Ve filmu Buď v klidu se John Travolta vrací jako Chili Palmer z filmu Chyťte ho! Tentokrát Chili opouští nevyzpytatelný filmový průmysl a vrhne se do hudební branže, zaplete se s ruskou mafií, s různými gangsterskými skupinami a ještě vezme pod ochranu mladou talentovanou zpěvačku Lindu Moonovou. Barry Sonnenfeld, který režíroval Chyťte ho!, nedávno prohlásil, že když John Travolta přijal roli Chiliho Palmera, chtěl ji hrát jako "pouličního Jamese Bonda." Travolta říká, " Chili je gangster, ale má image příjemného gangstera, jakoby Jamese Bonda. A jeden z mých oblíbených filmových idolů byl Sean Connery, zejména v roli Bonda, tak se stal mou inspirací mého pojetí Chiliho Palmera.

Travolta se nadchnul v okamžiku, kdy roli Edie Athens přijala Uma Thurmanová. "Uma a já si na plátně ohromně rozumíme," říká, "a ve filmu Buď v klidu jsme hráli úplně jiné postavy než ve filmu Pulp Fiction - historky z podsvětí, i když spolu opět tančíme. (oficiální text distributora)

Wencek

Bože tak nudný film už jsem dlouho neviděl. Nechápu proč se tak slavní herci upíšou takové kravině. Strašná slátanina od začátku do konce. Za tokovou blbost bych stávkujícím hollywoodským scénáristům spíše ten plat snížil než zvýšil. Tento film opravdu doporučuji jen nejotrlejším lidem. A ta jednička je jen za hezkou Umu a asi jednomu nebo dvoum vtipům které v průběhu filmu zazněli. ()

E lan

Stoprocentní blbost bez scénáře, která je úplně ujetá. Ale proč tomu nedat dobré hodnocení, když několik scén vyjde a člověk se i zasměje:-) A vydrží na to koukat i do noci... ()

waska

Na to, kolik je tam hvězd, jsem čekal opravdu o hodně povedenější dílko. Pár dobrých vtipů tam je, ale to je tak vše. Navíc John Travolta působil až moc "tvrdě", což v tomto případě bylo spíše na škodu. ()

Dartdevil

Pár narážek a vtípků za něco stálo, ale pravda je, že je to hlavně rozvlečená nuda podle vzoru: dej tam pár rapujících negříků a kroutících se roštěnek a lidem se to bude líbit. Mě se jaksi tento mix (ve většině případů) nelíbí. Potěšující je alespoň herecké obsazení, o to víc mrzí jeho nevyužití. ()

sanikope

Film ktorý by si asi nezaslúžil ani 50%. The Rock však v úlohe gay-speváka/herca ma tak bavil že ostatné problémy filmu ma moc netrápili... ()

Brinkley

Instantní ptákovina na jediné shlédnutí. Děj je skutečně neskonale blbý, ovšem uznávám, že v kině jsem se u některých gagů smála jak blázen. Při televizním opakování jsem nevydržela ani 10 minut, zbyla jen trapnost. Na Chyťte ho stále ještě nemám odvahu. ()

Lorge

"Unless you are willing to use the R rating you can only say the 'f' word once. You know what I say, fuck that." ()

hiczech

Nebudu komentovat nizka hodnoceni tohoto kousku. Ale me se tahle komedie tedy rozhodne zamlouvala :-) Nemelo to chybu. ()

Agipov

Pohodová vtipná komédia z nadupaným hviezdnym obsadením, slušnou hudbou. V celku som sa nasmial dosť, hlavne ma pobavil The Rock :). V celku to hodnotím ako cool komédiu na odreagovanie 6/10 ()

DjMetal

Skvele obsadenie hercov. Nejdem menovat lebo ich je vela a nemozem si pomoct, ale ´´The Rock´´ (Dwayne Johnson) vidiet ho ako buzika, tak to je nieco,he. Taky drsny v akcnych filmoch a sem?? Vie zdvihnut prave obocie. Super, sranda, akcnost a dobre pesnicky. ()

wOOzIe

Jak tak čtu všechny tu kritiku, musim taky něco přidat. Herecké obsazení je doslava užasné, plné hvězd a pokud se na film podívate uvidíte i důvod proč se hvězdám říká hvězdy, nikdo by lépe nezahrál. John travolta zde hraje charismatického mafianského lichváře, který si moc nedělá z toho když po něm stříli nebo když po něm pošlou najemné vrahy . Bláznivý, vtipný a originální scénář s výbornou pointou , kdy proti sobě stojí komický gang v čele s Cedricem the Entertainerem na další straně majitel jednoho nahravacího studia Harvey Keitel, důležitou roli hraje také ruská mafie a za poslední již řečený Travolta s Umou Thurman, ale do příběhu se zapojí i Vince Vaughn. Příběh se tak zamotává člověk se ztrácí, kdo pomáha komu, kdo je s kým. Všichni, ale sledují vlastní cíle a jeden na druhého šijí boudu. Tenhle film sem si zkrátka oblíbil, každá role je jiná, jinak smýšlí, jinak koná a každá sehraje nějakou důležitou roli . Prostě 5 ()

klo11bouk

partička skvělých herců se předhání kdo si udělá větší srandu sám ze sebe na slepenci hollywoodských klišé. kdo je "v klidu" pobaví se také. ()

baltik

tak jo je tam hvězd i hvězdných věc plná..ý film. No je jisté že to samo o sobě nestačí, je to takové místy hluché ale obecně i když se jedná o jednoduchou zhovadilost nějak sem si nestěžoval a celé to dokoukal. Tím chci zároveň říct že se nejedná o film, který si pustíte dvakrát a nebo možná jo protože má výhodu v tom, že se nemusí sledovat od začátku do konce aby vám unikla pointa. Na nějaké hluché odpoledne když se vrátíte z práce/školy a chcete vypnout tak proč ne. ()

Shitonit

Čilli se vrací, a to pěkně z vostra. Místama jsem měl sic veliký nutkání se na to pěkně vyhulit, no neučinil jsem tak, dostal jsem co jsem dostal a nakonec jsem se cejtil takovej...no jako pěkně vyhulenej :-) ()

Al Majda odpad!

Naprostej shit!!! Něco na způsob veleshow na Nově, kde je spousta známých herců, zpěváků, hudebníků a bavičů, které vídáme stále dokola a jejich vtipy jsou únavné a nezábavné. V tomto případě to je obdobné. Všichni jsou krásní, úžasní a úspěšní. Zápletka nebyla žádná, jelikož všechny problémy Travolta ihned vyřešil. Smrt manžela nikoho nedojala a ani se jí nikdo nezasmál, snad jen Travolta vrahům do ksichtu (takhle to asi dělá každý mafián). A nejlepší joke nakonec(ironie), neznámá zpěvačka, kterou samozřejmě objeví Travolta, si zazpívá na koncertě se Stevenem Tylerem z Aerosmith,ach,jak dojemné....Ještě docela vtipní byli gangsteři nebo homosexuální bodyguard a také můj oblíbenec Vince Vaughn,ale to nestačí k celkovému dojmu z filmu. ()

Durst míří do Hollywoodu

Durst míří do Hollywoodu

13.04.2006

Frontman rap-metalové formace Limp Bizkit, zpěvák Fred Durst, natočí svůj režijní debut. Nezávislý snímek THE EDUCATION OF CHARLIE BANKS bude hudebníkovým prvním regulérním filmovým počinem, přičemž… (více)