná. Jen co je z doslechu, tak je tam údajně pozměněný vývoj vztahu, kdo komu nadbíhal...já knížku nečetla, ale film se mi prostě líbil. ()

Bankovní loupež á la Lyne

Bankovní loupež á la Lyne