Lolita

Lolita

Drama / Romantický

USA / Francie, 1997, 137 min

Osobne nie som tak unesený ako iný užívatelia podo mnou. Lolita nie je zlý film, no podmaniť si diváka za cenu nezmyselného vzťahu staršieho muža a mladučkej dievčiny a ponúkať popri tom pikantné scény, ktoré nie sú ani tak pikantné ako by bolo treba, je riskantné. Hlavnú úlohu celého filmu zaisťuje výborný výkon Ironsa, bez ktorého by film spadol ako dom bez základov. Drží film pokpe a uisťuje nás, že to vďaka nemu dobre dopadne. Dej je už druhoradý, občas sa vlečie, občas uteká. Na štyri hviezdy, ktoré by znamenali, že sa jedná o dobrý až výborný film s dobrým dejom to žiaľ nie je. Zo začiatku lákavý romantický film no po čase len dojazd do prázdneho konca. Priemer. 65%(9.7.2014)

Soundtrack Ennio Morricone: 1. Lolita [2:22] ,2. Love in the morning [3:38] ,3. I'm in the mood for love - Vera Lynn [2:57] ,4. Amor - Andy Russell [2:58] ,5. Take me to bed [2:53] ,6. Lolita on Humbert's lap [3:36] ,7. Tain't what you do (It's the way that cha do it) - Ella Fitzgerald [2:58] ,8. Lolita in my arms [1:38] ,9. Requiescant [2:13] ,10. Civilization (Bongo, Bongo, Bongo) - Louis Prima [3:20] ,11. I wonder, I wonder, I wonder - Eddy Howard [3:02] ,12. Open the door, Richard! - Jack McVea [3:01] ,13. Quilty [4:17] ,14. What about me? [1:43] ,15. Togetherness [2:35] ,16. She had nowhere else to go [3:21] ,17. Humbert's diary [2:58] ,18. Humbert on the hillside [1:45] ,19. Stardust - Artie Shaw [3:33] ,20. Ladies and gentlemen of the jury [2:23] ,21. Lolita (finale) [4:08],(19.5.2011)

Vím přesně, co budu cítit, až příště znovu Lolitu uvidím. Budu posté žasnout nad čarovně svůdnou Dominique Swain, budu mít oči plné slz nad steskem po Lolitě, a budu na dvě hodiny Humbertem, který by pro další chvíli, kdy bude Dolores v jeho náruči, obětoval a zahodil vše. To, co Irons v hlavní roli předvádí, není totiž dobrý herecký výkon, je to naprosté položení do postavy, dokonalé souznění s charakterem a zhmotnění všech mužských vášní a tužeb, byť v jakkoli nezdravé formě. Takže až se na Lolitu zase podívám jeho pohledem, ucítím lásku, která mění životy.(25.6.2005)

Kontroverzní knihu, podle které bylo toto drama natočeno jsem nečetla, takže se vyhnu porovnávání s ní. Film ve mě vždycky vyvolává zvláštní směsici pocitů, které se bohužel velice špatně definují. Přesto všechno na mě hodně zapůsobí pokaždé, když ho sleduji. Humbert byl tou malou holkou až posedlý, ona byla na svůj věk až moc dospělá, pěkně s ním mávala.(3.10.2008)

Skvely film kde vidno co dokaze laska robit s chlapom, ktory je ochotny prehliadat kvoli nej aj miestami neznesitelnu pubertiacku :)... vynikajuci Irons aj "Lolita" Swain... silnou strankou filmu je aj hudba od Morriconeho... tak preco 4 hviezdy a nie 5 ? Osobne by som film okresal o cca 20 minut... hlavne tie sceny cestovania v aute mi prisli zdlhave... inak super 80%(23.1.2013)

• - Dolores „Lo“ Hazeová má v této – i Kubrickově verzi (1962) – alespoň 14 let. V předloze je teprve 12letá. (Petr23)

• - V scéne, keď Humbert a Lolita nasadajú do auta na pumpe, kde stretli Quiltyho, je vonku denné svetlo. V ďalšom zábere, keď z pumpy odchádzajú, slnko zapadá. V nasledovnej scéne, v ktorej sa rozprávajú v aute, je vonku opäť denné svetlo.
    (GTS_PUNK)

• - Dustin Hoffman měl původně hrát Humberta (Jeremy Irons). Do role byl zvažován také Ralph Fiennes. (Dr Lizal)