Ve filmu Buď v klidu se John Travolta vrací jako Chili Palmer z filmu Chyťte ho! Tentokrát Chili opouští nevyzpytatelný filmový průmysl a vrhne se do hudební branže, zaplete se s ruskou mafií, s různými gangsterskými skupinami a ještě vezme pod ochranu mladou talentovanou zpěvačku Lindu Moonovou. Barry Sonnenfeld, který režíroval Chyťte ho!, nedávno prohlásil, že když John Travolta přijal roli Chiliho Palmera, chtěl ji hrát jako "pouličního Jamese Bonda." Travolta říká, " Chili je gangster, ale má image příjemného gangstera, jakoby Jamese Bonda. A jeden z mých oblíbených filmových idolů byl Sean Connery, zejména v roli Bonda, tak se stal mou inspirací mého pojetí Chiliho Palmera.

Travolta se nadchnul v okamžiku, kdy roli Edie Athens přijala Uma Thurmanová. "Uma a já si na plátně ohromně rozumíme," říká, "a ve filmu Buď v klidu jsme hráli úplně jiné postavy než ve filmu Pulp Fiction - historky z podsvětí, i když spolu opět tančíme. (oficiální text distributora)

Dinoo

118 minút celkom podarenej zábavy vo filme ktorý je preplnený hviezdami.V tomto filme mi možno chýba réžia Quentina Tarantina vzhľadom na herecké obsadenie. Hned prvá scéna filmu a hneď jedna mrtvola, asi taký je film Be Cool :) ()

Fedorko007

v celku presne to co som cakal.mantavy gangstery,husty Travolta s kamenou tvarou,klamstva a finalna pasca.....a strasny Cadilak hlavnej postavy len skoda ze si aj Dany De Vito nekupil taky isty:o) ()

burson

par dobrych vtipov,inac premerny film.thurman a travolta si zopakli tanec,co je jeden z vrcholov flmu.get shorty bolo urcite lepsie ()

Nikopol

Jeden z nejnudnějších filmů jaké jsem kdy viděl. Vůbec nemám tušení o čem to bylo, ale při sledování jsem byl tak v klidu, že u mě málem nastala klinická smrt. ()

mitush

Pri toľkých hviezdach som nechcel veľmi veriť, že to bude fungovať. Ale ku podivu fungovalo. S čistým svedomím môžem vyhlásiť, že ja som sa pri tomto filme bavil. Veľa vtipných dialógov a odkazov. A ako čerešnička na torte je "drsňák" The Rock - to čo predviedol ma úplne dostalo. Suma-sumárum vrelo odporúčam. ()

Stingray

Ne tak dobrý jako jednička ,ale Chilli má furt něco do sebe,Uma je tady extra cool a k tomu neuvěřitelnej "teplouš" The Rock! Jo já sem se bavil.. ()

Glance8

Tak tady asi někdo žije podle přísloví "čím víc, tím líp" ale narvat film hvězdičkama, ještě neznamená úspěch...tak snadné to není.. ()

phoenix9

Travolta a Thurman ...tu každého napadne jeden film , ale nie tento, že?:) Ale pozerať sa na to dá , a tiež poteší , že sa tu objaví plno známych hercov , ktorý hraju agentov, vydieračov, herca, sámých seba...Steven poteší duplom kedže sa neobjavuje vo filmoch často. Neunudí tento film určite , ale nečakajte ani pecku , a nesklamete sa. 57 % ()

Banjee

Spousta lidí to srovnává s PF, ale to je chyba. Jak se říká, neplěťte koše s baňama (jablka a hrušky). Ve filmu je spousta šikovně skrytých náznaků a vzkazů, které ocení jen někteří. To ovšem nutně nemusí znamenat , že film není kvalitní. Navíc Elliott je buzna. ()

quido.morava

Přiznávám se, že jsem si to pustil asi už popáté a pokaždé si to užil. Lehoučká poctivá americká blbina, která mne baví, a to byl myslím i záměr. Co více po komedii chtít. A líbí se mi, jak si v něm tvůrci dělají srandu ze snobů, sami ze sebe a z filmového průmyslu. Nezapomenutelný rozhovor DeVita s Travoltou (Martin Weir / Chili Palmer) - když Travolta (Palmer) přijede v náhradním autě Honda Insight, namísto v Cadilacu: - ...Chili, to je tvý auto?? - To je Insight... je to Cadilac mezi hybridy. - Není pro tak velkýho chlapa trochu těsnej? - Co by člověk neudělal pro životní prostředí... po městě žere 4 litry. - Ale co rychlost?! - Víš, Martine, když jsi důležitej, lidi počkaj. ()

dalia

Celkově se tenhle film nechá vidět, jsou tam úsměvné momenty, ať už scény s Vincem Vaughnem a Dwaynem Johnsonem, tak i s André Benjaminem, také hlavní dvojici Travolta-Uma Thurman to sluší a mají určitou eleganci a noblesu. Hlavně první polovina filmu je ale zbytečně rozvláčná až chvílemi nudná, určitě by prospěl sestřih, až k závěru se film trochu rozjede a působí zábavněji a promyšleněji. Celkově pro mne průměrná gangsterská komedie, která měla už vzhledem ke hvězdnému obsazení potenciál, který zůstal částečně nevyužit. ()

Rathe

Náhodou musím říct, že podívat se na několik životů v Hollywoodu a to jak to chodí v Hollywoodu, bylo zajímavou podívanou. Ačkoliv je mi jasné, že je to přehnané, tak si myslím, že jisté momenty mohou být pravdivé. Nicméně některé scény byly ultra přehnané. A Cedric the Entertainer se mi herecky nelíbil. Zato John Travolta a krásná Uma Thurman vytvořili solidní pár. Jo, už se musím podívat na Pulp Fiction. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nechceš mě jen zneužít, aby ses dostal do hudební branže?" - "Edie, mám tě rád!" Všelijaké narážky na hudební i filmový průmysl a účast kapely Black Eyed Peas. John Travolta se vrací jako Chili Palmer z filmu Chyťte ho! 1995. Scény s Dwaynem Johnsonem k popukání a tanec, který předvádí Uma Thurman a John Travolta? Velmi milé deja vu! :D Jinak takový uspávací film o tom, jak to chodí v Hollywoodu. - 40%. ()

Durst míří do Hollywoodu

Durst míří do Hollywoodu

13.04.2006

Frontman rap-metalové formace Limp Bizkit, zpěvák Fred Durst, natočí svůj režijní debut. Nezávislý snímek THE EDUCATION OF CHARLIE BANKS bude hudebníkovým prvním regulérním filmovým počinem, přičemž… (více)