Karlík a továrna na čokoládu

• USA Charlie and the Chocolate Factory (více)

Karlík Bucket žije se svými rodiči a prarodiči v polorozpadlém domku. Jsou chudí, ale milují se a nedali by jeden na druhého dopustit. Nedaleko se nachází obří továrna na čokoládu, kde kdysi Karlíkův děda pracoval a poznal osobně samotného majitele Willyho Wonku. Karlík, který miluje čokoládu má sen se do továrny jednou podívat, ale to se zdá celkem nemožné až do té doby, kdy Willy Wonka vyhlásí soutěž, jejíž pět dětských vítězů z celého světa bude moct strávit jeden den v továrně. Stačí jen v jedné z čokolád najít zlatý kupon... (TV Nova)

ad

Sice tomu celému chybí alespoň jeden skutečně nezapomenutelný moment, ale opravdu nemohu skrýt radost nad tím, jak krásně se Tim Burton opět našel!!! ()

Trainspotter

Já udělal kuk und das zlatý kupon! Kéž bych také mohl jíst Wonkovu medosladkou rajskou pochoutku a pod obalem našel zlatý kupón, který by stál už jen za ty doživotní zásoby čokolády. Tim Burton je prostě třída, na plátno dovedl vynikajícím, a sobě vlastním, způsobem převézt jedinečný svět fantazie, cukrovinek a pohádky. Burtonův rukopis je po výtvarné stránce zřejmý kdekoliv, kam se jen podívate. Ať už to je uvodní představení při vstupu do továrny, sál s vodopádem, veverky, karlíkova pastouška... Johnny Depp je naprosto odzbrojující a Danny Elfman je ve skvělé formě. Nemůžu šetřit superlativy, je to prostě moderní pohádka se vším všudy! AR: 1,85:1 - Super 35 ()

Crawler-D

Burton se Karlíkem a továrnou na čokoládu sice ještě nevrátil do žánru horor (počkejte si do listopadu), ale rozhodně se jedná o jeho další, pěkně vypasenou rybu. Stačí si vzít rovnici Burton + Depp + Elfman + bizarní příběh a nemůže vám vyjít nic jiného než naprosto skvělý film, na kterém už jednou jeden režisér ztroskotal. Sladký film se silným emočním nábojem a sociálním pohledem v pozadí. ()

JohnRambo

Asi som tento film nepochopil ale pripadalo mi to ako SAW v podobe rozprávky (postupné umieranie detí). No neviem. A tí neskutočne nudní a trápni škriatkovia..Zachránil to len Johnny Depp. Ten bol excelentný-ako vždy a AnnaSophia bola tiež neodolateľná, aj keď trochu namyslená a rozmaznaná =D No čo už. Burton je Burton. ()

DruidKarel

642. hodnocený film: Už několikrát jsem byl šokován hereckým výkonem Johnyho Deppa, ale tentokrát mě šokoval nejen jeho bezchybný herecký um, ale zjev. Byl naprosto dokonalý a působil, jakoby až fantaskně . Plasticky... No prostě dokonale. Ostaní herci zahráli asi svá maxima, ale pro Deppa to byl standart. Nedovedu si fakt představit, že jej nehrál on, ale fakt ten Marilyn Manson. To by byla fakt správná úchylárna... Moc pěknej film pro celou rodinu. 5* je u mě teď poslední dobou docela častých, protože mě často některý film něčím dostane, ale tenhle mě dostal nejen svým příběhem, ale i dokonalými kulisami. Klobouk dolů, páni mistři. 5* ()

Amroth666

____ Píše se 27.prosince ____ a já po dlouhé době dokoukal tento film celý. Vždycky když jsem se na ten film koula dříve, tak mi do toho vždycky něco přišlo a já si konečně udělal na tento film čas. Začátek se mi velmi líbil, hlavně rady Karlíkovýho dědy. Hrozně jsem se u toho nasmál. Třeba jak se ta holka Violet, mistrně světa ve žvíkání promněnila v obrovskou borůvku a nebo ten povedený tlouštík, kterému nějak začla chutnat čokoláda. Také se mi tam líbilo umění, jak ti pracní malí lidé vždycky zpívali těm, kteří odpadli o dá se říci poklad, a to o Továrnu na čokoládu. Karlík byl tak hodný, že ani tu továrnu nechtel kvůli své rodině a vše završil Christopher Lee, u kterého jsem si v duchu hned vybavil hraběte Dooku ze Star Wars a on se nám zde představil jako dokonalý zubní expert, hlavně když v dětství dal malému Karlíkovi ta obrovská rovnátka. Také je mám, ale toto bylo něco neuvěřitelného. Prostě a jednoduše Tim Burton to pojal opět po svém a výsledek stoprocentní, geniální a nezapomenutelné. ____ F.A.N.T.A.S.Y. ____ ()

C0r0ner

Perfektní vizuál, triky, choreografie, casting... A to je tak všechno. Příběh je ve výsledku dost předvídatelný a stereotypní postavy nejsou moc dobře schopny využít potenciálu továrny. Je to pořád dobrý film, ale člověk by řekl, že se z tak nosného tématu (Dahlova tvorba obecně) dalo vyždímat trochu víc. Škoda. 70% ()

asinus

Přednostem této krásně divné adaptace vládnou dokonalé karikatury lidských charakterů, které nadčasově převládají ve všech společenských vrstvách. Trochu moc na mě byli jen ti umpalumpové, v celé jejich linii jsem nenašel jiný účel, než aby to bylo ještě o kus divnější. ()

