Píše se rok 1947 a čtyřicetiletý anglický profesor Humbert Humbert přijíždí do USA učit na univerzitě. Když si pronajímá pokoj v domě Charlotte Hazeové, spatří v zahradě majitelčinu dvanáctiletou dceru Lolitu. Zjišťuje, že potkal svou osudovou lásku a je ochoten udělat vše proto, aby byl Lolitě stále nablízku.Využije lásky Lolitiny matky, a přestože ji nesnáší, ožení se s ní. Vztah Lolity a Humberta se naplno rozvine - Humbert Lolitě zatají smrt matky a odstartuje s ní divokou cestu Spojenými státy. Po celý čas jsou sledováni. Po dvou letech Lolita Humberta nečekaně opouští... Příběh graduje. Hluboká žárlivost a pocit viny z nevhodné lásky začnou Humberta měnit v psychicky labilní trosku... (oficiální text distributora)

Katie

Většinou, když si přečtu knihu, film se mi nelíbí...Lyne je perfektní režisér a tento sním natočil brilantně. Výborné herecké výkony všech třech hlavních postav. Mladičká Dominique zahrála Lolitu naprosto dokonale. ()

cz.arlie

Přidám se v hodnocení mezi ty s tím vyšším - nemůžu si pomoct, ale Lyneova Lolita mě dostala. Neviděl jsem sice tu Kubrickovu původní, zato jsem četl páně Nabokovu knihu, a to dříve, než jsem zhlédnul film. Kdosi tu psal, že Jeremy Irons byl nevýrazný, dle mého názoru přesně vystihl ráz postavy, popsaný v knize. Stejně tak měli filmaři šťastnou ruku při výběru ostatních hlavních postav - Lo, paní Hazeové a Quiltyho, do mých představ, vyvolaných knihou, mi přesně zapadali. ()

Olafa

Nerada srovnávám filmy s jejich knižními předlohami, ale musím uznat, že se režisérovi adaptace velice vydařila! Vše do sebe zapadá, atmosféra vás pohltí a kamera okouzlí. Dávám 4,5 hvězdičky, a to hlavně právě kvůli Lolitě. Chápu, že bylo určitě těžké najít mladou dívku, se kterou by mohli natáčet beztrestně erotické scény, ale Dominique byla i na svůj věk snad trochu víc dospělá. H.H. na Lolitě obdivovat právě ta holčičí nevyspělá ramena a dětské, ještě nevyvinuté boky... i přes to musím Dominique pochválit její výkon - erotično z ní sála až k vám do obýváku a roli spratka zvládla taky velice dobře (jen to rádoby-dětinské běhání po schodech si mohla odpustit). ()

Arren

Musím se přiznat, že mě film moc nezaujal. Svého času jsem se pokoušel i o knihu, ale ač čtu hodně a rád, do příběhu jsem se prostě nemohl dostat, takže kniha zůstala rozečtená. Úplně stejný pocit mám i z filmu. Jednoduše, kdybych ho vypnul v polovině a nedokoukal, nepochybuju o tom, že by mě to nemrzelo. Čím to je asi neumím říct. Ještě dám příležitost Kubrickově verzi, jehož filmy mě nikdy nezklamaly. Nicméně se nedá filmu upřít pár věcí. Především výkon Jeremy Ironse. Naprosto reálně zahráno a nepochybuju, že ve skutečnosti by se postava chovala velmi podobně. Dál má film ukrytou krásnou poetickou linku, která provléká celý děj. Bohužel, představitelka Lolity, ač smyslná a hezká, rozhodně nevypadá na 14 a to i celý dojem dosti kazí. Film prostě stojí a padá na Ironsovi, díky kterému si zaslouží 3*. Jinak zklamání. ()

fErnesto

Lolita vidí jen svůj vlastní zájem, je lehkovážná a podplatitelná. Je typem člověka, co jde přes mrtvoly, ale má takové obrovské kouzlo, že chlapi v její přítomnosti jsou v sexuálním transu. Ona a pošahaná, ale něčím zlváštní scéna s prostřílenim toho hajzla, budou to jediné, na co si vzpomenu v souvislosti s tímto filmem. ()

gizi

Nemám to sice v úplně čerstvé paměti, ale rozhodně mě toto zpracování zaujalo více než Kubrickovo. ()

Mangus

Od Lolity som čakal viac. Dominique Swain mi vo filme doslova vadila. Príliš uškriekaná a rozmaznaná, ale tak to asi malo byť. Neviem, nesedelo mi to tak, ako mohlo, keby som tam videl inú herečku. Na druhej strane Jeremy Irons je skvelý a film je v svojej podstate pekný, niekedy trocha zdĺhavý, ale atmosféru má. ()

Rassyna

Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše. Lolita. Četla jsem předlohu od Nabokova a tato verze se mi líbí víc než Kubrickova Lolita. Jeremy Irons zde exceluje jako Humbert Humbert, který se ničí zapovězenou láskou k mladičké Lolitě. Dominique Swain je přesnou směsicí vulgárnosti a nevinnosti, takže sem perfektně zapadá a oproti Kubrickově Lolitě je pro mě i více věrohodná. Hudba od Enia Morricone skvěle podkresluje celý film a zaslouží svých vlastních pět hvězdiček. ()

