Ve filmu Buď v klidu se John Travolta vrací jako Chili Palmer z filmu Chyťte ho! Tentokrát Chili opouští nevyzpytatelný filmový průmysl a vrhne se do hudební branže, zaplete se s ruskou mafií, s různými gangsterskými skupinami a ještě vezme pod ochranu mladou talentovanou zpěvačku Lindu Moonovou. Barry Sonnenfeld, který režíroval Chyťte ho!, nedávno prohlásil, že když John Travolta přijal roli Chiliho Palmera, chtěl ji hrát jako "pouličního Jamese Bonda." Travolta říká, " Chili je gangster, ale má image příjemného gangstera, jakoby Jamese Bonda. A jeden z mých oblíbených filmových idolů byl Sean Connery, zejména v roli Bonda, tak se stal mou inspirací mého pojetí Chiliho Palmera.

Travolta se nadchnul v okamžiku, kdy roli Edie Athens přijala Uma Thurmanová. "Uma a já si na plátně ohromně rozumíme," říká, "a ve filmu Buď v klidu jsme hráli úplně jiné postavy než ve filmu Pulp Fiction - historky z podsvětí, i když spolu opět tančíme. (oficiální text distributora)

fastum

Komedie nevtipná, místy trapná s naprosto neoriginálním dějem a pokusem vytřískat z dvojice Travolta-Thurmanová něco, co se povedlo v Pulp fiction. ()

Yardie

No, taková sebranka hvězd se jen tak nevidí. A proto celkem zamrzí ten výsledek. Film je opravdu natočen tak, jak z ní název - Buď v klidu. Je to natočena s naprostou nadsázkou a recesí, dělá si to srandu z celé showbusinessu, prostě na pohodu. Nicméně, na komedii je tam příliš málo vtipných scén. I když některé průpovídky jsou fakt super, tak celkově mi to přijde celkem málo vtipné. Příběh taková klasika, nicméně zpracování dosti slabé. Dalo se toho podle mě využít mnohem lépe a mohli jsme být ještě více v klidu. Howgh! ()

Weider

Od snímku plně nabytým hollywoodskými hvězdami jsem toho opravdu čekal víc. Celkový příběh je úplně o ničem. Mafiani vs. gansteři vs. tvrďák Travolta. Nakonec se všichni postřilí a zas jsou všichni "kamarádi". Většinu filmu jen Travolta někomu dluži prachy a bojuje o smlouvu talentované Lindy Moon. Děj je prostě opravdu příšerný, ale pobavil mě homosexuální The Rock a jeho rudá nableštěná pálka - 55% ()

Angie91

Komedie nabouchaná hvězdami a jejich manýry. Ani vteřinu jsem se nenudila. Na jedné straně to kompenzoval Travolta s Thurman a na druhé The Rock s Vince Vaughnem. Naprosto přesné hlášky a humor nad věcí- jen pro zasvěcené... Prostě Be Cool... bylo to skvělý... a komu se to nelíbí, ať si ... políbí ()

sona123 odpad!

Děsivě strašná trapná sračka, omlouvám se za výraz, ale jinak to nejde. Proboha proč? Ve filmu hraje milion skvělých herců, jaký k tomu měli motiv? Co mě totálně zdvihlo ze židle byl tanec Travolty a Thurmanové. To, co předvedli v PF, nemělo obdoby, váhala bych, zda něco podobného převést třeba v PF po 20 letech (:-)), a tady si střihnou taneček, naprosto bezúčelový, navíc nemající ani šťávu. Taková devalvace svých 5 minut slávy?!? Ono si to teda možná trochu hraje na PF, ale je to totálně mimo. Rozumněla bych tomu, kdyby to měla být parodie, ale já se nezasmála ani jednou. Ještě jsem si říkala, že to zachrání song Aerosmith, ale ani to se nepovedlo. Možná tak ještě kvituji obsazení P. Adelsteina, známého z Prison Break, to je prostě sympaťák, ale jinak celkově: fujj! Už mě dlouho žádný film takhle neznechutil a nenaštval, kdo ví zda vůbec nějaký... ()

hell_boy

Velice příjemná oddychovka a další film ,u kterého mě docela překvapuje relativně nízké hodnocení. Travolta je dokonalý od úplné úvodní scény v restauraci (třikrát hurá, už bylo na čase) a Uma Thurman se mi zase po delší době hodně líbila. Celkově jsem měl po dodívání velmi dobrý pocit, že jsem zase jednou dostal víc než jsem očekával. PS: Taneční sólo hlavních představitelů na mě zapůsobilo přesně tak, jak asi tvůrci zamýšleli. Be cool :-) ()

arcticsky

Tento film mne dostal...Navzdory neustálým hustým řečičkám a "drsnému" vyhrožování se vlastně jedná o bezva příjemnou konverzačku s minimem násilí. Asi nejlepší role Dwayna Johnsona....ten zde opravdu nemá chybu včetně finálovky. To jsem si musel pustit několikrát i s hořícím Vince Vaughnem. ()