Dannysek4U

Vizualita je v Karlikovi natolik uchvatna, ze se ji dari casto nevideny jev - zakryt celkovou prazdnost klasickeho pribehu pro male deti. I neustale se opakujici schema provineni a nasledneho zahrani ditete do autu je diky neustale obrazove promene vzdy originalni a pohledne. A Depp je proste frajer jako malokdo dalsi, je to jeho nejvetsi koncert, co jsem videl. ()

Fallen_One

Jedna z nejšílenějších postaviček co kdy byla Johnnymu Deppovi vtisknuta. Film je jasně orientován na mladší diváky, tudíž mě osobně neokouzlil natolik kolik by možná měl. Místy mi i vadil ten nádech chudý = všemi ctnostmi oplývající a bohatý = póvl špatných vlastností, ale tak je to zřejmě psané v knize, kterou jsem nečetl, tudíž to hodnotím opět jen jako film. Jinak režie samozřejmě na jedničku, plus u mě mají i dětští herci, zvláště AnnaSophia Robb a ta co hrála Veruku :-) ()

lakikaki

Burton opäť nesklamal. Vizuálne prenádherný film hýriaci farbami, zábavný takým "burtonovským" spôsobom a natáčaný s akurátnym nadhľadom na to, aby ste ho nebrali vážne. Továreň na čokoládu je presne taká, akú si ju predstavuje každé dieťa a to zahreje na srdci každého, aj dospeláka. Navyše, Depp ako Willy Wonka opäť exceluje a jeho postavu si jednoducho zamilujete. Charlie a továreň na čokoládu je filmom, ktorý si pozriete veľmi radi a budete ho odporúčať všetkým svojim známym. Burton je Burton a Elfman je génius. ()

zette

Pro me velmi prijemne prekvapeni, moc jsem si od tohoto filmu nesliboval. Nejsem zadny odbornik na detske filmy, moc jsem jich za posledni dobu nevidel. Karlik je podle me ale jeden z nejlepsich detskych filmu za posledni leta. Originalni pocin, ktery je zajimave ztvarneny a se sympatickym mladym Highmorem v hlavni roli. Jen mi trosku vadil Johnny Depp, ne ze by se pro roli tovarnika nehodil, nejak na nej ale zacinam byt alergicky. No, jak pujdu kolem vanocniho stromku, asi si sebou vezmu nejakou cokoladovou figurku... ()

pakobylka

Dala jsem Karlíkovi a Willymu Wonkovi druhou šanci - a zkusila jsem se pozitivně pohádkově naladit ... Žádná změna k lepšímu nenastala - ba právě naopak. Třebaže Karlíkův domov i Wonkova továrna na čokoládu byly správně burtonovské - tentokrát to nezabralo. Děj byl sice velice neobyčejně ujetý - ale na jiný způsob, než by se mně líbilo. TOHLE je přesně ten typ pohádky, ze které bych jako dítě měla zaručeně zlé sny. Nejde o to, že je nesnesitelně mravoučná a skoro až odporně zářivě barevná. Její děj mně připadá nechutný - téměř morbidní: V podstatě to je takový malý dětský horor - dokonce i s odpovídajícím závěrem ... když si vzpomenu, jaké trvalé následky zanechala návštěva továrny na určitých nejmenovaných (a nesympatických) nezletilcích ... a nějak se nemohu rozhodnout, jestli ten fakt mám brát jako klad nebo jako zápor. Kromě toho: Naklonované Umpa-Lumpy jsem opět těžce rozdýchávala. Tentokrát jsem se prostě s Timem Burtonem absolutně minula. ()

necisty

Krásná pohádka s rychlým, ale kvalitním koncem. Akorát to jako vždy táhl skvělý Depp nikoli nějaký usmrkanec. ... Do písmene souhlasím s Malarkey ()

Juto

Je to v každom ohľade originálny film Tima Burtona, nabitý nádhernými obrazmi, šialeným humorom a bizarnými postavami, ale zároveň dostatočne verný duchu tohto románu. 8,5/10 ()

Chalamet bude Willy Wonka

Chalamet bude Willy Wonka

25.05.2021

Hvězda filmů Dej mi své jméno a Duna Timothée Chalamet získal po předchozích spekulacích hlavní roli v nadcházejícím prequelovém filmu o Willy Wonkovi. Snímek od studia Warner Bros. pojmenovaný… (více)

Willy Wonka se dočká prequelu

Willy Wonka se dočká prequelu

20.01.2021

Studio Warner Bros. oznámilo chystaný prequel Karlíka a továrny na čokoládu jednoduše pojmenovaný Wonka na 17. března roku 2023. Bude se tak jednat o prequel vyprávějící origin postavy Willyho Wonky,… (více)

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

06.03.2020

Režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok) napíše a natočí dva nové chystané animované seriály pro Netflix. Ty pak budou vycházet ze známého dětského díla spisovatele Roalda Dahla Karlík a… (více)

Willy Wonka shání obsazení

Willy Wonka shání obsazení

06.06.2018

Studio Warner Bros. by rádo další miliardový úspěch a jedním z projektů, který by této mety mohl potenciálně dosáhnout, je remake oblíbené muzikálové klasiky Pan Wonka a jeho čokoládovna. Ten se… (více)