Rikku

Neznám film s dusnější atmosférou. Ani Kubrickova verze nenesla tak silný náboj. Oceňuji doslovné momenty knihy. Jeremy Irons nepřekonatelný a zdárně mu sekundující Dominique Swain, která se snad pro roli Lolity narodila.. Český dabing samozřejmě atmosféře filmu ubírá, takže doporučuji pouze v originále. ()

chroust123

Herecké výkony mě opravdu uchvátily, příběh a téma mě přibily k obrazovce. Nebylo mi vůbec jasné proč má film tak nízké hodnocení. Zarazila mě i chvála v komentářích při hodnocení 3*, jediné vysvětlení nabízí to, že se vlastně jedná o remake. Napoprvé 5* alemusím teprve zhlédnout kubrickovu verzi, možná přijde i kniha a pak se uvidí. ()

Kivis

Jestli rádi čtete, asi už se vám párkrát stalo, že jste nevěřícně kroutili hlavou, jak vám filmový průmysl vaši milovanou knihu zprznil. Lyne ovšem moji nejoblíbenější knížku převedl do filmové podoby zatraceně dobře. Když jsem ten film viděl poprvé, byl jsem do něj naprosto zažraný od chvíle, kdy se na sebe dva hlavní hrdinové poprvé podívají. Věděl jsem, co bude následovat a jak to dopadne, ale i přesto jsem rovnýma nohama spadl do děje a prožíval každou minutu. A i teď, když už mám knížku přečtenou dva a půlkrát a tenhle film jsem viděl minimálně pětkrát, mě ty nejsilnější okamžiky nenechávají chladným. Dokonce se mi tato verze líbí víc než ta Kubrickova, ke které psal scénář osobně Nabokov. Svoji zásluhu na tom má určitě hudba, herci,... ale paradoxně i ten scénář. Knížka má jako klasický postmoderní román mnoho linek, které se prolínají a připadalo mi, že se Nabokov snažil stejně tak od každého něco nacpat i do filmu. Zato scénáristé Lynovy Lo se smířili s tím, že kniha se do filmu zkrátka nevejde a od začátku se zaměřili především na vývoj vztahu Humberta Humberta a Dolores Hazeové, což je knižní linka, která se i mně vryla nejvíce pod kůži. I při sledování tohoto filmu se ve mně totiž mísily pocity a nevěděl jsem, koho mi je víc líto a zároveň kdo je větší hajzlík. A když už je těch linek víc, přicházejí víceméně postupně, nebo se překrývají jen lehce. Poté co vztah svým způsobem skončí, přichází na řadu trocha detektivky a thrilleru, zato ironický humor a spousta vtipných situací, kterých je v knize také požehnaně, se v této filmové verzi objevuje skutečně poskrovnu a to výslednému dojmu jedině prospívá. Šikovně je udělané i retrospektivní vyprávění, díky kterému mohou Humbertovy myšlenky občas promluvit doslova stejně jako v knize a přitom ty občasné záběry "ze současnosti", kdy Humbert za jízdy v autě vzpomíná, nijak nevytrhují od hlavního děje, naopak ho citlivě prokládají. Na závěr bych pochválil i český dabing, který si s originálem nijak nezadá. ()

Petra46

Kubrickovu verzi jsem neviděla, takže nemůžu porovnat. Knihu jsem kdysi dávno četla, pamatuji si však jen základní dějovou linii. Z filmu jsem měla poněkud rozpačitý dojem - možná jsem z tohoto pohledu lehce konzervativní, ale přišlo mi to trochu zvrhlé, vzhledem k tomu, jak očividný byl věkový rozdíl mezi hlavními představiteli. ()

Tucinka

...ani nevím zda bych takového muže odsuzovala...ano z morálního a lidského hlediska to není normální...ale jak říkám, co je normální? navíc to "dítě" si je plně vědomo toho co dělá..obrovská "zbraň" všech nezletilých dívek...Jeremy si mne prostě touto rolí získal... je tak přesvědčivý, tak zanícený...tak zranitelný...prostě ženy jsou potvory :) ()

holyvac

Natočit film o malé Lo a jejím otčímovi nemůže být jednoduché už jen z důvodu, kterým je věk Lolity (dle románové předlohy 12). Jeremy Irons to má díky Dominique Swain jednodušší a nepůsobí zas až tak pedo jak by tomu jistě bylo kdyby se scénáristé drželi předlohy... O to méně je ale téma skandálnější a podstata díla se jaksi vytrácí...Přesto si film zejména právě díky Ironsovi a dokonalé hudbě ode mě zaslouží 5*... ()

gurmet

Lyne si výběrem látky ukrojil příliš velký krajíc, zejména díky nepřekročitelnému Kubrickovu stínu. Těžkopádná režie zahubila jemné satirické podtóny, a zanechala pouze neobratný patos. Morricone sladkobolně podmazává, bohužel příliš podobně jako v Tenkrát v Americe. Tomuto filmu zkrátka po všech stranách chybí originální uchopení, a zůstává pouze zvládnuté řemeslo. ()

Lusy44

Novější zpracování knihy je stejně jako to starší velmi dobré. Na rozdíl od toho staršího se zde už objevují peprnější scény. Jeremy Irons v hlavní roli je výborný a samotná Lolita také není špatná. Každé zfilmování má své osobní kouzlo, tady to budou zejména scény toho napětí mezi hlavními hrdiny, kterých mohlo být ve filmu více, ale některé byly vystřiženy. Dialogy jsou dobré a celý film je hodně podobný tomu staršímu. Ten starší bych ale řekla, že je o malinko lepší. ()

Bankovní loupež á la Lyne

Bankovní loupež á la Lyne