Berry

Taková ta normální sranda, která okrajově naráží do Hollywoodu. Problém ale je, že do hlavní role byl obsazen John Travolta, který, ačkoli ho mám docela ráda, nezvládl roli chlapa "v klidu". Mnohem víc dokáže zaujmout Raji v podání Vince Vaughna. A on je taky důvod, proč jsem dala tři hvězdy, místo dvou. ()

aeon

Priermerná komédia akých sú stovky. len v tejto sa stretlo niekoľko známych hercov. Ale ani herci ani pár vtipných scén film nezachárnia , predtým aby ste naň hneď po vhliadnutí úplne nezabudli. ()

El-Barto

Nikdo asi nečekal, že Uma Thurman a John Travolta zazáří stejně jako před třinácti roky v Pulp Fiction, ale i přesto táhnou podstatnou část celého filmu. Ve své podstatě je Be Cool tak trochu blbost, která ale dokáže slušně pobavit. ()

PanTumnus

na jedno shlédnutí za zhruba každé 3 roky je to paráda, ale že by to mělo být něco co se vám bude v přehrávači protáčet den co den, to zasejc ne. ()

Bozvav

Je zvláštní, že tento snímek v době svého uvedení unikl mé pozornosti, což byla rozhodně škoda. Je vidět, že si natáčení herci docela užívali. Rozhodně se nejedná o krimi, ale o komedii se sklonem k parodii. Vtipné, svižně a plné parádní muziky. jako oddychovka naprosto super. PPřekvapivě o něco lepší než jednička. Za mne spokojených 90%. ()

Johnny

Mne sa táto uletenosť celkom páčila. Travolta je skutočne cool, a teplá skala ma hodne pobavila. Popkorná mozog nezaťažujúca zábava na jeden večer. Dávam 4 a nie 3, aj keď je to o chlp . ()

ebi

Po rozpačitém začátku vás děj pevně uchopí a dovolí vám vydechnout až na konci.Jsou to další"historky z podsvětí" s vynikajícím obsazením,plná hlášek a obratů-počínaje roztomilou raperskou kapelou a konče manažerem Keitelem.Potěšil i roztržitý zabiják a teplý bodyguard zvedající obočí. ()

Va55ago

Mno, mel sem tenhle film hodne dlouho, nez sem se odhodlal na nej kouknout. Kazdej me zrazoval, ze to je docela ptakovina a i podle hodnoceni to tak vypadalo.. Ale pak jsem se paradne bavil. Celou dobu sem se ani na chvili nenudil. Sice prd rozumim tomu, jak kdo hral, ale pro me je hlavni zabava, a tady sem se bavil, proto 4* ()

Vodny

Víte, jsou filmy, které se vám líbí a přesto je ohodnotíme málo, protože ostatním se nelíbil, tak abychom netrhali partu, že. Ale to se přece nedělá. Takže, vzhledem k tomu, že mi v telce Be Cool běží už asi po padesáté (díky EjdžBíOu), jsem tuto komedii našlápnutou hvězdami až po kraj filmovéh pásku viděl nejmíň 5x. Mimochodem při psaní tohoto komentáře sleduju co? No přece Be Cool - na EjdžBíOu. A co k tomu teď, objektivně? Takže, český dabing je nářezovej - kašlete na titulky. Rádží: "Lindo, pojď sem, hned se vrať, budeš mrskat zadkem u tyče, takhle. Mrsk mrsk, mrsk mrsk." A to je jenom jedna z moře hlášek. Navíc kdy se vám poštěstí vidět tolik hvězd, navíc když polovina z nich si dělá srandu z ostatních nebo dokonce samy ze sebe. Je tam spousta podivných postaviček typu bosse nahrávací společnosti Sina, který je ve skutečnosti gangster-nigga jako poleno. Jeho pomocníci, mimochodem jedni z nejnarubanějších lidí co jsem kdy ve filmu viděl a hlavně DaBuu, který je takovým tím gangsta -netypem, který se chová zkrátka divně, ale snaží se pokaždé někoho oddělat. Je tam zkrátka spousta různých postav, rozlišného myšlení, chování, vyjadřování no prostě různý nátury. Jo a nesmím zapomenout na rusáky, Rocka-tančícího-neherce-gaye, nebo Jo Loopa - nájemného vraha s fakt hnusnými stolovacími návyky. A to je to co činí tenhle film zvláštním, jiným než ostatní komedie. Přidejme k tomu dobrou hudební vložku a máme jasno. Tohle je komedie, parodie, gangsterka a navíc je Cool. Takže mi neříkejte ať sem v pohodě, bum prásk! JÁ SEM V POHODĚ!!!! ()

Durst míří do Hollywoodu

Durst míří do Hollywoodu

13.04.2006

Frontman rap-metalové formace Limp Bizkit, zpěvák Fred Durst, natočí svůj režijní debut. Nezávislý snímek THE EDUCATION OF CHARLIE BANKS bude hudebníkovým prvním regulérním filmovým počinem, přičemž… (více)